Gersdorf porówna Polskę rządzoną przez PiS do III Rzeszy? ZNAMY temat jej wykładu w Niemczech

„Polskie państwo prawne: stracone szanse?” - taki tytuł będzie miał wykład, który Małgorzata Gersdorf wygłosi w najbliższy piątek w Karlsruhe. O kulisach planowanego wystąpienia Gersdorf mówił rzecznik Sądu Najwyższego Michał Laskowski. Wykład, którego tytuł odnosi się wprost do polskiego państwa prawa, będzie jednak dotyczył... Reinholda Franka - niemieckiego działacza, który sprzeciwiał się nazizmowi. Czyżby Gersdorf chciała zrównać III Rzeszą z obecnym "brakiem praworządności" w Polsce?

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Jak informowaliśmy dziś na łamach portalu niezalezna.pl, rano Gersdorf przybyła do Sądu Najwyższego i oznajmiła, że zakończyła „urlop”.

- Jestem I prezesem SN do 2020 r., nikt tego nie zmieni, bo normy konstytucyjne są najważniejsze i nie można ich zmieniać zwykłymi ustawami

- powiedziała dziennikarzom.

CZYTAJ WIĘCEJ: Niemożliwe! Gersdorf już po „urlopie”. Chce wracać do pracy. Wcześniej wypłakała się dziennikarzom

Tymczasem rzecznik Sądu Najwyższego Michał Laskowski informował, że „Małgorzata Gersdorf przerwała urlop wypoczynkowy i powróciła do pracy” i poinformował o szczegółach dotyczących zaplanowanego wykładu, który wygłosi ona w Niemczech.

Laskowski już wcześniej informował, że w piątek prof. Gersdorf ma przebywać w Niemczech w Karlsruhe.

„20 lipca w Karlsruhe I Prezes SN wygłosi wykład „Polskie państwo prawne: stracone szanse?”, poświęcony pamięci Reinholda Franka - prawnika i bojownika ruchu oporu w Karlshrue, który z powodu swojego stanowczego sprzeciwu wobec narodowego socjalizmu, został stracony w 1945 r.”

- informuje zespół prasowy Sądu Najwyższego. Wszystko wskazuje więc na to, że podczas swojego wykładu w Niemczech Gersdorf zamierza zestawić obecną sytuację w Polsce z III Rzeszą!

„Wykład organizowany przez miasto Karlsruhe od 2000 r. służy zwróceniu uwagi na walkę o wolność - zarówno w wymiarze historycznym, jak i w odniesieniu do bieżących wydarzeń o zasięgu światowym. Oprócz Joachima Gaucka, który następnie został prezydentem Niemiec, wykład ten w przeszłości wygłosił dr Wolfgang Schaeuble, wieloletni minister w rządzie Niemiec oraz m.in. prof. Angelika Nussberger, obecnie wiceprzewodnicząca Europejskiego Trybunału Praw Człowieka”

- czytamy ponadto w komunikacie zamieszczonym na stronie Sądu Najwyższego.

Wykład odbędzie się o godz. 18:00 w Urzędzie Miasta Karlsruhe. Przed wygłoszeniem wykładu Gersdorf weźmie udział również w specjalnie zwołanej konferencji prasowej z udziałem dziennikarzy.

Jak zaznaczono, „treść wykładu zostanie udostępniona bezpośrednio po wystąpieniu I prezesa SN na stronie internetowej Sądu Najwyższego”.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Małgorzata Gersdorf #wykład #Sąd Najwyższy #Niemcy

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo