​Zapytaliśmy Seremeta o ekshumacje ofiar Smoleńska. Odpowiedź poraża

Anita Gargas/Misja specjalna

– Nie dokonaliśmy ekshumacji, ponieważ otrzymaliśmy dokumenty od strony rosyjskiej, która na zlecenie polskiej prokuratury przeprowadziła sekcje zwłok – oznajmił Andrzej Seremet, kiedy zapytaliśmy go, dlaczego nie przeprowadzono ekshumacji wszystkich ofiar tragedii smoleńskiej, w czasie gdy pełnił urząd prokuratora generalnego. 

Prokuratura Krajowa poinformowała dziś, iż „istnieje duże prawdopodobieństwo, że w czasie przeprowadzanych w ostatnich dniach ekshumacji ofiar katastrofy w Smoleńsku w grobie jednej z ekshumowanych osób znalazło się ciało innej ofiary tej katastrofy”. Był to komunikat dotyczący nieoficjalnej informacji portalu wPolityce, że ekshumacja przewodniczącego Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotra Nurowskiego wykazała, iż w jego grobie spoczywała inna osoba.

O ekshumacje zapytaliśmy dziś Andrzeja Seremeta, byłego prokuratora generalnego. I okazało się, że nie ma sobie nic do zarzucenia.

Nie dokonaliśmy ekshumacji, ponieważ otrzymaliśmy dokumenty od strony rosyjskiej, która na zlecenie polskiej prokuratury przeprowadziła sekcje zwłok. Na tamtym etapie wydawało się, że prokuratorzy rzetelnie prowadzą śledztwo. Nie było potrzeby ponownej sekcji zwłok 

– oświadczył.

Po wypadku polskiego autokaru we Francji też nie dokonywano powtórnej sekcji. Dopiero kiedy przeprowadzono dokładną analizę, okazało się, że trzeba wyjąć z grobu dziewięć ciał, z których sześć zostało pomylonych 

– dodał Seremet.

Dzisiejszych informacji dotyczących wyników ekshumacji Piotra Nurowskiego nie chciał komentować…
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Model-18 w Dowództwie Generalnym

/ mat. DG RSZ

W Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych zakończył się trening sztabowy pod kryptonimem Model-18.

Trening sztabowy, którego kierownikiem był dowódca generalny RSZ gen. broni Jarosław Mika zrealizowany został na Stanowisku Dowodzenia DG RSZ oraz Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych i stanowił kontynuację szkolenia z lat ubiegłych. Ćwiczącym dowódcą był I zastępca dowódcy generalnego RSZ gen. dyw. pil. Jan Śliwka. Głównym celem treningu było doskonalenie umiejętności poszczególnych osób funkcyjnych, a także zgrywanie zakresu odpowiedzialności działania poszczególnych żołnierzy obsady Stanowiska Dowodzenia - podaje oficjalny portal DG RSZ.

W trakcie ćwiczenia sprawdzano również jakość oraz prawidłowość wytwarzania i obiegu dokumentów zgodnie z przyjętymi procedurami.

Ponadto trening pozwolił zweryfikować poprawność funkcjonowania obszarów: dowodzenia jednostkami niebiorącymi bezpośredniego udziału w operacji, zabezpieczenia logistycznego wojsk, działania podczas zakłóceń systemów łączności, reagowania na zagrożenia czynnikami masowego rażenia czy współpracy z układem pozamilitarnym - czytamy. 

Źródło: DG RSZ

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl