HGW dała urzędnikom ponad 2 mln zł nagród. Za „gigantyczne poświęcenie w procesie reprywatyzacji”

/ TVP Info/print screen

  

W latach 2007 – 2013 HGW przyznała 2 732 265 zł nagród urzędnikom zajmującym się reprywatyzacją – podał dziś na konferencji prasowej Sebastian Kaleta, radca prawny, zastępca przewodniczącego komisji weryfikacyjnej ds. warszawskiej reprywatyzacji. Jak wyglądało uzasadnienie nagród? Dostali je w większości za „gigantyczne poświecenie w procesie reprywatyzacji”.

Sebastian Kaleta przypomniał, że kolejni urzędnicy zeznawali, że Hanna Gronkiewicz-Waltz wydała dyspozycje wydawania 300 decyzji reprywatyzacyjnych rocznie.

Urzędnicy dodali, że te wytyczne były dokładnie wnikliwie rozliczane, a ci, którzy je wypełniali najbardziej gorliwie, otrzymywali wyższe niż inni pracownicy BGN-u nagrody

– powiedział Kaleta.

Zapytano ratusz o nagrody udzielane osobom zajmującym się reprywatyzacją. Dane są szokujące. W latach 2007 – 2013 HGW przyznała 2 mln 732 tys. 265 zł nagród urzędnikom zajmującym się reprywatyzacją. Są to nagrody uznaniowe, które co kwartał, bądź pół roku przyznawano urzędnikom BGN.

Kuriozalne są uzasadnienia przyznania większości z tych nagród. Były w przypadku większości pracowników analogiczne.

Uzasadniano to tym, że urzędnicy powinni uzyskać te dodatkowe nagrody, z uwagi na gigantyczne poświęcenie w procesie reprywatyzacji, duży nakład pracy i wysiłek, który włożyli w wydawanie decyzji reprywatyzacyjnych, czyli mówiąc wprost, byli nagradzani za wykonywanie wytycznych Hanny Gronkiewicz-Waltz w zakresie 300 decyzji reprywatyzacyjnych rocznie

– podał Kaleta.

Przedstawiono kwoty, jakie przyznano przez lata 2012-2013 poszczególnym urzędnikom, którzy mają postawione zarzuty m.in. korupcyjne:

Nagrody dla urzędników, którzy zajmowali się reprywatyzacją w poszczególnych latach:

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rosyjskie wojsko przyleciało do Wenezueli

zdjęcie ilustracyjne / mil.ru

  

Dwa rosyjskie samoloty wojskowe wylądowały w stolicy Wenezueli Caracas, przywożąc tam szefa sztabu rosyjskich wojsk lądowych, generała Wasilija Tonkoszkurowa oraz około 100 żołnierzy - poinformował lokalny dziennikarz.

Według internetowych portali śledzących globalną komunikację powietrzną, samoloty te - pasażerski Ił-62 i transportowy An-124 - wystartowały w piątek z podmoskiewskiego lotniska wojskowego Czkałowski i po międzylądowaniu w Syrii kontynuowały lot do Wenezueli. An-124 opuścił Caracas w niedzielę.

Dziennikarz Javier Mayorca napisał w sobotę na Twitterze, że samolotem pasażerskim przyleciał generał Tonkokoszkurow, a samolot transportowy dostarczył 35 ton ładunku.

Agencja Reutera podała, że prośby o skomentowanie tej sprawy, które skierowała do wenezuelskiego ministerstwa informacji oraz do resortów obrony i spraw zagranicznych Rosji, jak też do rzecznika Kremla, pozostają wciąż bez odpowiedzi.

Rosja jest głównym sprzymierzeńcem zmagającego się ze społeczną rewoltą i sankcjami USA prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro. Waszyngton uważa to za ingerowanie Moskwy w wewnętrzne sprawy regionu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl