Wulgarne słowa żony prezydenta Poznania i rekordowa aukcja na Allegro. W TVN już o tym było

/ Allegro.pl/printscreen

  

Za 10 tysięcy złotych zlicytowano na Allegro wezwanie na policję, które otrzymała Joanna Jaśkowiak, żona prezydenta Poznania. W marcu ubiegłego roku podczas demonstracji ulicznej w miejscu publicznym kobieta krzyczała, że "jest wk***" na sytuację w kraju. Aukcja internetowa wydaje się jednak dość nietypowa. Aż sześciu uczestników licytacji założyło swoje konta w serwisie w dniu, kiedy się ona rozpoczęła. Czy chodzi tu może o PR-owe działanie, które ma wypromować osobę Joanny Jaśkowiak?

Żona prezydenta Poznania brała udział w manifestacji zorganizowanej 8 marca ubiegłego roku przez lewackie środowiska.

Od czasu gdy panuje nam dobra zmiana, budzą się we mnie różne uczucia i tymi uczuciami chciałabym się z kobietami podzielić. Najpierw było to zdziwienie, później zaskoczenie, oburzenie, niedowierzanie, złość, wściekłość i ostatecznie brakuje mi słów i chyba tylko jedno, małe cenzuralne: wk**w. Jestem wk**wiona

- mówiła Joanna Jaśkowiak.

Po tym wystąpieniu policja otrzymała zgłoszenie o użyciu wulgarnych słów w miejscu publicznym. Żona prezydenta Poznania została wezwana na przesłuchanie. Stosowny druk postanowiła wystawić na Allegro - w ramach akcji wspierającej Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka.

Dziś w nocy licytacja wezwania zakończyła się. Jeden z użytkowników serwisu Allegro zaoferował za glejt 10 000 złotych. Kwota wydaje się być bardzo wysoka. Przykładowo, narty Kamila Stocha udało się sprzedać za 1300 złotych.

Dziennikarze Radia Poznań zwrócili uwagę na fakt, że sześciu użytkowników biorących udział w licytacji założyło swoje konta na Allegro 14 stycznia, a więc w dniu, gdy aukcja ruszyła.

Nie można mówić o sztucznym podbijaniu cen w przypadku aukcji charytatywnych, gdzie te przedmioty, które są na aukcjach nie mają takiej wartości rynkowej. Jeżeli mamy takie wezwanie na policję, to ono nie ma swojej wartości rynkowej na takim rynku komercyjnym. Nam jak najbardziej zależy na tym, żeby przedmiot na aukcji charytatywnej osiągnął, jak najwyższą kwotę. (...) Trudno nam to w jakikolwiek sposób oceniać i domniemywać, że ktoś licytował dlatego, że zależało mu na tym właśnie, by to wezwanie od pani Joanny Jaśkowiak osiągnęło taką, a nie inną kwotę

- powiedziała Radiu Poznań Agata Stachowiak z portalu Allegro.

O sprawie tej informował dziś portal tvn24.pl, znany z nieukrywanej sympatii dla tzw. totalnej opozycji.

Jak przyznaje Joanna Jaśkowiak, wezwanie oddała na aukcję tylko dlatego, że wybuchła wokół niego burza medialna. Żona prezydenta Poznania postanowiła dobrze to wykorzystać. Dzięki temu 10 tys. zł wkrótce powinno wpłynąć na konto WOŚP

- chwaliła prezydentową witryna medialnego koncernu z Wiertniczej.

Przebieg aukcji wciąż można zobaczyć na Allegro.pl.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, tvn24.pl, Radio Poznań

Tagi

Wczytuję komentarze...

Włochy odwracają się od ślubnego kobierca. W 2018 roku więcej ślubów cywilnych niż...

/ zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/@pexels

  

We Włoszech pierwszy raz w historii liczba ślubów cywilnych przewyższyła liczbę małżeństw zawieranych w kościele. Te pierwsze stanowiły 50,1 proc. ogółu. Statystyki dotyczą ubiegłego 2018 roku.

Wykazują to dane ogłoszone w czwartek przez Włoski Instytut Statystyczny (ISTAT). W 1970 roku liczba ślubów cywilnych w stosunku do ogółu zawieranych małżeństw wynosiła 2,3 proc.

Włosi z roku na rok zawierają małżeństwa coraz później. Statystycznie rzecz biorąc mężczyźni żenią się w wieku 33,7 roku, a kobiety wychodzą za mąż w wieku 31,5 roku, podczas gdy w 2008 roku wchodzili w związki małżeńskie odpowiednio o 1,6 roku i 2,1 roku wcześniej.

Według ISTAT młodzi Włosi pozostają w domu rodziców wyjątkowo długo: 67,5 proc. mężczyzn w wieku od 18 do 34 lat mieszka z rodzicami; odsetek kobiet w tym przedziale wiekowym pozostających jeszcze w domu rodziców, to 54,4 proc.

ISTAT jako przyczyny tego zjawiska wskazuje brak pracy dla młodych i duży odsetek prekariuszy wśród zatrudnionych.

Zmiany zachodzące we włoskim społeczeństwie wynikają również z takich przyczyn jak ta, że co trzecie dziecko rodzi się ze związków niepołączonych ślubem, a 17,3 proc. małżeństw zawartych w 2018 roku to związki, w których jedno z partnerów jest cudzoziemcem.

Raport ISTAT ukazuje także utrzymujący się głęboki podział Italii na laicką północ i religijne, bardziej tradycyjne w swych obyczajach południe: podczas gdy w północnych Włoszech śluby cywilne to już 63,9 proc. wszystkich zawieranych małżeństw, na południu stanowią one przeszło dwa razy mniej - 30,4 proc.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl