Kolejne zarzuty w aferze reprywatyzacyjnej! B. dyrektor BGN oskarżony o korupcję

Są nowe zarzuty korupcyjne dla byłego zastępcy dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami stołecznego ratusza - poinformowało dziś radio RMF FM. Śledczy podejrzewają go o przyjęcie ponad 15 milionów złotych łapówek w związku z nieprawidłowościami przy warszawskich reprywatyzacjach.

Igor Smirnow/Gazeta Polska

Były zastępca dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami stołecznego ratusza miał - według prokuratury - przyjąć ponad 12 i pół miliona za wydawanie decyzji administracyjnych korzystnych dla nabywców roszczeń reprezentowanych przez kancelarię innego z podejrzanych w wielkim śledztwie Roberta N.

W zamian za te pieniądze pozytywnie dla tych nabywców rozstrzygnął w sprawie 11 nieruchomości położonych w Warszawie. Według śledczych, łapówki przyjmował też, gdy odszedł z ratusza.

Za ponad 3 miliony powoływał się na wpływy u swoich byłych podwładnych w stołecznym samorządzie, w rozstrzygnięciach dotyczących trzech warszawskich nieruchomości.

To kolejne zarzuty wobec Jakuba R. Jest już podejrzany o przyjęcie ponad 30 milionów złotych między innymi w związku z nieuczciwą reprywatyzacją działki na Palcu Defilad, tuż przy Pałacu Kultury.

Zarzuty korupcyjne usłyszała wcześniej również matka Jakuba R., adwokat Alina D.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Warszawa #zarzuty #reprywatyzacja #komisja reprywatyzacyjna #Jakub R. #korupcja #BGN #nieruchomości

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo