Są wyniki ekshumacji. W grobie Piotra Nurowskiego pochowano inną osobę

Lukasz2; Sławek; https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl

Ekshumacja ciała złożonego w grobie Piotra Nurowskiego wykazała, że pochowano tam szczątki innej ofiary katastrofy smoleńskiej, a nie prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego – wynika z nieoficjalnych informacji portalu wpolityce.pl. Jak dowiaduje się portal niezalezna.pl w grobie Nurowskiego znajdowało się ciało innego mężczyzny. Nawet po sześciu latach widać, że ciała ofiar były w Rosji bezczeszczone. 

Jak wynika z wciąż nieoficjalnych jeszcze informacji, ciało Piotra Nurowskiego, polskiego działacza sportowego i społecznego oraz prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego  nie znajduje się w jego grobie.

Ekshumacja szczątków ofiar katastrofy smoleńskiej wykazała, że najprawdopodobniej doszło do zamiany ciał. W konsekwencji, w grobie Piotra Nurowskiego pochowane zostały szczątki innej ofiary katastrofy smoleńskiej.
 
Z informacji medialnych wynika, że o całej sprawie poinformowana została już rodzina śp. Piotra Nurowskiego. Przypomnijmy, że wcześniej jego bliscy nie byli przychylni wobec zarządzonej procedury ekshumacji. Rodzina Piotra Nurowskiego przekonywała wówczas, że ma poważne wątpliwości, iż ekshumacja ciał mogłaby wnieść do śledztwa smoleńskiego jakieś nowe fakty.
Źródło: wpolityce.pl,niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Za krytykowanie nowelizacji ustawy o IPN wzięli się... niemieccy naukowcy

/ ipn.gov.pl

Zrzeszenia Historyków i Historyczek Niemiec (VHD) uważa polską nowelizację ustawy o IPN, przewidującą kary za przypisywanie państwu polskiemu współodpowiedzialności za zbrodnie nazistowskie, za zagrożenie dla wolności naukowej - oświadczyła przewodnicząca związku.

Przedstawienie i ocena historii nie może być przedmiotem doktryny państwowej

- powiedziała dziś we Frankfurcie przewodnicząca zrzeszenia Eva Schlotheuber.

Schlotheuber obawia się, że ustawa doprowadzi do sterowania badań naukowych i pamięci. Jak powiedziała, stanowi ona poważną ingerencję oraz próbę ograniczenia kręgu krytycznych naukowców.

CZYTAJ TEŻ: Terlecki tłumaczy powody napięcia relacji z Izraelem. To, dlaczego ustawa o IPN była w szufladzie przez rok - zaskakuje

Ustawa wprowadza m.in. przepisy, zgodnie z którymi każdy, kto publicznie i wbrew faktom przypisuje polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, pokojowi i zbrodnie wojenne, będzie podlegał karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech. Nie dotyczy to jednak działalności naukowej czy artystycznej.

Ustawa wywołała krytykę ze strony Izraela, USA i Ukrainy. Prezydent Andrzej Duda podpisał ją 6 lutego i skierował w trybie kontroli następczej do Trybunału Konstytucyjnego, by ten zbadał, czy przepisy nie ograniczają w sposób nieuprawniony wolności słowa oraz kwestię tzw. określoności przepisów prawa.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl