niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

Kombatanci AK i weterani opozycji antykomunistycznej uczą Trybunał Konstytucyjny demokracji

Dodano: 15.03.2016 [13:55]
Kombatanci AK i weterani opozycji antykomunistycznej uczą Trybunał Konstytucyjny demokracji - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie skupiające w swoich szeregach zarówno kombatantów Armii Krajowej, Żołnierzy Niezłomnych, jak i więźniów politycznych oraz weteranów walk o niepodległą Polskę postanowiło upomnieć sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Władze POKiN podkreślają, że poprzez swój skład i dotychczasowe zaangażowanie w sprawy kraju, Porozumienie ma nie tylko prawo, ale i moralny obowiązek reagować w ważnych dla ojczyzny sprawach.

Sekretarz POKiN - Edward Jankowski oraz przewodniczący Porozumienia płk Tadeusz Bieńkowicz w komunikacie skierowanym również do redakcji portalu niezalezna.pl zauważają, że obecnie jesteśmy świadkami bezprzykładnego konfliktu Trybunału Konstytucyjnego z rządzącą większością parlamentarną wybraną w wolnych wyborach.

- TK obalając nowelizację ustawy sejmowej  autorstwa Prawa i Sprawiedliwości stał się super władzą i de facto trzecią izbą parlamentu zdolną do blokowania wszystkich reform państwa, na które od dawna oczekuje większość społeczeństwa polskiego – podkreśla POKiN.

Jednocześnie Porozumienie jest zdania, że główna przyczyna sporu nie leży wcale w kwestiach prawnych, lecz „w sympatiach politycznych”.

- Prezes Trybunału profesor Andrzej Rzepliński jest zdecydowanym poplecznikiem Platformy Obywatelskiej, która przegrała wybory, nie zaś bezstronnym sędzią. Skandalicznym faktem był jego bezpośredni udział jako konsultanta PO w przygotowywaniu ustawy sejmowej z czerwca 2015 roku Nie należy też zapominać, że w swojej karierze zawodowej był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, a nawet jej sekretarzem na Uniwersytecie Warszawskim. Dzisiaj łamie prawo nie chcąc stosować się do ustawy sejmowej, co nakazuje mu art. 197 Konstytucji RP – przypomina Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych.

W swojej ocenie działalności prezesa Trybunału Kontytucyjnego kombatanci i przedstawiciele antykomunistycznej opozycji zrzeszeni w ramach POKiN idą jeszcze dalej:

- Prezes Rzepliński stał się funkcjonariuszem PO i poprzez naginanie prawa dla celów politycznych prawdopodobnie usiłuje doprowadzić do obalenia demokratycznie wybranej władzy oraz powrotu rządów Platformy, które ograniczały się do utrzymywania istnienia państwa polskiego tylko w teorii, ponieważ w praktyce mieliśmy do czynienia z korupcją, aferami, bezprawiem i zdradą. W jego rękach Trybunał ma być używany do obalania ustaw sejmowych, które pozwalają na naprawę całego kraju, na dobrą zmianę – czytamy w komunikacie POKiN.

Porozumienie sugeruje, że w ostatnim czasie możemy obserwować narastającą falę propagandy, która ma na celu przekonanie opinii publicznej do tez głoszonych przez Komitet Obrony Demokracji oraz partie opozycyjne.

- Cały czas trwa kłamliwa propaganda za pośrednictwem mediów będących w dużej mierze w zagranicznych rękach. Czołowi politycy, którzy przegrali ostatnie wybory apelują wprost do Unii Europejskiej: „Nałóżcie sankcje na Polskę, nie wahajcie się!” Opozycja ma twarz współczesnej Targowicy. Dlatego my, byli żołnierze Armii Krajowej, kombatanci i weterani walk o Niepodległą Polskę, apelujemy o zdecydowaną obronę interesów Rzeczypospolitej i o nieuleganie szantażowi PO, Nowoczesnej oraz KOD. Popieramy działania Prezydenta i Rządu RP, których celem jest przywrócenie podmiotowej roli Polski na arenie międzynarodowej oraz głęboka reforma państwa. Polskie sprawy, szczególnie jeżeli chodzi o podstawowe interesy kraju,  muszą być rozstrzygane tu, nad Wisłą – apeluje Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych.

W skład POKiN wchodzą:
1. Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej-Okręg Małopolska
2. Związek Żołnierzy Armii Krajowej Zarząd Główny w Krakowie
3. Ogólnopolski Okręg Żołnierzy Armii Krajowej Obszaru Lwowskiego
4. Kadeci II RP Żołnierze Armii Krajowej
5. Stowarzyszenie „Szare Szeregi” Armii Krajowej
6. Krajowy Związek Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie
7. Zrzeszenie Wolność i Niezawisłość „WiN”
8. Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych „NSZ”  
9. Polski Związek Więźniów Komunizmu
10. Związek Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego
11. Związek Młodocianych Więźniów Politycznych 1944-56 „JAWORZNIACY”
12. Małopolski Niezależny Związek Represjonowanych Żołnierzy Górników
13. Instytut Katyński w Polsce
14. Towarzystwo im. Józefa Piłsudskiego
15. Komitet Opieki Nad Kopcem Józefa Piłsudskiego
16. Związek Piłsudczyków Oddział Kraków
17. Komitet Opieki Nad Miejscami Zbrodni Komunizmu  
13. Związek Legionistów Polskich i Ich Rodzin.
19. Towarzystwo Upamiętniania Konfederacji Barskiej
20. Związek Konfederatów Polski Niepodległej z lat 1979-89
 
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Bardzo dziękuję mądrym i odważnym LUDZIOM!!

Polecam wywiad z mec. Piotrem Andrzejewskim, prawnikiem, współtwórcą polskiej konstytucji, senatorem.

http://wpolityce.pl/polityka/2...

Ocena Pana Andrzejewskiego z pewnością jest profesjonalna, ponieważ współtworzył tę konstytucję.Ci, co się tak mądrują
ws sporu o Trybunał, powinni się z tą opinią zapoznać.

WSPANIAŁY TEKST !!!! Wyjaśnia wszystko !!!!
Powinien być teraz przetłumaczony i udostępniony zachodnim durnym mediom.
A tak a propos Rzepliński byłym Sekretarzem PZPR na Uniwersytecie Warszawskim !!!! Co za skandal !!!! aby ta Partia była suwerenem w 2016 roku w RP !!!
Najwyższy czas dojść do większosci Parlamentarnej i ZMIENIC KONSTYTUCJĘ uznając PZPR za partię zbrodniczą i zdrajcę jako ramię Okupanta Kraju.
Po co Naród Polski powołał ruch Solidarnści? aby odsunąć od wladzy PZPR !!!
Wszystko jasne.
A może to jeszcze Wsiok do tego wszystkiego????

Trzeba koniecznie zrobić referendum w sprawie komucha Rzeplińskiego. Wydaje się to być jedyną drogą, żeby się go pozbyć. Nie może być państwa w państwie. Kadencja jego kończy sie dopiero z końcem tego roku, a ma on polecenie obalić Rzad zjednoczonej prawicy.

Proszę wejść na petycje http://www.citizengo.org/pl/si...
warto popprzeć....

Towarzysz Rzepliński to definitywnie funkcjonariusz PO. Czy Polska kiedyś wyzwoli się spod Komuny ???

Żadajmy dymisji Rzeplińskiego.Masowe listy.

Hej chłopaki z TK !

Kiedy przyjeżdżacie znowu na Haiti z Waszym bossem
Bolkiem Rzemp ... coś tam ?

Czekamy ! Przywieźcie jak zawsze dużo dużo pieniędzy,

wielkie atrakcje na Was czekają !

https://www.youtube.com/watch?...

TK powstał w Stanie Wojennym.
https://www.youtube.com/watch?...

Popieram Kombatantow mam 73l a gdzie sa mlodzi Polacy przylanczam sie do M Kowalskiego pod prawdziwy sad zdraicow Trybunal Stanu

Popieram -100/100

Jeszcze Polska nie zginęła skoro ma takich obrońców. Hańba tym, którzy dziś za Targowicą stoją i z jurgieltnikami TK na czele z satyrem Rzepińskim,(w mitologii greckiej każda z istot o mieszanej budowie, ludzie z koźlimi nogami i uszami oraz prąciem).

To są Prawdziwi Polacy!!! Dziękujmy Bogu, że tacy jeszcze są! Prawdziwi Polacy łączmy się i nie dajmy aby fałszywa, kłamliwa, zdradziecka opozycja zniszczyła to co rozpoczęło się 25.10.2015 roku, czyli odbudowy Polski z tego co zrobili Lewacy, POwiaki, PSLaki, Nowocześniaki, KODowcy,itp.Rzeplińskie, z naszym krajem! A zrobili między innymi: zagrabili, ograbili, wyprzedali, korumpowali, nepotyzm na najwyższym poziomie, sądy na najniższym, okradali łącznie z niemcami itp., niszczyli zwykłego obywatela a "poklepywali" tylko "swoich", afery-kilkadziesiąt poważnych afer na wiele miliardów złotych, korupcje...!!! Opozycjo co może piszę nie Prawdę??? To Święta PRAWDA!!! I to rozliczenia tego wszystkiego i wiele więcej tak bardzo się boicie, że nawet biegacie po pseudo europie i dalej, aby zasrańcy nakładali poprzez wasze ręce jakieś sankcje na nasz kraj! Skandal, wstyd, hańba!!! Dla Was wszystkich po audytach należy się tylko jedno "Trybunał Stanu i więzienie"! I my Prawdziwi Polacy mamy nadzieję, że obecne rządy nie ugną się pod waszym zakłamanym naciskiem i rozliczą was wszystkich na co w 100% zasługujecie!!!

Prawdziwi Polacy jednoczmy się i przyjedźmy 10 kwietnia 2016 roku do Warszawy aby oddać hołd zabitym pod Smoleńskiem, oraz wesprzeć Rząd, Prezydenta, i całą WOLNĄ POLSKĘ!!!

Czy te za przeproszenie,,Warchoły,,zrozumieją te słowa i
przesłanie tak Zacnych Ludzi którzy całym swoim życiem
kierowali się dobrem Rzeczypospolitej????
Solidarność-podziemie...drukarz

Dziwi mnie jedno skoro ten prezesik TK łamie prawo to dlaczego nie postawi mu nikt zarzutów ? dlaczego takie bezprawie jest tolerowane przez wszystkich w Polsce,sądy,organizacje itd,dlaczego nikt nie złoży zawiadomienia do prokuratury ?czy oni z TK są ponad prawem? dla mnie to wszystko bardzo dziwne

Widzę postęp, coś kogoś tutaj dziwi to znaczy, że zaczynacie myśleć. Odpowiem Ci, prezes TK prawa nie łamie dlatego nikt nie postawi mu zarzutów. Za to prezesik i andrzej (ksywa prezydent) prawo łamią i przed sądem (TS) postawieni zostaną.

I bardzo dobrze! Ciesze sie, ze takie organizacje, jak ta ww wystepuja w obronie obecnych wladz! Ci ludzie wiedza doskonale, co to znaczy byc pod obca wladza i jakie sa jej cechy. Dlatego te liberaly moga se gadac, co chca, ale tak naprawde maja oni w d... nasz narod i ojczyzne.

myslę, ze warto siegnąć po gotowe rozwiązania towarzyszy radzeckich, czyli cech konstytucji ZSRR z 1936 :

Usankcjonowano centralistyczny system zarządzania gospodarką.

Każdej republice związkowej w dalszym ciągu przysługiwało prawo swobodnego wystąpienia z ZSRR, jednakże inne kraje związkowe mogły udzielić bratniej pomocy w razie zagrożenia socjalizmu

Po raz pierwszy w konstytucji wspomniano o kierowniczej roli Wszechzwiązkowej Komunistycznej Partii (bolszewików).

System monopartyjny.

Brak organów ochrony praw obywatelskich – faktyczny brak praw.

Quasi-przedstawicielski parlament.

Centralne rządzenie państwem – republiki nie posiadały żadnej samodzielności.

Najważniejsze organy sprawujące władze – Sekretarz generalny, Biuro Polityczne i Komitet Centralny – znajdowały się w ogóle poza prawem.

po co tracić czas ?

Być może że należałoby wprowadzić jakąś ustawę która pozwalała by na karanie takich wichrzycieli ?! Nawet sam Putin określił to że -"owszem jest zgoda na demokrację ale to nie oznacza zgody na krytykę władzy !"
Może u nas podobnie ,trzeba by było dla przykładu kilku ukarać ,choćby takich którzy dla swoich interesów nawołują do nałożenia sankcji na nasz kraj?Lub takich którzy krzyczą że"w konfrontacji totalnej wszystko rozstrzygnie się na ulicy "?
Czyżto nie jest nawoływanie do nienawiści ?! Czekamy bezczynnie na następne morderstwo polityczne ?! A wtedy jak zwykle winnich już nie uświadczysz !
Czyż wcześniej Sikorski nie nawoływał ,"że jeszcze dorżniemy watahę"? A póniej, czyż Marek rosiak nie został zamordowany w taki właśnie sposób ?! - Skoro w kodeksie Karnym nie ma paragrafów pozwalających karać za takie przewinienia , to może już czas to zmienić i uchwalić takie zapisy, aby ludzie w Polsce nie byli mordowani za przekonania polityczne lub sympatyzowanie pewnemu ugrupowaniu ?!

To jest głos rozsądku!!! Wielki ukłon składam kombatantom, że nie stoją z boku tylko po raz kolejny aktywnie reagują na jawne łamanie wolności obywatela Polskiego. Cześć Im należy się największa!!! Mam nadzieję, że ten aparatczyk Rzepliński i jego przydupasy w końcu zrozumieją, że to Naród zadecydował o wyborze swojego Rządu, kierunku zmian itp. i jakieś widzimisię TK pod wodzą komunistów nie może zmieniać woli Suwerena.

Brawo Kombatanci! Na nich można zawsze liczyć!Honor i Ojczyzna !

Jak wytłumaczycie mi tę sytuację?
http://warszawa.gosc.pl/doc/23...

ale że taki patałach nie dba o swoje nazwisko. Przecież on już na zawsze pozostanie w niesławie. Zgłupiał? Pamiętajcie nazwisko -symbol Targowicy bis : rzepliński

To jest dopiero szlachetne towarzystwo. Każde słowo opłacili własną krwią. Teraz jeszcze raz przychodzi im bronić Prawdy i Polski.

15 organizacji POKiN to pestka, ważniejszy jest super demokrata z pzpr, członek kod-u niejaki Rzepliński

Rzepinski musi byc jak najszybciej usuniety z TK. BEZWZGLEDNIE usunuac tego szkodnika, mam nadzieje ze sa ku temu srodki i mozliwosci... szkoda czasu na tego typu zabawy z Lewactwem, ktoremu sie wydaje ze Polska to ich folwark dozywotni...

Większość członków Trybunału Konstytucyjnego nie dorasta im do pięt:

http://www.polskacanada.com/ma...

Piękne słowa, piękne rozważania, szacunek dla dla Was wszystkich, ale....Czy te łajzy i komuszo-żydowskie pomioty tym się przejmą? Nie. Gdybyście dali po mordzie, to pewnie byłby większy skutek, a tak, tylko się z Was śmieją.

Brawa i szacunek dla Kombatantów, że opowiedzieli się w słusznej sprawie!Szkoda tylko, że do Rzeplińskiego nie docierają żadne argumenty, ogłosił się królem i nie może POjąć, że zmieniła się władza, która została wybrana w demokratycznych wyborach. Zamysł był chyba prosty: niech sobie PIS wygrywa, nawet niech mają większość parlamentarną, ale za to zastawimy na nich pułapkę!Wybierzemy 5 sędziów na zapas, może prezydent się nie zorientuje i zmusimy go do zaprzysiężenia.Ale prezydent zna prawo i wiedział, że tego zrobic nie może, no i zaczęły się problemy.Teraz te problemy są wykorzystywane przez PO i Nowoczesną oraz KOD do organizowania demonstracji i obniżania wizerunku Polski za granicą.Przegrani nie mogą pogodzić się z utratą władzy i wpływów i jatrzą, gdzie sie tylko da!Chcą, aby Trybunał miał mozliwość blokowania wszystkich zmian, jakie będzie chciał wprowadzić nowy rząd! Powstaje tylko pytanie, czy Polacy, którym zależy na dobru ich kraju tak powinni postępować...

Zasadził dziadek rzepkę w ogrodzie,
Chodził te rzepkę oglądad co dzieo.
Wyrosła rzepka jędrna i krzepka,
Schrupad by rzepkę z kawałkiem chlebaka!
Więc ciągnie rzepkę dziadek niebożę,
Ciągnie i ciągnie, wyciągnąd nie może!
Zawołał dziadek na pomoc babcię:
"Ja złapię rzepkę, ty za mnie złap się!"
I biedny dziadek z babcią niebogą
Ciągną i ciągną, wyciągnąd nie mogą!
Babcia za dziadka,
Dziadek za rzepkę,
Oj, przydałby się ktoś na przyczepkę!
Przyleciał wnuczek, babci się złapał,
Poci się, stęka, aż się zasapał!
Wnuczek za babcię,
Babcia za dziadka,
Dziadek za rzepkę,
Oj, przydałby się ktoś na przyczepkę!
Pocą się, sapią, stękają srogo,
Ciągną i ciągną, wyciągnąd nie mogą!
Zawołał wnuczek szczeniaczka Mruczka,
Przyleciał Mruczek i ciągnie wnuczka!
Mruczek za wnuczka,
Wnuczek za babcię,

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl