niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Były prezes Sądu Apelacyjnego w Krakowie usłyszy więcej zarzutów? „To nie wszystko, śledztwo jest rozwojowe”

Dodano: 04.03.2017 [11:22]
Były prezes Sądu Apelacyjnego w Krakowie usłyszy więcej zarzutów? „To nie wszystko, śledztwo jest rozwojowe” - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Prokuratura Krajowa informowała wczoraj o wniosek o uchylenie immunitetu byłemu prezesowi sądu Apelacyjnego w Krakowie. O uchylenie immunitetu oraz zgodę na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie byłego prezesa SA w Krakowie wystąpiła Prokuratura Regionalna w Rzeszowie.  Tymczasem minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro ujawnił, że cała prawa ma charakter rozwojowy i są podstawy, aby sądzić, że zarzutów wobec sędziego będzie więcej.
 
Wniosek o zezwolenie na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej b. prezesa SA w Krakowie skierowano w piątek do Sądu Dyscyplinarnego dla sędziów. 

- Wniosek prokuratury ma związek z prowadzonym śledztwem dotyczącym przywłaszczenia co najmniej 17 mln zł na szkodę Sądu Apelacyjnego w Krakowie. W toku postępowania prokuratura zebrała niezbite dowody świadczące o tym, że ówczesny prezes tego sądu brał udział w zorganizowanej grupie przestępczej, przyjął korzyść majątkową o wartości co najmniej 376 tys. 300 złotych, uczestniczył w tzw. praniu brudnych pieniędzy oraz przekroczył uprawnienia związane z pełnioną przez siebie funkcją – informuje Prokuratura Krajowa.

Z informacji przekazanych przez ministra Ziobro wynika, że śledztwo ma charakter rozwojowy, a zarzutów wobec sędziego może być wkrótce znacznie więcej.

- To sprawa bez precedensu. To jest kaliber zarzutów bardzo duży i nie przypominam sobie, aby taka sprawa wcześniej miała miejsce. Niestety to śledztwo jest rozwojowe. Obawiam się i mam podstawy sądzić, że to nie wszystko, co będzie w przyszłości zarzucane sędziemu i być może też innym przedstawicielom wymiaru sprawiedliwości, bo weryfikujemy różne smutne wątki dotyczące funkcjonowania polskiego sądownictwa  – mówił na antenie TVP Info minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Minister Ziobro ujawnił również, że sędzia jest broniony przez swoich kolegów.

- Sędzia broni się wszelkimi sposobami. Jest też broniony przez swoich kolegów, którzy wydawali rozmaite uchwały atakujące mnie z powodu tego śledztwa, ale na mnie to nie robi wrażenia. Mogę państwu obiecać, że niezależnie od ataków ze strony części środowiska sędziów wobec tych ustaleń wskazujących na przestępstwa nie będziemy patrzeć, czy ktoś jest bardzo ważnym, wpływowym sędzią, czy jest ich więcej. Takich sędziów trzeba eliminować z zawodu. Prokuratura wnosi także o zgodę na tymczasowe aresztowanie sędziego. Nie ma różnych i równiejszych – mówił Ziobro.

Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

A oto uzasadnienie pewnego kaściarza w obronie właścicielki 7 (siedmiu) aptek, która wykupiła w bloku na osiedlu strzeżonym trzy mieszkania, które połączyła jedną w calość i po nocach zakłóca ciszę nocną: "Obwiniona jest osoba tak zamożną - właścicielką mieszkania o powierzchni powyżej 180 m2 - że na podstawie logiki i doświadczenia życiowego sąd jest przekonany, że zeznania pod nia mieszkającego małżeństwa X są niewiarygodne i dlatego daje wiarę zeznaniom partnera obwinionej świadka Y, który który z obwinioną mieszka" i dalej uzasadnia tak: "SPÓJNE zeznania małżeństwa X przekonały sąd, że mąż małżonki X jest przez nią ZDOMINWANY"...a dalej sędzia fakt ze podczas kucia podłogi u aptekarki do ogrzewania podłogowego do pokoju małżeństwa X spadł z sufitu pustak ten sędzia nazywa to INCYDENTEM! Teraz aptekarka wraz z nieudolną policją - bo jak wzywana przyjeżdżała, to hałasy ustawały - oskarża małżonkę X ze to aptekarka jest przez pania X nękana! Juz jest wyrok zony tego sędziego która przyklepała to niedorzeczne uzasadnienie i za wykroczenie dała pani X karę grzywny a czeka małżonke X teraz sprawa karna o pomówienie z art 234 i 235 kk!

Czy to oznacza, ze ten wyrok z oskarżenia aptekarki "przyklepuje" sędzina która jest żoną tego sędziego z tym absurdalnym uzasadnieniem, bo tak to zrozumiałam? A to był by ewenement, bo wg mojej oceny to jest następny ewidentny skandal jak bronią się wzajemnie ludzie usytuowani.

Redakcjo! Co tu sie dzieje, że od ok 2 tygodni moje wpisy tu nie wchodzą, np brak zielonego napisu strażnika i to po angielsku, pomimo że tu jest Polska itp.?!..Teraz, przed chwilka mój jeden wpis wszedł więc korzystam z tego, by się zapytać o ten mój problem, bo nawet do was telefonu nie idzie zdobyć i go odszukać, żeby cokolwiek się dowiedzieć! Pozdrawiam.

A artykuł wyżej pokazuje jak działają sądy. Facet, który chciał wręczyć Komorowskiemu ulotkę proaborcyjną ( z organizacji pro-life) został oskarżony o napaść na prezydenta i właśnie dostał 1,5 roku lub 3 lata w zawieszeniu. I to jest sąd? Bić k.... i złodziei. To taki sędzia za to co zrobił powinien do końca życia nie wyjść z więzienia. Kasta nadzwyczajna. Rzygać się chce.

Zostawcie wreszcie ten krakow i zabierajcie sie za wszystkie sady i prokuratury w calym kraju tam sa jeszcze wieksi lodziarze.

W przeszłości trochę otarłam się o prawo. Uczono mnie,że sędzia to człowiek o nieposzlakowanej opinii itd.Ale nie od dzisiaj wiem,że to jedna mafia dla której nikt i nic się nie liczy.dzisiaj ma władzę ten kto ma kasę, dużą kasę. Nie ufam sądom i jeżeli w końcu nie będą wywaleni na zbity pysk to nie będzie sprawiedliwości w naszym kraju.Siedzą na stołkach jeszcze z czasów komuny a potem mieli raj za PO. Bardzo liczę na pana Ziobro,że zrobi w końcu porządek z tym bagnem i wszystkich pociągnie do odpowiedzialności.

Kiedy KODerasty planuja manifastacje w obronie przestepcy w todze?

Nie mam gdzie napisać , więc tu napiszę. NIECH TA TELEWIZJA NIE MŁÓCI TEGO TEMATU DZIEWCZYNKI ! JAK MOŻNA , MNIE SERCE BOLI ! NIC TA TELEWIZJA NIE POMOŻE , a CISZA I BLISKOŚĆ RODZINY MOŻE UKOIĆ SZOK , PRZYNIEŚĆ ZAPOMNIENIE. A ze sprawcami się nie cackać ZAMKNĄĆ WSZYSTKICH BEZ SĄDU ! TO ZWYRODNIALCY !

Masz racje=ę, jadłem obiad a tu cały ca kolejna doktorka z namnżonych jak pluskwy "psycho-cocjo-logów" która pógodziny klepie o tym nieszczęściu, więc przełączyłęm na TVP2 o pszczołach i owadach!

Innymi słowy MAFIA W TOGACH czyli spuścizna po ZSRR/PRLu i III RP!
Jak PiS chce wyleczyć nas z bolszewicko-polszewickiej zarazy,skoro siedzi w zastawionej na nas przez ZSRR/PRL pułapce prawnej, w swoistym błędnym kole,zbudowanym przez ZSRR/PRL i III RP?
Ciekaw jestem jak PiS poradzi sobie z tą bandą, z maruderami pozostawionymi tu,żeby szkodzili i prowadzili z nami wojnę podjazdową - pytam,bo przecież tzw. konstytucja i np. TK i cały wymiar «sprawiedliwości» jak i wszelkie inne regulacje prawne są napisane POD DYKTANDO ZSRR/PRLu ,z podszeptu ich ludzi, którzy aktywnie i ofiarnie służą III RP, systemowi utworzonemu przez ZSRR/PRL,żeby dalej okupować Polskę. ZSRR/PRL się zabezpieczył przed ewentualnymi próbami odsunięcia ich od władzy w Polsce. Dlatego całe ustawodawstwo,powstałe w latach 1945-2015 powinno być oddane na makulaturę i napisane od nowa!

ZSRR/PRL zdawał sobie sprawę z tego,że jeżeli doszłoby do oczyszczenia wymiaru sprawiedliwości z kolaborantów sowieckiego reżimu, to ZSRR/PRL utraciłby władzę, a my i nasze państwo odzyskalibyśmy pełną wolność, a nie wolność na niby.Gdyby wymiar sprawiedliwości został oczyszczony,to wszyscy zdrajcy i kaci Polaków zostaliby przykładnie ukarani za zdradę,zbrodnie i kolaborację.Mielibyśmy solidne fundamenty do odbudowania państwa na wartościach II RP i dlatego główna bitwa ZSRR/PRLu przeciwko Polsce odbyła się o wymiar sprawiedliwości.ZSRR/PRL,zachowując kontrolę w sektorze sprawiedliwości,zachował kontrolę nad Polską. Wiedziałem od razu,kiedy zobaczyłem,że nie będzie lustracji wymiaru sprawiedliwości,że przegraliśmy,że będą długie lata szarpaniny i ogromne,ogromne straty.I tu Wałęsa dopuścił się największej zdardy:wiedział o planach ZSRR/PRLu ale wybrał milczenie,a gdyby stanął wtedy w prawdzie,to nasze losy potoczyłyby się zupełnie inaczej! Tą zdradą został napiętnowany na wieki!Żyje w piekle i pogardzie,nigdy nie zaznał i nie zazna spokoju.
W czasach ZSRR/PRLu my i nasze państwo znajdowalismy się pod okupacją,czyli W STANIE WOJNY Z ZSRR, dlatego kara za przestępstwa popełniane przez funkcjonariuszy ZSRR/PRLu/III RP powinny być sądzone wg. prawa wojennego ustanowionego w II RP!

do zastanowienia się nad potrzebą chronienia złodziei, oszustów, łapówkarzy itp immunitetami. Czy Polska będzie jedynym krajem w świecie, w którym każdy przestępca noszący czarną kieckę chroniony będzie przez konsekwencjami prawnymi po to aby mieć czas na usunięcie wszelkich śladów dokonanych przestępstw? Czy istnieją inne przyczyny że w przypadku istnienia dowodów materialnych przestępstwa popełnionego przez osobę chronioną immunitetem nie podejmować w stosunku do niej czynności procesowych z przedstawieniem zarzutów włącznie? Konstytucja RP Art. 32. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. A może warto przypomnieć co to był IMMUNITET ?
IMMUNITET - uwolnienie od różnych obciążeń i podatków. W średniowiecznej Europie był to przywilej nadawany feudałom w ich dobrach.
IMMUNITET EKONOMICZNY: całkowite lub częściowe odstąpienie świadczeń pobieranych przez panującego z ziemi feudała.
IMMUNITET SĄDOWY: przekazanie przez panującego władzy sądowniczej nad ludnością terenu immunizowanego w ręce właściciela. Czynności administracyjne, sądowe i skarbowe przejmował posiadacz dóbr objętych immunitetem. Nadawanie immunitetów sprzyjało rozdrobnieniu, prowadziło do utrwalenia stosunków lennych, osłabiało władzę monarszą. Jednocześnie sprzyjało rozwojowi ekonomicznemu tych terenów, osadnictwu, oczynszowaniu gospodarstw chłopskich. W Polsce immunitet występował w dobrach kościelnych od XII w., w świeckich od XIII w....*

2008-07-25
25.7.Kraków (PAP) - Krakowski sąd uniewinnił byłego ministra przekształceń własnościowych Janusza Lewandowskiego od zarzutów nieprawidłowej prywatyzacji na początku lat 90 dwóch krakowskich spółek Skarbu Państwa...."Proces, który oczyścił nabywców, sam w sobie był źródłem szkody gospodarczej i uniemożliwił w pełni zrealizowanie planów biznesowych. Natomiast w moim przypadku jest źródłem wieloletnich upokorzeń osobistych i nieprawdziwym argumentem w porachunkach politycznych" - twierdził Lewandowski......
http://www.bankier.pl

Pracownicy sądu bali się o tym mówić. Jego chciwość nie znała granic. Zarabiał krocie, wybudował ogromną willę, ale było mu mało! Mowa o Krzysztofie S., byłym prezesie Sądu Apelacyjnego w Krakowie i jego wspólnikach. Ich przestępcza działalność mogła przynieść nie 17 mln zł, ale dwa razy więcej strat. Fakt dowiedział się, że o takich kwotach mówili w zeznaniach świadkowie. Prokuratura chce wsadzić prezesa do więzienia za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która wyłudziła dziesiątki milionów złotych. Ps.. Gdyby uczciwi z prokuratur prześwietlili sędziów wydających dziwne wyroki to okazałoby się że za korupcję pozamykano by większość tych"niezawisłych". I oto ma pretensje prezes SN, że min. Ziobro ujawnia i ściga ten "kwiat" polskiego sądownictwa. Klika kolesi czuje się zagrożona, a prezes chce udowodnić, że to atak na niezależność sądów. Piękna mi niezależność. Wśród sędziów są pospolici sklepowi złodzieje, naciągacze, a niektórzy, to wręcz aferzyści. Tak, pani prezes broni niezawisłości. Zamiast wspomóc i usuwać wrzody w sądzie, to ich broni.Kochany PiSie wprowadź w naszym kraju Kodeks Karny obowiązujący w Chińskiej Republice Ludowo Demokratycznej lub w Turcji. Będzie nas 20mln tylko uczciwych i sprawiedliwych. Problem polega na tym że są grupy zawodowe posiadające immunitety skarbowe dzięki, którym skarbówka boi się ich jak diabeł święconej wody. Czy jest chociaż jeden sędzia, prokurator czy adwokat, którego dochody objęto by kontrolą skarbową? W 27 letniej historii 3 RP nie słyszałem o żadnym takim przypadku, nawet w sprawach o machloje finansowe i "lewe" dochody. Czy jest wielką filozofią obliczyć na co może sobie pozwolić toga ze swojej miesięcznej pensji?

Ob. sędziowie z sądu Apelacyjnego w Krakowie*:

NIE STAĆ ŻADNEGO Z WAS NA PRAWDĘ? Ani jeden nie ma honoru, nie jest godny miana CZŁOWIEKA SPRAWIEDLIWEGO?

Czy całe sędziowskie środowisko to banda złodziei, szmaciarzy i mafiosów?
Nie najdzie się ani jeden "sprawiedliwy wśród sędziów Krakowa"?

___________
* - mający wiedzę o opisanych (ewentualnych) przekrętach w tym sądzie

Zanim ten sędzia zostanie skazany jakimś prawomocnym wyrokiem
to minie przynajmniej 10 lat.
Jeszcze lepiej wyglądała sprawa tego "Wąsatego",
który stanął przed Trybunałem Stanu i śmiał się pod nosem.

Polecam komentarze Witolda Gadowskiego na kanale GadowskiTV w serwisie YouTube. Najnowszy komentarz: Historia jak z kryminału - O medialnych doniesieniach na temat Amber Gold, których nie było, o tym czy w MSZ coś się zmieniło od czasów PRL-u, i o tym w co wdał się Jarosław Kaczyński.

Ministrowie Macierewicz i Ziobro sadze ze autentycznie chca dobrych dla Polakow zmian. A co z Waszczykowskim, kiedy przestanie sie bac, lub czuc zwiazanym ukladami.

Pan Minister Macierewicz ma wymierne wyniki,lecz Pan Minister Ziobro poza potokiem słów jeszcze nikogo nie ukarał.

Rozczłonkowanie i przesunięcie częsci największej dywizji pancernej w Europie 11lUBUSKIEJ D.K.P w zasięg ruskich rakiet i zasięg ruskich smigłowców "mordercóœ czołgów" to zaiste pomysł wspaniały.Najpierw słuzby teraz wojsko. Zgodnie z zaleceniem

Proponuję przesunąć je do Portugalii. Tam będą na pewno bezpieczne.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl