Parlamentarzyści, eurodeputowani, ministrowie - wspierają naszą akcję STAŃ W OBRONIE POLSKI!

Rozpoczęliśmy w piątek rano na portalu niezależna.pl akcję STAŃ W OBRONIE POLSKI! Apelowaliśmy do naszych Czytelników o wysyłanie do zagranicznych mediów oraz polityków filmu Stefana Tompsona, który demaskuje kłamstwa historyczne. Później dołączyliśmy anglojęzyczne wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego oraz link do serwisu German Death Camps stworzony Polskie Radio. I w końcu analizę prawną art. 55a znowelizowanej ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, którą w wersji anglojęzycznej przygotowali prawnicy z Instytutu Ordo Iuris. Nasza akcja spotkała się z ogromnym odzewem Polaków i poparciem wśród polityków. BĘDZIEMY JĄ KONTYNUOWAĆ!

/ Kenn Kiser freeimages.com

Stefan Tompson nagrał kilkuminutowy film w języku angielskim, jak naprawdę wyglądała historia II wojny światowej, w szczególności Holocaustu, niemieckich obozów zagłady oraz ratowania ludności żydowskiej przez Polaków.

Apelowaliśmy, aby skopiować link i wysyłać w mailu do zagranicznych mediów: w Europie Zachodniej oraz Izraelu, a także polityków z różnych krajów.

STAŃ W OBRONIE POLSKI! Rozsyłajmy ten FILM do mediów. Niech każdy pozna PRAWDĘ. NASZA AKCJA!

Wspieramy również pomysł Polskiego Radia, na którego portalu prowadzona jest akcja German Death Camps. Rozsyłajmy link do serwisu uruchomionego prze publiczną rozgłośnię TUTAJ LINK

Oczywiście, przekazujmy do zagranicznych mediów oraz polityków, anglojęzyczną wersję bardzo ważnego wystąpienia premiera Mateusza Morawieckiego

Wiemy, że akcja STAŃ W OBRONIE POLSKI! spotkała się z ogromnym odzewem naszych Czytelników.

Został również wsparta przez polskich parlamentarzystów, eurodeputowanych, członków rządu.

- Jest ona o tyle szczególna, że jest inicjatywą obywatelską, społeczną, a nie rządową. I że jest to robione przez naszego rodaka, mającego polskie korzenie, z Wielkiej Brytanii. To pokazuje, że nie jest to sprawa tylko rządu, ale również polskiego społeczeństwa, także części mieszkającej poza granicami kraju - tłumaczy wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki.

Dzisiaj w dobie mediów społecznościowych, gdy wszyscy z takimi mediami mamy kontakt, rozpowszechnianie filmów wzmacniających i polepszających naszą wiedzę historyczną, eliminujących różne fałszywe stereotypy, czy fałszywe kody pamięci jest jak najbardziej właściwe. Każdą taką okazję, którą możemy mieć należy wykorzystywać

- powiedział w rozmowie z portalem niezalezna.pl Jarosław Sellin, wiceszef Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

- Popieram każdą akcję, także portalu niezalezna.pl, która służy obronie dobrego imienia Polski - podkreśla senator Stanisław Gogacz, przewodniczący sejmowej komisji ustawodawczej.

Z kolei na twitterze wsparł nas wiceminister spraw zagranicznych Marek Magierowski.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Holocaust #Niemcy #II wojna światowa #Stań w obronie Polski

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo