niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 czerwca 2017

Prof. Nowaczyk: Polskie władze już w 2010 roku otrzymały informację o zamianie ciał bezpośrednio z Moskwy. Milczały

Dodano: 30.05.2017 [21:04]
Prof. Nowaczyk: Polskie władze już w 2010 roku otrzymały informację o zamianie ciał bezpośrednio z Moskwy. Milczały - niezalezna.pl
foto: Telewizja Republika
- To dopełnienie obrazu działań tego, co działo się w Smoleńsku tuż po katastrofie – tak prof. Kazimierz Nowaczyk odnosi się do szokujących odkryć związanych z ekshumacją ciał ofiar smoleńskiej katastrofy oraz badań podkomisji ds. ponownego zbadania wypadku lotniczego pod Smoleńskiem.

Na antenie Telewizji Republika prof. Nowaczyk przyznał, że podkomisja posiadała już wcześniej informacje na ten temat.

- Podkomisja te informacje posiada, bo podczas wszystkich ekshumacji, które się teraz odbywają, uczestniczy przedstawiciel podkomisji i w zależności od potrzeb i uznania wagi poszczególnych ekshumacji zapraszany jest też m.in ekspert prof. Baden z USA.  Jednak te informacje są szokujące dla każdego z nas. Zostaliśmy wychowani w pewnych normach kulturowych i to nie mieści się, przynajmniej w moim odbiorze, w tych kategoriach, które zostały wpojone mi w młodości, w szkole, które przyjąłem za swoje. Muszę powiedzieć, że same ekshumacje to tylko szokujący element całości działań, które miały miejsce w Smoleńsku. To dotyczy przenoszenia wraku, zabezpieczenia miejsca katastrofy itp. To dopełnia obrazu działań tego, co działo się w Smoleńsku tuż po katastrofie.

Jednocześnie prof. Kazimierz Nowaczyk zwrócił uwagę na fakt, że polskie władze już we wrześniu 2010 roku otrzymały z Moskwy informację o tym, że przynajmniej w dwóch przypadkach doszło do zamiany ciał.

- Ustalenia dotyczące zamiany ciał są obrazem rzeczy, które zaszły znacznie głębiej. Są pośrednio świadectwem wartości sekcji, które zostały wykonane w Moskwie. Jest wobec nich szereg zarzutów, które były formułowane już wcześniej. Podważone zostały wyniki tych sekcji. Takie informacje cały czas napływały i mieliśmy z nimi do czynienia. Znaczenie ma jedna rzecz. Te sekcje powinny odbyć się natychmiast po przewiezieniu ciał ofiar katastrofy do Polski. Wówczas też znaczenie tych sekcji byłoby o wiele większe. Ilość informacji, które wówczas by zdobyto byłaby znacznie większa niż teraz po 7 latach.  Jest jeszcze drugi element. Dotyczący tego, jak postąpiono z rodzinami. Już we wrześniu 2010 najwyższe władze polskie wiedziały o zamianie ciał, która dokonana zostały w Moskwie. Polskie władze otrzymały informację bezpośrednio z Moskwy, która mówiła o zamianie ciał dwóch ofiar, z zastrzeżeniem, że takich sytuacji może być więcej. Te informacje dotarły do polskich władz i mamy dokumentację to potwierdzającą.  Sam fakt ukrycia tych informacji jest szokujący. Liczy się dla mnie odpowiedzialność, za podjęte lub niepodjęte wówczas decyzje – tłumaczył na antenie Telewizji Republika prof. Kazimierz Nowaczyk.

Pełniący obowiązki szefa podkomisji ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej ekspert podkreśla, że w przypadku badania katastrof lotniczych obowiązują ustalone od lat procedury, które w przypadku wydarzeń z 10 kwietnia 2010 roku nie zostały dochowane.

- Są sprawdzone procedury, opisano bardzo dokładnie, jak bada się katastrofy lotnicze. Ze szczególnym uwzględnieniem, w osobnym dokumencie opisano jak powinno wyglądać badanie ciał ofiar katastrofy. To wszystko jest opisane, a mimo tego nie zostało wykonane. Podkomisja stara się to odtworzyć. Jest robiona mapa nie tylko szczątków samolotu, ale także położenia ciał. Miejsce położenia ciała, obrażenia, jakie dany pasażer odniósł, są bardzo istotną informacją w badaniu przyczyn i przebiegu całej katastrofy – tłumaczy prof. Nowaczyk.

Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

przecież sam Komorowski pare dni temu objasniał,ze od POczątku wszyscy wiedzieli o nieprawidłowościach....wszyscy wiedzieli?kto wiedział,to wiedział-i mówił,że panstwo zdało egzamin.....

Nic nie "milczały" tylko zakazały otwierać trumny nawet rodzinom", co jest antycywilizacyjnym skandalem. To są normalni kryminaliści, bo w PRL dalej "waadzy wszystko wolno", tak jak w 1945 roku mordowali sądowo polskich patriotów i nie oddawali zwłok rodzinom, tylko potajemnie zakopywali w niezdanych miejscach, tak to robił tez niejaki Jude tow. Stolzman, który zażądał i dostał dyplom lekarza poznańskiej Akademii Medycznej, bo miał kaprys sobie podleczyć ludzi.

już w trakcie pogrzebu w kwietniu 2010;P.Prezydentowa Kaczorowska miała wątpliwości,kto został pochowany w świątyni Opatrzności Bozej-jako ostatni Prezydent na Obczyżnie....pogrzeb odbywał się z honorami dla głowy panstwa i był organizowany przez urząd p.o.Komorowskiego,który ostatnio przyznał,ze już od początku władze wiedziały o nieprawidłowościach-co zupełnie nie przeszkadzało mu zapewniać 3 maja 2010,że "państwo zdało egzamin"....to dyskredytuje go jako POlityka i POwinien milczeć,a nie przyrównywać się do Prezydenta Narutowicza

Tego co zrobiono z ciałami ofiar boję się nawet nazwać nich zostanie to że względu na śp. ofiary i ich rodziny to słowo nie używane bardzo o to proszę przynajmniej forumowiczów tego portalu.Otoczmy ich i ich bliskich gorącą modlitwą,
Nasuwa się jednak pytanie.Jak mają się obrażenia ofiar do dokumentacji medycznej sporządzonej przez Rosjan? Jako przyczyna zgonu szablonowo wręcz wpisane jest "obrażenia wewnętrzne" podczas gdy widzimy teraz to co widzimy.I następne pytanie ,Jaka siła to sprawiła ?Porozrywane ciała pourywane członki,głowy.
Widziałem różne wypadki komunikacyjne ale ani jeden nie zerwał z ofiar odzieży.Tu prawie wszystkie z tego co mi wiadomo miały zerwaną odzież,

Przypadek,pomyłka - w jednym lub dwóch trumnach.Ale jeżeli to z czym mamy do czynienia w każdej trumnie to to jest obrzydliwe i PO za to odpowiada.Zdelegalizować.

Jak daleko odeszli POwscy tuskowi i kopaczowi komentatorzy ekshumacji smoleńskich od cywilizacji w której żyje ludzkość, to widać wtedy, kiedy pomyślimy o Antygonie Sofoklesa, albo o wielkiej nauce - archeologii. Antygona była lekturą obowiązkową średnio wykształconych Polaków, więc powinni coś z tego wynieść na życie. A archeologia (według Lecha Wałęsy - "grzebanie się w umarlakach"), to wielka nauka poznawcza, w której polscy naukowcy zawsze mieli ważne miejsce.

Ile wybuchów już udało się dowieść? Jaki był wpływ eksplozji na ciała ekshumowanych ofiar? Kiedy komisja zdecyduje się ujawnić Polakom prawdę?

Przecież ta informacja była podawana nawet w mediach. Tylko że po sześciu latach nikt już o tym nie pamięta. A strach było przypominać, że ruscy informowali o zamianie ciał, bo jedyne na co można by było liczyć na tym forum, to przypomnienie tego, jak śmierdzą ruskie onuce itp.
Już kilka lat temu pisałem , że Kopacz nie nadaje się nawet na kierownicze stanowisko w sklepie. Ta kobieta jest po prostu głupia. Wsadzono ją na stołek premiera chyba jedynie po to by w Polsce bałagan się pogłębiał. Taki był cel przecież, by Polska stała się państwem teoretycznym, zależnym od sił zewnętrznych.
To co Kopacz będzie mówiła na ten temat nie interesuje mnie wcale. Moim zdaniem tak kobieta wykazuje objawy socjopatii, a już z pewnością jest nałogową kłamczuchą. Takich ludzi się nie słucha, takim udowadnia się winę i wsadza.
Za to interesuje mnie, co ma do powiedzenia na ten temat strona rosyjska. Powinny pójść w tej sprawie oficjalne dokumenty do Moskwy z zapytaniami i żądaniem wyjaśnienia.

"Powinny pójść w tej sprawie oficjalne dokumenty do Moskwy z zapytaniami i żądaniem wyjaśnień"
Attacus czy naprawdę zależy Ci na wysłuchaniu kolejnych kłamstw które i tak nas zalewają?Tego co zrobiono z ciałami ofiar nie da się wyjaśnić i nie była to pomyłka.

Attacus- twoja wypowiedź , to wyjątkowo wyrafinowane kłamstwo i lobbowanie dla ruskich i Kopaczowej & ska.
Lobbystom ruskich mówimy NIE !

Panie trawiata, za nikim nie lobbuję, po prostu gdzieś już o tym czytałem czy słuchałem o tym, i to dawno. Nie pamiętam gdzie, bo to już przecież lata minęły. Nie mam też nic na dowód , ale do diabła, skoro już Pan dopatrzył się rzekomego usprawiedliwiania ruskich, przed czym wybronić się teraz nie mogę z braku możliwości przytoczenia odpowiednich źródeł, to czytaj Pan przynajmniej ze zrozumieniem , co o Kopacz napisałem.

Ewa Kopacz powinna być pozbawiona takźe prawa wykonywania zawodu lekarza,ponieważ nie spełnia wymogów etycznych oraz złamała przysięgę Hipokrates "nie szkodzić".

Chciała bym usłyszeć wypowiedź Putina i Kopacz w tej sprawie.

Jeszcze a propo propagandy. MATRIX który stworzono lemingozie jest fenomenalny, epicki, a dotyczy zbrodni.

Zorganizowane masowe lasowanie mózgu przez rząd TUSKA to fakt, ale widać wysoką podatność na propagandę podsuwaną lemingom przez tę HOŁOTĘ. Dlaczego jeden jest mniej podatny od drugiego ? Różnice w zdolnościach poznawczych tego nie tłumaczą.

Teraz - paradoksalnie - argumenty naukowe kompletnie będą ignorowane, a raczej: wypierane. Na pewno zauważyliście również silną agresję lemingów w reakcji na odkrycia. Widać również łatwość w akceptacji najgłupszych podsuwanych wyjaśnień.

Zadaję więc pytanie - jak pomóc lemingom w stresie poznawczym ?

Odpowiadam - nie pomagać.

Komentarz tygodnia Witolda Gadowskiego: Ogniwa Islamu w Polsce - O ponadpolaku Michniku, ekshumacjach smoleńskich, polskich gałęziach Islamu, festiwalu w Opolu oraz publiczne pytanie do prezydenta Bogatyni. https://youtu.be/K1rW5dyJLZA

Jeśli teraz nie pozbedziemy się z polityki tych poubeckich tumanów,to koniec z nami.

,,Zaprzyjaźnione telewizje,,zlasowały mózgi prostym i nieodpornym na propagandę polskojęzycznym.
Normalny człowiek,kiedy ogládał te manipulacje po 10 kwietnia,miał szok.Do dziś to trwa.Do dziś te same kłamliwe pochamki łźą, piorą mózgi zagubionym prostaczkom.A my Polacy na to pozwalamy.

wygląda to tak jakby szczątki ludzkie były zbierane grabiami ... makabra !

Strach profesora Kleibera w 2013 roku (A.Gargas) https://www.youtube.com/watch?...

Nawet dzisiaj w tvp,wił się jak piskorz.Co to za,,facet,,?.

Panie profesorze,to nie były polskie władze,tylko władze zainstalowane w Polsce.Ogromna różnica.
Na szczęście Polacy zorientowali się i niezawodny jak zawsze narodowy instynkt samozachowawczy w ostatniej chwili sprawił,że targowica została odsunięta od demontażu Rzeczpospolitej Polskiej.Miejmy nadzieję - po wsze czasy.

Nie można nie zauważyć, że prawie połowie wyborców ta krętacza i kłamliwa władza się podobała, oddali tym oszustom swoje głosy. To jest tragiczne.
Przy okazji zauważę, że gdyby nie energiczne działania Ruchu Kontroli Wyborów to wynik wyborów byłby łatwy do sfałszowania. Nie przeceniałbym roli instynktu samozachowawczego ludu widząc z jaką łatwością lud jest wyprowadzany na manowce i wodzony za nosy przez judaszowe media i paru sejmowych cwaniaczków.

niestety mam podobne wnioski

dodatkowo się "fartneło" że lewica się sama zakiwała (może to Palec Boży)

czy ta połowa wyborców się obudzi w końcu ?

Podpisz petycję aby Kopacz złozyla mandat posła na sejm , czas sie dla niej skończył jako posła na sejm. Zmusić naciskiem do odejscia w niebyt, potem zostane tylko osądzenie . Link do petycji:
http://www.citizengo.org/pl/si...

Груз 200

No i mamy problem . Albo lasek pójdzie do pierdla albo nie pójdzie....

Za srebrniki ta kreatura POwie wszystko. nikt z tych tzw. eXpertów nie wiedzial ile metrów ma "pancerna brzoza" a co mówic o zdewastowanym i wyszorowanym wraku TU 154M szkoda slów dla tego gatunku ludzi.. Dla mnie pętla dla tego kundla Laska.

Co te niby władze miały robić? Podważyć deklarację kopary,że ziemia została przekopana na metr głęboko? Ze strachu brnęli w zaparte.

Wladze mialy psi obowiazek mowic prawde I zastosowac sie do procedur oraz prawa.

Wystraszyli sie Putina jak gnojkI albo maczali palce w tym przypadku.

Nie ze strachu,tylko w związku z współudziałem.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl