niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Szokująca notatka z teczki „Bolka”. Z donoszenia na kolegów musiał mieć pożytek

Dodano: 22.02.2016 [23:10]
Szokująca notatka z teczki „Bolka”. Z donoszenia na kolegów musiał mieć pożytek - niezalezna.pl
foto: IPN udostępnił materiały dot. TW „Bolka” /Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
W aktach Tajnego Współpracownika o pseudonimie „Bolek” pełno jest ciekawostek na jego temat. Niektóre są porażające. Jak choćby epizod z 1973 roku, kiedy TW odmówił dalszej współpracy, bo uznał, że nie będzie „podawać informacji o swoich kolegach z pracy nie mając z tego żadnego pożytku”. Chodziło oczywiście o pieniądze.

W udostępnionych przez Instytut Pamięci Narodowej dokumentach można dowiedzieć się na przykład, że TW „Bolek” to osoba o wyjątkowo trudnym charakterze.

Z całokształtu przeprowadzonej rozmowy z tw. Bolek wywnioskowałem, że jest to człowiek bardzo wybuchowy, częstokroć nie analizuje swoje wypowiedzi, potrafi z rzeczy stosunkowo błachych robić problemy. W związku z tym musi być często kontrolowany

– odnotował jeden z oficerów (pisownia oryginalna).

Są też informacje wyjątkowo bulwersujące, które wiele mówią o tym, na czym „Bolkowi” zależało najbardziej. W notatce z 5 października 1973 roku, sporządzonej przez esbeka, można dowiedzieć się, że „Bolek” uznał współpracę za skończoną. Dlaczego?

Odmowę współpracy wyjaśnił tym, że nie ma on czasu poświęcać na spotkanie się z nami i podawać informacje o swoich kolegach z pracy nie mając z tego żadnego pożytku, to znaczy że my mu za to nie płacimy

– napisano w notatce (pisownia oryginalna).

Rezydent „Madziar” w dopisku dodał (pisownia oryginalna):

W toku współpracy ze mną t.w. kilkakrotnie oficjalnie domagał się pieniędzy, gdyż tak był nauczony w pierwszym okresie czasu po werbunku, dostawał co miesiąc po 1000 zł i więcej. Nie podając ciekawych informacji nie dawałem mu pieniędzy gdyż nie było za co. Wobec tego odmówił współpracy. Uważam za wskazane nie prosić w/w, a zaniechać dalsza pracę.

Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

A dlaczego nikt nie wspomina, że Bolek jako ówczesny prezydent RP zawetował ustawę drastycznie obniżającą uposażenia byłych SB-oczeńców, przecież to jest dobitny dowód jak to całe towarzystwo bronił do upadłego ??? Kiedyś słyszałem w TV jak się z tego tłumaczył "wyrwany do tablicy", że musiał tak zrobić, bo.....przeszedł wtedy do niego Nałęcz i mu powiedział, ze ustawa jest zła !!!!
Dlaczego zapadło w tej sprawie takie milczenie ?? PS. Ówczesny Sejm próbował obalić to veto, ale nie zgromadził 2/3 głosów, a potem sprawa umarła na lata całe !!

Bolek jako związkowiec nie chciał być wykorzystywany przez
swoich pracodawców, którzy mu tak marnie płacili za solidną pracę. Nic więc dziwnego w tym, że domagał się podwyżki wynagrodzenia.

Zaczyna się polowanie. Uważam, że oczyszczenie Polski i jej historii jest potrzebne - tak samo wyrównanie krzywd i niesprawiedliwości (choćby wysokie emerytury byłych esbeków w stosunku do głodowych emerytur normalnych obywateli i patriotów). Jednakże musimy uważać, żebyśmy myśleli o odbudowie Polski jako królestwa Chrystusa i Maryi oraz naszego - popadanie w osądy, samosądy i (nie daj Boże) zemstę zaprowadzą nas donikąd. Nie tego uczył Chrystus. Nie ma dla nas - Polaków - innej drogi. W zasadzie tylko ON mógłby rządzić naszym Państwem, ponieważ jest wcieleniem Dobra - Synem Boga Żywego - ON nigdy by nas nie oszukał, nie okłamał i nie zostawił na pastwę losu. Już raz umarł na Krzyżu za nas i daję głowę, że zrobiłby to jeszcze raz, gdyby było trzeba. Taki jest Chrystus.

Gdyby Bolek nie był ich człowiekiem, to w 80 roku lub kolejnych skończyłby jako pokarm dla rybek w Bałtyku. Ilu ludzi walczyło z komuną i jaki spotkał ich los - śmierć, pałowanie i na koniec bieda. A tutaj mamy bohatera narodowego.
Zastanawia mnie tylko kto przejął BOLKA w roku 1976. Kontrwywiad , czy GRU. W bajkę w stylu zrezygnował to ja nie uwierzę. Ten człowieczek sprzedałby własną matkę

Wszyscy normalni przeciętni ludzie wokół wypowiadają się z dezaprobatą o sprzedawczyku Bolku, niestety. Wbrew temu, że POlitycy zaklinają rzeczywistość. Ale pewnie POlitycy wiedzą, że 1000 razy POwtórzone kłamstwo w obiegu staje się prawdą, tak było i z naszym "bohaterem narodowym", w przypadku którego prawda zgodnie ze starym przysłowiem: jak oliwa na wierzch wypływa, wcześniej czy później !!!

Ten POdły ZDRJCA POwinien strzelic sobie w łeb! I to ..z armaty dużego kalibru,aby nawet ślad po tym prymitywnym, odrażajacym moralnie i wizualnie ćwoku nie POzostał!Ochydny jest próba obrony i tłumaczenia tego s...syna-to POtwarz i obraza jego ofiar! To POliczek dla tych jego kolegów, którzy przez tego POdłego bydlaka cierpieki, tracili wolność, pracę, paszporty, zdrowie, rodziny, szansę na życie! Wielu z Nich już dawno nie żyje-należy się więc IM SZACUNEK i sprawiedliwy proces tego ZDRAJCY!

Widocznie jednak pan Lech Wałęsa nie uważał ich za kolegów. Na kolegów się nie donosi.

Wałęsa to typowy obraz cwaniaka, bez honoru, bez wartości, za nic mający wszystko. Typowy sprzedawczyk, jakich niestety w tym kraju jest pełno. Dlatego należy ich bezwzględnie eliminować z życia społecznego - wydalenie z Polski na zawsze.

Nie zgadzam się, powinien siedzieć tu w Polsce. Siedzieć w pierdlu do końca swoich dni…

Oddaj Nobla!

Oddaj nagrodę Nobla, Bolesławie!
Oddaj nagrodę, Bolesła... no prawie...
Oddaj nagrodę Nobla, bohaterze!
Oddaj nagrodę, boha... No więc szczerze:
Oddaj nagrodę Nobla już, bez męki;
Oddaj nagrodę Nobla, BOLKU CIENKI !!!

A do tego okropnego człowieka dodać jeszcze należy że za młodu zostawił kobietę w ciąży i uciekł z tej swojej zapyziałej wioski...

była też i następna , którą wysłali do USA , OPISANE dokładnie w książce.

...dokladnie ,urodzil mu sie pierworodny syn, jak widze dzis wielu bierze przyklad z tego nieudacznika , nie wyobrazam sobie tego

Bolus,prawdziwy businessman.Dbal o ciagly przychod.

I tak pozostało do dzisiaj, a jest wykorzystywany przez różne służby, które organizują mu aktywność na arenie międzynarodowej, a to co sie ostatnio stało to jakby spalenie agenta, juz niepotrzebnego ?

Widac,ci prowadzacy,tak samo kumaci.Posluguja sie podobnie
wykoslawionym jezykiem,jak ich ofiara losu.Chec szczera byla warunkiem ,nie wiedza.

No proszę! I ten prostak,chciwiec,pazerniak śmie jeszcze zaprzeczać skoro są dokumenty na to a ciekawa jestem jak jego rodzinka? Dumna dalej z tatusia? I on dostał nagrodę Nobla? Zawsze odkąd pamiętam były jakieś wątpliwości na temat jego współpracy z komuchami i nie można było wstrzymać się z tym skoro nie wszystko było do końca jasne? Ciekawe czy Ojciec Św. coś podejrzewał. Ale tego już się nie dowiemy.

Czy to jest King? Wital sie z papiezem, nikt nie wiedzial czym sie zajmuje, nosi Bozie w klapie marynarki i nie rusza go sumienie?

A mnie to nawet pociesza fakt że musiał dostać kasę za donoszenie, cwany jest wyjątkowo ale napewno nie ideowy. To zwaniastwo ma wielki patologiczny wymiar prawie psychopatyczny, ten osobnik nigdy nie powie jak naprawdę było. Już najwyższy czas odbolkować Solidarność. Ja jednak nie uwierzę że zachód nie wiedział kim jest naprawdę bolek, był im potrzebny do określonych celów. Co będzie z freskami w kośiele w Gdasku.

To kim jest Donek? Dal upokorzyc Anne Walentynowicz pozbyl sie swiadka dla Bolka i teraz bedzie chcisl nas przekonac ze o niczym nie wiedzial to jskim on byl premierem bo co on potrafi wylapac?

O Tusku vel TW Oskarze krążą w internecie podobne informacje jak niegdyś o Wałęsie. Przypuszczam, że okażą się podobnie "nieprawdziwe". Zresztą już sam stopień jego spodlenia i służalczości wobec Merkel wkazuje, że ma na kanalię baardzo mocne papiery..

Przeczytaj:

http://www.fronda.pl/blogi/mir...

Kiszczak powiedzial do żony, żeby w przypadku problemów finansowych zanieść teczkę do IPN. Nie powiedział, że to od IPN dostanie pieniądze. Ciekawe czy, ile i kto tak naprawdę miał/ma zapłacić za ten ruch.

Sprawa "demencji starczej Kiszczakowej" tylko pozornie jest banalna!

Rzut teczką Bolka, to w istocie wymuszenie KASY od innych kanalii bardziej "zamożnych" od Cienkiego Bolka. Jak nie wypłacą się sowicie to Kiszczakowej pogłębi się "demencja"

Prawdziwi czekiści są "wiecznie żywi". Nigdy nie umierają, bo są reinkawowalni stosownie do sowieckiej teologii. To dlatego pieczołowicie konserwują truchło tak zwanego Lenina na wzór cywilizacji staroegipskiej......

c.b.d.p.

Wałęsa - Bolek podchodził do sprawy komercyjnie . Albo kasa i szpiclowanie kolegów jest albo gdy kasy nie ma to nie ma i szpiclowania .

Ciekawe, że TW-Bolek nie donosił na Lecha Wałęsę.
W końcu "sam na siebie" to nawet za kasę by nie wypadało.

To Prezes IPN z PO narobił szumu w obawie o stołek ale kierunek dobry!!

oznaczenie według prof. Friszkego według prof. Paczkowskiego

0 oficer służb bezpieczeństwa
00 TW, lub kandydat na TW ściśle tajne
000 tajne specjalnego znaczenia

Wszystkie te oznaczenia przy nazwiskach TW powinny zostać odtajnione, obok TW wielką kradzież majątku dokonują też oficerowie. Wystarczy się przespać z oficerem a już cię zniszczą bo już tracisz przeźroczystość postrzegania świata... szkoda takich ludzi... właśnie pod wpływem oficera niby jesz mu z ręki ale też jesteś jego marionetką a można myśleć o Polsce ale ta myśl zostaje spowita przez mgłę oficerów i TW rodem z metod podobnych do działań w Rosji.

Wracając do katastrofy smoleńskiej tam też lecieli TW

Mariusz Handzlik, podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP odpowiedzialny za sprawy międzynarodowe, był zarejestrowany przez SB w 1987 r. jako tajny współpracownik ps. "Piotr".

Za dużo było tych TW 10 kwietnia 2010 r... zdecydowanie za dużo...

Wyszły na jaw sensacyjne informacje na temat PRL-owskiej przeszłości prokuratora krajowego Karola Napierskiego oraz awansowanego właśnie do Prokuratury Krajowej Wiesława Nocunia.

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/prasa/...

Mam nadzieję że ktoś tym zajmie i zacznie wygaszać to TWowarzystwo oficerów bezpieki którzy mają się świetnie jeszcze lokalnie, w bankach i prokuraturze i lokalnych mediach, ci ludzie nigdy nie bronili interesów zwykłego człowieka i dlatego PO było partią agenturalną o korzeniach PZPR a jej prezydent - Komorowski szukał ciągłych haków na PIS

POrażająca cisza w temacie bolka, KODkozy też niemrawi jacyś tacy .Wokół strachem czuć czyżby gdzieś w pobliżu czaił się Tymiński z czarną teczką ?

Daj se spokoj. Tyminski sam przyznal, ze podpisal w 1970 zgode na wspolprace, ale po to zeby wycwanic bezpieke. Znasz ta bolkowa melodie. A teczki na niego szukaj w innych szafach SB-ekow.

"Bolek" teraz powinien jak cichociemny, by uniknąć mediów, wylądować pod osłoną nocy w lasach pod Tucholą na spadochronie.

Pani Kiszczakowa sterowana przez Służby niby dla własnej korzyści/od Służb dostanie napewno więcej za te teczki/ ostatecznie kompromituje Bolka.
Teraz ukazują się arykuły które za sytuację winią… PIS/prześladowca /!!!!!
Dla Zachodnich Mediow jest to temat nieznany, ponieważ to co było u nas w 92 roku nikt nie rozumiał ani nie pamięta, a przez pozostale lata zachodnie media przedrukowywaly jedynie Gazetę Wyborczą.
A więc, ZydoKomuna zadecydowala teraz, że gdy rządzi PiS, to Smród się rozejdzie po całym Świecie, bo może smród zaszkodzi i PiSowi.
OT, Akcja UB !!!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl