Sasin potwierdził, że zdanie prezydenta w dymisji ministra Macierewicza było "ważne"

/ Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

- Na pewno w przypadku obsady stanowiska szefa MON zdanie prezydenta było czymś ważnym. Nie było tajemnicy w tym, że występowały pewne różnice zdań między nim a Antonim Macierewiczem - powiedział szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin, komentując dymisję dotychczasowego ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza.

Jacek Sasin był pytany dziś w TVN24 czy zaskoczyły go zmiany w rządzie, w tym dymisja dotychczasowego szefa MON Antoniego Macierewicza.

- Można było się spodziewać i tej dymisji. Ale tak, trochę jestem zaskoczony, bo wydawało się, że Antoni Macierewicz jest takim ministrem, który ma jeszcze przed sobą dużo zadań do wykonania, które może skutecznie wykonywać. Ale pan premier Morawiecki, co chcę bardzo wyraźnie powiedzieć, ma prawo dobierać sobie współpracowników tak, aby w jego przekonaniu była to najlepsza drużyna, najlepszy zespół 

- odpowiedział Sasin.

Pytany o rolę prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie odwołania Macierewicza, Sasin ocenił, że "na pewno w tym przypadku zdanie prezydenta było czymś ważnym".

- Bo pamiętajmy, że konstytucyjnie pan prezydent ma współodpowiedzialność z rządem i szefem MON za obronność państwa 

- powiedział.

Zastrzegł, że jego zdaniem dymisja ta nie oznacza, że Macierewicz się nie sprawdził.

- Nie było tajemnicy w tym, że pewne kontrowersje czy różnice zdań występowały między ministrem Macierewiczem i prezydentem RP, to być może pewien wpływ na decyzję premiera Morawieckiego miało 

- dodał Sasin.

Zaznaczył, że rząd "chce dobrych relacji z prezydentem, dobrej współpracy".

Pytany o kompetencje nowego szefa MON, Sasin ocenił, że Mariusz Błaszczak jest "jednym z najlepszych ministrów w tym rządzie".

- To człowiek, spokojny, wyważony, niezwykle kompetentny i zdecydowany w swoich działaniach 

- mówił.

Pytany, czy Macierewicz będzie się teraz zajmował pracami tzw. podkomisji smoleńskiej, Sasin mówił, że "tego nie potrafi powiedzieć".

- Ja myślę, że to wielkie zadanie przed ministrem Macierewiczem stoi, zakończenia niejako tych prac, które dadzą odpowiedź, co się w Smoleńsku zdarzyło.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zmarł pierwszy niemiecki kosmonauta

zdjęcie ilustracyjne / Bundesarchiv, Bild 183-T0709-148 / Peter Koard / CC-BY-SA

  

W wieku 82 lat zmarł pierwszy niemiecki kosmonauta Sigmund Jaehn - poinformowała dziś wieczorem Niemiecka Agencja Kosmiczna (DLR).

Według DLR Jaehn zmarł w sobotę w swoim domu w Strausbergu w Brandenburgii.

Jaehn był pierwszym niemieckim uczestnikiem wyprawy kosmicznej. Wraz z sowieckim kosmonautą Walerijem Bykowskim Jaehn poleciał na pokładzie statku Sojuz 31 na stację orbitalną Salut 6 26 sierpnia 1978 roku. Kosmonauci spędzili tam siedem dni i 20 godzin - przypomina Deutsche Welle. Na Ziemię powrócili Sojuzem 29.

Jaehn był trzecim cudzoziemcem na statkach Sojuz. Wcześniej w tym samym roku w kosmos polecieli Vladimir Remek z Czechosłowacji i Polak Mirosław Hermaszewski.

- Wraz ze śmiercią Sigmunda Jaehna straciliśmy uznanego kosmonautę, uczonego i inżyniera

 - oświadczyła szefowa Niemieckiej Agencji Kosmicznej Pascale Ehrenfreund.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl