Parlamentarzyści, eurodeputowani, ministrowie - wspierają naszą akcję STAŃ W OBRONIE POLSKI!

/ / Kenn Kiser freeimages.com

  

Rozpoczęliśmy w piątek rano na portalu niezależna.pl akcję STAŃ W OBRONIE POLSKI! Apelowaliśmy do naszych Czytelników o wysyłanie do zagranicznych mediów oraz polityków filmu Stefana Tompsona, który demaskuje kłamstwa historyczne. Później dołączyliśmy anglojęzyczne wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego oraz link do serwisu German Death Camps stworzony Polskie Radio. I w końcu analizę prawną art. 55a znowelizowanej ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, którą w wersji anglojęzycznej przygotowali prawnicy z Instytutu Ordo Iuris. Nasza akcja spotkała się z ogromnym odzewem Polaków i poparciem wśród polityków. BĘDZIEMY JĄ KONTYNUOWAĆ!

Stefan Tompson nagrał kilkuminutowy film w języku angielskim, jak naprawdę wyglądała historia II wojny światowej, w szczególności Holocaustu, niemieckich obozów zagłady oraz ratowania ludności żydowskiej przez Polaków.

Apelowaliśmy, aby skopiować link i wysyłać w mailu do zagranicznych mediów: w Europie Zachodniej oraz Izraelu, a także polityków z różnych krajów.

STAŃ W OBRONIE POLSKI! Rozsyłajmy ten FILM do mediów. Niech każdy pozna PRAWDĘ. NASZA AKCJA!

Wspieramy również pomysł Polskiego Radia, na którego portalu prowadzona jest akcja German Death Camps. Rozsyłajmy link do serwisu uruchomionego prze publiczną rozgłośnię TUTAJ LINK

Oczywiście, przekazujmy do zagranicznych mediów oraz polityków, anglojęzyczną wersję bardzo ważnego wystąpienia premiera Mateusza Morawieckiego

Wiemy, że akcja STAŃ W OBRONIE POLSKI! spotkała się z ogromnym odzewem naszych Czytelników.

Został również wsparta przez polskich parlamentarzystów, eurodeputowanych, członków rządu.

- Jest ona o tyle szczególna, że jest inicjatywą obywatelską, społeczną, a nie rządową. I że jest to robione przez naszego rodaka, mającego polskie korzenie, z Wielkiej Brytanii. To pokazuje, że nie jest to sprawa tylko rządu, ale również polskiego społeczeństwa, także części mieszkającej poza granicami kraju - tłumaczy wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki.

Dzisiaj w dobie mediów społecznościowych, gdy wszyscy z takimi mediami mamy kontakt, rozpowszechnianie filmów wzmacniających i polepszających naszą wiedzę historyczną, eliminujących różne fałszywe stereotypy, czy fałszywe kody pamięci jest jak najbardziej właściwe. Każdą taką okazję, którą możemy mieć należy wykorzystywać

- powiedział w rozmowie z portalem niezalezna.pl Jarosław Sellin, wiceszef Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

- Popieram każdą akcję, także portalu niezalezna.pl, która służy obronie dobrego imienia Polski - podkreśla senator Stanisław Gogacz, przewodniczący sejmowej komisji ustawodawczej.

Z kolei na twitterze wsparł nas wiceminister spraw zagranicznych Marek Magierowski.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Lewy bimber zebrał śmiertelne żniwo w Indiach. Zmarło ponad 40 robotników

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/Arcaion

  

Ponad 40 robotników z plantacji herbaty w indyjskim stanie Asam u podnóża Himalajów, którzy wzięli tygodniową zapłatę i napili się nielegalnie pędzonego bimbru, zmarło, a 20 w stanie krytycznym przebywa w szpitalu - podały dziś władze stanowe.

Do śmiertelnego zatrucia doszło w niecałe dwa tygodnie po zgonie ponad 100 ludzi zmarłych w północnych Indiach po zatruciu skażonym alkoholem.

Wśród 41 zmarłych w Asamie znalazło się siedem kobiet.

Do szpitala trafiło 45 osób, z których 20 znajduje się w stanie krytycznym.

Nielegalnie pędzony alkohol piło w czwartek niemal 100 robotników.

W Indiach dość powszechnie dochodzi do śmiertelnych zatruć po wypiciu nielegalnie pędzonych trunków

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl