niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Złodzieje w togach. Sędziowie kradli co popadnie: pendrive, wiertarka, a teraz nawet... spodnie

Dodano: 16.02.2017 [11:24]
Złodzieje w togach. Sędziowie kradli co popadnie: pendrive, wiertarka, a teraz nawet... spodnie - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
To już istna plaga. Na łamach portalu niezalezna.pl informowaliśmy już o tym, że we Wrocławiu na gorącym uczynku wpadł sędzia, który próbował wynieść z marketu sprzęt elektroniczny wart 2 tys. zł. Inny sędzia – tym razem ze Szczecina - ukradł z supermarketu elementy wiertarki o wartości 95 złotych. Złapała go ochrona. Informacje na temat złodziei w sędziejowickich togach spowodowały, że na jaw wychodzi coraz więcej przypadków zuchwałych kradzieży. Dziś media donoszą o kolejnej byłej sędzi, która w jednej z łódzkich galerii próbowała ukraść... spodnie.

Jak wynika z informacji „Super Expressu”, była sędzia Katarzyna K.-H. została oskarżona o próbę kradzieży spodni wartych 129,90 zł z łódzkiego centrum handlowego Manufaktura. Do zdarzenia doszło we wrześniu ub. roku. Wobec kobiety toczy się teraz postępowanie dyscyplinarne.

- Kierownictwo sądu okręgowego wie o zdarzeniu z 18 września 2016 r. Materiały w tej sprawie przekazano zastępcy rzecznika dyscyplinarnego Sądu Apelacyjnego w Łodzi. Tam prowadzone jest postępowanie dyscyplinarne – informuje Monika Pawłowska-Radzimierska, rzecznik prasowy do spraw cywilnych Sądu Okręgowego w Łodzi.

Była sędzia została zatrzymana w sklepie z odzieżą, gdy próbowała wynieść spodnie, za które nie zapłaciła. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że spodnie, które próbowała ukraść kobieta kosztowały 129,90 zł, a średnie miesięczne uposażenie byłej sędzi, która w stan spoczynku przeszła 12 lat temu wynosi obecnie ok 8 tys. zł brutto.

Przypadków, w których sędziowie próbowali spróbować swoich sił w złodziejskim fachu jest niestety znacznie więcej.

Jak informowaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl we Wrocławiu złapano na gorącym uczynku ważnego sędziego - wpadł, gdy w markecie „przytulił” sprzęt elektroniczny (nośniki pendrive) o wartości 2 tys. zł. Schwytali go ochroniarze.  Wtedy mężczyzna wyciągnął legitymację sędziowską i oświadczył zdumionym ochroniarzom, że chroni go immunitet. Kolegium Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu zadecyduje o losach sędziego Roberta W. i ewentualnym odsunięciu go od orzekania.  Trwają czynności sprawdzające w tej sprawie

CZYTAJ WIĘCEJ: Ale numer! Ważny sędzia złapany przez ochroniarzy na "gorącym" - wynosił drogi sprzęt
 
Jakby tego było mało, niebawem okazało się, że w przestępczy proceder zamieszana była również żona sędziego. Zaledwie po kilku dniach od informacji dotyczącej sędziego, który ukradł ze sklepu nośniki pamięci, media donosiły na temat innej kradzieży. O kradzież podejrzewana jest również żona sędziego. Ewa W. – żona wrocławskiego sędziego wskazanego przez ochroniarzy jako sprawca kradzieży we wrocławskim markecie jest podejrzana ws. innej kradzieży. Chodzi o nośniki pamięci ukradzione kilka dni wcześniej w Wałbrzychu – podała Prokuratura Krajowa.
 
Rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik informowała, że Ewa W. usłyszała zarzut kradzieży z włamaniem i dotyczy to zdarzenia, które miało miejsce w sobotę, 4 lutego, w jednym ze sklepów z elektroniką w Wałbrzychu. 

- Zarzut kradzieży z włamaniem wynika z tego, że podejrzana usuwała ze sprzętu elektronicznego zabezpieczenia. Tak to jest kwalifikowane. Chodzi o sprzęt wartości ponad 1700 złotych. Kradzieży dokonała wspólnie i w porozumieniu z inną osobą – tłumaczyła rzecznik Prokuratury Krajowej.

CZYTAJ WIĘCEJ: Żona sędziego też kradła! Internauci bezlitośni dla „rodziny kleptomanów”
 
Łupem sędziów padały jednak nie tylko nośniki pamięci. W ostatnim czasie media obiegła informacja o zuchwałej próbie kradzieży sędziego ze Szczecina, który z marketu Leroy Merlin wyniósł elementy wiertarki o wartości 95 zł. Do zdarzenia doszło 30 czerwca ubiegłego roku w szczecińskim markecie Leroy Merlin. Na dziwne zachowanie mężczyzny zwróciła uwagę ochrona. Nie miał koszyka i kręcił się po sklepie. Przez cały czas był obserwowany przez kamery ochrony. W pewnym momencie schował do kieszeni elementy wkrętarki i wyszedł ze sklepu. Wtedy błyskawicznie został zatrzymany przez ochronę marketu. Gdy Paweł M. dowiedział się, dlaczego jest zatrzymany, natychmiast wyciągnął legitymację sędziowską i oznajmił, że jest chroniony przez immunitet. Wezwano policję. Sędzia musiał oddać ukradziony towar i został ukarany mandatem w wysokości 100 zł. Wartość elementów wkrętarki to 95 złotych i 29 groszy. Sędzia został został zawieszony i toczy się przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne przez Sąd Dyscyplinarny w Gdańsku.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Szczecin: Kolejny sędzia okradł sklep
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Kradziez w sklepie to "pikuś" przy przypadkach przywłaszczenia przez prokuratorów i sędziów zarejestrowanych dowodów postepowan karnych w zamian za nienadawanie biegu zawiadomieniom o przestepstwie kradzieazy i ukrywaniu takich zawiadomień przez Sędziów Sądu Rejonowego dla m st Warszawy . Braki w samych dowodach rzeczowych policjanci z KP Warszawa Włochy wyliczyli na 100.000 zł , za którą to kwote mozna oplacic kilku prokuratorów i kilkudziesieciu nieuczciwych sędziów , skoro kradną rzeczy o wartosci 2000 zł . Depozyty dowodów rzeczowych DRZ zawsze okradaja tzw nieznani sprawcy , tak samo jak zawiadomienia wsiąkają i są ukrywane w aktach innych spraw niby przypadkiem . W dyspozycji Prokuratury znajduje sie nagranie (ukrywane obecnie i zapoewne zaginie) z wypowiedzią złodzieja który informuje policjantów ze w zamian za zaniechanie scigania dowody rzeczowe zabierali z miejsca przechowywania policjanci , prokuratorzy i sędziowie . Sprawe od ponad 14 lat usiłują bandyci w togach zatuszowac . Nie sadze zeby to była jedyna taka sprawa . Dokumnty chetnie udpostepnie .

"osobistość", co bodaj w biedronce włożyła towar do swojej torby ale przy kasie "zapomniała" go wyjąć. Dopiero klawisz jej przypomniał.

Pamiętam też panią Rostowską i bodaj żonę Janowskiego, które ubierały się za frajer w Stanach.

Wydaje się, że filmowe "Tych państwa nie obsługujemy" nie jest takie głupie, przydałby się taki portal. W końcu nam, bidakom, należy się trochę rozrywki z durczoków i innych takich.

sam jestem sędzią i mam nadzieję, iż tacy jak najszybciej zostaną wydaleni z służby, bo dzięki takim rodzi się opinia o wszystkich i cierpią ci którzy pracują normalnie i dobrze.

przypadek sędzi z Łodzi tej od spodni jest dość ciekawy

bo ta Pani jest chora psychicznie i od 15 lat nie pracuje jako sędzia a to tylko propaganda

Takich jest niewielu.

ale kahał, to wszystko staje się oczywiste, prawda? No jak to, zawsze kradli, to i teraz kradną. Dobrze, jak spodnie, bo inni kradną kamienice, place, godności i immunitety. Że o gotówce nie wspomnę, bo dopiero bylibyśmy zdziwieni gdyby jej nie kradli!

Sekta nie kasta, same kury i złodzieje.

Znam z rodziny przepadek kiedy sędzina nie chciała zapłacić za remont mieszkania, bo przecież bez umowy pisemnej zlecenie było! Jeżeli w środowisku sędziowskim jest tylu złodziei, to jak uwierzyć, że są oni odporni na branie łapówek za "korzystne" wyroki? To wyjaśnia wiele skandalicznych wyroków.Kształtowanie takiej moralności sędziowskiej ma początki na etapie uczelni.Tacy"luminarze prawa"jak Zoll,Stępień,Rzepliński,Safjan i inni są odpowiedzialni za dewastację umysłów przyszłych prawników...To właśnie brak lustracji władzy sądowniczej doprowadził do tej patologii w sądach....zdziwienie tu nic nie pomoże . Takich sędziów i prawników trzeba w y e l i m i n o w a ć !!!

Ale nagonka, wystarczy szczucia Polakow na Polakow, czy ja sie czepiam pijanych poslow? dlaczego o tym nie piszecie i dotyczy to tych z PiSu jak i z PO, to tez jest istna plaga, a ich zachowanie w trakcie pracy? jedna wpieprza salatke, jak to wyglada? inna sie zatacza. PiS ma problem z ta grupa zawodowa dlatego chce ich zniszyc ot i dlatego cala taka nagonka

Istnieje poważne podejrzenie, że w polskim sądownictwie panuje epidemia kleptomanii. Sędziowie Żurek i Rzepliński na wszelki wypadek chodzą z rękoma w kieszeni, żeby nie kusić losu. O takim zachowaniu emerytowanej Pani sędzi decyduje przede wszystkim fakt całkowitej jej bezkarności w sprawie o wykroczenie. To ustawodawcy ponoszą odpowiedzialność za immunitet sędziów. Kradli cale życie i tak im zostało. Czarno widzę....80 lat okupacji i selekcji negatywnej - może być tak, że tam jeno putana i złodziej się ostali.

Nikt chyba nie chciałby być sądzony przez Sędzinę Katarzynę Zarąbała-Galoty I może Sędzina mieć kodeksy w 1 palcu ale moralnie nie aplikuje do zawodu! Ten OBROŃCA wymiaru sprawiedliwości[Rzecznik] w czerwonych galotach już i tym bardziej Nikogo nie przekona/sorry..To wszystko przeżytki komuny, gdzie pospolite chamstwo obejmowało eksponowane stanowiska. Teraz robią to ich dzieci, bo niedaleko pada jabłko...Za PO z ostrożności zapewne wyłączali monitoring,kiedy dostali cynk, że do sklepu sędzia wchodzi.I było gites-hehehe...Czyli kradzieże "nadzwyczajnej kasty", to codzienność. A może najważniejsza kasta to ludzie jakiejś specjalnej troski? Chociaż ja zawsze powtarzam; kur..y i złodzieje poprzebierani w togi, każą się tytułować wysoki sądzie! Tym ta cała III RP stała. Na razie są pokazywani ci sędziowie,którzy kradną w małej ilości. Czekamy na ujawnienie "Rekinów" złodziejstwa i zamiatania pod dywan. Potrzeba wielka zmiana ustawy o pokazywaniu twarzy przestępców. Trzeba zająć się na poważnie sędziami TK w stanie spoczynku, którzy miast zachować dystans i szacunek wymagany od tej profesji, zajmują się jątrzeniem, politykowaniem i sianiem nienawiści? Co z nimi? Wszyscy won ..wprowadzić system anglosaski z powszechnymi wyborami sędziów i ławy przysięgłych inaczej nic się nie zmieni.
Jednak Marszałek miał głowę NIE od parady mówiąc; Bić kur..y i złodziei! Ale skąd on wiedział o Platformie Oszustów i najważniejszej kaście??? Tego w życiu nie skumam. Prorok jakiś, czy co??
Budka i Sowa! Dzisiaj łapnęli jakiegoś bandziora co obrobił bank! Miał pecha bo akurat podjechał konwój i złodziej wpadł w objęcia konwojentów. Jedźcie tam SZYBKO bo kurde wyłapują WASZ elektorat!!!

Pani prokurator Palka z Tarnowa ( przeniesiona z prokuratury z Rzeszowa) tez miala wpadke z kradzieza bielizny w markecie, przypominam afere

Drodzy rodacy sedziowie,czyt.zlodzieje nie placa skladki ZUS,a PObieraja duza emeryture,panie Ziobro do roboty!!!!

Prawda jest taka, że tzw. polscy sędziowie odpowiadają wyłącznie przed WSI i HISTORIĄ.

raczej nic się nie zmieni bo kto ich osądzi? Tacy sami jak oni? Kasta złodziei i oszustów! Tak to chyba za komuny nie było! Resortowe dzieci pobili rodziców! No cóż, to komusza mentalność. Oni złodziejstwo i inne przestępstwa mają w genach. Cel uświęca środki, byle się nachapać. Sędzia oszust, złodziej, alkoholik będzie prowadził sprawę w łańcuchu z orłem, i wydawał wyroki, brakuje słów jak to nazwać. Immunitety dla pospolitych złodziejaszków - zarabiają fortuny i kradną spodnie za 130 zł... obrzydliwość. U sędziego który dopuścił się przestępstwa każdy maksymalny wyrok należy przemnożyć przez 10. Skoro miał reprezentować prawo a je złamał to tylko w ten sposób można naprawić krzywdę społeczną!

zorganiaałujcie strone o bandytach i złodziejach w togach
a ja wam podrzuce kwiatków

Jacy to sędziowie ,to są zwykli łapówkarze i złodzieje.

nie ma się co dziwić, dobre czasy dla złodziei się kończą - trzeba trochę nakraść na ciężkie czasy.

Kasta nieśmiertelna i najwyższa to kleptomani dusz ludzkich i wszelakich innych rzeczy. Ale po co sędziemu spodnie skoro togę ma? To wyraz najwyższego stopnia degeneracji kasty.

To,że kradną po sklepach, to z poczucia bezkarności weszło im w krew, bo koledzy nie reagowali. Na widok sędziowskiej legitymacji wszyscy widocznie ustępowali dotychczas. Ponadto te kwoty są mikre w stosunku do przewał, jakie za miliony robili wydając wadliwe czy skorumpowane wyroki np. w sprawie kamienic. Tam kwoty są o wiele większe, ale że sędzia ukradł za kilkadziesiąt zł, to tylko dlatego, że jest sędzią, powinien wylecieć z tego zawodu. Tacy oni "nieskazitelni",że rzygać się chce.

A co!KASTA rozpasana przez knura RZ. byla nauczona i przyzwyczajona do tego ,ze wszystko im wolno,ze wszystko maja "za darmo",ze sie bawia,i zyja za nasze pieniadze.
Zostalo "we krwi",niestety.

Przykładnie ukarać" ludzi specjalnej kasty"to sie w głowie NIe mieści do czego ONI sie dopuszczają.

kto jak to, ale ci co orzekają w sprawie przestępstw i wykroczeń, mają duuże wypłaty, przywileje w tym te j..ne immunitety i kradną jaką elektronikę, wiertła czy gacie?? ludzie, takich sędziów dla przykładu powinno się zwolnić z pracy bez prawa do emerytury czy co oni tam mają.

Chciałbym sie podzielić z Wami moimi przemyśleniami na temat tych złodziejskich sędziów.Pierwszy rzeczywiście był złodziejem -potrzebował dużo GB na pendaiwach i dla siebie i dla kolegów, żeby pozgrywać jakieś kompromitująca sędziów informacje i dlatego miał ich tak dużo . Pozostałe kradzieże sędziów , te idiotyczne części do wiertarek i spodnie są tylko DZIAŁANIAMI DEZINFORUJĄCYMI.Chodzi o to by ta ważna kradzież pendriwów "rozpłynęła sie " wśród idiotycznych pospolitych kradzieży.Chciałbym by ta informacja dotarła w jakis sposób do Ministra Jakiego , bo to zupełnie zmienia obraz tej sytuacji

Panie ministrze Ziobro, znów muszę gratulować następny "sojusznik" w walce ze "szczególną kliką", jak Pan to robi? zgłupieć można, przecież aż się prosi sadzić, że ma Pan z tym "coś wspólnego"? jestem przekonany , ze opozycja chciały Pan obciążyć, ale jak?, cholerka, może być problem?.
No chyba, że agencje ochrony "dostały zdjęcia szczególnej kasty" i we wszystkich marketach a i również w małych sklepach, patrzą na facjaty i rozpoznaniu sędziego/sędziny nie spuszczają już ich ze światła kamer, wietrząc, że maja złodzieja a tylko ich całkowite przekonanie i cierpliwość doprowadzi do ujęcia złodzieja ze szczególnej kasty a tym samym na szczególną nagrodę x n.
Panie ministrze trzeba przyśpieszyć czyszczenie "szczególnej kasty" teraz już chyba i Oni sami będą prosić o ASENIZACJĘ ŚRODOWISKA SĘDZIOWSKIEGO. Ja tu zadam GŁOŚNO pytanie czy nie należało by zweryfikować wszystkich wyroków orzeczonych przez sądzi złodziei, ponieważ jeśli łaszczyli się na utratę "honoru" (wiem, wiem, nie ma co szukać u takich honoru) dla fantów wartości ca 100 zł. to jak się tacy zachowywali przy orzekaniu "NA WIDOK PRZEZROCZYSTEJ KOPERTY, LUB NAWET PRZEŚWITUJĄCEJ REKLAMÓWKI", czy nie należy mieć pewności, że taki sędzia bez problemu kazał by zakuć ofiarę w kajdany a przestępcy, przyznał odszkodowanie.
Mieliśmy niezbite przykłady takich orzeczeń, uniewinniona Sawicka, Marczuk, burmistrz Helu, skazani na nawet dwukrotnie wyższe wyroki, i to bez zawieszenia, dla funkcjonariuszy CBA tylko dlatego, że przestępcy byli politykami Platformy "obywatelskiej". Teraz ta szczególna kasta pokazuje, czymże naprawdę jest. Tfuu, tfuuu, "szkoda gadać" jak to by ocenił Pan Rewiński a ja jeszcze dodam aby "Pod celą" spotykało ich systematycznie "ch. im w dupę" a jak się więźniom rabiejącym to tak jak biedrońki, znudzą to, zmiana kryminału. bo muszą być "resocjalizowani codziennie i nieustanie.

Panie ministrze Ziobro, znów muszę gratulować następny "sojusznik" w walce ze "szczególną kliką", jak Pan to robi? zgłupieć można, przecież aż się prosi sadzić, że ma Pan z tym "coś wspólnego"? jestem przekonany , ze opozycja chciały Pan obciążyć, ale jak?, cholerka, może być problem?.
No chyba, że agencje ochrony "dostały zdjęcia szczególnej kasty" i we wszystkich marketach a i również w małych sklepach, patrzą na facjaty i rozpoznaniu sędziego/sędziny nie spuszczają już ich ze światła kamer, wietrząc, że maja złodzieja a tylko ich całkowite przekonanie i cierpliwość doprowadzi do ujęcia złodzieja ze szczególnej kasty a tym samym na szczególną nagrodę x n.
Panie ministrze trzeba przyśpieszyć czyszczenie "szczególnej kasty" teraz już chyba i Oni sami będą prosić o ASENIZACJĘ ŚRODOWISKA SĘDZIOWSKIEGO. Ja tu zadam GŁOŚNO pytanie czy nie należało by zweryfikować wszystkich wyroków orzeczonych przez sądzi złodziei, ponieważ jeśli łaszczyli się na utratę "honoru" (wiem, wiem, nie ma co szukać u takich honoru) dla fantów wartości ca 100 zł. to jak się tacy zachowywali przy orzekaniu "NA WIDOK PRZEZROCZYSTEJ KOPERTY, LUB NAWET PRZEŚWITUJĄCEJ REKLAMÓWKI", czy nie należy mieć pewności, że taki sędzia bez problemu kazał by zakuć ofiarę w kajdany a przestępcy, przyznał odszkodowanie.
Mieliśmy niezbite przykłady takich orzeczeń, uniewinniona Sawicka, Marczuk, burmistrz Helu, skazani na nawet dwukrotnie wyższe wyroki, i to bez zawieszenia, dla funkcjonariuszy CBA tylko dlatego, że przestępcy byli politykami Platformy "obywatelskiej". Teraz ta szczególna kasta pokazuje, czymże naprawdę jest. Tfuu, tfuuu, "szkoda gadać" jak to by ocenił Pan Rewiński a ja jeszcze dodam aby "Pod celą" spotykało ich systematycznie "ch. im w dupę" a jak się więźniom rabiejącym to tak jak biedrońki, znudzą to, zmiana kryminału. bo muszą być "resocjalizowani codziennie i nieustanie.

Jasne, sędziowie kradną na potęgę i trzeba coś z tym zrobić. Np. poddać KRS pod kontrolę rządu. Urabiani jesteście przez klakierów, drodzy fani władzy, która robi z wami to samo, co każda inna.

Bredzisz i to mocno. A co złego robi ta władza, może napiszesz.

Trzej sędziowie, trzej złodzieje, cała Polska z was się "śmieje". A tak na poważnie : to WIELKI, WIELKI WSTYD.

Proszę nie uogólniać. Jest wielu sędziów, może nawet należałoby powiedzieć, że większość o wysokiej etyce i moralności. Jak w każdym środowisku zawodowym trafiają się czarne owce, zakały sędziowskiego zawodu. Trzeba to wyraźnie rozróżniać, tymbardziej, ze kryteria rozpoznania złego sędziego są jasne i zrozumiałe dla każdego.
Druga uwaga jaka mi się nasuwa to fakt, że wygórowane wynagrodzenie nie uszlachetnia. Zasada - dajmy mu większą pensję to bedzie uczciwy, nie będzie brał łapówek i nie bedzie kradł - nie działa.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl