TYLKO U NAS! Prezes PiS Jarosław Kaczyński o wspólnej deklaracji rządów Polski i Izraela

- Oczywistym celem tego dokumentu jest pokazanie światu, również naszym społeczeństwom, że doszliśmy w tej sprawie do porozumienia. Polska rozumie i zawsze rozumiała postawę państwa Izrael, ale co ważne, także władze w Jerozolimie rozumieją, iż jesteśmy w sposób niebywale wprost krzywdzący stawiani w jednym szeregu z tymi, z którymi jako ogół społeczeństwa, jako państwo, prowadziliśmy walkę na śmierć i życie, jako pierwsi i do końca wojny - mówi "Gazecie Polskiej" Jarosław Kaczyński, prezes PiS, komentując fakt podpisania przez Polskę i Izrael wspólnej deklaracji.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

- Czas przeciąć te wszystkie niekorzystne dla Polski, powtórzę raz jeszcze - wypływające z niezrozumienia naszych intencji, a niekiedy i z bardzo złej woli - dyskusje wokół ustawy o IPN. To właśnie zostało uczynione

- podkreślił Jarosław Kaczyński w rozmowie z Katarzyną Gójską, zastępcą redaktora naczelnego "Gazety Polskiej".

Na pytanie, czy deklaracja premierów Polski i Izraela znosi niedogodność w naszych relacjach z Białym Domem, lider Prawa i Sprawiedliwości stwierdził:

Tu bardzo ważna jest konsekwencja. Mimo naszych intencji w świat poszedł przekaz wypaczający sens noweli o IPN. Były głosy różnych środowisk żydowskich, niekiedy wręcz koszmarnie oszczercze. Elementy tej nieprawdziwej narracji zaistniały w przekazie władz amerykańskich, a to nam nie pomagało. Tym bardziej, że relacje z naszym strategicznym sojusznikiem w NATO mają niezwykle korzystne dla Polski perspektywy. Rozmawiamy o takim wzmocnieniu bezpieczeństwa Rzeczpospolitej, jakiego nigdy wcześniej nie było. 

Jarosław Kaczyński dodał:

W mojej opinii dzięki temu porozumieniu uzyskujemy więcej, niż byśmy byli w stanie osiągnąć dzięki zapisom nowelizacji o IPN. Otwieramy sobie drogę do ofensywy antydyfamacyjnej. Proszę zwrócić uwagę, iż władze Izraela, a one w kontekście spraw związanych ze zbrodniami II wojny światowej z oczywistych względów są niezwykle istotne, w całości potwierdzają polskie stanowisko: sprawcami są Niemcy, polskie społeczeństwo i polskie państwo podziemne nie miało nic wspólnego z Holocaustem, przeciwnie - robiło co mogło, by ratować swych obywateli narodowości żydowskiej. Potępiają antypolonizm, tak jak potępiają antysemityzm.

Większy fragment rozmowy już w czwartek w "Gazecie Polskiej Codziennie", a całość wywiadu z Jarosławem Kaczyńskim już za tydzień w tygodniku "Gazeta Polska" 

 


Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska

#Izrael #Polska #wspólna deklaracja #Jarosław Kaczyński

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo