niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
23 czerwca 2017

Wałęsa: „Nie zostałem złamany. Nigdy nie brałem pieniędzy ”. A esbeków chciał... „przekonywać”

Dodano: 19.02.2016 [10:25]
Wałęsa: „Nie zostałem złamany. Nigdy nie brałem pieniędzy ”. A esbeków chciał... „przekonywać” - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
​Nie zostałem złamany w grudniu 1970 roku, nie współpracowałem z SB, nigdy nie brałem pieniędzy, żadnego ustnego ani na piśmie nie złożyłem donosu. Popełniłem błąd, ale nie taki. Dałem słowo, że go nie ujawnię na pewno nie teraz, jeszcze nie teraz. Chyba że ujawnią go inni. Jeszcze żyje człowiek sprawca, który powinien ujawnić prawdę i na to liczę - napisał Lech Wałęsa na swoim mikroblogu.

Lech Wałęsa przebywa obecnie z wizytą w Wenezueli. W związku z najnowszymi ustaleniami IPN, Wałęsa przekonuje, że nie współpracował ze Służbą Bezpieczeństwa. Tymczasem w aktach znalezionych w domu Czesława Kiszczaka znalazły się dwie pełne teczki tajnego współpracownika o pseudonimie "Bolek": teczka personalna i teczka pracy. Prezes IPN poinformował, że są w nich odręcznie podpisane przez Lecha Wałęsę zobowiązanie do współpracy z SB oraz pokwitowania odbioru pieniędzy.

Poniżej publikujemy pełny tekst oświadczenia, które Lech Wałęsa zamieścił na swoim mikroblogu:

- Nie zostałem złamany w grudniu 1970 roku, nie współpracowałem z SB, nigdy nie brałem pieniędzy, żadnego ustnego ani na piśmie nie złożyłem donosu. Popełniłem błąd, ale nie taki. Dałem słowo, że go nie ujawnię na pewno nie teraz, jeszcze nie teraz. Chyba że ujawnią go inni. Jeszcze żyje człowiek sprawca, który powinien ujawnić prawdę i na to liczę. Miałem miękkie serce. W internowaniu napisano, że wypiłem dużo alkoholu. Prawda jest, że ani jednej butelki wódki ani białej ani kolorowej, ani jednego piwa, parę szampanów i kilka win. Pozwoliłem natomiast brać na moje konto, kiedy mnie proszono. Z tego widać, że było pobrane trochę tego za moją wiedzą, ale nie dla mnie. Podobnie jest i w tej sprawie współpracy, pieniędzy i donosów. Ja nie mam nic z tym wspólnego. Ja dotrzymuje danego słowa, przyrzeczenia nawet przeciwnikom. Jeśli ten sprawca nie ujawni prawdy, będzie kłopot, ale ja wierzę, że to zrobi. Wierzę, że prawda się obroni - napisał w oświadczeniu Wałęsa.

Do oskarżeń o współpracę z SB Lech Wałęsa odniósł się także na konferencji prasowej w stolicy Wenezueli Caracas gdzie powiedział:

- Ja wybrałem tą drogę. Musiałem rozmawiać z różnymi ludźmi i te rozmowy doprowadziły do zwycięstwa. Wybierając drogę rozmów, argumentów, dyskusji, osiągnąłem wszystko, co mogłem. Gdybym wybrał inną drogę, mogłoby się to skończyć tak jak na Ukrainie, albo jeszcze gorzej - mówił były prezydent.

Później Wałęsa na konferencji prasowej stwierdził, że espeków i komunistów chciał... przekonywać.
 

- Większość opozycji mówiła mi - nie rozmawiaj z nimi, to są zwyrodnialcy, niedobrzy ludzie. A ja wybrałem inną drogę. Rozmawiać właśnie. Udowadniać, przekonywać. I ta droga doprowadziła do sukcesu. I tutaj jest pytanie: jak się należało zachowywać. Gdybym miał wybierać następny raz, wybrałbym to samo. Chociaż u nas były trudniejsze wybory. My mieliśmy wroga zewnętrznego - Związek Radziecki, komunizm - dodał Wałęsa. 

Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Wałęsa Lech to taki chłopski filozof, esbecja potrzebowała dla swoich niecnych czynów takich między innymi też, ,,pyszałkowatych chłopskich filozofów, którzy nawet szczycili się tym jacy to ważni i potrzebni władzy, a przy tym dostawali ochłapy z pańskiego stołu. Zapewne myślał, że w Polsce już nic nie może się zmienić i w aureoli dożyje swych dni. Zapomniał że kłamstwo ma krótkie nogi.

Ten nieszczsliwiec uwierzyl w to wszystko co z pycha,buta,zarozumialstwem powtarza przez ostanie 30 lat.
Podobno ludzie zakompleksieni,bufony,i prostaki tak maja.
Bo najgorzej,NAJNIEBEZPIECZNIEJ jest jak 'sie z chama zrobi pan'.
A w POLSCE ci sila takich 'panow'-CALA ELYTA,partia oszustow,nowoczesna,kodziarze..!
STRACH SIE BAC!I dlatego:POLAK DLA POLSKI!

zastanawiam się czy aby Poznański nie przyjmie nauk Wałęsy i stwierdzi że to co prokuratura zgromadziła przeciw niemu to fałszywki i możecie wsadzić se w buty komunistyczni bandyci zrobili z kraju kompletny absurd dzisiaj wymiarem sprawiedliwości są media to oni wydają wyroki Wałęsa nie winny Bury nie winny itd natomiast winnymi stają się Kamiński Ziobro Macierewicz Kaczyński faktycznie że ta narracja może przyjąć się tylko w kraju absurdu

żeby wygrywać w totolotka zakłady trzeba POsyłać przez SB WSI GRU a to ci dopiero

Ten przypadek nadaje się jako przykład dla studentów psychiatrii ( jak wygląda chory umysłowo )

Bolek znów używa argumentu strachu...gdyby nie ja to byłaby Ukraina...tylko już nikt mu nie wierzy Żal słuchać i patrzeć na niego jak brnie na dno...

" ​Nie zostałem złamany w grudniu 1970 roku, nie współpracowałem z SB, nigdy nie brałem pieniędzy, żadnego ustnego ani na piśmie nie złożyłem donosu. Popełniłem błąd, ........."
Bolek Wałęsa mówi prawdę, ze nie złamali go komuniści , ON SAM BEZ PRZYMUSU PRZESZEDŁ NA ICH STRONĘ ZA WYPŁATY Z WYGRANYCH W TOTO LOTKA.

Bolek mówi PRAWDĘ! mówi że dalej donosi -ruski/szwabski/koszerny słup (właściwe podkreślić) mówi w tym tekście że współpracował z SB.

bolek przekonywal i przekonal by mu za donosy placili kuponami totolotka. dziwnie mi to sie kojarzy z afera paragonowa leszczyny.

Panie Bolku,
jak obstawiać zakłady w TOTOLOTKA, żeby wygrać?
z góry dziękuję za odpowiedź

Dałem słowo -człowiek humoru!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jeszcze wymyśli, że był inny Wałęsa, ale on nie ma nic z nim wspólnego, nawet ego !

w takim razie ma sobowtora albo i kilku

Jak to nie został złamany?
Przecież to ch.... złamany!

Walesa , Ty powiedz prawdę! Co tam, że jakiś człowiek jeszcze żyje i ma powiedzieć, on pewnie będzie wolał się powiesić. Żadne przyrzeczenia i umowy już nie obowiązują. Mów sam jak było! Szarpali za nogawki i ciągali po sądach Kiszczaka i Jaruzelskiego, aż do śmierci. Teraz rewanż z za grobów. Będziecie z etykietą zdrajcy tłumaczyć się do śmierci.

Sam się rozgrzesza sam się podziwia ,sam kablował na kolegów ,sam obalił rzad Olszewskiego ,sam sprzedał Polskę .Wybitna osobowość.

Bohaterem nie był i już nie zostanie.Tu we "własnym domu" zmarnował uczciwym Polakom 26 lat, a niektórym życie. Niech go wielbią żydzi i europejczycy, szczególnie niemiaszki i garść "swoich" tu w kraju, którzy na przemianach w państwach po komunistycznych się obłowili, spychając tubylców do roli pariasów.Kler za srebrniki też nas zdradził.

Nie zostałem złamany bo złamanego ch..ja co donosił na przywódców Solidarności

nie można złamać :) Nie brałem pieniędzy od SB bo złotówki to nie były pieniądze !

Dopiero jak nakradłem dolarów przeznaczonych na "Solidarność"

od Polskiej Polonii tom se "podreperował" kasę pieniędzmi :)

Przykład na to że kłamstwo powtarzane 1000 razy staję się

ĄDWARP
PRAWDĄ

Masz rację miernoto . Nie było czego łamać

UWAGA!!! Moja opinia jako "jasnowidza"!!! W najbliższych dniach zgłsi się oficer prowadzący "BOLKA" i oświadczy że to on podpisał zobowiązanie do współpracy z SB jako Wałęsa, i że to on pisał donosy (raporty) w imeniu Wałęsy.Oraz w porozumieniu z Wąłęsą pobierał za to w jego imieniu wynagrodzenie którym się dzielił z Wałęsą !!!że była to skuteczna osłona Wałęsy przed innymi oficerami SB !W ten sposób Wałęsa stanie się 100% BOHATEREM a przy okazji oficer znajdzie się też na liście walczących z komuną i też stanie się BOHATEREM.!!!

"Nie zostałem złamany...." To prawda.Sam żem se tak pomyślał,że 2 tys.co miesiąc mi sie przyda-powinien to dodać.
A potem tom sie cieszył jeszcze bardziej,jak żem usłyszał,jakim jest ważnym.
I taki ważny do dziś.Szkoda,że do dziś również,taki głupi,taki śmieszny i taki prostacki.

Bolek powiedział PRAWDĘ !!!
NIE został złamany.
Wystarczy prześledzić daty.
W 1970 w strajk wszedł będąc KONFIDENTEM!

"Popełniłem błąd ale nie taki". Wałęsa twierdzi iż dał słowo iż go nie ujawni. Komu to słowo dał? Następnie twierdzi że żyje człowiek - sprawca, który powinien ujawnić prawdę, i że na to liczy. Poniżej twierdzi m.in. że "pozwolił brać na swoje konto"(!). Czy ktoś z państwa rozumie o co tu chodzi? Wałęsa ma problemy z formułowaniem w sposób czytelny własnych myśli. Być może że ów "sprawca" jak go nazywa Wałęsa chciał się po prostu Wałęsą wyręczyć w tym obrzydliwym i ponurym procederze. Zaś Wałęsa nie potrafił mu odmówić. Nie potrafił bo jak sam twierdzi ma "miękkie serce", które akurat w momencie próby nie stwardniało. Kim zaś prywatnie dla Wałęsy mógł być ów "sprawca",dla którego Wałęsa miałby się godzić się na tak ogromny heroizm i poświęcenie?? Przyjacielem? Kochankiem? Wybawicielem? Wałęsa "liczy" na to że "sprawca" ujawni prawdę, gdyż jeszcze ponoć żyje.Ale jeszcze nie teraz! A jak niespodziewanie umrze? Gdyby moja hipoteza była prawdziwa, to i tak stawia Wałęsę w bardzo złym świetle. Tym bardziej, że jak obecnie udowodniłby że pieniądze szły np. nie do jego kieszeni? Ów "sprawca" przyszedłby mu z pomocą? Skoro podpisy własnoręczne składał Wałęsa niczym się nie wybroni. Tylko on mógł dieńgi pobrać, a co dalej z nimi robił to dalsza sprawa. Albo jak udowodni że to "nie on" donosił skoro zapiski dokumentacyjne mówią wyraźnie że to on. Czy mógłby go wybronić ów "sprawca"? To niech się jak najszybciej ujawni i "ratuje" Wałęsę. Tak jak Wałęsa być może "chciał" ratować jego.

Złamać można kogoś, kto stawia opór. Z informacji prof.Cenckiewicza wynika, że Wałęsa już w wojsku miał przygodę z agenturą.

a w miejscu swojego rodzinnego domu /w którym ten "bohater" był użytkownikiem podłogi typu klepisko/,donosił do MO na mieszkańców wsi.

To co wyprawia bolek można nazwać konfabulacją nie ubliżając nikomu. Po prostu bolek - konfabulator

PO-Żydo-Komuna jest totalnie zszokowana ostatecznym obaleniem mitu gnoja "Bolka", poprzez upublicznienie

oryginalnych dowodów jego wrednej agentury na rzecz zbrodniczej ruso-żydo-komuny. To cudowne upublicznienie

dokonało się za sprawą Opaczności, która oświeciła ciemną, niepoczytalną, żonę SB-zbrodniarza Kiszczaka !

Agresywny, ograniczony umysłowo prostak, półanalfabeta "Bolek" idzie w zaparte. Ten esbecki płatny agent został

POdstępnie osadzony w "Solidarności" przez ruso-żydo-komunistycznych zbrodniarzy Jaruzela i Kiszczaka. Ten

wredny gad donosił za pieniądze na przywódców Solidarności Annę Walentynowicz i Andrzeja Gwiazdę i maczał swoje

brudne łapy w próbie zamordowania bohaterskiej Anny Walentynowicz POprzez jej otrucie. Ale gdy Polacy publikują

niezbite dowody o jego haniebnej przeszłości, post-hitlerowskie i PO-żydo-komunistyczne łże-media idą w zaparte.

Trzeba więc przypominać jak ten pazerny na mamonę prostak obiecywał Polakom ganiać z siekierką za komunistami,

jeżeli go wybiorą na prezydenta. A kiedy nim został, z powrotem przywrócił PO-żydo-komunę, a na rozkaz Kremla

opóźnił wyjście okupacyjnej armii sowieckiej o całe pięć lat ! Zbrodniczym ubekom i esbekom dał gigantycznie

podwyżki i tak już bardzo wysokich ich rent, a miliony polskich emerytów okradł robiąc z nich żebraków i dając

im zupkę kuroniówkę ! Inwiligował Antykomunistycznych Polskich Patriotów za pomocą kiszczakowej PO-Esbecji

Lesiaka. Z pomocą PO-PSL-libero-żydo-komuny dokonał perfdidnego, nocnego zamachu stanu na Polski Rząd Jana

Olszewskiego. Bandyckim Sowietom chciał dać na własność gigantyczne nieruchomości, które ci zrabowali Polakom

w PRL. W nagrodę PO-Ruso-Żydokomuniści (szechter, żółw, giermek, jaruzel, matoł, bul, bydłoszewski, zdradek itp.)

zrobili z niego "bohatera" Solidarności i załatwili temu esbekowi w lewackim komitecie noblowskim, Pokojową

(Bolek chciał Kuchenną :)) Nagrodę Nobla, załganie i perfidnie robiąc z tego chama-prostaka-donosiciela symbol

Polski za granicą. Wspólnie z PO-komunistami Matołem, Bulem i Zdradkiem przygotowywał ten wredny esbek "nocną

zmianę bis" na Wielkiego Prezydenta Polaków Lecha Kaczyńskiego, której owocem było zamordowanie Prezydenta RP

w Zamachu Smoleńskim. Obecnie ten esbecki gnój wspomaga wykopaną przez Naród Polski na śmietnik historii złodziej-

ską, kacapo-szwabską, PO-PSL-SLD-Nowosfołczną mafię i opluwa za granicą demokratycznie wybrany Polski Rząd PIS

i Polskiego Prezydenta. Dlatego trzeba zrobić wszystko aby prawda o tej sowieckiej kanalii co zniszczyła Solidar-

ność i przywróciła w Polsce komunę, dotarła do całej światowej opinii publicznej. Wszyscy Polacy za granicą -

ręcę na pokład ! - pracowicie głosić na cały świat porażającą prawdę o esbeckiej kanalii Bolku !

Idz sie leczyc na glowe. Pilne!

Ty s...pie...aj esbecki pomiocie.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl