niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 maja 2016

Koniec złudzeń. Informacja oficjalna - Polska już dopłaca do Unii

Dodano: 10.03.2016 [19:22]
Koniec złudzeń. Informacja oficjalna - Polska już dopłaca do Unii - niezalezna.pl
foto: Images_of_Money / Foter.com / CC BY
Przedstawiciele rządu poinformowali, że w tym roku Polska więcej do unijnej kasy wpłaci, niż z niej dostanie. To pierwsza oficjalna deklaracja, że Polska jest płatnikiem netto Unii Europejskiej. Nieoficjalne źródła wskazują jednak, że nasz kraj już od dawna dopłaca do UE miliardy.

Z powodu opóźnień w uruchomieniu nowej perspektywy unijnej na lata 2014–2020 nasz kraj stanie się płatnikiem netto – stwierdził wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński. W nowej perspektywie Polsce obiecano 500 mld zł, które mają być wypłacane przez najbliższe lata. Ponieważ spowodowane przez poprzedni rząd opóźnienie wynosi ok. 10 miesięcy, w tym roku więcej do unijnej kasy wpłacimy, niż z niej dostaniemy. To pierwsza oficjalna deklaracja, że Polska jest płatnikiem netto UE.

Wiele jednak wskazuje, że Polska już od dawna dopłaca do Unii. Okazuje się, że wynegocjowane na szczytach UE dopłaty to w unijnej nomenklaturze „środki na zobowiązania”, które określają górny pułap wypłat. W dokumentach podsumowujących szczyt pojawia się kolejna kategoria „środki na płatności”, które są niższe od oficjalnie uzgodnionej kwoty o ok. 5 proc. Z kolei w przyjmowanych przez UE corocznych budżetach kwoty te są niższe aż o 12 proc.

W ten sposób w całej perspektywie na lata 2007–2013 zamiast obiecanych 85 mld euro prawdopodobnie dostaliśmy ok. 10 mld euro mniej. Inne źródło podaje, że zysk netto środków z Brukseli (po odjęciu składki) wyniósł w latach 2007–2012 ok. 45 mld euro. Jednocześnie Polska w tym samym czasie za pośrednictwem NBP kupiła obligacje państw strefy euro za 47 mld euro. Dołożyliśmy więc do tego interesu ok. 2 mld euro.

Teoretycznie składki, jakie poszczególne kraje wpłacają do budżetu UE, zależą od wielkości ich gospodarki, czyli dochodu narodowego brutto, podatku VAT i ceł. Na wielkość wpłat mają jednak wpływ rabaty wynegocjowane przez niektóre państwa. W 1984 r. w czasie unijnego szczytu ówczesna premier Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher uderzyła torebką w stół i wykrzyknęła: „Oddajcie mi moje pieniądze!”. W ten sposób uzyskała rabat, który od tamtej pory, a więc od przeszło 30 lat, pokrywają pozostali członkowie Unii.

Od 2004 r. na koszty tego rabatu zrzuca się także Polska. Podobno w ostatniej perspektywie finansowej UE na lata 2007–2013 zapłaciliśmy za to ok. 1,4 mld euro. Ale to nie koniec, bo w nowej perspektywie płacić będziemy jeszcze więcej. Okazuje się bowiem, że na lata 2014–2020 ulgi w opłacaniu składek wynegocjowały również Niemcy, Holandia, Szwecja, Dania i Austria, a więc kraje, które – podobnie jak Wielka Brytania – są od Polski dużo bogatsze.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

...czy wobec RP może nastapic zmowa ? Jesli tak, to kogo z kim ? Na jakiej P0dstawie ? Czy na wyimaginowanym łamaniu prawa ? Czy moze na próbach udowodnienia dezintegracji z Unią ? Czy oP0zycja P0sunie sie do zamachu na legalny rzad na ulicach i sP0woduje destabilizacje w Rp? Kto za tym stoi ? Czy władza ma prawo i obowiazek bronić sie ?

Świadoma manipulacja liczbami, bez uwzględnienia kontekstu chronologicznego. Poprzednia perspektywa finansowa skończyła się w roku 2013, a dopiero teraz, po 2 latach uruchamiane są pierwsze środki finansowe z EFRR, EFS i FS w ramach perspektywy finansowej 2014-2020. Życzę Redakcji dalszych "sukcesów" w demontażu układu,który gwarantuje Europie bezpieczeństwo, a Polsce przede wszystkim, ze względu na swoje położenie. Czekam, kiedy Polska odwróci się plecami do UE i zacznie w pełni realizować politykę a la Piłsudski (tylko bilateralne stosunki, pakty o nieagresji z sąsiadami) z wiadomym finałem. Więcej tego rodzaju zaangażowanej "publicystyki", a cel osiągniecie -Państwo - na pewno.Pozdrawiam

Nigdy bym nie przypuszczał, że w tym portalu o najwyższej rzetelności i kompetencji teksty na tematy ekonomiczne mogą pisać dyletanci nie mający pojęcia o rzeczy.

Tak się mafija rozwijała,
Sędziowie na tym dobrze zarabiali!
Teraz naglie coś się stało,
Do ich d..y się dobrało!
Jaki giwałt zrobili,
Na ulice powychdzili!
Ci co kradli pili!
Co kawiorek zajadali
I Ojczyzne w D. mieli!
Teraz lecą do Unii Europejskiej,
O Pomoc proszą !
Ratujcie słów swoich,
Przecież wam służyli!

Historia się powtarza. Gubernia musi płacić kontrybucję na rzecz IV Rzeszy. Stara "dwunastka" przyjęła do tzw. UE wiele biedniejszych krajów m.in. Polskę, aby stanowiły źródło taniej siły roboczej i rynek zbytu. Życzę Unii, aby rozpadła się jak najszybciej.
Administracja brukselska pod dyktando Zarządu Światowego (głównie Rotszyldów) dąży do unicestwienia państw narodowych w Europie, depopulacji społeczeństw i przejęcia totalnej władzy nad światem.
Im szybciej uda nam się wyrwać z objęć "bestii" tym lepiej.
PRECZ Z UNIĄ EUROPEJSKĄ !!!!

Nie wiem po co w ogóle nam ta unia. Na poczatek trochę na nas wydali lidzie zaobaczyli że powstają stadiony autostrady itd ale co włożylismy tego już nie widzą. Nie wspominająć już o tym że nie jesteśmy już niezależnym krajem bo nam jakis Belg mówi ile mleka krowa ma produkować.
Powinniśmy isć śladem Wielkiej Brytani i też zrobić referendum, z tym że wcześneij społeczeństwo powinno poznać prawdę o UE i jak to naprawdę wyglada

Naturalnie to prawda Rząd Tuska Donalda pieniądze unijne wydał,rozkradł i przeznaczał dla swojej Sitwy budowali gówniane bariery przeciw hałasowi na Autostradach w całej Polsce poszło na to 300 miliardów złotych kontrakty były tylko dla kolesiów z PO i PSL .Pieniądze zamiast budować nowe miejsca pracy wydawano dla cwaniaczków sitwy rodzinnej z Urzędów Pracy Miliardy na szkolenia jak szukać pracy jak pisać CV i inne bzdury głowa boli tak rozkradziono miliardy unijne i cały czas kłaniano się ROSJI płacąc za gaz i ropę najwyższe ceny . Rączka myła rączkę Sitwa To Oni PO i PSL Sami sobie znajdowała prace w budżetówce ciocia w urzędzie pracy wujek w urzędzie miasta pociotki w Sejmiku Wojewódzkim nawzajem się popierali ty nam załatw prace w urzędzie miasta my wam w Komendzie Miasta itd itp Tuska syn miał dwie prace i zarabiał 20 tysięcy złotych miesięcznie Ojciec jego dostanie miesięcznie 80 000 tysięcy złotych emerytury Nam zostanie 1000zł na miesiąc i dostaniemy z Unii przydział na 100 000 arabów

Niezły interes zrobili Polacy: przez 10 lat UE zbudowała im parę autostrad i oczyszczalni, stadionów, położyła kostkę brukową tu i ówdzie (tak naprawdę za własne pieniądze). W zamian Polska otrzymała życie pod butem urzędasów z Brukseli w perspektywie bliżej nie określonego okresu czasu. Brawo. Brakuje tylko Eurowaluty w Polsce do pełni szczęścia.

Wytoczyć natychmiast procesy sądowe dla wszystkich tych co zamydlali nam POLAKOM oczy i obraz o wysokościach dopłat. Wyroki MUSZĄ być z przepadkami mienia do 3 POkolenia, gdyż korzystają całymi rodzinami aż do wnuków włącznie !!!

Nie głosowałem za unią, bo wiem, że niczego nikt nie da ot tak za darmo! Nasze straty po wejściu do unii są nie do obliczenia! Zrujnowana gospodarka będzie nas dołować przez następne pokolenia! Nigdy nie byliśmy traktowani tak samo! Polscy rolnicy nie dostają takich samych dopłat, żeby ich nie było stać na zakup ziemi, bo ta ziemia w założeniu miała być wykupiona przez obcych! Banda unijna decyduje na co można wydać pieniądze! Np stocznie w niemczech można wspomóc, w Polsce nie! Pieniądze, które otrzymujemy z unii po odliczeniu naszych składek góra 80% wkładu i tak w większości wracają do unii, bo przecież wszelkie roboty wykonują firmy zagraniczne!
Nie mówiąc o takim kosztownym kretyniźmie, jak to, że przy każdym bzdecie wykonanym niby za pieniądze unijne muszą stać tablice i inne pomniki o tym informujące!

Bilans wciągnięcia Polski przez złodziejską PO-PSL-SLD czyli żydo-komunistów i folksdojczy do bankstersko-

lewacko-posthitlerowskiej UE, jest dla Polaków tragiczny i katastrofalny ! Te żydo-komunistyczne śmieci z

PO-PSL-SLD to giga-złodziejskie pachołki IV-rzeszy i ludobójczej qrvy rassiji ! To mafia, która z pomocą

szwabskiej UE okradła i zadłużyła Polaków we wrogich zbójeckich państwach na 400 miliardów dolarów ! a wewnę-

trznie na 1000 miliardów zł ! Wypędziła na emigracyjne żebry 3 mln młodych Polaków ! Na rozkaz post-hitlerowców

rozwaliła Polski Przemysł, Banki i Polską Gospodarkę, a hitlerowskim bankom i marketom dała okradać Polaków

na miliardy. Wyprzedała setki tysięcy hektarów Polskiej Ziemi hitlerowskiemu szwabstwu, zalała Polskę oszukań-

czymi, szwabskimi produktami i bandyckimi lichwiarskimi kredytami. A na rozkaz putinowskiej zbrodniczej rassi

rozwaliła Polską Obronność i Polską Armię. Polski Naród aby przetrwać musi poważnie rozważyć wyjście z tego

hilerowsko-bankstersko-islamskiego bagna jakim stała się UE umyślnie rozwalona przez hitlerowsko-lewackie anty-

chrześcijańskie banksterstwo. Jedyną szansą dla Polski i Państw Środkowo-Europejskich jest silny gospodarczo-

polityczny, a także militarny sojusz ze wsparciem NATO. Trzecia Siła - Środkowoeuropejski Sojusz państw wyzwo-

lonych spod bandyckiego imperializmu sowieckiego, da szansę Polsce i całemu regionowi liczącemu bez mała 200

milionów ludzi, na bezpieczną egzystencję w sąsiedztwie dwóch nacji o największych ludobójczych tradycjach

w historii ludzkości.

No to chyba przestaną straszyć, że nam wstrzymają wypłatę środków jak nie będziemy grzeczni.To my im wstrzymamy jak nas będą dalej wk...iać.

Precz z Unią !Unia to wielka sitwa i kolesiostwo;LINKI:

http://m.natemat.pl/6e473ca48afcbde3b7f91193a7da993a,641,0,0,0.jpg

http://p2.sfora.pl/c114ca520070857ab09ccaac39e5003e.jpg

http://www.docinek.com/upload/images/medium/2015/07/ostrzezenie-przed-zyciem-ponad-stan.jpg

Zróbcie coś z czytelnością tekstów. Zbitki wyrazowe strasznie utrudniają czytanie. Tak trudno zrobić korektę tekstu przed publikacją? Praktycznie w każdym zdaniu we wszystkich Waszych artykułach są tego typu błędy: brak spacji pomiędzy wyrazami.

Czyli teraz możemy sobie spokojnie kopnąć tę całą Unię w dupę, niech się kisi w sosie własnym zaprawianym muslimami.

Pomyśl zanim coś napiszesz. Jak się odwrócimy od Unii oni tego nie poczują a jak Unia odwróci się od nas to u nas będzie kiepsko. Większość handlu to kontakty z krajami Unii. Wrócą cła, kontrole graniczne, itd. Tego chcesz?

Nie wiem jak ten handel wygląda u Ciebie. U mnie 80% zakupów robię w UE, 15% w Chinach i 5% w Polsce bo zakłady produkcyjne poniszczone, bo nie spełniały norm UE.Dalej wschód. Od 1 stycznia wschód nie płaci cła...ale mały warunek...towar musi być bezpośrednio z UE. Jak myślisz od kogo kupią? Od polskiego pośrednika?

Jak kupiliśmy obligacje strefy euro to te pieniądze przepadły?

Niewykorzystywanie środków przez Polskę było zaplanowane przy udziale Tuska i Kopacz - Polska ma pozostać krajem kolonialnym. To te rachunki spowodowały sprowadzanie setek tysięcy imigrantów,to my mamy ich utrzymywać. Lewaccy działacze mówią o budowaniu dla nich miast. Najpewniej chodzi o wykupywane tereny poprzez tzw słupy w Polsce .Tym sposobem Niemcy rozciągałyby sie aż po Rosję.Takie rozumowanie ma sens, włacznie z zachowaniem agentury proniemieckiej , wypadkiem prezydenta Dudy, napaściami USA i UE na rząd polski i wogóle genezą UE - w zamiarach panstwem w państwie zwalczającym państwa narodowe. Polacy i Węgrzy stoją im w tych planach na przeszkodzie .

Dlaczego już dopłacamy do Uni? jak nasz poziom życia wcale sie nie wyrównał względem zachodnich państw. O co Tu Kruaw chodzi? Wyjdźmy z tego dziadostwa i tyle

NIE ZAPOMINAJCIE, że każde 1 euro wraca do Starej Unii w wysokości 80 eurocentów. Jesteśćie dużo do tyłu nba tym interesie

Płacimy składki do niemieckiej kasy w UE, a później dostajemy z tego część w formie dopłat i to p0d warunkiem, że jesteśmy "grzeczni".

Od dawne twierdze że powinniśmy opuścić tą złodziejską MAFIE i nie pozwalać się okradać i opluwać

Noooo uważaj na to co piszesz, bo zabierzemy Wam dotację i jeszcze przyślemy 100tys islamistów.

Trzeba do tego doliczyc zyski jakie ciagna koncerny niemieckie z polskiego rynku.
Zyski, ktore sa transferowane do Niemiec, a nie ida na rozwoj Polski.
Jaki wiec jest sens pozostania w UE.
Tylko wolnosc wizowa?

Jak się do tego doda KOSZTY POZYSKANIA TYCH ŚRODKÓW (tj. armię urzędasów, odsyłanie, odwołania, ilość pracy koniecznej do pozyskania funduszy), MARNOTRAWSTWO (to UE decyduje, na co wydać pieniądze a na co nie) i ZWROTY (tzw. korekty), to ZAWSZE DO TEJ Ż....SKIEJ SITWY DOPŁACALIŚMY. Tylko po raz pierwszy rząd mówi prawdę.

Jeśli Polacy choć w mniejszości kiedykolwiek zagłosują na tę lewacką bandę: Tusków, Sretrów, Schetyn, Ogórków i innych przepoczwarzeń tej swołoczy, będzie znaczyło, że Polski już nie ma.

Kto założył musi mieć zyski. Polska, tak jak inne orbitalne państwa dopłacała od samego początku. Pytanie jest: za ile, ci co liczyli, doliczyć się tego nie mogli???

bogactwo i postęp bierze się z pracy; jeżeli ktoś mówi wam, że z dotacji unijnych to powiedzcie, że jest głupi

ŚWIETE SŁOWA

W ch***rę z taką unią trzeba wpłacać grube miliony,a oni za to nam dyktuja co mamy mówić,co mamy robić i karac za brak subordynacji.Unia straciła na wartościach,to już nie ta sama unia co kilkanaście lat temu.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl