niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 czerwca 2017

Wałęsa dał czadu. Napisał "starzę". A co mu chodziło? Niespodzianka - "stażem"

Dodano: 28.02.2016 [14:30]
Wałęsa dał czadu. Napisał "starzę". A co mu chodziło? Niespodzianka - "stażem" - niezalezna.pl
foto: Polski: Giedymin Jabłoński/commons.wikimedia.org
Trwa serial wpisów Lecha Wałęsy na portalu społecznościowym. Merytorycznie nic nowego nie ma od dłuższego czasu, bo na różne sposoby próbuje przekonywać "nie donosiłem", choć mało kto wierzy. Pomimo to dzisiejszy wpis stał się hitem internetu.

Do swojej linii obrony były elektryk wykorzystał wywiad RMF FM z Henrykiem Jagielskim, czyli jedną z ofiar działalności Wałęsy. Jagielski przyznał bowiem, że figurował w rejestrach Służby Bezpieczeństwa.

Byłem TW Rak, ale o tym nie wiedziałem. Takich historii jak moja było wtedy sporo. To były takie czasy. Normalnie wykonywałem swoją pracę i na nikogo nie donosiłem

– tłumaczył.

Na wykopie pojawił się wpis Wałęsy (pisownia oryginalna):
@lechwalesa: Ten gość ze stoczni najbardziej mi ubliża i obciąża , czy On z dłuższy starzę agenta TW.ma moralne prawo .
Tym wpisem Wałęsa przyznał się do współpracy z esbekami, ale uwagę internautów przykuło przede wszystkim słowo "starzę". O co chodziło Wałęsie? Zapewne "stażem".Tymczasem tvp.info podało, że jutro (poniedziałek, 29 lutego) po godz. 10. Wałęsa weźmie udział "w internetowym spotkaniu z użytkownikami serwisu społecznościowego wykop.pl". Ma potrwać dwie godziny. Jeśli Wałęsa będzie osobiście klepać w klawiaturę, to może być zabawnie.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

muszem stażę w gramatyce robiem kasem w polityce.

Podobno Bolek podstawówkę robił w szkole specjalnej!

Nie "robił" szkoły specjalnej.On żadnejszkoły nie robił,był przyuczony do zawodu.Robił to on świństwa,fałszerstwa,robił za zdrajcę,za kłamcę,za złodzieja.A tak realnie to był niedomytym,wiejskim prostakiem,za pieniadze sprzedającym ludzi,zdolny do każdej zdrady i podłości.

O politykach rodzaju Komorowski, Walesa proroczo wypowiedzial sie literacko-filmowy Zorz Ponimirski, odnoszac swoje slowa do bylego prezesa Banku Zbozowego i potencjalnego premiera - Nikodema Dyzmy. " Zapewniam was, ten wasz Dyzma nie tylko nie ma pojecia o ekonomii, ale nawet i o ortografii"(cytuje z pamieci).
Przepraszam za brak polskich liter.

Ktoś mu powinien pokazać jak korzystać z T9 podczas klikania.

Cz. I - Wałęsa nigdy nie przyzna się do współpracy z SB. I wcale nie dlatego, że się wstydzi i byłoby to zaprzeczeniem jego niby-wiary i noszenia w klapie marynarki obrazka Najświętszej Maryi oraz zaprzeczeniem moralności. Przyczyna jest bardziej prozaiczna i można by rzec, ekonomiczna. L. Wałęsa korzystał dotychczas, jak wielu innych byłych Prezydentów, jeżdżąc po świecie z odczytami, które przynosiły mu duże korzyści. Wiemy również o zatrudnianiu go w reklamie, ostatnio, podobno, z byłym Prezydentem od bulu, co zasilić mogło ich konta, według ekspertów, po ok. 1 mln. zł. Żeby tak się stało, musiał spełnić jeden ważny warunek. Mianowicie musiał przedstawiać się wielkim autorytetem, który obecnie, dzięki Kiszczakowej, a właściwie Kiszczakowi jest zachwiany(nie wierzę w dobre intencje Kiszczaka i w to, że jego żona nie zauważyła zapisu, żeby teczki upublicznić po śmierci Wałęsy, zwłaszcza, że sama jest w takim wieku, że mogłaby nie zdążyć spełnić woli męża, a poza tym sama sobie zaprzecza, stwierdzając w jednym z wywiadów, że to Kiszczak powiedział jej o spełnieniu tego warunku przed śmiercią). Jeśliby zaś Wałęsa przyznał się do współpracy i przeprosił, czego oczekują od niego niektórzy, nie mógłby występować, jako autorytet, a tym samym straciłby duże pieniądze. Rodzina Wałęsów przywykła do tych pieniędzy, a sam L. Wałęsa skarży się, że emerytura byłego Prezydenta jest niewielka i wynosi 5 tys. zł. Czy za takie pieniądze można by żyć w takim standardzie, jak dotychczas i utrzymać duży dom, jaki posiada? Chyba nie.

Odbywa sie nagonka na Walese, szarganie jego imienia teczkami, ktore wygladaja na falszywe (vide falszywe podpisy Walesy). Wiec dlaczego sie dziwicie, ze ten juz stary i schorowany czlowiek wychodzi z siebie, dostaje nerwicy i broni sie w tak nieudolny sposob przed potokiem szyderstw i zlosliwosci. Sumienia w was nie ma - te jazdy po Walesie sa podszyte zwykla podloscia ludzka i jest to ciezki grzech.

Polak(22:24) Jutro lece sie wyspowiadac i potem znow bede
jezdzil po Walesie,a jak! A TY masz przeciez mozliwosc,
zamiast nas pouczac, stanac obok Bolka na spedzie KOD-u.
Tymczasem szykuj transparent i kanapki,co bys mial sile
wykrzykiwac.Polaczek za dyche,lezka Ci sie w oku kreci!

Grzech, podlosc, sumienie, czasami jeszcze milosierdzie. Czy wy komuchy chcecie od nas jeszcze absolucji za wasze i waszych przodkow zbrodnie.

Mamy wasze ofiary od najgorszego wyzywac, a was zalowac za to ze sama prawda o zbrodniach i kradziezach was teraz zalewa? Ze zdrada i trupy z waszych szaf wychodza.

Wam sie chyba kartki posklejaly, kiedy zescie ta Biblie czytali. Czlowieku powroc znowu do Marksa, Engelsa i Lenina. To przynajmniej wam jakos, takos w glowy wlazlo. Przynajmniej bedziemy was rozumieli. Bo w tych kategoriach (Chrzescijanstwo) to sie w ogole nie radzicie! Slysze caly czas gadanie jak ges bez leby! Czlowieku to nie jest TVN, to zycie was dogonilo! To wasze grzechy i winy teraz wychodza! Zaczeliscie nas oczerniac, a tutaj jeden na drugiego nazbieraliscie tasm i dokumentow. Paradox - teraz sie sami dolujecie!

Polaku, czy ty czasem nie pomyliłeś stron internetowych? Wejdź sobie na News weeka i tam wylewaj gorzkie łzy. Lisek na pewno cię wysłucha.
Widać, iż w Polsce nie mieszkasz, wiec co? Emigrowałeś. Jak ci tak dobrze było z tym boleczkiem, to co zmotywowało cię na opuszczenie swojego idola? To nie jest strona na takich jak ty.

- On bardzo dziękuje za poparcie. Mówi, tak szczerze, że jeszcze poczeka, że jak będzie jeszcze większa grupa, to on na pewno przyjdzie - powiedziała p. Danuta na marszu KOD

Trwa zbiórka pieniędzy na organizację kolejnych marszów KOD-u. Zebrani odśpiewali hymn

Czyli zbierajcie kasę i Lechu przyjedzie - Stary Dobry Lechu ;)

http://wiadomosci.wp.pl/kat,10...

Lechu jest drogi!W latach 90-tych za dzien pobytu plus koszta zakwaterowania bral 16 tys.dol.

On w ty, piśmie do SB wyraźnie aczkolwiek z błędem ale to bez znaczenia i szukajmy sedna i z treści wynika, że On jako Tw agent o dłuższym stażu, czyli dłuższej współpracy z BEZPIEKĄ domagał się aby SB wymusiło na innym agencie jego wyższość bo tamten nie zwracał się do niego z szacunkiem.
Jak można się domyślać dalej ten agent "realista" wiedział, że jest śmieciem i nie miał do siebie szacunku i tak samo traktował "BOLKA" jako również ludzkiego śmiecia.
Ale może i "BOLEK"robił inny błąd we własnej ocenie i domagał się szacunku z uwago na długotrwałe uwikłanie z SB i wydawało mu się, że zostanie przez SB namaszczony na kierownika agentury w stoczni a tu tym czasem przy samej pracy agenturalnej SB wyróżniało wykształcenie a nie staż.
Jednak kiedy SB szukała wśród agentów kandydata na PRZEWODNICZĄCEGO to już "BOLEK" był bezkonkurencyjny bo jako jedyny w tym towarzystwie zdrajców przechwalał się faktem, że" nigdy w życiu nie przeczytał żadnej książki" i to jest oczywiste BEZPIEKA lepszego kandydata nawet "ze świecą nie mogła by znaleźć". I tak dzięki intrygom Kiszczaka "BOLEK"zastał laureatem NAGRODY NOBLA i ta sprawa wówczas też mogła się dobrze skończyć bo Kiszczak ze śmiechu mógł "zejść z tego świata" choć odbyło by się to też haniebni bo w asyście kompanii honorowej. ZGROZA, "BOLEK" naszkodził, oj naszkodził i trzeba teraz tylko objawić narodowi całą prawdę o tym "przebierańcu" i obnażyć go i radzę wziąć "pod lupę Wachowskiego" chcemy zrozumieć dlaczego Kiszczak właśnie tego szubrawca wytypował "BOLKOWI na nadzorcę???? Dlaczego??

No "NOWOCZESNA" strategia obrony, która polega na próbie wykazania, że On obecnie jest tylko umiarkowanie "piśmienny" to usiłuje tą pokrętną metodą uzmysłowić rodakom, że te donosy pisał "jakiś BOLEK" bardziej wprawny w piśmie. Nikczemna metoda ale zostaje mu jeszcze posądzenie żony, że On jej tylko dyktował i to ona kazała mu sprzedawać te donosy, no bo potrzebna była: a to pralka, a to telewizor kolorowy i takie tam przedmioty nazywane dobrem wyższego sortu. A Pan "BOLEK" przez kilka lat tak się rozochocił, że dawni koledzy to już dla niego nic nie znaczyli bo On był PAN, "PAN BOLEK", który aby podkreślić swoja bohaterskość to podprowadził, w uzgodnieniu z SB, stoczniowców, pod kule, jemu nic nie groziło bo miał charakterystyczne ubranie i czający się w zasadzce strzelcy
wiedzieli, ze ich człowiek jest pod szczególna ochroną, a kto wie może i został wyposażony w kamizelkę kuloodporną i od tego momentu, mimo krwi na rękach, stał się "fałszywym" ale dla części bohaterem a Ci obecnie z KODu to doskonale wiedzą, że staja w obronie zdrajcy, ale oni tym samym chronią swoje ideały a w nich tez kolaboracyjna płynie krew.

Pielgrzym Marian: Pielgrzym Marian: A mnie ciekawi co takiego się stało, albo w najbliższym czasie się stanie, że w taki sposób uruchomiono akcję medialną Wdowie archiwa? Co ten szum medialny ma przykryć? Na czyje polecenie zadziałała Maria Teresa Korzonkiewicz-Kiszczak? Skąd pochodzą? Cy mają pochodzenie polskie? Kto i ile jeszcze ma takich "prywatnych" szaf? To są pytania, a nie bolek i bolek. O nim dawno wszystko wiadomo. Nad człowiekiem bez prawdy i honoru niema co tracić czasu i pomstować że popełnił błąd ortograficzny przecież to prosty człowiek wywindowany ponad granice kilku na raz takich jak on.
W rozważaniach posunął bym się dalej. A może chodzi w przyszłości o "majdan kodowy" aby mieć jeden z pretekstów do obalenia obecnego Rządu Prawicowego za niszczenie demokracji i ikony solidarności bolka.
Głupi naród może to kupi. Symptomy tego powoli słychać w wypowiedziach obecnej opozycji. Czas pokaże czy Polacy kolejny raz dadzą się nabrać lewactwu, ubectwu, tym wszystkim łachudrom, którzy chcą żyć na koszt Narodu Polskiego.
Pozdrawiam samodzielnie myślących i analizujących wiadomości, Wszystkich Chrześcijan i Patriotów.

Otrzymali nasze wsparcie -
mają za nie wielkie żarcie!
Teraz w cieple grzeją tyłki -
my w kolejkach po zasiłki!

Ci, co wtedy was poparli -
dzisiaj ciągną wozy z nędzą!
Nie widzicie: sił nie mają! -
a wy dumni pełną gębą?!

Z czego dumni: z tych furmanek?!
Że koniowi dają siano?!
Że wróciło średniowiecze,
i kłanianie „wielkim panom”?!

Obiecali jeden z drugim:
solidarność, lepsze jutro…
Nie dodali: tylko sobie!
I, naiwni – mamy gówno!

Są i tacy – nie jednostki -
co nie mają nawet grosza!
Opłacili czynsz i gaz,
i… szukają puszek w koszach!

Gdzie jesteście teraz, asy?!
Pochowani w złotych dziuplach?!…
Solidarni – że aż strach!
Sprzedawczyki w lisich futrach!

Kto was wybrał, podniósł z kolan,
kto wam oddał głos i serce?!…
Kto zawierzył bezgranicznie,
los powierzył w wasze ręce?!…

- Możni władcy i królowie?!
Zapomnieliście, Panowie?!

Szarzy ludzie cierpią biedę -
wiele większą niż przed laty!
Bardzo tęsknią za „komuną”,
której żeście dali baty!!…

Zwyciężyliście nie dla nas -
w nosie macie naszą dolę!
Już drabina niepotrzebna! -
wy na górze, my na dole.

Te błędy to dramat ale w materiałach TW "Bolek" błędów brak:-(

teraz to może celowo je klepać... ciekawią mnie wpisy sprzed roku, dwóch...

Też mi to nie pasuje !
Nie pasuje mi też zbyt ładny charakter pisma !
Wałęsa bazgrze jak kura pazurem.
Wszystko wskazuje na to że te dokumenty to jednak podrobki.

Trwa serial wpisów Lecha Wałęsy na portalu społecznościowym. Pytanie:
Kto moderuje ten portal?
Czy wystawi zaświadczenie, że teksty do komputera własnoręcznie wpisuje w 100% Lech Wałęsa i to była jego ręka.

Jak był prymitywem takim izostał. Przypomnijcie sobie co wygadywał i jak się namęczył ten, kto tłumaczył jego wystąpienie. A jego - niejego książka, też była niezła. Sami wykreowaliśmy tego prymitywa, to nie tylko zasługa UB. Przypomnę hasło , które ktoś napisał na karcie wyborczej na Wałęsę: Lech Wałęsa - kupa mięsa. I chyba miał rację.

Po prostu niedouczony matoł.

Przepraszam, to te barany pokroju Schetyny nie mają prawa się obrażać, bo TW "Bolek, po RAZ KOLEJNY SAM SIĘ PRZYZNAŁ, cyt.: "Ten gość ze stoczni najbardziej mi ubliża i obciąża, czy On z dłuższy starzę agenta TW ma moralne prawo."
POWTARZAM, cyt.: "...dłuższy starzę agenta TW ma ..."
TŁUMACZĘ: "DŁUŻSZY STAŻEM AGENTA TW MA..."
WNIOSEK: Lech Wałęsa był agentem, lecz krótszym stażem od innych!!!
Ale jaja. Takim głupcem być - żenada!

W krainie ortografii Bolek jest jeszcze lepszy niż Komorowski.
To nam się udali polscy Prezydenci!

to nie mógł tego wcześnie sprawdzić Wachowski i poprawić a
nie ośmieszać "bohatera"

Czy ktoś może mi powiedzieć, dlaczego Wałęsa nie chce wyjść na żywo, tylko niby coś klepie w internecie? To na pewno oznaka odwagi i sprytu. Przyczaić się niech się wypstrykają, a później samemu dać nowego niusa i nokaut.

Prawdopodobnie zostanie wykorzystany do popularyzacji nowego kanalu Lisa.

Ludzie, ale czego Wy oczekujecie od analfabety, który nawet w stopniu podstawowym nie potrafi mówić swoim ojczystym językiem. Już widzę, te jego wykłady za granicą.
Sam pseudonim operacyjny Bolek świadczy już, że jest to ktoś naprawdę głupi, sterowalny, a z drugiej strony cwany i pazerny na kasę.
Żądam, żeby publicznie przeprowadzić test na inteligencję Wałęsie, osobiście obstawiam, że ma mniej niż 50 punktów w teście IQ.
Dla przykładu rozumny szympans ma około 85 - 90.
Człowiek nawet ten powiedzmy "najgłupszy" powinien otrzymać od 100 w górę, średnia to około 120 - 130.
Lech Wałęsa ma najwyżej 50, czyli tyle samo co świnia.

I IQ 116-135 (mikrometru nie przykładano) nie zasługuje wcale w tym Kraju na uwagę.
Strasznie ciężko nadto, nie tak jak id¥¥cie, "Nob¥¥ście"...,
A dodatkiem pikanterii psychologii poznawczej i talentów jest (i dramatem zarazem), że czasem można nabawić się kompleksów (u tych bowiem z jeszcze innym - IQ > 142-5 jeszczeć inaczej umysł pracuje). Ci jednak, czasem i ubrawszy górny gajerek, a dżinsy (niczym fani Kozidrak - ciężarówki estradowo-wyjazdowej eSeLDe) pod rząd ze dwa razy w tym Kraju chodzili po {Elektryce}, głosować na {Stolcmann-Kvach}. To dramat, miejscami, bardzo lokalnie, uzdolnionej Lewicy/Ichże Regionalnych Wyborców, wziętych z szeregowego anonimowego ludu? Któź to wi?
Jak ten kraj ma się odbudować? I ludki zdolne, masowo, latami chodziły głosować na Fałszywe {Ikony}.

Email

Oceń ten artykuł

1
2
3
4
5

(23 głosów)

Etykiety
Wałęsa, Oriana Fallaci,

Fallaci była jedną z najwybitniejszych dziennikarek w historii - w swojej karierze żałowała jedynie wywiadu z Wałęsą. Od razu się na nim poznała i pisała o nim, że to ignorant.

Fallaci poznała Wałęsę w 1981 r. kiedy przeprowadzała z nim wywiad. Tak później to wspominała:

– Kiedy pytali mnie, czy żałuję sposobu, w jaki napisałam jakiś wywiad, odpowiadałam natychmiast: "Tak, wywiadu z Lechem Wałęsą". I to nie później, ale nazajutrz po jego opublikowaniu."

Byłego prezydenta wspominała tak:

– Wałęsa nie podobał mi się jako człowiek, ale stałam podobnie jak wielu innych - wobec ogromnego dylematu: albo przysłużyć się Rosjanom i napisać, że Wałęsa nie jest ok, albo pomóc walce o odzyskanie demokracji i napisać, że Wałęsa jest w porządku. Wybrałam to drugie wyjście i nie miałam racji.

Z wywiadu z Wałęsą zapamiętała jeszcze jego niewyobrażalną pychę: "On był wtedy taki pewny swego, taki nadęty, że powiedział mi: "Zobaczy pani, że ja zostanę prezydentem".

W swojej autobiografii "Wywiad z samą sobą" napisała:

– Kiedy pomyślisz na przykład, że taki pijak jak Jelcyn był carem, a taki ignorant jak Wałęsa symbolem wolności, to nogi uginają się pod człowiekiem.

A także podsumowała go krótko: "Wałęsa był próżnym, pretensjonalnym, pewnym siebie ignorantem".

Fallaci miała zupełną słuszność w ocenie "Bolka".

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl