niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

Wałęsa ma nową teorię na temat donosów: „Podczas wielu rewizji jakie przeżywałem wpadały różne notatki”

Dodano: 19.02.2016 [13:04]
Wałęsa ma nową teorię na temat donosów: „Podczas wielu rewizji jakie przeżywałem wpadały różne notatki” - niezalezna.pl
foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Wcześniej zapewniał, że nigdy nie został złamany, a w rozmowach z SB chciał tylko „przekonywać” funkcjonariuszy PRL. Teraz twierdzi, że jako donosy mogły być wykorzystywane jego odręczne notatki, które rekwirowano podczas rewizji.

Lech Wałęsa przebywa obecnie z wizytą w Wenezueli. W związku z najnowszymi ustaleniami IPN, Wałęsa przekonuje, że nie współpracował ze Służbą Bezpieczeństwa. Tymczasem w aktach znalezionych w domu Czesława Kiszczaka znalazły się dwie pełne teczki tajnego współpracownika o pseudonimie "Bolek": teczka personalna i teczka pracy. Prezes IPN poinformował, że są w nich odręcznie podpisane przez Lecha Wałęsę zobowiązanie do współpracy z SB oraz pokwitowania odbioru pieniędzy.

- Nie zostałem złamany w grudniu 1970 roku, nie współpracowałem z SB, nigdy nie brałem pieniędzy, żadnego ustnego ani na piśmie nie złożyłem donosu. Popełniłem błąd, ale nie taki. Dałem słowo, że go nie ujawnię na pewno nie teraz, jeszcze nie teraz. Chyba że ujawnią go inni. Jeszcze żyje człowiek sprawca, który powinien ujawnić prawdę i na to liczę - przekonywał Lech Wałęsa w pierwszym oświadczeniu na swoim mikroblogu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wałęsa: „Nie zostałem złamany. Nigdy nie brałem pieniędzy ”. A esbeków chciał... „przekonywać”
 
Na jednym wpisie Wałęsy jednak się nie skończyło. Były prezydent w kolejnym oświadczeniu twierdzi, że jako donosy mogły być wykorzystywane jego odręczne notatki, które rekwirowano podczas rewizji.

Aby w pełni oddać charakter wpisu Wałęsy, podkreślamy, że pisownia jest oryginalna:

Podczas wielu rewizji jakie przeżywałam wpadały różne notatki pisane odręcznie , żebrano też z zakładów gdzie pracowałem wszystkie pisma odręcznie napisane , zebrano też z różnych instytucji a nawet z sądów pracy pisma odręcznie pisane w walki o bezprawne zwolnienia z pracy .

Podczas jednej z rewizji wpadła odręcznie napisana osobista moja relacja z grudnia 1970 r [były tam nazwiska i zachowania ] .Materiały te można wykorzystać jako donosy

.Dlatego jeśli znaleziono jakieś niejasne dokumenty należy to dokładnie fachowo sprawdzić .

Ja jeszcze raz publicznie osobiście OŚWIADCZAM .że , nigdy nie było mojej zgody na współpracę z SB w znaczeniu donosów czy wspieraniu komunizmu .

Nie dałem się nigdy złamać , nie brałem pieniędzy za takowe . . - napisał Lech Wałęsa na swoim mikroblogu.

Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Bolek robił notatki ? Ten prymityw nie miał nawet ołówka w domu pisać po polsku nie umie, mówić nie umie a robił notatki. A przypadkiem nie znaleźli pisma z Totalizatora o wygranych w totka.

Bolek ma rację nie łamie się śmiecia który sam przypełza donosić

Wygrał parę razy w totka, ale poza tym czyściutki jak dziewica.

Ale wstyd !!!!!

Juz w pierwszych miesiącach 1981 roku wiedziałem ze Wałęsa to konfident, wiadomość te usłyszałem od mojego wujka I oficera Marynarki Wojennej w Gdyni. Był dobrze poinformowany kto kim jest.

Prawie 30 lat pracuję w urzędzie i nigdy nie robiłem żadnych notatek. Co taki elektryk mógł notować?

sa ludzie którzy lubia notować,
policjanci z "Dextera" tak z takich notatek chwycili trop by zlapac bandziora, zanotowal nawet ze zaparkowali autem nieprawidłowo,
sa rozne charaktery ludzi,

"Dexter" to fabula ale wiele oddaje z rzeczywistości,

on wtedy pisać nie umiał przecież.Ale co ciekawe już wie dokładnie że chodzi o donos na stoczniowców w 1970 roku i tu ponownie SAM SIĘ PODPIE....lił.

wiedzac ze ma rewizje prowadzil notatki mogące zaszkodzić innym osobom w razie gdyby przejela je SB,

mogl ostrzec opozycjonistów ze prowadzi notatki z rozmow z nimi (na wlasny użytek?), ostrzegl?

bolek,tak naprawdę już się nie liczy,więc się zastanawiam o co w tym wszystkim chodzi,jaki następny krok zrobią ubecy

Oj tam,oj tam, przestańcie się biedaka czepiać. Toć te kwity są nic nie warte wszak wiadomo że ubecja ściągnęła je sobie z internetów, ponoć na chomiku były...

Tajemniczy BOLEK! Wiem ale nie powiem! Wszystko mu wpadało/wypadało. ON sam wypadał sroce spod ogona!
SB-eków chciał przekonywać! Właśnie widać na filmach jak mu to "wychodziło".Na trzeźwo i "o suchym pysku".
A gdzie są AKTA z okresu po 1976 gdy postanowiono włączyć go do innej zupełnie poważniejszej gry niż donosy na środowisko? Te dokumenty sporządzali już zupełnie inni ludzie, w innych "biurach".I to właśnie TE DOKUMENTY-sporządzone przez KGB-mogą być w Moskwie. Tam zawarte są jego "układy" z okresu jego Prezydentury. I jest to dużo gorsze niż prymitywne donosy "robola". TO jest ZDRADA Narodu i Państwa Polskiego.

Oczywiscie, poprzez WSW, bolek wszedl w zakres operacyjny GRU.
Niestety sadzilem ze ta organizacja staranniej dobierala tych
z ktorymi sie "zadawala". Wybranie takiego cuchnacego odpadu ludzkiego gatunku, dyskwalifikuje ruskich.

Boluś , gdybyś w życiu cokolwiek czytał, a szczególnie kiedyś czytał Bułhakowa to wiedziałbyś, że ,, rękopisy nie płoną,, , a tak twoim Wolandem został Kiszczak .I teraz pójdziesz do piekła !

Nastala nam nowa epoka, epoka powszechnego rzygania:
Sa do tego potrzebne dwa czynniki, ci ktorzy rzygaja i ci, ktorych obrzyganie jest obowiazkiem Polaka.
Bardzo dobrze rzyga mi sie na rulewskiego, o bolku nie wspomne, bo ten juz dawno w rzygowinach utopiony! Cudownym rzygulkiem jest niejaki tow. nalecz z pzpr! I moj rzyg ulubiony - bul nieukojony! Itd. itp., lista otwarta.
Moze to nieladnie(ale mam to w rzyci), mam rowniez ulubione kwatery do obrzygania w Alei Zasluzonych na Powazkach. Obsikanie tez jest rownowazne!

O Poroninie nie wspomne, bo na chalupe Lenina to sie wysikalam majac lat 13 na wycieczce szkolnej. Ja wiem, ze to straszne, ale zostalam strasznie wychowana!

Dziewczyna sikająca na ścianę chałupy.... To by się nawet do cyrku nadawało :)

Jesli mozna, chetnie sie przylacze, wlasciwie to chyba nawet trzeba.

Ta kreatura stara sie chyba o tytul najbardziej zaklamanego lgarza na swiecie. Zalosny prymitywny pajac?
Faktycznie wyglada to o walke o duza stawke. Definitywny upadek tego typa moze byc symbolicznym poczatkiem spirali obnazanie wielu powojennych lajdactw. Ta banda jeszcze wiele ukrywa, jak sam walesa wyznaje.

wyszukali Jego pokwitowania za odebrane wygrane w TOTOLOTKA i teraz huzia na Bohatera - ładnie to tak?

,,Tak- , z tragarzami przechodziliśmy,,. Bolek jest już śmieszniejszy od filmów Barei !

Jeszcze dryfuje, jeszcze ma czas, choć w Polsce już nic nie znaczy.
Wziął ze sobą (a może musiał?) najlepszego tłumacza - żonę szoguna.. Ona już przypilnuje tłumaczenia.
Zastanawia mnie po co ten cyrk? Czyżby ostrzeżenie przed publikacją aneksu do raportu o likwidacji WSI?
To zbyt proste, aby miało za jedyny cel uwalenie i tak skompromitowanego Bolka. Komunikat poszedł na cały świat - i to jest sygnał ostrzegawczy.

Wałęsa szpiclował ludzi, rozmiękczał Solidarność będąc jej liderem, działał na szkodę Polski jako jej prezydent. A więc jest zdrajcą,a miejsce zdrajców jest na szubienicy.

Celiński stwierdził że , miał w ręku plik kartek in blanco z podpisem Wałęsy , co oznaczało że Bolek hurtem podpisywał czyste kartki dla potrzeb opozycji .

Ja nie wierzę, że ten wałęsoł robił sobie jakieś notatki! Tak prywatnie!
Nie wierzę, że były jakieś niespodziewane rewizje!
Dla mnie to wygląda tak: Boluś przygotował zapis- donos i dał cynk do kiszczaków. Ci przychodzili wtedy na rewizję do Bolka, tak aby w okolicy było wiadomo, u Wałęsy jest UB! I tak UB brało notatkę-donos, dawało Bolkowi pieniądze i po sprawie! Cwany Boluś oszukiwał wszystkich! Teraz Boluś wpiął Matkę Bożą na piersi i poleciał grać w toto. Na drugi dzień obwieszczał wszem i wobec: Wygrałem w Totolotka! Hura, franie kupiem dla Danusi. Franie kupiem!

No cóż, Wałęsa stał się także mitomanem. To co wypisuje na swoim blogu świadczy o poważnych zaburzeniach emocjonalnych. Ten typ człowieka nigdy się nie przyzna do popełnionych czynów, bo się boi utraty wszystkiego co zdobył dzięki cwaniactwu. Jest w stanie zniszczyć każdego, kto będzie od niego oczekiwał prawdy. To godne ubolewania. Tak kończą kłamcy, prymitywni i bez honoru ludzie. Prawda jest taka: pycha zawsze kroczy przed upadkiem. I upadł, a z nim III RP!
Ponadto uważam, że dokumenty, które oddała starsza pani Kiszczak to mistyfikacja służb PRL, zaaranżowana dla jakichś celów.

A Matka Boska w klapie...judasz.

Kto się po Wałęsie spodziewał czego innego, albo nadal mu wierzy to już jego osobisty problem! Ten człowiek nigdy nie przyzna się do niczego! Jest to tak jasne jak słońce!

No proszę Wałesa- w trakcie rewizji były tam notatki, nazwiska i zachowania co można było wykorzystać jako donosy. Cwaniak myśli że wszyscy jesteśmy tak głupi żeby się na to nabrać.To ja obaliłam komunizm drogi Bolku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Notatki, które podpisywał BOLEK :D

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl