niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
20 lipca 2017

​Tak kończy się KOD. Dziesiątkami odchodzą od Kijowskiego

Dodano: 17.02.2017 [16:34]
​Tak kończy się KOD. Dziesiątkami odchodzą od Kijowskiego - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Wygląda na to, że sprawa faktur Mateusza Kijowskiego może okazać się początkiem końca tzw. Komitetu Obrony Demokracji. Szeregi podkarpackiego KOD opuściło właśnie – jednego dnia – ponad trzydzieści osób. Wśród powodów swojej decyzji podali m.in. „nieprofesjonalne i szkodliwe dla wizerunku stowarzyszenia postępowanie członków zarządu głównego w okresie tzw. afery fakturowej”.

Jak już informowaliśmy, KOD znalazł się w kompletnej rozsypce. Wewnętrzne awantury po wybuchu afery z fakturami doprowadziły do sytuacji, w które członkowie właściwie wstydzą się swojego lidera. W najbliższą niedzielę kodziarze mają demonstrować w Poznaniu – rzekomo „w obronie sądów”. Na wydarzeniu chce pojawić się Mateusz Kijowski. Jednak zapowiedź jego obecności na manifestacji wywołała sprzeciw części osób ze stowarzyszenia. Uważają, że Kijowski nie powinien pojawiać się na tego typu wydarzeniach, póki nie zostaną wyjaśnione związane z nim kontrowersje finansowe.

To jednak nie wszystko. M.in. z powodu sprawy faktur szeregi KOD szybko topnieją. Dobrze widać to na przykładzie podkarpackiego oddziału stowarzyszenia, którego szeregi w tym tygodniu opuściło 35 osób. 

My, członkowie zwyczajni Komitetu Obrony Demokracji regionu podkarpackiego, zrzeszeni w grupach lokalnych miast: Mielec, Jarosław, Stalowa Wola, Przemyśl, Rzeszów po głębokiej analizie wszystkich argumentów przemawiających za i przeciw odejściu ze stowarzyszenia, podjęliśmy ostateczną decyzję. Nie było to dla nas łatwe, bo wstępując do KOD wierzyliśmy, że wszyscy walczący o „Wolność, Równość, Demokrację” wyznają te same wartości i stosują je wewnątrz organizacji 

– napisali na początku oświadczenia. 

Po takim wstępie byli już kodziarze podali osiem powodów swojej rezygnacji. Wśród nich, takie kwiatki: 

Zastrzeżenia natury etyczno-moralnej, co do pracy administratorów grupy głównej KOD Podkarpacie, szczególnie w okresie kampanii wyborczej.

Ignorowanie głosów i uwag szeregowych Członków Stowarzyszenia przez Koordynatora.

Piętnowanie na forum ludzi, a nawet grup, które przedstawiały odrębne zdanie w sprawach dotyczących działalności Regionu. Brak poszanowania dla zdania mniejszości oraz prawa do wyrażania zdania odrębnego.

Zajmowanie stanowiska i wypowiadanie się w kwestii „fakturowej” bez konsultacji z Członkami Stowarzyszenia przez Koordynatora. Jednoznaczne opowiedzenie się po jednej stronie konfliktu w łonie Zarządu Głównego doprowadziło do pogłębienia różnic oraz zaogniło spór wewnątrz KOD Podkarpacie.

Nieprofesjonalne i szkodliwe dla wizerunku Stowarzyszenia postępowanie Członków Zarządu Głównego w okresie tzw. „afery fakturowej”.

Prowadzenie nieczystej kampanii wyborczej, nastawionej na zdyskredytowanie Kandydatów nierekomendowanych przez dotychczasowego Koordynatora i jawne ataki na nich, czego efektem jest niemal całkowity brak reprezentantów około 1/5 Członków KOD Podkarpacie w jakichkolwiek organach statutowych.


Pod oświadczeniem widnieją podpisy 35 osób, które – jak podkreśliły – nie wyobrażają sobie „dalszego funkcjonowania w tak budowanych strukturach” i w związku z tym rezygnują z członkostwa w KOD.

Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

banda cweli

Stare Chińskie przysłowie mówi ,,Mateusz wajchę przełóż"

Tu nie chodzi o "przekręty" alimenciarza, po prostu KOD jako twór esbecji został ujawniony dzięki prawdziwym wiadomościom TVP i nie ma obecnie racji bytu. Brawo Panie Jacku Kurski - dziękuję!

Opuszczają KOD i powracają do chlewa - gdzie brak koryta przypomina, kto jest u władzy.

Znakomicie podsumował KODZIARSTWO nasz WYBITNY EKONOMISTA pan Robert GWIAZDOWSKI który napisał : "Najtrudniej z KONSEKWENCJAMI DEMOKRACJI jest się pogodzić obrońcom demokracji" ZNAKOMITE

Ale jaja ale jaja jak mowila pewna blondyna ze silunzka zlodzieje zakodowane beda protestowac w obronie zlodzieji w togach cwaniaki zakodowane wiedza ze wczesiniej czy POtem to stana przed sademno I jak taki sedzia pendrajwer czy inny sirubokret swojego obronice bedzie mial sumienie do paki wsadzic kijowski niedosic ze zlodziej to jeszcze cwaniak warszawski

Wreszcie KODERASCI wyczuli koniec tego zyda pedofila Mateusza Kijowskiego, czas aby go wreszcie obciachac...

Wcale mi nie żal KOD-owców a wygranym tej szopki okazał się sam Kijowski.Pojadł,popił,pojeździł po kraju i do USA nie za swoje...

KOD wczesniej czy pozniej i tak "umze" a co sie cwaniaczek forsy nachapal to sie nachapal. I mial racje. Po co mu glupki darowizny dawali? No nie?

Lepiej może niech się nie kończy ....
ponieważ przy waszym poziomie dziennikarstwa zabraknie wam najzwyczajniej tematów do pisania .

Do półgłówków dociera to, co od początku widoczne było gołym okiem. Jak dłużnik może być wiarygodny?!
Ale debilkom podsuną niebawem następnego bojownika. Idiota będzie zawsze idiotą.

Niech założą KOD do obrony demokracji przed starym KODem ... I tak z piętnaście razy to samo proszę... Potem to już nikt się nie połapie , o co w tym wszystkim naprawdę chodzi ...

Kodziarze to wnuki i dzieci ubeków.

O wolność , równość i demokracje... tia... Bo program partii programem narodu. I ch(w)ała członkom KOD.

za takie dzialania ktore destabilizuja panstwo Polskie KODowcy ,PO i Nowoczesna to w innym kraju juz by siedzieli. A Schetyna i Petru za zdrade i donoszenie na Polske obcym wywiadom to powroz,albo rozstrzelanie.

Bye, bye Mateuszku!

Co to znaczy bye, bye. Do pierdla, szybkie śledztwo i do kicia. Obrońca sie znalazł bye, bye. Chyba ze nie ma za co, batona nie ukradł, a to przepraszam.

no tak odchodzą, bo oni niby tacy uczciwi. prawda jest taka że obrywają w sondażach i trzeba stworzyć znowu jakąś partię z inną nazwą a z tymi samymi twarzami

Tylko poczekamy miesiac moze dwa a w Polsce pojawi sie nowa twaz SB-kow,UB-kow ich dzieci lub wnukow i PO-wcow
naturalnie zorganizuja akcie przeciw ; Rzadowi, Prezydentowi.
oni beda bronic sedziow ktorzy kradna, tych kupujacych kamienice tych dzialajachych na "wnuczka" czyli wszystki KRECACYCH lody.
Moze EU- /niemcy/ albo Soroz -rzuci kase i bedzie alleluja od nowa, Tego badziejewa nie mozna lekcewarzyc, Bolek ma jeszcze synow i corke. Alkocholik tez a wic nie zasypiajmy

Ten cały kod to zbieranina półgłówków, którym żyło się dobrze w państwie złodziei, oszustów z peło. Ta zbieranina nie wie jak można żyć uczciwie i to jest ich problem, stają zawsze po stronie złodziei i oszustów ( protest w obronie sądów)

I co się dziwić stworzyli działania zwane anarchią pomylili z demokracją.

To nie błedy kierownictwa a BRAK KASY powoduje rozsypkę kodziarzy.
Soros odciął mamonę gdyz ma duże wydatki na podobne protesty w USA i nie płaci sie za protesty i działalność u nas.Więc banda się rozłazi jak wojsko zaciężne bez żołdu

Do szanownego państwa odchodzącego z KODu w siną dal:

Moja Babcia mawiała:
głupi potrafi to samo, co mądry
tylko znacznie, znacznie później

Zlo posiada charakter destrukcyjny. Wystarczy zostawic je w
izolacji wowczas samo sie zniszczy. Dlatego od dawna mowie o zyczliwosci wewnatrz obozu patriotycznego. Jesli nie chcemy ulec samozniszczeniu, jak KOD, to musimy sie zmienic. Do dziela do zaraz. Nie zwlekac. Polska ma malo czasu na czekanie.

Wydaje mi się, że bardzo mocno się z Tobą zgadzam.

Oni potrafią żyć wyłącznie kosztem innych (np. nas), jeśli więc ich od naszych kieszeni odizolować, zaczną doić sami siebie. Exemplum: Mateuszek.

Pozdrawiam -mav.

Srać ich wszystkich razem i każdego z osobna.

nie wiem co was tak cieszy, sypie sie twor ktory mial zaslonic PO, spelnil swoja role a PO stoi twardo dalej na nogach, to PO mialo sie rozwiazac a jak widac kwicza dalej by objac koryto.

Dup oderwanych od stolkuw ,ryjow ocietych od koryta i SB-kow ktorzy stracili "zlotem plynace zrodla" jest wielu a wiec
rozmawiajcie ze znajomymi,krewnymi i dawajcie przyklady zlodzejstwa, i oszukiwana Polakow przez 8 latbylo tylko wszystko dla SITWY a zdobedziemy poparcie dla dobra ktore wprowadza RZAD.
Jesli PiS wszedl w gowno pozostawione przez PO-i PSL/nie zapominakmy.PSL byl razem z PO chociaz nie kradli tak jak PO. barany sa winni niszczeniu POLSKI. Poczta pantoflowa to najlepsza "gazeta codzienna"

Jednak Dorota Stalińska nie odchodzi.Wczoraj powiedziała w TV ze będzie z Kijowskim do końca

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl