Kijowski broni kobiety, która obraziła prezydenta. I posługuje się manipulacją

Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Katarzyna Kukieła, aktywistka KOD zaatakowała na Facebooku Andrzeja Dudę. „Mam nadzieję, że jedzenie z mojego koryta wszystkim smakowało” – napisała, adresując wpis do prezydenta. Oburzyła wielu, ale w obronie koleżanki stanął Mateusz Kijowski, lider komitetu. I posłużył się ordynarną manipulacją. „PAD obraża obywateli i dzieli Polaków. Nic dziwnego, że wzbudza silne emocje” – napisał Kijowski odnosząc się do wypowiedzi prezydenta z Otwocka. Tak, tej przeinaczonej przez nieprzychylne mu media.
 
W sobotę prezydent RP spotkał się w krakowskim hotelu Wentzl z grupą amerykańskich kongresmenów. Tematem rozmów były sprawy związane z bezpieczeństwem, lipcowym szczytem NATO w Polsce i relacjami polsko-amerykańskimi.

Wczoraj do tego spotkania odniosła się na Facebooku Katarzyna Kukieła. Jej wpis wywołał oburzenie internautów:
„Mam nadzieję, że jedzenie z mojego koryta wszystkim smakowało”, „czuję się zbrukana, że on tam wszedł” – pisała Kukieła, podając się za właścicielkę restauracji.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Katarzyna Kukieła - antybohaterka dnia. Związana z KOD-em, PO i... 
 
O sytuację został zapytany Mateusz Kijowski, jako lider grupy, do której należy Kukieła. I co zrobił? Posłużył się manipulacją. Napisał, że prezydent obraża obywateli, więc jasne jest, że "wzbudza silne emocje".
 


Wywiązała się dyskusja. Kijowski na siłę bronił swojej aktywistki. Zwrócił na to uwagę Piotr Semka.Mateusz Kijowski przypomniał wypowiedź Andrzeja Dudy w Otwocku - zmanipulowaną przez onet.pl.Podłączył się również poseł Platformy Obywatelskiej, Jan Grabiec. I trzeba było mu tłumaczyć jak dziecku co mówił prezydent Duda w Otwocku.

Źródło: twitter.com

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Sędziowie masowo opuszczają „Iustitię”. Kolportują nawet wzór pisemnej rezygnacji z członkostwa

/ Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Stowarzyszenie sędziowskie protestowało przeciwko reformie sądownictwa. Pozbywało się również ze swoich szeregów sędziów mających, inne zdanie, a jeszcze niedawno rzekomo "Iustitia" walczyła o ich niezawisłość i niezależność. Teraz stowarzyszenie masowo opuszczają sędziowie.

Wśród niezadowolonych są i tacy, którzy składają pisemne rezygnacje z członkostwa w stowarzyszeniu – informuje „Rzeczpospolita”.

Gazeta pisze, że Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia jest największym ciałem zrzeszającym sędziów. liczy ich 3,6 tys. W 2018 r. rezygnacje z członkostwa złożyło ok. 30-40 sędziów.

Dziennik podaje, że pytanie o odejścia pojawia się dziś nie bez powodu. W sędziowskim obiegu znalazł się właśnie wzór pisemnej rezygnacji z członkostwa w SPP Iustitia.

Odchodzący piszą w nim m.in. "nie mogę już dłużej akceptować i legitymizować działań Stowarzyszenia godzących w porządek prawny państwa oraz nawołujących do podejmowania zachowań, prowadzących do paraliżu funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości – czytamy. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Sędzia porównał Jarosława Kaczyńskiego do Hitlera. Kara dyscyplinarna? Został "upomniany"

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl