Co jeszcze wymyśli Timmermans by uderzyć nasz kraj? Teraz mówi już wprost o sankcjach wobec Polski

Najpierw groził Polsce i twierdził, że KE ma „wiele narzędzi by wpływać na sytuację w Polsce” teraz z kolei już wprost mówi o sankcjach.

Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Najpierw groził Polsce i twierdził, że KE ma „wiele narzędzi by wpływać na sytuację w Polsce” teraz z kolei już wprost mówi o sankcjach. Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans zapowiedział, że w przyszłym tygodniu KE przygotuje procedurę o naruszenia prawa wobec Polski. Jednocześnie Timmermans mówił o tym, że Komisja jest już bliska uruchomienia art. 7 traktatu, którzy przewiduje sankcje  wobec naszego kraju.

Timmermans podkreślał na konferencji prasowej w Brukseli, że Komisja Europejska jest bliska uruchomienia art 7. traktatu o UE. To tzw. opcja atomowa, na końcu której kraj może być objęty sankcjami.

CZYTAJ WIĘCEJ: Oto hipokryzja niemieckich polityków. Oni mają czelność pouczać nas w sprawie sądów!?

- Zmiany w systemie sprawiedliwości znoszą niezależność sądów w Polsce i pogłębiają zagrożenie dla rządów prawa - oświadczył w środę wiceszef KE Frans Timmermans, zapowiadając, że w przyszłym tygodniu KE przygotuje procedurę o naruszenia prawa wobec naszego kraju.

Ze słów Timmermansa wynika, że w przyszłym tygodniu KE przygotuje i uruchomi w przyspieszonym trybie zwykłą procedurę o naruszenie prawa UE. Ta, w odróżnieniu do procedury praworządności, nie wymaga akceptacji państw członkowskich, a może się skończyć sprawą przed Trybunałem Sprawiedliwości UE.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Timmermans i jego rzecznik grożą Polsce. Skandaliczne słowa: „Komisja ma wiele narzędzi, by wpływać na sytuację w kraju”

 

Źródło: niezalezna.pl,PAP

#Polska #PE #Parlament Europejski #Frans Timmermans #Unia Europejska #Komisja Europejska

rz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo