niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 czerwca 2017

Skandaliczny materiał na onet.pl. Piszą o romansach Polek, a ilustrują to zdjęciem wykonanym tuż przed egzekucją

Dodano: 24.03.2016 [23:58]
Skandaliczny materiał na onet.pl. Piszą o romansach Polek, a ilustrują to zdjęciem wykonanym tuż przed egzekucją  - niezalezna.pl
foto: onet.pl/printscreen
Na zdjęciu widać kobiety prowadzone przez mężczyzn w mundurach i charakterystycznych hełmach. Napis głosi: „Romans z niemieckim żołnierzem był surowo zakazany, ale w Polsce żyją dzieci będące owocem takich związków”. Niby wszystko w porządku. Tyle, że fotografię wykonano na kilka chwil przed egzekucją w podwarszawskich Palmirach.

Na ilustrację materiału, który pojawił się na stronie głównej portalu onet.pl, zwrócili uwagę internauci. Zdjęcie odsyłało do wywiadu z Mirosławą Karetą, autorką książki „Pokochałam wroga”.

W powieści pisarka porusza temat, który nad Wisłą wciąż jest jednym z tych, o których się nie mówi. Choć romans z niemieckim żołnierzem był surowo zakazany, do dziś na terenie Polski żyją dzieci będące owocem takich właśnie związków. Nie grożą im już „marsze hańby”, ale wiele z nich wciąż odczuwa strach

- napisano w leadzie tekstu.

Prawdziwym skandalem było zdjęcie ze strony głównej onet.pl. Miało ilustrować rzekomy romans Polek z Niemcami. Przedstawiało natomiast marsz skazanych kobiet na egzekucję. „Jakim trzeba być s****, żeby takie zdjęcie wykorzystać do takiego artykułu i opatrzyć takim leadem?” - pytają internauci na Twitterze.Jeden z blogerów na platformie salon24.pl zwrócił uwagę na fakt, że na głównej stronie onet.pl często pojawiają się zdjęcia odsyłające do treści związanych z hitlerowską przeszłością Niemiec.

Albo jest to zdjęcie Hitlera lub któregoś zbrodniarza z jego otoczenia, albo któryś z symboli hitlerowskich, albo zdjęcia z przedwojennych, hitlerowskich Niemiec, jak na przykład Norymberga przystrojona na parteitag. Onet należy do Niemców. W Niemczech nie wolno publikować symboli hitlerowskich. Nawet ze zdjęciami Hitlera był do niedawna kłopot. Ale w Polsce sobie pozwalają na całego. Mogą wszystko?” - zapytał autor bloga szczurbiurowy.salon24.pl.

Od 2012 roku onet.pl kontrolowany jest przez niemiecko-szwajcarski koncern Ringier Axel Springer Polska, który ma 75 procent udziałów w portalu. Ta sama firma wydaje m.in. „Newsweeka” i „Fakt”.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Niemcy sami są mieszańcami. Rosyjsko-niemieckimi. A teraz turecko-niemieckimi. Niektórzy.

Onet niemiecki, polskojęzyczny portal cały czas plugawi Polaków.

Pytanie do prokuratorów - jak długo będzie uchodziło bezkarnie lżenie polskich ofiar hitlerowskiego ludobójstwa?
Czy Onet, ten żydowski, wściekle antypolski portal jest pod waszą specjalną ochroną? Przypadków uzasadniających to podejrzenie jest bardzo wiele. Jesteście ślepi i głusi, czy tylko takich udajecie? Na co czekacie? Przecież powszechnie dostępne fakty nie wymagają formalnego zawiadomienia o przestępstwie. Mam nadzieję, że Prokurator Generalny wykrzesze z was odrobinę chęci do pracy! A nie, to wynocha z państwowej posady, bez odprawy i prawa do wykonywania jakiegokolwiek zawodu prawniczego! Do łopaty albo do dźwigania worów na bazarach.

Technika manipulacji - http://pl.sputniknews.com/poli...
Książka p. Koperty i wywiad w Onecie to podręcznikowy przykład realizacji pierwszego etapu tej techniki na potrzeby niemieckiej polityki historycznej. Wygląda na to, że ktoś kto upchnął to zdjęcie chciał sabotować projekt.

Polacy, nie kupujcie tych zagranicznych szmatławców, w których
szkaluje się naszą kochaną Polskę,okażcie swój patriotyzm.

Komuch,żyd i niemiec,
Wszystko zrobi dla Polaka,
Aby uprzyjemnić życie,
Tyle nam dobrego zrobili,
Powińiśmy przed nimi na kolanach chodzić!
Ile mogą nas pouczać?
Bo my niepotrafimy zrozumieć!

Już dawno omijam portal onet.
Nie będę wzbogacać niemieckiej komunistycznej antypolskiej
działalności i Wam radzę to samo.

Te niemieckie kobiety które były targane do tunelu na filmach sylwestrowych przez islamistów w Kolonii to też miały romans??? Co za szmatławe gazety ale piorą Niemcom mózgi.No ale co się dziwić jak na zachodzie ślimaki to ryby.

Nie czytam onetu. Fakt istnieje dla mnie jako rzeczownik, częśc mowy a nie szmata, bo nawet woda źle wsiąka w "toto".
Bojkotujcie!!!

Poziom schamienia lub ignorancji poniżej mułu. To jak z niesławną jednej z wódek, gdzie zdjęcie ze stanu wojennego pokazujące kolegów niosących rannego w walce z zomo - kojarzyło z użyciem alkoholu. ale to zdjęcie z Palmir - przekracza wszelkie normy. Ale doskonale obrazuje wrażliwość mętów z ONETu.

Gdzieś czytałem że z tą kobietą w płaszczu w kratkę wiąże się tragiczna historia jej syna, który przez kilkanaście lat po wojnie nie wiedział co się stało z jego matką. Gdy trafiło do niego to zdjęcie to poznał matkę właśnie po płaszczu.

Dlaczego w Onecie taki kłam, mistyfikacja i fałsz? Proste, tam teraz Lisa zatrudnili.

Moi dwaj wujkowie brali udział w walkach o Berlin. Obaj przeżyli. Opowiadali potem piękne historie jak to Niemki same im wchodziły do łóżek tak były wygłodniałe. Wujek mówił: tyle tego towaru tam przewaliliśmy, że to się w głowie nie mieści. Tak więc Polacy i Rosjanie wszczepili sporo słowiańskiej krwi w ten tępy z natury naród niemiecki. Proszę o artykuł w np. "Do Rzeczy" jak to Niemki dawały Polakom, ponieważ potrzebowały prawdziwych mężczyzn a nie Niemieckich kalesoniarzy.

onet to internetowy śmieć. A śmieci umieszcza się w koszu. A kosz się opróżnia. Ja tak zrobiłem i już się nie denerwuje :)

media w Polsce powinny być tylko z polskim kapitałem. Jest jakiś problem z taką ustawą? TK i Rzepliński wiadomo, ale u nas toczy się wojna informacyjna i wróg zatruwa umysły i myslenie rodaków poprzez kłamswat i półprawdy tworząc nieprawdziwą rzeczywistość. Już poprzez garstkę KODowców należycie pokazywanych wytwarzają w Polakach nastrój że źle się dzieje podczas gdy za rządów PO działo się medialnie cudownie

sprawa bardzo prosta podawać do publicznej wiadomości autora z imienia i nazwiska takiego artykułu , nie tylko w intrenecie ale jeśli to możliwe w innych mediach . pzdr wesołych ,spokojnych Świąt

może onetowcy z zagranicznym kapitałem wiadomego pochodzenia mysleli że oni idą do lasu zabawić się

Rzeczywiście jakim trzeba być skur....ynem. Dorwać autorów tego artykułu. Mówię o dorwaniu przez społeczeństwo. Publiczne baty na gołą dupę. Odechce się kur...m raz na zawsze. Nie ma nawet słów, tak targa człowiekiem wściekłość do skurwy....nów, że gdybym dorwała takiego to z du...y nogi powyrywała. No Panowie Narodowcy do roboty, macie 100% poparcie społeczeństwa. Pokarzcie , że dbacie o Ojczyznę.

Wyjątkowo podły montaż. A jeszcze niedawno genialni ekonomiści przekonywali nas, że kapitał (również ten niemiecki w polskich mediach) nie ma narodowości.

Na onecie jest też seria filmów z francuskim językiem w tle , niestety nie pamiętam tytułu,opowiadających o drugiej wojnie światowej i w jednym z odcinków jest powtórzone kłamstwo niemieckie na temat szarży polskiej kawalerii na czołgi.
Czy nie ma w Polsce prawników którzy sądzili by takich wszarzy o wysokie odszkodowania a pieniądze przeznaczali na dalszą obronę dobrego imienia Polski.

ordynarna agresywność, wyjątkowy cynizm całkowity brak poszanowania ofiar wojnyn to jest charakterystyczna cecha tej "wielkiej kultury niemieckiej" która jak w czasie okupacji stworzyła gebelsowską propagandową gadzinówkę. Problem jednak polega na tym że nie ma wystarczająco silnej, naprawdę niezależnej medialnej marki pozbawionej manipulacji. Obniżyła sie wartość dokumentu. W zasadzie mamy dwie wielkie maszyny propagandowo kłamiące. no ale trzecią jest "lewicowa międzynarodowa bojówka" bez żadnycxh zasad zwalczająca tubylców. To jest wyniszczanie narodw w tym polskiego. Polacy nie dawajcie się. Mamy pewne wartości i możemy walczyć. Jak patrzę jak młode pokolenie z uporem szuka wartości narodowych w tragicznej polskiej historii to serce rośnie. Polski nard jest piękny.

Kto na onet wchodzi temu napluć w twarz się godzi.

Są jakieś Polskie poczty mailowe ? bo chcę zlikwidować pocztę na onecie

jest poczta gmail

Nie przypadkiem to obrzydliwe faøszerstwo ukazaøo sié na æydowskim Onecie. Mamy wielu wrogów - Niemców, Rosjan, ale najwiékszym naszym wrogiem jest rodzime i ßwiatowe æydostwo. To jest gøówna przyczyna wiékszoßci.....

ADMIN! Zrób coß z tá stroná! Moja klawiatura dziaøa dobrze w Wordzie, a tu caøy tekst sié rozjeædæa

łonet należy rąbnąć po kasie. Za takie szkalowanie pamięci i tak grube nadużycie należy się solidna kara. Ci ludzie nie mają już ani grama sumienia. Zakłamanie , oszczerstwa, zakłamywanie historii - dosłownie nieodrodne wnuki hitlerowskich niemców.
To są niestety parszywe prowokacje.

Z tym trzeba coś zrobić. Nie można poprzestać na krytykowaniu, potępianiu i protestowaniu. Nakładać wysokie kary finansowe. Chyba jest jeszcze komunistyczny paragraf o karaniu za rozpowszechnianie fałszywych informacji,albo jeszcze lepiej utworzyć nową ustawę, która opanuje takie sprawy.

lewackie ignoranckie cioty

Jest to świadome i konsekwentne rozwadnianie świadomości przez mieszanie i mylenie faktów, które ma wnikać do młodego pokolenia pracując na rzecz niemieckiej propagandy pragnącej zmienić narrację o II Wojnie Światowej i podmieniać ofiarę ze zbrodniarzem. Idzie to tym łatwiej, że w Polsce nastąpiły zaniechania w nauce historii w szkole.

Absolutnie tak. Dlatego nie powinno byc puszczone plazem. Pozdrawiam.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl