Sylwester w Berlinie pod specjalnym nadzorem. Tworzą... specjalną strefę, w której kobiety mają uniknąć gwałtu

/ FLICKR.COM/Sascha Kohlmann/CC BY 2.0

  

Do tzw. strefy bezpieczeństwa dla kobiet będą mogły przyjść panie, które czują się zagrożone. Mowa tu nie tylko tych, które zostały zaatakowane, ale strefa będzie przeznaczona także dla tych, które czują się obserwowane lub śledzone. Tego typu środki organizatorzy berlińskiego sylwestra zastosują po raz pierwszy.

Ze względów bezpieczeństwa przy wejściach na teren imprezy przeprowadzane będą kontrole. Niedopuszczalne jest wnoszenie jakichkolwiek fajerwerków, ostrych przedmiotów i takich, które mogłyby posłużyć jako broń.

Strefy bezpieczeństwa dla kobiet powstaną jednak po raz pierwszy, a obsadzone będą przez pracowników Czerwonego Krzyża. Strefa znajdować się będzie przy ulicy Ebertstrasse, niedaleko Bramy Brandenburskiej.

Media spekulują, że władze zdecydowały się wprowadzić taki środek ze względu na zdarzenia sprzed dwóch lat. Wówczas to przez kilka dni media milczały, ale skala incydentu okazała się zbyt duża, by zamieść ten skandal pod dywan. W trakcie zabawy sylwestrowej na otwartym powietrzu w Kolonii ponad tysiąc imigrantów otoczyło kilkadziesiąt kobiet - Niemek i turystek - okradając je, napastując i próbując zgwałcić. Poszkodowanych zostało ok. 80 kobiet.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: tagesspiegel.de, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Spotkanie z Morawieckim i wiec ze Schetyną. Frekwencja w Świdnicy mówi sama za siebie

zdjęcie ilustracyjne / Adam Guz KPRM

  

Dziś Świdnicę odwiedziło od razu dwóch liderów kampanii – Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości - Grzegorz Schetyna i Mateusz Morawiecki. Zdjęcia ze spotkań obu polityków z wyborcami mówię same za siebie.

Grzegorz Schetyna przybył dziś do Świdnicy po południu w ramach wizyty na Dolnym Śląsku. Po godz. 16:00 w tym mieście wystąpił również premier Polski Mateusz Morawiecki. Szef rządu zwrócił uwagę, że na jego wiecu pojawiło się dziesięć razy więcej ludzi, niż na spotkaniu z liderem PO.

– Platforma Obywatelska, partia pana Grzegorza Schetyny, jest jak chorągiewka na wietrze. Podobno jest tak, podobno jest inaczej, tak przedstawiają swoje racje. Najważniejsza w polityce jest wiarygodność, uczciwość, dotrzymanie słowa. Prawo i Sprawiedliwość jest partią, która dotrzymuje słowa

– mówił Morawiecki.

To jak różniła się frekwencja na obu wiecach najlepiej zobrazują zdjęcia…

fot.: arch.

fot.: arch.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl