PO zakazuje koncertu 10 kwietnia

  

Władze Warszawy uniemożliwiają zorganizowanie 10 kwietnia koncertu ku czci ofiar Smoleńska.

Na długo przed wymaganym terminem Niezależne Wydawnictwo Polskie, właściciel „Gazety Polskiej”, zwróciło się do Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie o wydanie zezwolenia na wyłączenie z ruchu w dniu 10 kwietnia Placu Teatralnego celem zorganizowania na nim koncertu ku czci ofiar Smoleńska.

Należy podkreślić, iż wcześniej uzyskaliśmy informacje od dyrekcji Teatru Wielkiego, iż tego dnia nie odbędzie się żadne przedstawienie, więc zgromadzenie przed gmachem Teatru tysięcy ludzi nie będzie przeszkadzało żadnym widzom.

Aby wydać lub odmówić takiego zezwolenia Biuro Drogownictwa i Komunikacji m. st. Warszawy musi zasięgnąć opinii pełnomocnika ds. Traktu Królewskiego.

Wszystko wydawało się dziwnym trafem na dobrej drodze, gdyż spotkaliśmy się z przychylnością urzędników. Ale10 marca wszystko wróciło do normy.

Pełnomocnik ds. Traktu Królewskiego poinformowała, że właśnie została zwolniona i natychmiast, jak za dotknięciem peowskiej różdżki, 11 marca otrzymaliśmy odmowę, co oznacza, iż władze miejskiej postanowiły nie dopuścić do zorganizowania koncertu lub przenieść go, gdybyśmy wystąpili powtórnie z wnioskiem, na przykład do Białołęki, gdzie dla patriotów jest już przygotowany odpowiedni budynek od czasów stanu wojennego.

Odmowę władze miejskie motywują tym, iż właśnie 10 kwietnia Kancelaria Prezydenta Komorowskiego postanowiła zorganizować koncert w Teatrze Wielkim. Jak się dowiadujemy, chęć wzięcia w nim udziału zgłosiło aż 60 osób. Pozostałe 900 wolnych miejsc będą więc zgodnie z tradycją mogli zająć weterani ZOMO.

Odmowa musiała zostać wydana w oparciu o opinię pełnomocnika ds. Traktu Królewskiego, którym obecnie jest p. Jolanta Szalewska. Obecnie p. pełnomocnik nie mogła z nami porozmawiać i wyjaśnić swego stanowiska.

Odmowę podpisał inżynier ruchu, p. Janusz Galas, z-ca dyrektora Biura Drogownictwa i Komunikacji m. st. Warszawy, działając z upoważnienia prezydenta m. st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Walz, która już wcześniej zasłynęła walką o czystość trotuarów „zaśmiecanych przez znicze”.

Prezes Niezależnego Wydawnictwa Polskiego i redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz oświadczył, iż mimo zakazów i potencjalnych represji, 10 kwietnia przybędzie na Plac Teatralny o godzinie 15 i będzie śpiewał pieśni patriotyczne. Sądzi też, że wszyscy patrioci i przeciwnicy służalczego statusu Polski wobec Rosji będą mu towarzyszyli, bez względu na zagrożenie ze strony organów bezpieczeństwa III RP.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Ile Warszawa straciła na reprywatyzacji? Jaki porównał to z inwestycjami. Bilans szokuje!

Warszawa / pixabay.com/CC0/geralt

  

- Warszawa straciła na reprywatyzacji tyle, ile wydała na wszystkie inwestycje w ciągu ostatnich 12 lat. Jeżeli za to nie da się czerwonej kartki, to trzeba się zapytać - za co? - pyta w rozmowie z naszą reporterką kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy, Patryk Jaki. Podkreślił, że "Warszawa potrzebuje prezydentury pragmatycznej, nie ideologicznej".

- Warszawa straciła na reprywatyzacji tyle, ile wydała na wszystkie inwestycje w ciągu ostatnich 12 lat. Jeżeli za to nie da się czerwonej kartki, to trzeba się zapytać - za co? Teraz albo nigdy. Albo chcemy uczciwej Warszawy, albo zapomnijmy, że w ogóle zobaczymy, co przez ostatnie 12 lat działo się w ratuszu. Ja jestem jedyną gwarancją tego, że warszawiacy będą mogli zobaczyć, jak zarządzano ich pieniędzmi

- powiedział w rozmowie z naszą reporterką Patryk Jaki.

Dodał, że stolica potrzebuje prezydentury "pragmatycznej, a nie ideologicznej".

- Jeżeli ktoś chce wybrać prezydenturę ideologiczną, głosuje na Trzaskowskiego. (...) Ja nie będę w ogóle koncentrował się na idelogii - dla mnie najważniejsza będzie budowa dróg, mostów, żłobków, przedszkoli - to będą najważniejsze sprawy

- podkreślił Jaki.

ZOBACZ CAŁOŚĆ ROZMOWY (KLIKNIJ W OBRAZEK):

NIE PRZEGAP! JUŻ JUTRO w najnowszym wydaniu tygodniku "GAZETA POLSKA" obszerny wywiad Wojciecha Muchy z PATRYKIEM JAKIM, kandydatem Zjednoczonej Prawicy na fotel prezydenta Warszawy. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl