niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
18 stycznia 2017

Niemcy chcą się pozbyć 400 czołgów Leopard

Dodano: 07.01.2017 [13:19]
Niemcy chcą się pozbyć 400 czołgów Leopard - niezalezna.pl
foto: flickr.com
Niemcy mogą dysponować nawet 400 czołgami Leopard 2, przeznaczonymi na sprzedaż. Oferta obejmująca pojazdy tego typu miała zostać złożona Wielkiej Brytanii, lecz Londyn zdecydował się na modernizację własnych czołgów Challenger 2 – informuje portal Defence24.pl, powołując się na doniesienia brytyjskiego dziennika The Times.

Brytyjskie władze miały otrzymać propozycję sprzedaży od niemieckiego koncernu KMW „między 100 a 400” czołgów podstawowych Leopard 2. Odrzuciły jednak propozycję i zadeklarowały chęć kontynuowania modernizacji posiadanych Challengerów. Program ma kosztować brytyjski rząd około 700 mln funtów – czytamy na portalu. – Ostateczny kształt modernizacji brytyjskich wojsk pancernych zostanie jednak zdeterminowany przede wszystkim przez uwarunkowania budżetowe, związane m.in, z innymi realizowanymi projektami militarnymi – podaje Defence24.pl. 
Autor: Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Technika wojskowa nie stanęła w miejscu, pozbywają się starego sprzętu aby wdrożyć nowy, przyszłość to pociski bez materiału napędowego, ( pocisk niewidoczny na termowizji) Budowa jest takich dział i pocisków jest prosta jak cep, wszystko można znaleźć w internecie Cewka Rodina jest wolnym patentem !!! Takie działo można zrobić w warsztacie przy niewielkim nakładzie w porównaniu do cen złomu niemieckiego!!!

Za 400 mln złotych wydanych bezużytecznie na kolekcję Czartoryskich możnaby kupić 20 takich czołgów i to doliczając ich modernizację do najnowszej wersji A7V. Brawo PiS. Będziemy nap. ruskich akwarelami.

Ruski trollu czy piszesz bo masz przerwę w lizaniu zadka Putana ?

No i pojawiły się ruskie trolle , dla którego dzieła sztuki i skarby narodowe to łajno na stepach !!!

W prasie zachodniej piszą, że te Leopardy proponują za 2 mln funtów, a potem należy wydać kolejne 1,5 mln aby je zmodernizować do wersji a7v, tak więc te czołgi to najstarsze leopardy2. Ich koszt wyniósłby docelowo jakieś 15-20 mln złotych za sztukę. Razy 200 = 4mld zł złotych, czyli 1/10 tego tyle ile masoneria wydała "kupując" kolekcję Czartoryskich, kolekcję nie do sprzedania i wciskając ciemnocie kit o okazji życia.

Zastanawia mnie czy ty nie jesteś z próbówki bo to co wypisujesz świadczy o twoim upośledzeniu umysłowym

ZAGAN mowi
BRAĆ
zamaist t72

Każdego "leoparda" makrela może w każdej chwili wyłączyć, rozprogramować urządzenia nawigacyjne, celownicze itd. itp.
Podobnie jak amerykanie mogą unieruchomić nasze F16 czy Żydzi rakiety "rafael".
Taka jest wojskowa rzeczywistość.

Wania, a jak jest z ruskimi Migami 29?

A ruskie MiGi latają jak chcą...

Być może to świetna okazja, aby wzmocnić nasz potencjał militarny. Ale z artykułu nie dowiadujemy się istotnego szczegółu: mianowicie w jakiej wersji są na sprzedaż te czołgi? Czy chodzi o przestarzałe Leopardy 2 wersja A-4, albo wersja A-5? A może (co moim zdaniem mało prawdopodobne) jeszcze nowsze wersje np. A-6? Jeśli chodzi o A-4, to odpuściłbym je sobie, natomiast nowsze wersje brałbym w ciemno starając się wytargować jak najlepszą cenę.

W artykule jest ulotny szczegół, że szkopy proponowały angolom - złomu raczej nie, bo była by dyplomatyczna awantura, zwłaszcza że angole mają swoje niezłe

400 sztuk złomu albo do remontu - budżet tego nie wytrzyma, a uzbrojenia tez nie sprzedadzą za darmo?. To już wolę interesy z żydami, i sprzęt wysokiej klasy z USA.
Powód prosty, nie będą użyte przeciwko Ameryce. Natomiast sąsiad parszywy niemiec, będzie dbał o to, abyśmy byli bezbronni - a ofensywnie niepoczytalni!.

Lepsze to niz remont zlomu T72 zwanego PT16.

FRyce wyprzedaja 'rodowe srebra' zeby miec na utrzymanie 'uchodzcow' .... :) :)

Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach:
- ile,
- czego,
- za ile.
Ile - pytanie, czy potrzebne nam są następne czołgi, w sytuacji gdy tworzymy jednostki obrony terytorialnej. Utworzenie nowej dywizji pancernej to koszt lekko licząc miliarda złotych.
Czego - nie wiemy o którą generację Leopardów tu chodzi,w jakim są stanie.
Za ile - nie mówimy o cenie oraz kosztach ewentualnej modernizacji i remontu tych czołgów. Taką modernizację mogą przeprowadzić tylko Niemcy. Oni też dostarczą nam amunicję najwyższej klasy - skuteczną przeciwko rosyjskim T-90 i Armatom.

czołgi to są dobre cywilów w miastach ostrzeliwać. we współczesnej wojnie przewagę ma ten co rządzi w powietrzu, czyli dobre samoloty i rakiety. lepiej mieć doskonałe rakiety p. panc.

UUUuuuu ja, to muszą być niemieckie buble, ani chybi. Kolega widział te cuda, i powiada że dymią, jak VW. Ma to zaletę maskującą, ale ci wewnątrz - też nic nie widzą.

Czy nie taniej było by produkować w dużej ilości działa same z możliwością zamocowania na cywilnych samochodach? - Wtedy za mniejsze pieniądze można zwiększyć siłę ognia. Jaka różnica: czy rozwalą czołg, czy samochód...- Mniejsza strata.
A w ogóle: może czołg już nie ma racji bytu?...- Można go oślepić rozbijając anteny, peryskopy i inne zewnętrzne urządzenia.
Nie jestem specjalistą ale czy moje trzy grosze są głupie?

Tak, twoje trzy grosze są niesamowicie głupie.

mocowałeś kiedyś działo na samochodzie????
to tak jak z marchwią na potencję w znanym kawale: podobno marchew jest dobra na potencję ale trudno ją zamocować

odpowiedź na Twoje pytanie: tak, twoje trzy grosze są głupie, bardzo głupie

Tutaj jestescie laikami nie macie pojecia o czolgach wypowiadacie takie bzdury ze glowa boli pt 91 jest bardzo dobrym czolgiem do leo wciskaja nam kit ze niemieckie lepsze czy nie widzicie postepku djabla niemca .
Szkolono nas w 2008 w zaganiu pt 91 jakiej taktyki jak mamy szczelac do leosi leos jest dobry gdy ma wsparcie gps a kazdy logicznie pomysli ze w czasie wojny to gps i satelity beda wylaczone , zniszczone a wtedy ten caly zachodni sprzet jest zlomem pomyslcie

O, kolejny specjalista... Sądząc po pisowni, trep po podstawówce- takich na załogi czołgów nie biorą, więc pewnie tylko oglądał kolegów z jednostki...

Taktyki, mówisz, że was uczyli,, taa? A jaką to taktykę zastosujesz po zmroku skoro system kierowania ogniem Leoparda ma termowizję w celownikach dowódcy i celowniczego, a Twardy zaledwie jedną kamerą o kilkukrotnie mniejszej rozdzielczości?

Niemcy w ostatnich latach prowadzili badania nad następcą Leoparda 2 - prawdopodobnie maja już kilka prototypów na badaniach- ale jeszcze intensywniej i bardziej potajemnie pracują z bronią laserową i dronami bojowymi.

Wszystko ( ! ) , co napisales, to sa kompletne bzdury.

Skoro Hamburg Niemiec pisze że to bzdury to pewnie masz rację, technika wojskowa nie stanęła w miejscu, pozbywają się starego sprzętu aby wdrożyć nowy, przyszłość to pociski bez materiału napędowego, ( pocisk niewidoczny na termowizji) Budowa jest takich dział i pocisków jest prosta jak cep, wszystko można znaleźć w internecie Cewka Rodina jest wolnym patentem !!!

Może zadamy sobie pytanie dlaczego sprzedają, mają dość, inwestują w bardziej nowocześniejszą broń, albo jeszcze inny powód. Jakby nie było dobrze jest nie pakować się w coś co mamy, ale w nowe rzeczy najlepiej własne, działa elektro-magnetyczne, lasery na przykład, tak mi się zamarzyło.

Jestem za jak najszybszym poborem takich lemingów jak ty aby natychmiast się obudzili z gier komputerowych typu fantasy bo innych nie ma i wydorośleli przynajmniej w wiedzy wojskowej a nawiasem mówiąc poczytaj o technice np.pancerza czołgu anglików i niemiaszków trochę zrozumiesz...taką mam nadzieję heheh NO I O KOSZTACH.

Wątpię, czy chcieliby nam te czołgi sprzedać, ale gdyby się zgodzili-to moja rekomendacja kupujemy! Bardzo dobry sprzęt po niskiej cenie, to tak jak kupno używanego mercedesa. Posłuży jeszcze przez długie lata! A kiedy się zestarzeje, nadal będzie można go odsprzedać. Tanie części, mocny silnik, karoseria nie do zdarcia. Brać!

mam wielkie, niespełnione marzenie-jeżdżę pijany czołgiem po Moskwie.
kupiłbym tanio jedną sztukę, może ktoś ma jakiś namiar.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl