Niemożliwe! Gersdorf już po „urlopie”. Chce wracać do pracy. Wcześniej wypłakała się dziennikarzom

Małgorzata Gersdorf / Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Co za szopka w wykonaniu Małgorzaty Gersdorf! Była pierwsza prezes Sądu Najwyższego przybyła pod swoje dawne miejsce pracy po to, by... bezzasadnie pełnić obowiązki, które kiedyś sprawowała. W trakcie konferencji prasowej wyraziła sprzeciw wobec ustawy, która jasno wskazuje, że jest ona już sędzią w stanie spoczynku i przekonywała, że sama dalej myśli o sobie, jako o pierwszej prezes Sądu Najwyższego.

Małgorzata Gersdorf przybyła dziś do Sądu Najwyższego, choć nie jest już jego prezesem. Przed jej byłym miejscem pracy doszło do szopki, w postaci konferencji prasowej. Gersdorf nawet nie ukrywała, z którymi mediami chce rozmawiać, a z którymi niekoniecznie. Do tego wciąż upierała się, że jest pierwszym prezesem sądu. Za nic ma też zdanie prezydenta Andrzeja Dudy. 

Według mnie jestem pierwszym prezesem SN. Prezydent uważa, że nie, a ja uważam, opierając się na Konstytucji, że jestem I prezesem SN do 2020 roku i tego nikt nie zmieni, bo Konstytucja jest Konstytucją. Nie walczę o swój interes, o swoją pozycję i swój święty spokój. Gdybym chciała mieć święty spokój, to bym odeszła. Walczę o państwo, praworządność i zachowanie Konstytucji.

- upierała się Gersdorf.

Nie obyło się bez incydentów., W trakcie konferencji prasowej Gersdorf... odepchnęła mikrofon TVP Info, po czym ochoczo rozmawiała z dziennikarką TVN.

Gersdorf stanęła także murem za... sędzią Józefem Iwulskim, jej następcą na stanowisku pierwszego prezesa SN. Ostatnio wybuchł skandal, kiedy ujawniono, że sędzia Iwulski orzekał w stanie wojennym i skazywał opozycjonistów na wyroki bezwzględnego więzienia. Dla niektórych nie ma to jednak żadnego znaczenia!

Na koniec, była pierwsza prezes SN zdradziła, jak spędziła "urlop".

- Pływałam w siedmiu jeziorach, bardzo wypoczęłam - przyznała Gersdorf. Jako sędzia w stanie spoczynku, mam dużo czasu, by wypoczywać w wielu miejscach.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prezydent Brazylii wyrzuca ideologię LGBT ze szkół. "Z myślą o pełnej ochronie dzieci"

/ Wokandapix

  

Prezydent Jair Bolsonaro poczynił pierwsze kroki by ochronić dzieci przed ideologią LGTB. Głowa brazylijskiego państwa ogłosiła właśnie, że jego administracja przygotowuje niezbędne zapisy prawne tak, by uniemożliwić rozprzestrzeniania się ideologii gender we wszystkich państwowych szkołach podstawowych. 

Prezydent Bolsonaro ogłosił na Twitterze, że poinstruował brazylijskie Ministerstwo Edukacji, aby opracowało projekt ustawy w celu ochrony nieletnich w szkole przed ideologią gender, która rozprzestrzenia się prawie na całym świecie.

Wcześniej, bo na początku września Bolsonaro napisał na Twitterze, że prokurator generalny Brazylii podjął już decyzję, które z ministerstw ma kompetencje do decydowania o przyszłości ideologii gender w szkołach.

„Prokurator generalny zadeklarował, kto jest odpowiedzialny za stanowienie prawa dotyczącego ideologii gender, ponieważ jest to kompetencja federalna. Z myślą o pełnej ochronie dzieci poleciłem Ministerstwu Edukacji przygotować projekt ustawy zakazującej ideologii gender w szkołach podstawowych”

- czytamy.

Bolsonaro objął urząd 1 stycznia tego roku i decyzją o powstrzymaniu ideologii gender w szkołach spełnił jedną ze swoich obietnic z kampanii. Badanie opinii publicznej z października 2017 r. wykazało, że dziewięciu na dziesięciu Brazylijczyków odrzuca ideologię gender w szkołach. 

W 2018 r. Bolsonaro napisał na Twitterze o swojej przyszłej prezydencji:

„Jednym z moich celów by wyciągnąć Brazylię z najgorszych pozycji w międzynarodowych rankingach edukacyjnych, jest zwalczanie marksistowskich śmieci, które rozprzestrzeniły się w instytucjach edukacyjnych”.

Od tego czasu Bolsonaro był krytykowany przez przedstawicieli mediów i działaczy LGBT, którzy oskarżają go o „homofobię”, a nawet rasizm. Wbrew tej krytyce stwierdził ostatnio, że Brazylia nigdy nie stanie się rajem dla zwolenników LGBT ani turystyki seksualnej pod jego rządami. Jak przypominają media, działacze i aktywiści LGBT w Brazylii są siłą, z którą należy się liczyć. Według doniesień prasowych w czerwcu tego roku w paradzie gejowskiej w São Paulo wzięło udział ponad 3 miliony osób. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl