niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
20 lipca 2017

Koniec złudzeń. „Newsweek”, „Fakt”, Onet dostały instrukcję z Niemiec, jak atakować polski rząd

Dodano: 16.03.2017 [22:53]
Koniec złudzeń. „Newsweek”, „Fakt”, Onet dostały instrukcję z Niemiec, jak atakować polski rząd - niezalezna.pl
foto: TVP1/print screen
Mark Dekan, szef niemiecko-szwajcarskiego koncernu medialnego Ringier Axel Springer, poinstruował podległych mu dziennikarzy, jak powinni oceniać rządzących Polską. Sam w liście ostro skrytykował rząd Beaty Szydło za brak poparcia dla Donalda Tuska w wyborze na szefa Rady Europejskiej. I zaapelował do dziennikarzy w swoich redakcjach – nadszedł czas żeby włączyć się do gry.

Według autorów materiału „Wiadomości” TVP, „szefostwo niemiecko-szwajcarskiego koncernu” oczekuje od dziennikarzy publikowania krytycznych ocen dotyczących braku poparcia polskiego rządu dla Donalda Tuska w wyborze na szefa Rady Europejskiej.

Ideologie i prymitywne ideologie przegrały z wartościami i rozsądkiem” – napisał szef Ringier Axel Springer Media AG Mark Dekan do pracowników koncernu w liście cytowanym przez „Wiadomości”.

Wyłącznym zwycięzcą nie jest jednak Donald Tusk, tak jak Kaczyński nie jest jedynym przegranym. Razem z Tuskiem wygrali Polacy – wszyscy ci, którzy są dumni z przynależności do Unii Europejskiej (...). Co do przegranych w tym starciu, to obok Jarosława Kaczyńskiego znalazła się dobra reputacja Polski jako rzetelnego partnera 

– podkreślił Dekan.

W nadchodzącym czasie na autostradzie unijnej integracji pojawia się nie tylko pas szybkiego i wolnego ruchu, ale też parking. I to jest właśnie moment, gdy do gry włączają się wolne media, tak jak my (...) większość naszych czytelników i użytkowników należy do tej miażdżącej większości, która popiera członkostwo Polski w UE. Podpowiedzmy im co zrobić, żeby pozostać na pasie szybkiego ruchu i nie skończyć na parkingu 

– cytują Dekana „Wiadomości”.

O sprawę była pytana w programie „Gość Wiadomości” rzeczniczka PiS Beata Mazurek. 

Ta sytuacja jest skandaliczna, ona nie powinna mieć miejsca i ona świadczy tylko i wyłącznie o tym, że państwo niemieckie próbuje ingerować w wewnętrzne sprawy Polski, na co absolutnie nie może być zgody. Nie może być zgody absolutnie na to, że my jako Polacy będziemy akceptować to, by nasz naród był karmiony kłamliwą informacją przez media, które są inspirowane przez zagranicznych właścicieli 

– powiedziała Mazurek.

To jest obrażające nie tylko czytelników, widzów i słuchaczy, ale przede wszystkim dziennikarzy. Żaden właściciel medialny – czy to polski, czy zagraniczny – nie ma absolutnie prawa łamać wolności mediów, łamać sumień dziennikarskich, ale przede wszystkim manipulować opinią publiczną 

– dodała Mazurek. Zaznaczyła też, że sprawą tą powinna zająć się prokuratura.

Przypomniała też, że musi nastąpić zmiana przepisów, która doprowadzi do repolonizacji mediów w Polsce. 

Z całą pewnością chcielibyśmy doprowadzić do tego, by zmniejszyć w sposób zdecydowany udział kapitału zagranicznego na polskim rynku medialnym. Tak, aby ten rynek rzeczywiście odzwierciedlał to, co dzieje się w Polsce i był rzecznikiem polskich interesów, a nie interesów państwa niemieckiego 

– podkreśliła.

Wyraziła też nadzieję, że repolonizację mediów poprą wszystkie środowiska polityczne w Polsce. – Bez względu na to, jaką partię polityczną prezentujemy, staniemy w obronie wolności dziennikarzy, wolności mediów – powiedziała Mazurek.
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Niestety Unia Europejska to reinkarnacja Generalnej Guberni :(

To są jawne groźby. Albo robimy to, co chcą niemcy, albo będziemy traktowani gorzej. No dzięki za taką unię.

Nic nadzwyczajnego nie oczekujemy tylko wprowadzenia tych samych zasad, które w kwestii mediów obowiązują w państwie niemieckim i w innych europejskich krajach również.Uczynili z nas kolonię i się dziwią, że Polacy tego nie akceptują poza wewnętrznym wrogiem i kolaborantem lub zwykłym głupkiem.

te nagranie niech posłuży za mój komentarz!!!

https://www.facebook.com/Polac...

Springer udzielajac takich instrukcji ogranicza wolnosc mediow w Polsce czym lamie prawo europejskie.

Popelnia przestepstwo.

Dlatego rzad czy tez urzad nadzorujacy media po prostu moze zakazac Springerowi dzialalnosci medialnej w Polsce i nakazac sprzedaz albo zamkniecie wszystkich posiadanych mediow w ciagu powiedzmy 3 miesiecy.

W przypadku proby wykorzystanie tego czasu do ataku na Polske zamkniecie mogloby nastapic natychmiast.

Springer odwola sie do sadu a rzad do ETS.

Tak czy siak SSpringer zostalby strasznie skopany a nawet z pewnym prawdopodobienstwem rzeczywiscie wyrzucony z Polski.

ŁONET-SZMATA.pl już przed instrukcjami robił rozkazy Niemców wzorowo. Przypomnę tego kurdupla z łoneta zapraszanego do TV-ten brodaty krasnal obcego pochodzenia mówił ze koniecznie rząd powinien sprowadzać imigrantów obcokulturowych i osiedlać solidaryzując sie z Niemcami i generalnie wszystko co PIS to beeee beeee. BOJKOT tego obcego SZAMBA na całego i zakrywajcie tytuły antypolskich gadzinówek.

Pis buduje wspólnotę lęku i media są pisowi do tego potrzebne aby przekaz do ludzi był spójny i jednostronny. Te lęki który odczuwają ludzie pis chce nazwac, zaetykietować i się tymi etyklietami posługiwać aby wymusić na ludziach odpowiednie zachowania. Te zjawiska psychomanipulacji są znane i wykorzystywane w sektach.

A po za tym dobrze się czujesz? Jaka wspólnota lęku? W Polsce wreszcie można bez obaw mówić co się chce. Wprawdzie wykorzystuje to np. tyw. Komitet Obrony Koryta oraz Partia Oszustów, ale jest wolność i demokracja.

Cóż za diagnoza?! Wspólnota lęku? Oczywiście, lęku lemingów i zaprzańców. Pozostali nie mają się czego bać i się nie boją.

Nie wiem kto miał złudzenia. Głównie lemingi, ale one nadal czytają te media zatem większość z nich nadal ma złudzenia. Reszta jak sądzę w większości nie miała złudzeń i wiedziała o roli niemieckich mediów i ich koordynacji w atakach na rząd. Jedno co mnie zaskoczyło to fakt zupełnie otwartego przekazywania instrukcji i to bezpośrednio od samej góry do reszty. Raczej zakładałem jakieś bardziej ukrytej formy przekazywania instrukcji aby nie można było wykazać wywierania nacisków na dziennikarzy. Teraz się będą już bardziej kryli. Pewnie Dekan pójdzie na szkolenia do Michnika.

Nie kupować szmatławców.Nie wchodzić na onet to wtedy wypadną z gry.Skoro tak dziennikarze tych szmatławców tak się zeszmacili to tylko w naszych rękach jest wyprowadzenie z rynku.

No cóż, Dekan ma racje.

Folksdojcz

A ja Jacek Kowalski
a dlaczego się przedstawiłeś?

Niemiecki kandydat i niemiecka prasa za nim. Ciężko Niemcom bezpośrednio atakować Polskę a mając Donalda "Oskar" Tuska mogą powiedzieć to nie my to "Polak". Marzą im się czasy: rzecznik polskiego rządu stróżem u Niemców a niemiecki agent Oskar premierem. Teraz chcą Oskara trochę obronić i próbować go potem znowu wcisnąć na jakieś stanowisko w Polsce.

niezbędna jest desowietyzacja i dehitleryzacja mediów w Polsce

10/10

Ja się dziwie ze do tej pory rząd Polski nie zrobił porządku na podwórko Polski i nie wymiótł wszystkich śmieci obcych mediów.
Mediow które sieja nienawiść i niezgodę wśród Polaków a zarazem dają wsparcie opozycji wrogiej nie tylko rządowi ale i Polsce .
Owa opozycja przesiąknięta donosicielami , zdrajcami osobnikami nafaszerowanymi nienawiścią i pogarda do Polski własnie przez obce wrogie media zagraniczne -niemiecki.

Od pewnego czasu czuję się dumny że jestem Polakiem, człowiekiem który ceni swoją kulturę, swoją wiarę, swoją historię i zdrowy rozsądek. NIE ROZUMIEM JAK MOŻNA BYŁO ZA CZASÓW RZĄDÓW LIBERALNO-LEWICOWYCH oddać prawie 80% mediów w ręce zagranicznych mediów. Jak można oddać wychowanie młodzieży, kształtowanie sumień społeczeństwa Polskiego ludziom którym zależy na niszczeniu Polskiej dumy narodowej, historii, trwałości i zdrowiu Polskiej rodziny. Kształtowanie mody na ni to faceta ni to kobietę na róbta co chceta to kierowanie kraju do likwidacji. Tego chcą Ci modni europejczycy. Takiej Unii mówię - precz, ale też wiem , że po wyborach we Francji lewica straci siłę napędową i może uda się z tego kołchozu Unijnego uczynić naprawdę nowoczesną Unię silną tradycją chrześcijańską i wartościami narodowymi.

Natychmiastowa repolonizacja mediów jest faktem. Trzeba to zrobić błyskawicznie,jeśli chcemy mieć zdrowy,suwerenny naród.To konieczność!!! Lisisko nie ugnie się i nadal będzie indokrynował społeczeństwo,za to bierze kasę. Do śmietnika z nim i jemu podobnymi. A.Stankiewicz- zal mi pana ,mimo wszystko lubiłam pana.

Teraz jak przyjdzie jakiś dziennikarz do studia TVP-info z gazet niemieckich, powinien być zapytany czy będzie się wypowiadał jako obywatel PL czy jako funkcjonariusz kapitału niemieckiego.
Poza tym trzeba zorganizować kampanie informacyjną na Polskę o gazetach niemieckich działających w Polsce.

W takim razie więcej "onetu" w tvp-info!

Szwabsko-chazarskie ZULE a nie ,dziennikarze,przyzwoity dziennikarz nigdy na taką zdradę wobec innego Narody by się nie zgodził ,tylko te szmaty,jak długo będziemy ich jeszcze znosić,Pani Premier,wezwać ambasadora na dywanik,państwa z którego,te fagasy pochodzą i oddać pod sąd !

Koniec złudzeń? A kto mógł mieć jakiekolwiek złudzenia ? Wiadomo, skąd odbierał instrukcje "Nowy Kurier Warszawski", skąd - "Trybuna Ludu". Obie gazety wszak polskojęzyczne - nie mylić z polskimi.Prokurator,działania legislacyjne - pięknie, ale niech to wreszcie NASTĄPI. Bo jeśli nie, to obudzimy się w 17 Landzie lub 17 riespublice.

Koniec złudzeń...? a któż je miał...?

Nie chcę tu przypominać o postawie Lisów,Żakowskich czy Olejników i im podobnych...Oni nie potrzebują instrukcji niemieckich kolonizatorów.Działają w służbie sowieckich agentur i ludzi byłej WSI od zarania...
Niemieckie media zatrudniają coraz więcej uznawanych za obiektywnych komentatorów politycznych.
Świetlanym tego przykładem,ale nie tylko on jest red. Stankiewicz,który w krótkim czasie przeistoczył sie w niemiecką szczekaczkę porównywalną do tej z czasów II wojny światowej.
Od żurnalistów ,którzy kształtują poglądy tzw. opinii publicznej w Polsce wymaga się szkalowania wszystkiego co polskie i wartościowe na wzór GóWna Szechtera,redaktorzy ONET beż żenady wygłaszają tyrady pod dyktando niemieckiego pracodawcy i kolonizatora.
Jednym z faktorów,które zadecydują,że Polska może stać się krajem suwerennym z wolnymi mediami jest ich repolonizacja.Trzeba ja przeprowadzić bez względu na koszty czy targowicki skowyt odsuwanych od koryta.
Tak nie funkcjonuje żadne państwo,które chce o sobie stanowić i mieni się suwerennym.
Niemcy na wieść o próbie przejęcia jednego z dzienników przez obcy kapitał natychmiast uchwalili ustawy tego zabraniającymi.
Proszę przyjrzeć się portalom internetowym ONET czy Interia...to V kolumna którą państwo toleruje,jeszcze gorzej jest z prasą.Dzienniki to 99 procentach to kapitał niemiecki.

Kaczyński jest też za pozostaniem Polski w Unii. Ale nie na niemieckich warunkach. Pan Dziekan plecie głupstwa. Nie zapisze się na jego studia Markusa Dziekana. ONI kłamią bez zmrużenia oka.

PiS rzadzi już półtora roku? Dlaczego nic nie zrobił w sprawie V kolumny niemieckiej, jaką są niemieckie media w Polsce? Kiedy PiS wreszcie zacznie rządzić w Polsce?

niestety,-PiS-u NIE STAĆ na radykalne kroki, a takie są potrzebne! To przez swoją "mientkość", PiS wyhodował kody, trybunały i te wszy-kie timenmarsy....

a jak "genialny strateg" daje się ogrywać makreli, widać i po "27/1" i PO Wyszehradzie, i PO Miedzymorzu...., ale minister-Nieporozumienie-waszczykowski DZIAŁA !!! a "g.strateg" nawet nie widzi że PRZECIW Polsce !!!

Teraz tylko czekam jak USUNĄ A.Macierewicza,- bo widać bardzo wyrażnie że się szykują.

ANTONI!- do broni!!! BROŃ NAS,- BROŃ POLSKI !!!

Mediów nie przejmie się o tak jednym dekretem...
Należy je wykupić,a na to trzeba setek miliardów złotych,jeśli nie więcej.
To,że trzeba je odzyskać nie zważając na koszty nie podlega żadnej dyskusji.
Pytanie,czy polski kapitał jest zainteresowany albo czy jest w stanie przejąć polskojęzyczne media,bo nie jest takie oczywiste.

Ty się bardziej martw kacapami kontrolującymi te media.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl