niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

Wkrótce setna rocznica odzyskania niepodległości. Będzie specjalna ustawa

Dodano: 11.11.2016 [10:42]
Wkrótce setna rocznica odzyskania niepodległości. Będzie specjalna ustawa - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Polska jest państwem tworzonym przez naród, który wyrósł na jej wielkiej historii, wielkiej tradycji - tradycji chrześcijańskiej, tradycji obrony Ojczyzny, tradycji kultywowania rodziny – mówił na antenie radiowej Jedynki prezydent Andrzej Duda. Podał, że przygotował projekt ustawy o Narodowych Obchodach 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

W rozmowie z Polskim Radiem Andrzej Duda ujawnił, że przygotował projekt ustawy o narodowych obchodach setnej rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.
 
Zaznaczył, że nasz kraj jest państwem tworzonym przez naród, który wyrósł na jej wielkiej historii, wielkiej tradycji - tradycji chrześcijańskiej, tradycji obrony Ojczyzny, tradycji kultywowania rodziny.
 

Ten moment, kiedy Polska odzyskała niepodległość w 1918 roku, to było zwieńczenie walki kilku pokoleń - wielkie dzieło odbudowy Rzeczypospolitej - to są powody do naszej dumy. Za dwa lata 11 listopada 2018 roku będziemy obchodzili 100-lecie odzyskania niepodległości. I przygotowałem jako prezydent RP projekt ustawy o Narodowych Obchodach 100. rocznicy odzyskania niepodległości. To jest projekt ustawy, który określa zasady przeprowadzenia tych obchodów. Takim bardzo ważnym elementem jest powołanie Komitetu Narodowych Obchodów 100. rocznicy. Ten komitet będzie realizował swoje zadania od 2017 do 2021. Będzie promował ideę odzyskania niepodległości. To będzie podmiot, który będzie się zajmował kwestiami programowymi. Ten komitet będzie miał skład państwowy i społeczny. Poza najważniejszymi osobami w państwie, poza marszałkiem Sejmu, premierem, ministrami, w skład Komitetu wejdą też przedstawiciele partii, które tworzą kluby w parlamencie, ale też takich, które jako komitety przekroczyły 3% w wyborach i 6% jako koalicje

– powiedział prezydent w „Sygnałach Dnia PR1”.

Andrzej Duda zwrócił uwagę, że ludzie w Polsce mają różne poglądy i to właśnie jest podstawowym elementem demokracji.

Poglądy są różne, szanujemy się nawzajem w dyskusji, ale przede wszystkim, że możemy je mieć, i możemy o nich mówić - bo jest to kwestia wolności słowa. To jest istota demokracji, żeby nikomu nie zamykać ust, że każdy ma prawo szukać osób myślących podobnie i każdy ma prawo swoje poglądy głosić

– mówił prezydent.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

"Podał, że przygotował projekt ustawy o Narodowych Obchodach 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

W rozmowie z Polskim Radiem Andrzej Duda ujawnił, że przygotował projekt ustawy o narodowych obchodach setnej rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej."

Dlaczego co nius to po kilka razy powtarzacie to samo?

Nie ma już niepodległej Polski - tkwimy pod czarnym butem Watykanu...

A kysz, a kysz na ŁONET siło nieczysta.

A może na serwis pastora z Lublina?

Znakomicie uchwycone zdjęcie PAD.
Uśmiechnięty, z długopisem. Coś będzie podpisywał.
I takim zapamięta go historia!
Prowadź Jarosławie!

Szanowny Panie Prezydencie, szanować powagę swojego Urzędu i majestat Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Proszę nie nazywać Polakami sieroty po KPP. Zdrajców i zaprzańców trzeba pokazywać i piętnować. Z Targowicą nienawidzącą Polski i Polaków nie może być i ugody nie będzie nigdy. Ci ludzi, co ja piszę, ci osobnicy zawsze nienawidzili Polski i nic tego nie zmieni. Pańska wyciągnięta dłoń do nich, to nie jest dowód pańskiej rycerskości i miłości bliźniego, dla nich to tylko oznaka pańskiej słabości i słabości Najjaśniejszej Rzeczypospolitej.
Miłość nie może oznaczać naiwności, niech Pan czerpie z mądrości wielkiego twórcy polskiej państwowości Marszałka Józefa Piłsudskiego, który ukochał Polskę całym swoim sercem i był Jej zawsze wierny, ale dla wrogów, także tych wewnętrznych trzymał się zawołania:
"Bić kurwy i złodziei".
Dziś, to zawołanie nawet nadal nic nie straciło na aktualności. Zaprzańcy, którzy nazywają dziś siebie totalną Targowicą, totalnie szkodzącą Polsce Targowicą, która zdradziła majestat Polski i Prezydenta Polski nad ranem w smoleńskiej mgle, przed wyjaśnieniem ich roli w zbrodni smoleńskiej nie może być ugody i to w sprawie tak wielkiej jak niepodległość Polski, którą zdradzili.

Pan prezydent jeszcze nie przeczytal Konstytucji !

My, Naród Polski - wszyscy obywatele Rzeczypospolitej,

zarówno wierzący w Boga

będącego źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna,

jak i nie podzielający tej wiary,

a te uniwersalne wartości wywodzący z innych źródeł,

równi w prawach i w powinnościach wobec dobra wspólnego - Polski,

"Każdy ma prawo swoje poglądy głosić" - dlaczego Andrzej D. nie głosi swoich, tylko prezesa?

Skoro już tak wyciągasz cytaty, to dlaczego pominąłeś ten?

"(...)każdy ma prawo szukać osób myślących podobnie."

Nie bez powodu Prezydent Duda jest liderem rankingów zaufania do polityków. Bo właściwie dlaczego nie ufać komuś, kto nic nie może.

Skoro Polska i Polacy wyrośli w tradycji chrześcijańskiej i jesteśmy w szerokiej rodzinie chrześcijan, to proszę odpowiedzieć: SKĄD SIĘ WZIĘŁY, NIE ODWOŁANE DO DZISIAJ ANATEMY NAŁOŻONE NA POLSKĘ I POLAKÓW ????????????? NAKŁADANE BYŁY OD ŚREDNIOWIECZA DO WSPÓŁCZESNOŚCI (IIWŚ i błogosławieństwo dla hitlerowców)!!!!!!!!!! Wychodzi na to, że chrześcijańscy papieże i biskupi, to tylko zwykli kolaboranci służący świeckim, albo są złymi ludźmi służącymi nie wiadomo komu, skoro do dzisiaj nie odwołano tych PRZEKLEŃSTW. Mam nadzieję, że INTRONIZACJA 19.11.2016r. zmieni obraz Polski w ochach BOGA, bo ci tu na ziemi to zwykła przekupna szarańcza (mamoniacy).

"Polska i Polacy wyrośli w tradycji chrześcijańskiej"

Nie. Wyrośliśmy na wierze w Swarożyca, Trygława, Dadźboga i innych. Chrześcijaństwo to tylko narzucony Polakom siłą odłam judaizmu (który z kolei wywodzi się z zaratustrianizmu) - to obca religia. I nigdy nie wolno nam o tym zapomnieć.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl