Niemożliwe! Gersdorf już po „urlopie”. Chce wracać do pracy. Wcześniej wypłakała się dziennikarzom

Co za szopka w wykonaniu Małgorzaty Gersdorf! Była pierwsza prezes Sądu Najwyższego przybyła pod swoje dawne miejsce pracy po to, by... bezzasadnie pełnić obowiązki, które kiedyś sprawowała. W trakcie konferencji prasowej wyraziła sprzeciw wobec ustawy, która jasno wskazuje, że jest ona już sędzią w stanie spoczynku i przekonywała, że sama dalej myśli o sobie, jako o pierwszej prezes Sądu Najwyższego.

Małgorzata Gersdorf
Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

Małgorzata Gersdorf przybyła dziś do Sądu Najwyższego, choć nie jest już jego prezesem. Przed jej byłym miejscem pracy doszło do szopki, w postaci konferencji prasowej. Gersdorf nawet nie ukrywała, z którymi mediami chce rozmawiać, a z którymi niekoniecznie. Do tego wciąż upierała się, że jest pierwszym prezesem sądu. Za nic ma też zdanie prezydenta Andrzeja Dudy. 

Według mnie jestem pierwszym prezesem SN. Prezydent uważa, że nie, a ja uważam, opierając się na Konstytucji, że jestem I prezesem SN do 2020 roku i tego nikt nie zmieni, bo Konstytucja jest Konstytucją. Nie walczę o swój interes, o swoją pozycję i swój święty spokój. Gdybym chciała mieć święty spokój, to bym odeszła. Walczę o państwo, praworządność i zachowanie Konstytucji.

- upierała się Gersdorf.

Nie obyło się bez incydentów., W trakcie konferencji prasowej Gersdorf... odepchnęła mikrofon TVP Info, po czym ochoczo rozmawiała z dziennikarką TVN.

Gersdorf stanęła także murem za... sędzią Józefem Iwulskim, jej następcą na stanowisku pierwszego prezesa SN. Ostatnio wybuchł skandal, kiedy ujawniono, że sędzia Iwulski orzekał w stanie wojennym i skazywał opozycjonistów na wyroki bezwzględnego więzienia. Dla niektórych nie ma to jednak żadnego znaczenia!

Na koniec, była pierwsza prezes SN zdradziła, jak spędziła "urlop".

- Pływałam w siedmiu jeziorach, bardzo wypoczęłam - przyznała Gersdorf. Jako sędzia w stanie spoczynku, mam dużo czasu, by wypoczywać w wielu miejscach.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

#Sąd Najwyższy #Małgorzata Gersdorf

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo