niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Szef Związku Wypędzonych przyjechał do Gdańska. Nie spodobała mu się okładka "Gazety Polskiej"

Dodano: 21.03.2017 [00:34]
Szef Związku Wypędzonych przyjechał do Gdańska. Nie spodobała mu się okładka "Gazety Polskiej" - niezalezna.pl
foto: Sven Teschke; https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/de/deed.pl
Bernd Fabritius to członek Bundestagu i szef Związku Wypędzonych. W rozmowie z Deutsche Welle opowiedział o swoich wrażeniach z pobytu w Polsce. Ronił m.in. łzy, że media krytyczne wobec rządu rzekomo "walczą o przetrwanie, bo państwowe firmy wycofują z nich swoje reklamy". Przy okazji wypowiedział się również o okładce "Gazety Polskiej". Nie spodobała się niemieckiemu politykowi. W publikacji pada więcej dziwnych stwierdzień.

Wywiad jakiego udzielił Bernd Fabritius został zatytułowany: "Niemiecki polityk o wizycie w Polsce: Niektóre z naszych obaw się potwierdziły". Argumenty na poparcie tej tezy znane są doskonale z wypowiedzi innych polityków zza Odry, którzy uwielbiają mówić o wolności słowa, ale w innym kraju.

Pojawiło się jednak kilka "nowych" i zdumiewających wątków.

- Chcieliśmy sami wyrobić sobie zdanie o obecnej sytuacji w Polsce. Oczywiście słyszeliśmy, że rząd w Warszawie preferuje politykę kulturalną, w której nacisk położony jest na patriotyzm - powiedział polityk CSU. Czyżby to miał być zarzut?

- I bardzo ubolewam, bo uważam, że jest to niepokojący rozwój, jeżeli wspieranie kultury i sztuki jest uzależniane od tego, czy ich treści podobają się rządowi czy nie. Dowiedzieliśmy się, że krytyczne media walczą o przetrwanie, bo państwowe firmy wycofują z nich swoje reklamy. Nie jest to rozwój korzystny dla społeczeństwa - tłumaczył na łamach Deutsche Welle. Czyżby troska o los "Gazety Wyborczej"?


Został także zapytany: "Odwiedziliście też Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku?"

- Tak, mogliśmy zobaczyć otwieraną za kilka dni wystawę. Byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni jej koncepcją, począwszy od wywołania II wojny światowej, skończywszy na jej skutkach - opowiadał.


A co przykuło jego uwagę? "Po raz pierwszy zobaczyłem, w jak rzetelny sposób problematyzowane są nawet wypędzenia Niemców z Polski" - stwierdził Fabritius.

Odpowiadając na pytanie o wizytę w muzeum, szef Związku Wypędzonych zaskakująco dodał również wątek wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej.

- Podczas rozmowy z wojewodą pomorskim, politykiem PiS, poruszyliśmy też dziwne reakcje niektórych mediów po reelekcji Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej - wspominał. - Myślę tu o „Gazecie Polskiej”, która opublikowała na okładce wizerunek Tuska w mundurze Wehrmachtu. Dziwi mnie to. Uważam, że nadużywanie decyzji Rady Europejskiej do rozpętywania nowej, antyniemieckiej kampanii medialnej jest z zasady błędne.


Polityk z Niemiec chciałby cenzurować media w Polsce?
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Nastepny potomek hitlerowski bedzie pouczal nas ze to
NIE BYLI NIEMCY no to kto? skad sie wziol stwor nacjonalizmu ktos musial go wybrac i to nie mala grubka
tylko miljony NIEMCOW ktorzy go POPIERALI a dzis ich dzieci
MORDERCOW chca nam WMAWIAC ZE TO NIEPRAWDA.SA NARODEM
MORDERCOW wszystkie WOJNY SWIATOWE oni rozpetali i
IIIWOJNE SWIATOWA KTORA TRWA ROWNIEZ MERKEL NIEMIECKA
KANCLERZ (a okladka jest wspaniala)

A skąd to szwabstwo się tu wzieło. Z zaborów i I i II wojny światowej i zdrady Tuska... przecierż Polska była nie raz cięmiężona przez swabstwo...

A skąd oni tu sie wzieli. z rozbiorów i I i II wojny światowej i ze zdrady Tuska....

Gonić to Szwabstwo z POLSKI, chcemy być krajem suwerennym, a nie jakimś Landem Niemieckim

NIKT was nie przepędzał. Było nie rozpętywać II WŚ! Z cała pewnością Polacy was nie wypędzali, bo Polska była pod okupacją. Zwróćcie się do swoich przyjaciół Sowietów!!! Zapytajcie ich dlaczego dotarli aż do Berlina, dlaczego tak daleko poszli? Możecie TYLKO do nich mieć pretensje, że nie uwzględnili waszych roszczeń w Teheranie i Jałcie. Daremny wasz trud, drugi już raz w historii dostaliście w dupę i waszą głupotą chcecie obarczyć tych których najechaliście. Reklamacje to do Kremla składajcie!!!

Marian, masz całkowitą rację, piękine wyłuszczyłeś problem szkopowi w kilku zdaniach. Takich i podobnych opinii,powinno być znacznie więcej, jjerrys

bidoczek przyjechol się nazrec kielbachy i kiszki PO polsku zalapol się adolfik na krzywy ryj ten rod tak ma . GONIC HITLERKOW GONIC precz z naszej ziemi zdrajcy zbrodniarze szmate z sopotu natychmiast pod sad oszust zdrajca polske chce zniszczyć chce zebysmy hotlerom buty czyścili pluja na nasz polski narod dzień w dzień niemieckie media pluja o Polsce niesamowite obelgi kto to im pisze kto im poddaje tematy TO RYZE SWINIE Z PO za marke zdrajcy sprzedawaja nasz kraj.FOLKSDOICZE FASZYSCI PO

Napiszcie o "wypędzonej" Steinbach. To jest ciekawostka!!! Przyjechała w czasie okupacji z ojcem, oficerem SS, a po wojnie założyła związek wypędzonych (takich samych okupantów, jak jej ojciec?). Nie zna historii swego rodu?

JAKĄ nam jewropa kulture pokazała?
Nawet STALIN NAM TEGO NIE POKAZAŁ,
Jaką nam teraz teatr warszawski wystawił,
Lub co Poznań nam zrobił
I jeszce się nie udławił,
Kto ten bolszewizm wprowadził?
Co kapliczki rozbijaią,
Krzyże na cmętarzach przwracają,
Tęczy budóją,bujki przed Wawelem szykóją,
Kto mi teraz tak przeszkadza,
Aby więcej nie pisał?

mały hitlerek przyjechał się napłakać. A co z obozami hitlersynu?>

Kto jest odporny na dyskusje z ograniczonymi lemingami - piszcie na onecie, w wp prawdę o "nadzwyczajnej kaście", o wzywaniu Tuska do karania Polski, o ingerencji niemieckich polityków w polskie sprawy, o niezależności mediów (której tak broniła w sejmie totalna opozycja, a gdy przyszło bronić tej wolności przed niemieckimi naciskami - nabrała wody w usta i siedzi cicho, o demoralizowaniu Polaków za ich własne pieniądze, o przekrętach we wszystkich dziedzinach życia, o mafijności sądów. Może do niektórych wielokrotnie powtarzane prawdy wreszcie dotrą.Przecież niedługo dojdzie do samooczyszczenia świata, w tym i Polski, a naszym zadaniem jest również ratowanie tych biednych zwiedzionych przez Złego.Wizjonerzy, włącznie ze św. Janem Pawłem widzieli straszne zniszczenia, straszne kataklizmy, które staną się udziałem jeszcze tego pokolenia
Tylko powrót do prawdy, obronna najsłabszych, ustrzeżenie wiary i odcięcie się od zła może nas uratować. Pytanie - ilu z nas się uratuje?

Grupenfurher ma prawo mieć swoje upodobania .Tylko kto go tu wpuścił... Przecież Holandia nie wpuszcza nawet ministrów .

Kiedy Niemcy wreszcie zrozumieją, że rząd realizuje potrzeby obywateli? To Polacy chcieli , by filmy były rzetelne (nie manipulowane przez czyjeś interesy), to Polacy chcieli przywrócenia pamięci o swoich bohaterach (mamy czcić waszych nazistów?), to Polacy nie chcą finansować spektakli opluwających wartości cenne dla Polaków.
Ciekawe, czy Bernd Fabritius finansował i zamieszczał reklamy w mediach opluwających go samego i jego przodków? I co ma Niemiec do naszej prasy? Ich media nawet nie uszanują wyroków sądowych, a on ma nas oceniać?
A może odpowie, kto i za co go wypędził, skoro jest w tym związku?
Tylko pozostaje dziwne pytanie, co ma niemiecki polityk do polskich reklam w żydowskiej prasie?

Temu Szkopkowi nie podoba się okładka Gazety Polskiej ale do parady w Düsseldorfie czy wypisywaniu przez niemieckie gazety o polskich obozach koncentracyjnych to nie ma zastrzeżeń, parszywy zakłamaniec.

niemce uciekali przed ruskimi a nie zostali wypedzeni\naucz sie historii paskudna zmijo won z Polski.

Jak zawsze wychodzi z niego niemiecka buta. Szkopom to się znów wydaje , że to oni będą wszystkie narody rozstawiać po kątach i dyktować co te narody mają robić i ciągle nie chcą pamiętać do jakiej tragedii doprowadzili tą swoją butą wywołując II wojnę światową.

Niemiecka buta ?! Puknij się ! To kompletna bzdura. Niemcy widząc bat nad sobą są bardzo potulni
i bojaźliwi. Niemcy w swoim bizantyjsko-bauerskim, feudalnym, prymitywnym oportuniźmie tkwią bez zmian
od setek lat. To naród usłużnych bauerskich parobków oraz głupich i zbrodniczych przywódców - prymitywnych

bauerskich ćwoków. Bo też i cała kultura niemiecka pochodzi od kultury bauerskiej, z której w prostej linii
wywodzą się ich "elity". Pierdzenie i bekanie przy stole jest jednym z atrybutów tej kultury. Także ich
prymitywne "poczucie humoru" jest zawsze natury "fizjologicznej". Dlatego Niemcy bardzo potrzebują permanetnej

zewnętrznej kontroli nad nimi (bata na d...) inaczej zaczyna się im lasować mózg, stają się wredni, agresywni
i robią bez umiaru paskudne, obrzydliwe rzeczy łącznie z grabieżą i ludobójstwem (patrz 6,5 mln zamordowanych
przez niemców Polaków - kobiet, dzieci, mężczyzn - i paniczka, tchórzliwa ucieczka szwabstwa przed kacapską

swołczą). W ostatnich latach szereg fatalnych błędów ze strony Amerykanów doprowadziło do rozpasania się
i zbeszczelnienia niemieców, czego skutki widzimy dzisiaj. Dlatego absolutnie koniecznym jest "powrót" USA do
Europy celem przywrócenie - szalejących, spiskujących ze zbrodniczą rosją przeciw Europie niemiec do demokra-

tycznego porządku. Piastowie (Chrobry), Jagiellonowie (przez 300 lat po bitwie pod Grunwaldem niemcy bali się
Polaków jak ognia) i Piłsudski potrafili na niemców spojrzeć prawidłowo czyli tak jak w nowożytnej historii
Churhill. Jego sławne zdanie o niemcach jest cały czas aktualne: "Niemcy nie potrafią być normalnym narodem -

albo nam skaczą do gardła albo nam liżą stopy". Dlatego musi się odrodzić w Polskiej Świadomości zdrowe
spojrzenie na niemców. A Polska musi stać się aktywną siłą odrodzenia się Unii Europejskiej Równych Państw
bez paskudnego, szwabskiego, bauerskiego, pazernego hegemonizmu.

Kto zaprosił tego gnidę? Jaki antypolak?

Pewnie ten co to nie potrafi doliczyć się posiadanych mieszkań i kont bankowych być może część z nich ma ze sponsoringu przez takich gości.

Kiedy wybuchła II wojna mieszkałam matką i z dziadkami w Wielkopolsce. Dwa lata przed zakończeniem wojny, wraz z całą rodziną, decyzją niemieckich władz okupacyjnych zostałam brutalnie wysiedlona z domu (na spakowanie podróżnych tobołków dano nam 15 minut), rodzina moja została pozbawiona własności domu i gospodarstwa. Zagrabiony nam dobytek został przekazany w posiadanie niemieckiemu osadnikowi. Wywieziono nas w nieznane, na zachód, na niewolniczą tułaczkę w głębi III Rzeszy. Pamiętam dobrze transport, odwszawianie, przebywanie w zapchlonym z betonową podłogą obozie z drutem kolczastym w Poznaniu a potem w barakch obozowych w Niemczech, gdzie cierpieliśmy głód, zimno, poniżanie, noszenie litery „P”naszytej na ubraniu, wyzwiska za mówienie w jęz. polskim, Kiedy powróciliśmy po wojnie, nasz dom zastaliśmy pusty, żadnego łóżka, szafy, krzesła czy stołu, gołe ściany a gospodarstwo bez jakiegokolwiek żywego inwentarza. Osadnik niemiecki wyszabrował cały nasz ruchomy dobytek i uciekł przed nadchodzącymi wojskami sowieckimi. Chciałam zapytać, czy w Polsce mamy związek wypędzonych przez niemieckie władze okupacyjne?

"Halszko", doskonały pomysł. Czy masz kontakty z podobnymi osobami? Organizujcie się, Zamojszczyna także.
Trzeba Niemcom przypomnieć też w jaki sposób znaleźli się na słowiańskiej ziemi: kim byli Łużyczanie i jak ich wytępiono, powstanie Krzyżaków i ich podstępne knowania, zabór ziem polskich po rozbiorach, czasy Bismarcka, rugowanie Polaków z ich ziemi (Drzymała), prześladowanie Polaków za ojczysta mowę (lincz na dzieciach we Wrześni), zakaz rozmów po polsku (Warmia i objawienia MB Gietrzwałdzkiej), niemiecka kolonizacja na polskich ziemiach i niesprawiedliwość Traktatu Wersalskiego (okrojona Polska), okupacyjna działalność "nazistów" - likwidacja polskich patriotów na ziemiach zawłaszczonych w wyniku rozbiorów i wojen, osiedlanie Niemców na polskich ziemiach podczas okupacji i wypędzanie oraz mordowanie Polaków. To wszystko trzeba by ująć w historii tworzonego stowarzyszenia. A że powołanie takowego jest bardzo potrzebne w chwili odradzającej się hegemonii Niemiec, chyba nie trzeba nikogo przekonywać.
Halszko, gratuluję pomysłu i życzę, by udało się go wcielić w czyn - i koniecznie nazwijcie się wypędzonymi. Jeśli na początku będą niepowodzenia, nie zrażać się tym i konsekwentnie robić swoje. To jest właśnie postawa godna Polaka (Polki).

Najwyższy czas założyc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jego wizyta jest obraza nas wszystkich. Czy on tu na wizytacje przyjechał?

Kolejny faszysta niemiecki odwiedził Polskę!

I został entuzjastycznie przyjęty przez zdrajców i Targowiczan z "totalnej oP0zycji".

A mnie nie podoba się facyjata tego najeźdźcy. Nikt go nie wypędzał - sam wyfrunął w obawie przed sprawiedliwością dziejową.
Większość tzw. wypędzonych to uciekinierzy przed DZICZĄ SOWIECKĄ która wymierzała im
" sprawiedliwość " na wzór Dzingis Chana.

"rozpętywanie nowej, antyniemieckiej kampanii medialnej" - Strzelił jak kulą w płot. To w Niemczech jest wściekła histeria antypolska. Herr Fabritius pewnie też potomek oficera/żołnierza Wehrmachtu. Po co wpuszczać takich do Polski? Wierutne kłamstwo można traktować jako antypolską działalność. Nie wiem czy wie, że w dawnej Polsce taki synek powinien był wleźć pod stół i odszczekać.

Fabritius pewnie myślał, że Gazeta Polska należy do Niemca i dlatego strofuje redakcję. Jeśli mu nie podoba się ta okładka to niech sobie ogląda okładki w gazecie niemieckiej.

To ze tobie sie nie podoba okladka ,to nikogo to nie obchodzi.
Ja ci powiem prawde ,choc nie jestem wrozka:
Spie..j dziadu do domu,bo nic tu po tobie.

Okladka jest piekna i wyraza prawde.
Prosimy o podobne.

Omatko ! Skąd gościa wypędzili ? Śmieć jeden - inspektor bezmyślny i bezwstydny.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl