niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22 lipca 2017

Poseł Szczerba ośmieszony na wizji. Ile PO przekazała na pomoc Syrii: Tyle ile było potrzebne. Nie znam kwot

Dodano: 19.05.2017 [09:53]
Poseł Szczerba ośmieszony na wizji. Ile PO przekazała na pomoc Syrii: Tyle ile było potrzebne. Nie znam kwot - niezalezna.pl
foto: Maciej Luczniewski/Gazeta Polska
Poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba przekonuje, że Polska musi wykazać się „solidarnością europejską” w stosunku do relokacji imigrantów i uchodźców między państwami Unii Europejskiej. Na antenie TVP Info twierdził nawet, że „tak jak powstańcy w Warszawie czekali na zrzuty broni, tak mieszkańcy Syrii czekają na wsparcie ”. Pytany o to, co konkretnie zrobiła Platforma w kwestii pomocy dla Syrii nie był już tak rozmowny.

Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której wzywa państwa UE do szybszej relokacji uchodźców. Z kolei we wtorek Komisja Europejska zagroziła rozpoczęciem procedury o naruszenie prawa UE, jeśli kraje, które do tej pory nie relokowały ani jednego uchodźcy, nie zaczną tego robić do czerwca.

- Jeżeli apeluje się o solidarność europejską, powinno się w niej uczestniczyć syryjskim uchodźcom trzeba również pomagać na miejscu, jednak jeżeli apeluje się o solidarność europejską, to powinno się w niej uczestniczyć [...]  Dla mnie to jest kwestia elementarna, to jest kwestia cywilizacyjna (…). Elementarne podejście polega na tym, że jeżeli trzeba pomóc, to się pomaga, jeżeli się do czegoś zobowiązuje, to się realizuje – przekonywał na antenie TVP Info poseł Szczerba.

W dalszej części rozmowy polityk PO zarzucił rządowi Beaty Szydło, że nie ma „za grosz poczucia empatii wobec tych, którzy realnie potrzebują”. Szczerba odniósł się też do kwoty 1,5 mln zł, którą polski rząd ma przeznaczyć na odbudowę szpitali w Syrii. To też nie spodobało się posłowi PO.

- To jest taka kwota, jaką pan marszałek kochany wydaje na remont stołówki – ironizował Szczerba.

Poseł Platformy nie był już tak rozmowny, gdy dziennikarz TVP Info zapytał go wprost, co PO zrobiła dla Syrii za swoich rządów.

Wymiana zdań pomiędzy dziennikarzem, a posłem Szczerbą jest niezwykle znamienna:

- Mamy 2017, wojna w Syrii rozpoczęła się na przełomie 2010 i 2011 roku. Co zrobiła Platforma w tym czasie dla Syrii?  - pytał prowadzący program.
- W Polsce PO uruchamiała współpracę rozwojową i środki na ten cel – odparł poseł Szczerba.
- Ile uruchomiliście, ile przekazaliście.?
- Przekazaliśmy tyle, ile było potrzebne – uciął Szczerba.
- Czyli ile?  - dopytywał dziennikarz.
- Panie redaktorze, ja nie znam, dokładnych kwot, natomiast w 2015 roku zobowiązaliśmy się do tego, że będziemy pomagać uchodźcom nie tylko na miejscu w Syrii, ale również będziemy starali się być solidarni z krajami, które są członkami UE z Włochami i Grekami i pomagać tym osobom, które znalazły się tutaj w Europie.
- Jakie są dane jeśli chodzi o liczbę Syryjczyków, którzy rzeczywiście uchodzili przed wojną z Syrii do Europy, jeśli chodzi o 2015 rok, bo są ostatnie dane w ogóle. Ile osób z Syrii dotarło do Europy.
- Ja nie jestem specjalistą od polityki migracyjnej – uciął dyskusję poseł Szczerba.

Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Trudno tego BŁAZNA OŚMIESZYĆ, ON SAM SIĘ OŚMIESZA!

mieszkańcy Syrii powinni dostać wsparcie w Serbii a nie w Europie.

Nie wpuszczać tych dzikusów do Europy i USA!

Nina Z.Przecież na Szczerbę głosują tacy niekumaci jak on sam.Na Platfusów podobni.Aż wstyd że to też "Polacy".

tow.pieronek wstydu oszczedz nie rob krzywdy kosciolowi

To ten,co zawsze jest zakochany,
Jak zobaczy chłopa,
To jusz go kocha,
S..rma na muzg padła
I o kochaniu gada,
On sam niewie co plecie,
Zachowuje się p..-d..ek w toalecie!

Słyszałam dzisiejszą rozmowę z Szczerbą.Totalna klapa. Ośmiesza siebie i PO. Ten facet jt nie przygotowany. Tylko atakuje Rząd i P. Premier. Mamy na siłę przyjmować uchodźców, a co z resztą, która pozostała w Syrii? Ich zostawić na pastwę losu? Pomyślcie wszyscy dobroduszni...

Takich durniów, którzy nic nie wiedzą wybranona POsłów. .. Wystarczy im, że komfortowo żyją z naszych pieniędzy i na nasz koszt chcą zapraszać islamistów do Polski!!!

Biedny Szczerba!
Edukactwo, nie edukacja. Nasi aliańci nie pozwolili na desant polskich wojsk spadachronowych, a drudzy CZEKALI aż Niemcy wymordują 200 tyś. Warszawiaków i spalą miasto do fundamentów.
Szczerba! Czy Ty pobierałeś wiedzę w mediach kontrolowanych przez komuchowiczów?

Nie pytaj, Szczerba nie jest specjalistą od edukacji.

Ja, ile razy go widzę, tego Szczerbę - nawet go nie słysząc- to odnoszę wrażenie jakby facet dopiero co wysiadł z samolotu po awaryjnym lądowaniu.

To ciekawa wypowiedź. Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem.
Pan Szczerba wie ile środków przekazał rząd PiS, ale nie wie ile przekazał rząd jogo partii, czy tak ?
Twierdzi, że nie jest specjalistą od polityki imigracyjnej, ale biega po telewizjach i stacjach radiowych, gdzie gra eksperta.
Niech się wreszcie zdecyduje.

Rząd może spać spokojnie mając taką wyszczerbioną opozycje.

He, he,he - dobre.

HALA. - GŁOSOWALI DEBILE.

Jednym słowem nieuk - dyplomatołek nazwany przez Bydlaszewskiego

Szczerba:Rząd PIS nie ma"za grosz poczucia empatii wobec tych, którzy realnie potrzebują" Posłowie PO mają poczucia empatii za ...20 groszy?

mam jedno pytanie kto na tego pana glosowal !!!!!!

Ja nie !!!!

Nie ja.

mam jedno pytanie kto na tego pana glosowal !!!!!!

Debile wybrali debila,są też inni Kurwiński,Niesiołowski,Schetyna !!!!

mam jedno pytanie kto na tego pana glosowal !!!!!!

Poseł Szczerba to owad polityczny z poważną lewacka dysfunkcją mózgu

Biskup Pieronek deklarowaną przez premier Szydło pomoc finansową w Syrii w wysokości czterech milionów złotych nazywa "kpiną" i dodaje: - Chyba tylko przysłowiowy ciemny lud ma uwierzyć, że pomagamy uchodźcom.

Nie jestem przeciwnikiem kościoła, ale to co wygaduje Biskup Pieronek - to POPULISTYCZNE BZDURY!

Zamiast krytykować - mógłby dorzucić drugie tyle, albo nawet 2 razy tyle.

Rząd nie zarabia pieniędzy (NIESTETY) - Rząd zabiera je podatnikom.

A w budżecie po to aby komuś dać więcej - komuś trzeba zabrać - lub podnieść podatki.

W kontekście wilkoduszności PO - symboliczne jest - 20 groszy posła PO - Rafała Trzaskowskiego

i taki POziom zasiada w sejmie z POparciem a raczej zaparciem 4000 tys glosow !!!???

A kto go w ogóle wpuścił do studia?
Tacy ludzie jak ten nie powinni mieć prawa występów w TVP!
Bo zaniżają słupki oglądalności - jak się takich widzi to trzeba musowo zmienić kanał. A potem rozczarowanie, że oglądalność TVP spada?

Osobiście się dziwię, jakim cudem takie indywiduum robi karierę. Urodne to nie jest, z inteligencja i wiedzą na poziomie podstawowym też na bakier a tu się okazuje tuz mediów. Zamiast potępiać jegomościa może te media spuścić z szumem słynnej spłuczki klozetowej marki "Niagara-Waterloo?! To jest jakieś rozwiązanie ...

Scerba Używając w stosunku do meżczyzn przymiotnika <

Gdyby głupota miała skrzydła to niejaka Szczerba grzałaby jaja u Szejnfelda na balkonie w Brukseli.

W uzupełnieniu dla nieproszonych "gości" KUMATYCH INACZEJ:

Gdyby głupota miała skrzydła to niejaka Szczerba grzałaby jaja u Szejnfelda na balkonie w Brukseli, w charakterze BIAŁEJ GOŁĘBICY.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl