Zaczęło się! Andrzej Seweryn atakowany za współpracę z Ministerstwem Kultury

  

W ostatni wtorek dyrektor warszawskiego Teatru Polskiego Andrzej Seweryn podpisał umowę o współprowadzenie instytucji przez resort kultury i marszałka województwa. Ta decyzja nie spodobała się części kolegów ze środowiska teatralnego i filmowego, które zarzuciło Sewerynowi... brak solidarności.

6 czerwca warszawski Teatr Polski stał się wspólną instytucją Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz województwa mazowieckiego. Umowę w tej sprawie podpisali we wtorek minister Piotr Gliński i marszałek Adam Struzik. W spotkaniu wziął również dyrektor placówki, Andrzej Seweryn.

Mamy do czynienia z aktem, który jest dowodem tego, że teatr jest sprawą całego społeczeństwa, nie należy tylko do grupy, do regionu czy do artystów.

– podkreślił Andrzej Seweryn.

Na mocy decyzji Teatr, począwszy już od bieżącego roku, ma uzyskać z MKiDN coroczną dotację w wysokości 3,5 mln zł, a od Województwa w wysokości blisko 15 mln zł rocznie.

Na reakcję niechętnych obecnej władzy przedstawicieli świata show businessu długo nie trzeba było czekać. Andrzej Saramonowicz, znany z takich filmów jak "Testosteron" czy "Ciało" reżyser i producent, napisał na swoim Facebooku elaborat traktujący o... braku solidarności Andrzeja Seweryna z artystami "represjonowanymi" przez PiS:

[..] obawiam się, że branie przez pana dyrektora Andrzeja Seweryna od pana ministra Piotra Glińskiego pieniędzy na Teatr Polski w Warszawie w czasach, gdy ministerstwo kultury macza palce w rozmontowywaniu innych teatrów w Polsce, nie jest troską o teatr jako przestrzeń artystyczno-kulturalnego dyskursu; jest natomiast, niestety, swoistego rodzaju - cóż z tego, że legalną? – korzyścią majątkową dla jednej tylko sceny teatralnej

– napisał Saramonowicz, zarzucając Sewerynowi brak solidarności:

...pan Andrzej Seweryn powinien czuć się odrobinę bardziej solidarny.

– zasugerował producent.

W jeszcze ostrzejsze tony uderzyli internauci komentujący jego wpis. Jeden z nich nazwał nawet zgodę Seweryna na współprowadzenie Teatru Polskiego przez MKiDN... kolaboracją (sic!):


fot. Facebook/print screen

Co ciekawe, dostało się nawet Markowi Niedźwiedzkiemu i Wojciechowi Mannowi, którzy ośmielili się pozostać na swoich posadach, mimo zmiany dyrekcji radiowej Trójki:


fot. Facebook/print screen

CZYTAJ WIĘCEJ: MKiDN współpoprowadzi Teatr Polski w Warszawie
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus. Minister zdrowia wydał rozporządzenie

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/geralt

  

Minister zdrowia wydał rozporządzenie umożliwiające stosowanie ustawy o chorobach zakaźnych w przypadku koronawirusa – poinformował wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Przepisy ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi stosuje się do zakażeń i chorób zakaźnych, których wykaz jest określony w załączniku do ustawy.

Cieszyński przekazał, że ustawa przewiduje, że jeśli pojawi się sytuacja nieprzewidziana załącznikiem, to minister zdrowia wydaje rozporządzenie dołączające nowe zagrożenie pod reżim działania ustawy.

"Rozporządzenie dodające koronawirusa zostało właśnie podpisane. Zostanie opublikowane jeszcze w czwartek wieczorem"

– poinformował wiceszef MZ.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts