​Zwolnienia dziennikarzy, sprzedaż leci, ale premie w milionach. Dla zarządu Agory...

Piotr Galant

  

Zamknięcie bezpłatnego dziennika, masowe zwolnienia i podniesienie ceny gazety, coraz gorsza sprzedaż, wystawiona na sprzedaż łódzka siedziba – taki był rok 2016 dla Agory, wydawcy „Gazety Wyborczej”. Okazuje się jednak, że drastyczne uderzenie po kieszeni nie wszystkich dotyczy. Członkowie zarządu Agory zarobili w ub.r. 8,57 mln zł, niemal o 5,7 mln zł więcej niż w roku 2015. Kierownictwo wzbogaciło się dzięki premiom otrzymanym m.in. w ramach trzyletniego planu motywacyjnego.
 
Informacje o zaskakujących dochodach członków zarządu wydawcy „Wyborczej” ujawnił portal wirtualnemedia.pl. A niektórzy z redakcji tak biadolili, że biednie jest przy Czerskiej. Jak widać nie wszystkim źle się powodzi.
 

"Z raportu finansowego Agory wynika, że w 2016 roku wynagrodzenia wypłacone członkom zarządu firmy wyniosły łącznie 8 573 tys. zł, a więc o 5 688 tys. więcej, niż w roku 2015 (wówczas wynagrodzenia wyniosły 2 885 tys. zł)" - podaje wirtualnemedia.pl


"W dokumencie czytamy, że tak duży wzrost uposażeń spowodowany jest jednorazowymi wypłatami z tytułu premii motywacyjnych, w tym także z tytułu realizacji trzyletniego planu motywacyjnego dla zarządu. „Zgodnie z założeniami, Trzyletni Plan Motywacyjny za lata 2013-2015 został rozliczony w drugim kwartale 2016 r. Realizacja planu zakończyła się wypłatą premii w łącznej wysokości 1 628 tys. zł”  - dodaje serwis.

W 2016 roku spółka zwolniła łącznie 176 etatowych pracowników, wydając na to 6,9 mln zł.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: „Agora” ma problem. Zamykają wydawany dziennik, pracę straci ponad 100 osób
 
W 2014 roku podstawowe wynagrodzenia członków zarządu Agory wyniosły 2,66 mln zł, w 2013 roku - 4,39 mln zł, w 2012 roku - 3,05 mln zł, a w 2011 roku - 2,74 mln zł. Dodatkowo w 2013 roku członkowie zarządu oraz inni menedżerowie najwyższej kadry kierowniczej otrzymali 3,05 mln zł z rozliczenia planu motywacyjnego z lat 2010-2012.
 
Jak pisała niezalezna.pl, w grudniu 2015 r. „Wyborcza” zanotowała sprzedaż wynoszącą 160,35 tys. egzemplarzy. Jak wynikało z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy przygotowanych dla portalu Wirtualnemedia.pl, oznaczało to spadek o 4,44 proc. w porównaniu z rokiem 2015. Był to najgorszy wynik wśród największych tytułów w Polsce oraz najgorsze w historii dane dla wydawanego przez Agorę dziennika.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: „Gazeta Wyborcza” z najniższą sprzedażą w historii. Agora, macie problem

Z kolei w listopadzie ub.r. z powodu problemów finansowych na sprzedaż za 9,7 mln zł została wystawiona łódzka siedziba „Gazety Wyborczej”.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Agora sprzedaje siedzibę „Wyborczej”
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wirtualnemedia.pl,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

12 listopada wolny od pracy

/ DavidRockDesign

  

Sejm uchwalił ustawę o święcie narodowym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej ustanawiającą 12 listopada br. dniem wolnym od pracy.

Za projektem ustawy głosowało 233 posłów, 105 było przeciw, 77 wstrzymało się od głosu.

Wcześniej Sejm nie przyjął wniosku o odrzucenie ustawy w pierwszym czytaniu i posłowie przystąpili do drugiego czytania projektu.

Przed przystąpieniem do głosowania nad projektem ustawy posłowie przyjęli trzy poprawki złożone przez posła PiS Piotra Babinetza. Według jednej nich, świadczenia opieki zdrowotnej w szpitalach i ambulatoriach finansowanych ze środków publicznych miałyby być udzielane tego dnia według zaplanowanej kolejności. Dostępność miałyby zapewnić też apteki.

Projekt ustawy został złożony do Sejmu przez posłów PiS w poniedziałek. Zgodnie z nim 12 listopada 2018 r. ma być uroczystym świętem narodowym i dniem wolnym od pracy.

"W dniu 12 listopada nie obowiązują zasady dotyczące ograniczenia handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem w placówkach handlowych w niedziele oraz święta, o których mowa w ustawie z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni"

– czytamy w projekcie.

Autorzy projektu przypomnieli, że 11 listopada w bieżącym roku wypada w niedzielę, stąd pomysł uczynienia 12 listopada dniem wolnym.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl