niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

PO lata na skargę do Brukseli. Jak się z tego tłumaczy Schetyna? „Jesteśmy Europejczykami”

Dodano: 19.03.2016 [14:03]
PO lata na skargę do Brukseli. Jak się z tego tłumaczy Schetyna? „Jesteśmy Europejczykami” - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska
Politycy opozycji jeżdżą do Brukseli i skarżą się na polski rząd. Niewątpliwie cierpi na tym Polska. Oni sami nie mają sobie jednak nic do zarzucenia. Uważają bowiem, że działają w dobrej sprawie, by bronić demokracji. Czy ta „dobra sprawa” to ich powrót na intratne stanowiska, czy powtórne objęcie rządów? Kto wie… Jasne jest jedno, Polacy w demokratycznych wyborach powiedzieli im stanowcze „nie”. Rodaków przekonać nie zdołają, więc próbują „Europejczyków”?

Politycy Platformy Obywatelskiej chwytają się czego mogą. Ostatni sondaż jest bowiem dla nich nieubłagany. Prawo i Sprawiedliwość zostawiło wszystkie pozostałe partie daleeeeeko w tyle. Partia rządząca ma większe poparcie niż trzy kolejne ugrupowania, które weszłyby do Sejmu.
 
Kolejną, złą dla nich wiadomością jest to, że najmłodsi Polacy biorący udział w badaniu nie chcą nawet słyszeć o czymś takim jak PO czy Nowoczesna! Młodzi Polacy (grupa wiekowa 18-24 lata) są zdecydowanie za partiami przeciwnymi systemowi III RP: na pierwszym miejscu sondażu uplasowało się ugrupowanie Pawła Kukiza z wynikiem 24 proc., tuż za nim zaś - Prawo i Sprawiedliwość - z poparciem 21 proc.

Grzegorz Schetyna podczas konferencji w Gliwicach usiłował tłumaczyć, że nikt nie jeździ skarżyć do Brukseli, że Polska na tym nie traci. Przekonywał, że przecież jesteśmy Europejczykami.

Nie skarżę się. Mamy tutaj bardzo poważną różnicę z politykami PiS, bo Jarosław Kaczyński uważa, że Bruksela i Wspólnota Europejska to coś obcego Polsce. A my inaczej – uważamy że jesteśmy także Europejczykami i chcemy mieć wpływ na politykę europejską. Chcemy walczyć o polski interes w Brukseli i pokazywać, że Polska potrafi wykorzystywać najlepszy z możliwych sposobów – obecność w UE. Polska jest największym beneficjentem, dostaje najwięcej pieniędzy od lat, w intensywny sposób modernizuje się. Trzeba potrafić z tego korzystać. Jeżeli Jarosław Kaczyński szuka wrogów w Europie, konfliktów, to mówimy, żeby nie szedł tą drogą, bo to droga w jedną stronę – w stronę konfliktu, sporu i marginalizacji

– mówił Schetyna.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Koniec złudzeń. Informacja oficjalna - Polska już dopłaca do Unii

Polityk PiS Joachim Brudziński nawiązał dziś to tematu skarżenia na Polskę w trakcie radiowej audycji.

Dzięki Bogu, że prasa na Jamajce nie pisze źle o Polsce. Może na Tajwanie też się poskarżycie na Polskę? Jeździcie pochlipywać na swój kraj na brukselskie salony. Jeździcie po Brukseli, skarżycie. Dajcie nam pracować. Sprawy polskie idą do przodu

– powiedział do posłów opozycji w radiowej „Trójce” Brudziński.

Ciekawe jest też to, co ostatnio zrobili eurodeputowani PO. Złamali niepisaną, lecz funkcjonującą zasadę popierania swoich na forum międzynarodowym.
 
W trakcie posiedzenia Komisji Kontroli Budżetowej Parlamentu Europejskiego (CONT), odbyło się wysłuchanie kandydatów do Europejskiego Trybunału Obrachunkowego. Kandydatem rekomendowanym przez polski rząd jest europoseł Janusz Wojciechowski. Przeciw były dwie przedstawicielki Platformy Obywatelskiej - Julia Pitera i Róża Thun.

Dzieje się źle, jeśli Polacy sobie nie pomagają. To jest pierwsza taka sytuacja. Kiedyś mieliśmy też problem – to nie był nasz problem, ale problem wizerunkowy z naszą kandydatką na komisarza, która średnio wypadało w przesłuchaniach. Ze strony polskiej nie było żadnego weta, żadnego oporu. Jesteśmy głęboko zaskoczeni tym, tym bardziej, że czasami pytają nas czy poprzemy Donalda Tuska

– mówił szef polskiego MSZ Witold Waszczykowski. Dodał, że ma nadzieję, iż politycy PO przeżyją jakąś refleksję
 
Na co więc cierpią działacze Platformy? Wydaje się, że dokucza im… brak władzy.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Grzegorz Schetyna ty konfidencie latasz do Brukseli i donosisz na swoją Ojczyznę ?? Ty zdrajco !!

no to jakie mają teraz POparcie? 3 czy 2% ?
hi hi hi hi hi hi hi hi hi
ha ha ha ha ha ha ha ha ha
he he he he he he he he he
ho ho ho ho ho ho ho ho ho

Zależy kto to bada i za czyje pieniądze ......
Moga mieć i tyle co przegrany prezydęt....

Jako obywatelka Europy domagam się, żeby Europa zapoznała się z Akcją Widelec i przestała wysłuchiwać, kogoś kto zezwolił na bestialstwo w podległym sobie resorcie. Zakaz wstepu na salony.

No to się wyjaśniło z tym POdziałem.
W Polsce mieszkają Polacy i europejczycy.
dzięki Grzesiowi się objaśniło.

Jest jeszcze trzecia grupa - KODlacy.

To jest czerwony wieprzek targowicki !

Myślę, że to nie koniec determinacji KOD-komitetu obrony drani, stawiam dolary przeciwko "orzechom", że ci dranie rozpoczną teraz głodówkę!!!

Czego broni KOD i PO >>>
o to walczy KOD, takie wartości ma "świat artystów"

https://www.youtube.com/watch?...
https://www.youtube.com/watch?...

Dla nich wszystkich" polskość to nienormalność"

"Kiedyś mieliśmy też problem – to nie był nasz problem" Mieli go targowiczanie i rozwiązali ; skutecznie. Jako Chistoryk - nauka nie POszła w las....

Schetyna ,jak widać odkrył drugą Amerykę, bo doszedł ,że jest Europejczykiem ? A ja na długo przed Unią wiedziałam ,że jestem Europejką. Schetynę i tych innych biegających z donosami do Unii trzeba nazywać po prostu ZDRAJCAMI, bo tak nazywa się ten proceder bez owijania w bawełnę? Oni teraz odkryli ,że są Polakami , jeśli przez 8 lat rządów PO , SŁOWO POLAK NIE PRZECHODZIŁO IM PRZEZ GARDŁO , co najwyżej "TENKRAJ" ?A teraz widzę na manifestacjach trzymają w rękach banery "JESTEŚMY POLAKAMI " ? Ot szczurze plemię? Wczoraj w "Piaskiem po oczach" gościł Dorni powiedział ,że PO i jemu chodzi o to ,żeby przerwać rządy PiS, nadmienił, że to niedługo nastąpi, za parę miesięcy ? Jakież to odrażające z tym Dornem, który wraz ze zmianą partii zmienia poglądy ! Dorn idzie na konfrontację z WOLĄ NARODU , który wypowiedział się w DEMOKRATYCZNYCH WYBORACH ?

Grzechotniku dziecko ty niepolskie, widelec w 'zemby' i na lewo marsz do swoich!!!

Szczetyna, kanalio - podniesiesz reke na Polskę demokracje, Naród i Rząd, bedziesz miał 40 mil. widelców w dupie.

I tego się trzymajmy !!
„Są Europejczykami” ? A wystarczy tylko na nich POpatrzeć i POsłuchać ! Kanalie, POdłe zdrajcy i zaprzańcy. Już na sam wasz widok robi się NIEdobrze! ……..chyba, że „europejczykami” typu szulcowo – tuskowego i innych lewusów? I tu apel do Rządu ! Te wszystkie wrogie Polsce i polakom niby partyjki typu Partii Oszustów, Plejady Opryszków i POdobne im przestępcze niby organizacje typu KOD oraz wszelkiego rodzaju medialne szczujNIE typu tej szechterowej z Czerskiej, TVN itp. należy jak najprędzej albo jeszcze szybciej ZDELEGALIZOWAĆ / główNIE jako zdradzieckie, zaprzańcze, przestępcze i NIEnawistne prawdzie i odradzającej się Polsce/, a ich prawdziwych i formalnych przywódców natychmiast posadzić, tam gdzie od dawna jest ich miejsce. Subito !! Bo MOże być za późno !!
Pozdrawiam i POlecam :
https://www.google.pl/?gws_rd=...
https://www.google.pl/?gws_rd=...

...plus 20 milionow widelcow z emigracji!

Mądrej głowie dość dwa słowie..
Czytałem "wsieci" przestrogi skierowane przez władze USA dla kierowców. Chodziło o włamania komputerowe do samochodów
Tak , tak..hakerzy mogą się włamać do samochodów..
Czy w świetle "wypadku prezydenta Dudy..to nic Wam nie mówi?
"Polski Bałagan " i niemiecka dokładność..powtarzana przez RUSKI MIESIĄC czyni z narodu mentalnych niewolników.
Nie będzie czynił rzeczy wspaniałych, ktoś kto uważa się za gorszego sortu..a NIEMIECKIE MEDIA wydawane w Polsce -WAM to bardzo dokładnie do głów wkładają.
Po " złoty pociąg"kolejka już się ustawiała..tak samo po WASZĄ pracę , tą intelektualna ale i fizyczną..KOLEJKA JUŻ STOI!!!!Banki i inne wielkopowierzchniowe lubią jak na nich pracujecie..Bardzo lubią! Dlatego IM -przybywa..a nam "pod górkę" . Boją się nas..Boją..Naszej fantazji, polotu ..innowacyjności, dlatego mówią , że jesteśmy GORSI..że nie potrafimy sami ..że MUSZĄ nami zarządzać..Przeczytacie o tym w GWnach -codziennie!!! Powie Wam to TVN 24/24..
Człowiek WOLNY ma mentalność WOLNOŚCI..niewolnik mentalny -zniewala się sam. Polska międzywojenna odnosiła WSPANIAŁE SUKCESY ..bo czynili ją LUDZIE WOLNI i to jest dowód i przykład na NASZE możliwości..Tylko czerpać.
A cóż ..przegrana PO, zabiegi u OBCEGO Schetyny..odsłoniły kurtynę zza której wyszła "niemiecka dokładność" i nie tylko w dojeniu Polski..i tak Rzepliński działa..

Warto stworzyć listę z podpisami na odebranie mandatów poselskich i senatorskich zdrajcom, złodziejom, oszczercom, wszystkim działającym przeciwko racji stanu i rządu RP. Polacy są dumnym narodem i nie wolno pozwolić aby te miernoty robiły zadymę w naszym domu !

setynie dwa widelce w dłonie,i do kicia,rzeplińskiego tez za łamanie prawa,tych co wychodza na ulicę i bez racji twierdzą ze ich demokracja zagrożona,bo moja nie i wiekszości też nie,ze rzepliński łamie prawo to też większość uwża ,ze prokuratura jest od tego ,zeby go wyrzucić,sędzina ,która doradzała Kiszczkowi co tam robi.Przepraszam ale ustwy sie czyta i sie przestrzga .

ten aeroplan nazywa się Petrudaktyl (Model SB Turbo GT 2015) i zastępuje czekoladowego morła :

https://i.ytimg.com/vi/mQKBD_A...

Hahaha jakie decyzje Polska podejmowala w UE za rzadow PO? Schetyna wroc do Slaska Wroclaw, tam Ci szlo.

Najwiecej kasy dostajemy z UE? A ile wplacamy? Bo juz wiecej niz dostajemy.

Przede wszystkim jestesmy POLAKAMI. Pozniej Europejczykami. Sprzedawczyki z PO i Nowoczesne Soroze.

Oj, lepiej niech nie wraca. Nikt na niego nie czeka, szczególnie we Wrocławiu.Obrzydliwy typ!!!

Zdrajca Schetyna

latająca świnia europejska. nowy gatunek
i tyle w temacie

Ci Schetyniali świadomie pracują nad tym,by prowokować Prezydenta A.Dudę i Panią Premier Beatę Szydło w celu
siłowego rozbijania ich ulicznych rykowisk! W taki sposób
chcą wyrastać na prześladowanych,poszkodowanych i w końcu
na lewackich bohaterów.Jak widać Pan Prezydent w tym
zakresie wykazuje świadomą cierpliwość i tak samo Pani
Premier Beta Szydło.Tej taktyki Schetyniarze nie cierpią.
Stąd te częste ich rykowiska,pogróżki i awantury.Koniecznie
chcą sprowokować interwencje organów porządkowych. W takiej
sytuacji taki krzykacz zatrzymany z miejsca staje się u swoich poszkodowanym przez Prezydenta i Rząd.O to im cały czas idzie!!! Brawo Panie Prezydencie za to,że Pan się
nie daje tej czerwonej zgrai sprowokować.

A ja uwazam ze p.prezdent Duda, i p. B.Szydlo wykazuja ze sa zupelnie nie kompetentni.
Z kim oni chca rozmawiac i szukac kompromisow. Ze zdrajcami PO=PSL, ktorzy w ostanich 8-latach wygaszali Polske, wyslali 3 mln ludzi na wygnanie, wprowadzli rzady mafijne.
My wszyscy wyborcy PiS powinnismy sie czuc zdradzeni, opuszczeni, oklamani przez PiS, gdyz domagamy sie od nich twardej, radykalnej odprawy post-komuny, rozliczenia, DEKOMUNIZACJI, ukarania zdrajcow i zlodzieji z ostatnich 25 lat.
A co oferuje nam rzad i p. prezydent. Przez 5 miesiecy wladzy caly czas tylko pozoruja. Ciagle szukaja partnerow do kompromisow a zdrajcy z tzw. opozycji pokazuja im srodkowy palec i wychodza na ulice, leca do Brukseli lub do Berlina, inni do Moskwy itd.
A bezradna p.Szydlo na Twiterze szuka swoich fanow, i nie moze odpowiedziec Brukseli kategorycznie NIE dla jakichkolwiek uchodzcow. Prezydent Duda bardzo zajety jezdzi na narty, to na konkurs skokow narciarskich, a decyzji w sprawie frankowiczow nie ma, aneks do weryfikacji WSI dalej zamkniety pod kluczem, ustawa emerytalna pogrzebana.
PJK rowniez powtarza te same slowa, ze szuka partnerow do rozmow ale opozycja go ignoruje. Pan Jaroslaw chce swoja polityka milosci, braku odwetu, rewanzu poprostu rozbroic przeciwnikow. Wszystko wyglada na to ze PJK nie nauczyl sie nic z przegranej w latach 2005-2007, oraz z tragedi smierci swojego brata i 95 rodakow pod Smolenskiem.
To naprawde nie jest DOBRA ZMIANA.
Ten rzad nie potrafi, a moze nie chce z roznych powodow podejmowac radykalne, twarde decyzje.
Moj kredyt zaufania dla tych ludzi jest juz blisko zera (0).

"My wszyscy wyborcy PIS....." uważasz, że jesteś taki przebiegły wypowiadając takie treści ty KOD-ziarzu?
Kim ty jesteś?

Przeciez toto nawet nie wie kto sprawuje wladze!
Z pewnoscia nie wie jak powinno sie poprawnie wyrazac nawet jak sie bajkami sypie, a jezyk polski taki pieny i barwny jest!
Mam tylko dwa pytania!

1/
Czy toto wiedzialo kiedykolwiek co to jest POLITYKA?
2/
Czy mozna swinie obrazic nie wyznajac Allaha?

skretyna ty mala smierdzaca antypolska gnido wzbudzasz we mnie obrzydzenie! tfu!

Nie uchodzi, tym razem ci nie ujdzie panie Schetyna. O wstydzie nie z panem, o honorze z kim? Polacy pana ocenia. W mojej ocenie, żadnych większych reakcji ze strony UE nie będzie. Mamy czas, by argumentować z Komisją Wenecką, a potem Angela nie będzie chciała oglądać zdrajcę choćby przez minute. Argumenty PO nie przemówią, ponieważ Niemcy szanują wole wyborców i frakcje w rządzie się wymieniają. Nie zdarzyło by Niemiec przyjechał do Polski by opłakiwać utratę władzy.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl