niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

Kontrowersyjny transfer. Z TVN24 do Telewizji Polskiej

Dodano: 03.03.2016 [00:02]
Kontrowersyjny transfer. Z TVN24 do Telewizji Polskiej - niezalezna.pl
foto: Piotr Galant/Gazeta Polska
Kuba Sufin, były redaktor naczelny Agencji TVN i szef portalu Tvn24.pl, został dyrektorem Ośrodka Mediów Interaktywnych w Telewizji Polskiej. Ma nadzorować całość działań TVP we wszystkich mediach cyfrowych i stworzyć nowy ich model.

Kuba Sufin (faktycznie Krzysztof Sufin) od kilkunastu lat był związany z koncernem ITI. W latach 80. był działaczem Niezależnego Związku Studentów (w 1981 r. był m.in. inicjatorem kampanii w sprawie likwidacji służby wojskowej studentów i negocjatorem NZS w rokowaniach z MSW). W 1988 r. wyjechał do Francji, po powrocie do Polski w 1990 r. pracował w „Super Expressie” i Polskim Radiu. Gdy prezesem Telewizji Polskiej został Wiesław Walendziak (późniejszy poseł AWS-u i PiS-u; po odejściu z PiS-u stał się krytykiem Jarosława Kaczyńskiego i jego partii), pracował m.in. w Polsacie i Prokomie Ryszarda Krauzego – ostatnio w jego spółce Bioton. Sufin wraz z tzw. środowiskiem pampersów trafił do telewizji publicznej. W 1997 r. odszedł z TVP, później pracował w dzienniku „Życie” Tomasza Wołka, Polskiej Agenci Prasowej, a od 2003 r. – z roczną przerwą – w TVN24. W 2007 r. został redaktorem naczelnym TVN24, a następnie dyrektorem TVN24 on-line.

W kierowanym przez niego portalu po katastrofie smoleńskiej ukazywały się skandaliczne teksty dotyczące smoleńskiej tragedii. W relacjonowaniu zdarzeń z nią związanych portal TVN24.pl mówił jednym głosem z „Gazetą Wyborczą”.

I tak np. 24 lutego 2011 r. TVN24 podał, że 10 kwietnia 2010 r. przed wylotem z Warszawy do Smoleńska na wojskowym Okęciu doszło do kłótni między kpt. Arkadiuszem Protasiukiem a gen. Błasikiem. „Jak ustalił reporter programu »Polska i Świat« TVN24 – przemysłowe kamery miały 10 kwietnia rano zarejestrować rozmowę dwóch wojskowych – wyraźnie wzburzonych, kłócących się: generała Andrzeja Błasika i kapitana Arkadiusza Protasiuka. Wojskowi mieli pokłócić się o wylot do Smoleńska. [...] Generał Andrzej Błasik miał udzielić podwładnemu reprymendy i miał używać przy tym słów wulgarnych. To rzekomo przez kłótnię, która przeniosła się aż do trapu samolotu, prezydenta powitał generał Błasik, a nie kapitan Protasiuk” – informował portal Tvn24.pl, kierowany wówczas przez Kubę Sufina.

W tym czasie komentatorami Tvn24.pl był Marek Dukaczewski, Maciej Lasek i wielu innych, którzy reprezentowali linię rządu PO w sprawie katastrofy, a także całej polityki rządu Donalda Tuska.

Kuba Sufin nie jest jedynym kontrowersyjnym transferem ostatnio do TVP. W telewizji publicznej zostały zatrudnione m.in. osoby, które w ostatnich latach zajmowały kierownicze stanowiska w telewizji Polsat oraz ludzie związani z Wiesławem Walendziakiem.

Sufin, który rozpoczął już pracę w TVP, twierdzi, że nie ma problemu w przejściu z TVN-u do pracy w telewizji prowadzonej przez Jacka Kurskiego. – Czuję się z tym bardzo dobrze – mówi „Codziennej”. Odnosząc się do tego, że jego nazwisko kojarzone jest z koncernem ITI, wyjaśnia: – To jest problem Jacka czy Macieja Staneckiego, prezesów TVP. Dostałem taką propozycję i ją przyjąłem.

Dziwił się, że dziennikarz dopytuje go o zgrzyt, jaki towarzyszy przejściu z telewizji lewicowej liberalnej do prawicowej i konserwatywnej. – To, że byłem w TVN-ie, a będę w TVP, jest nieistotne z punktu widzenia tego, co robię. W części informacyjnej stacji linia redakcyjna jest mniej istotna – stwierdza Sufin. 
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Nie! dla Sierakowskiego w TVP! Jak długo jeszcze lansu lewackiej subkultury i paskudnej facjaty tego niedouczonego typa spod czerwonej, wrażej gwiazdy?

Czyzby Jacek Kurski sklanial sie do zakopania polskich podzialow, przechodzacych przez rodziny vide naczlnik gazety wybiurczj drugi Kurski rownajac w dol czyli przechodza na strone przeciwna??

Kurski ! Co ty odstawiasz !

Pan Kurski ma nadzieję, że jak będzie spolegliwy dla poprzedniej' wadzy ' i jej medialnych sług to kolejna ekipa oszczędzi go jako prezesa TVP.

Nie wie biedny, że poleci pierwszego dnia...A przez nadchodzące lata napsuje nam krwi. jak długo będziemy jeszcze patrzeć na pana Sierakowskiego ? na pana Żakowskiego ? Nóż się w kieszeni otwiera.

Nie mogę tego zrozumieć. Wytrzymać też nie. Pozostaje TV Republika.

Jacek Kurski to ciekawy przypadek od Jarosława Kurskiego. Czy Jarosław Kaczyński o tym nie wie? Dlaczego w TVP cały czas jest Siezieniewski, Pietrasik , Czyż.

...interesy "górnego manhattanu". bo to oni są od roku właścicielami tej prywatnej stacji z 24 na końcu nazwy.
Słowem potwierdza się że za sznurki pociąga teraz Wielki Brat zza wody.
Dobra wiadomosć to że "wajcha" polityczno-propagandowa została banderowcom przestawiona a ten dokumentalny film o majdanie był tylko pierwszym sygnałem.

Nieraz już napisałem, że Jacek Kurski brat Jarosława z GWna Wyborczego nie nadaje się na Prezesa TVP, to kret w PiS był kretem i jest nadal.
Kiedy wreszcie porządna zmiana w TVP? Inaczej nie mam zamiaru płacić abonamentu na czerwonych kacyków.
Czy Pan Prezes Jarosław Kaczyński nie widzi co się dzieje? Chyba, że chodzi o głosy w Sejmie ... których może ubyć.

Albo Jacek Kurski ma jaja i zrobi porzadek , albo trzeba
J.Kurskiego wyslac do braciszka, niech tam legalnie pracuje

Szef portalu to funkcja managerska, więc proszę się nie czepiać człowieka, że portal w którym pracuje zamieszczał kiedyś materiały, które nam się nie podobały. Szef portalu nie tworzy treści, na miłość boską , to tak trudno zrozumieć?
Jeśli ktoś pracuje w przedsiębiorstwie pogrzebowym, to nie znaczy że nie może zmienić pracy na przedsiębiorstwo urządzające wesela i chrzciny.
Odrobinę trzeźwego spojrzenia proszę, i nie wstawiać mi tu ciemnoty. Jeśli macie psychozę na punkcie Polsatu, albo telewizji publicznej z czasów Walendziaka, czy Lassoty, albo Wildsteina, jeśli ktoś uważa, że jak w Polsacie wystąpił Tusk, to już nikt nigdy z Polsatu nie powinien dostać nigdzie w Polsce pracy – to ja twierdzę, że ten ktoś (anonim oczywiście) ma nie wszystkie klepki po kolei, albo nie zażył rano swoich żółtych pigułek. I brązowych też!
Proszę zrozumieć, że rozgłośnia radiowa, czy stacja telewizyjna, to nie jest zakon, czy sprzysiężenie rycerskie, tylko fabryka, w której fachowość i bezstronność jest na pierwszym miejscu.

No właśnie - a on źle prowadził ten portal w TVN?

Nonsens ! to nie jest tak, że funkcja managerska jest neutralna ideologicznie. Ten TVN-wski gad może okazać się

sabotażystą albo szpiclem gospodarczym i narazić TVP na milionowe straty ! Lepiej być ostrożnym i nie zatrudniać

jakiegoś PO-żydokomucha ! Poza tym nie ma ludzi niezastąpionych ! Lepiej wziąć Polaka !

masz racje , popieram
Cos sie z Kurskim dzieje ?
Kiedys omamił Ziobro by wyszli z PIS
a teraz moze cos innego chodzi mu po glowie?

Myslalem ze moze tym razem cos sie ruszy za tego rzadu ale chyba sie myle, agentura ma sie dobrze a nawet swietnie. Co to ma byc? Cos mi sie zdaje ze pranie mozgu jest ten sam tylko proszek i metoda prania sie zmienila?

Karuzela stanowisk trwa. Nie ma znaczenia czy łajdak czy uczciwy.
I to ma być ta dobra zmiana?

No cóż...ja od początku byłam sceptyczna co do Kurskiego.Dziwię sie Kaczyńskiemu, że mu zaufał, bo przecież już raz zdradził. Nie rozumiem tego :(

a po co przyjmowac goscia ktory jest doswiadczony, taki czlowiek nigdy nic nowego nie stworzy dlatego polecam panie kurski podaj sie do dymisji a na szefa przemian przyjac niedoswiadczonego z telewizja ale uczciwego czysciciela wszelkiej masci czerwonej zarazy.

Ten przeciek do GW o Konwencji Weneckiej po tym artykule nasunął mi pewien trop. Czy się mylę panie kurski??

Nie podoba mi sie. Czy juz nie ma w Polsce,niezaleznych i uczciwych dziennikarzy, nie ubabranych TVNowskim gow..em.Do niech i po nich nie mozna siegac.Jedynego,ktorego bym moze tolerowala to Romanowskiego .

Panie prezesie Kaczyński! interweniuj Pan puki czas.bo będziesz miał drugiego Marcinkiewicza !!!!!!

A dlaczego tutaj trzeba interweniować? Ja osobiście bardzo się cieszę z tego, że w TVP prezentowane są różne poglądy, a nie tylko "jedyny słuszny", jak to miało miejsce za czasów PRL i ma nadal w stacjach komercyjnych. Lepiej mieć widzów o otwartym umyśle i ewentualnie przeciągnąć go na swoją stronę, niż dogadzać za wszelką cenę durniom.

No panie Kurski - co tymi projektami oczyszczającymi TV? Jaja se pan robi, czy na własną rękę rządzi? Już się ludzie zaczynają wkurzać. Takie to maja byc zmiany? Chcecie by się ludzie od was, od PiS i rządu przez to odwracali? Czy NIKT do cholery nie czyta wypowiedzi internautów? To jest opinio twórczość, a nie kolejne gierki polityczne. Szkoda roboty, bo za chwilę poleci pan ze stanowiska i tyle będzie zmian

Wydaje się , że Pan Prezes Kurski chyba utracił kontrolę nad firma która od niedawna zarządza , aby sobie ściągać kreta z mediów zdrajców Narodu na państwowy wikt , płatny przez podatnika. A może należałoby zacząć od szybkiej wymiany pana Kurskiego na osobę ogarniającą powagę wpływu mediów publicznych na sytuację społeczno-polityczną Rzeczpospolitej. Wydaje się , że to byłoby najlepsze rozwiązanie problemu .

Brat, bratu robi przysługę.

Dlatego nadal uważam ,że telewizję tylko trochę przypudrowano. Ściąga się znowu łachudrów.

Transfer agentury,czy prze-werbowanie ?.

Dlaczego o TVP mówi się "konserwatywna prawicowa". Nie może byc po prostu rzetelna i obiektywna?

Czuję jakby ktoś zapukał do moich drzwi ,gdy mu otwieram
on pluje mi w twarz i mówi że jest moim przyjacielem!
WSI-24 pachnie mi Urbanem.

kurski to dziadyga ! przecież nikt na tego muła nie głosował ! jarek przegoń łachudrę !

Ma rację, to że był w TVN aż takiego wielkiego znaczenia nie ma. Tylko tak naprawdę nie o to chodzi. Znaczenie ma to, jaką jest osobą i czemu służy. W sprawie smoleńskiej zachował się w sposób antyludzki.

Powinni zatrudniać niewykwalifikowanych i poddawać ich przygotowaniu merytorycznemu. Ludzie nie maja pracy, a ścierwa przyjmuje się na tak ważne stanowiska. Porażka

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl