niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

Kto dziś nie zaśnie przez szafę "człowieka honoru" - rozmowa niezalezna.pl z Krzysztofem Wyszkowskim

Dodano: 17.02.2016 [00:49]
Kto dziś nie zaśnie przez szafę "człowieka honoru" - rozmowa niezalezna.pl z Krzysztofem Wyszkowskim - niezalezna.pl
foto: wyszkowski.com.pl
Archiwum Kiszczaka ma szansę ujrzeć światło dzienne. Mam nadzieję, że prezesowi IPN nie uda się dłużej ukrywać faktu, że Kiszczak te dokumenty posiadał. Prezes Kamiński od dawna miał wiedzę o tym. Podobnie prokuratura IPN-u od dawna posiadała źródłową wiedzę o tym, że Kiszczak nielegalnie przetrzymywał dokumenty, które powinny znajdować się w Instytucie i nic z tym nie robiła. To przestępstwo polegające na zaniechaniu postępowań, które było obowiązkiem IPN-u - mówi portalowi niezalezna.pl działacz opozycyjny Krzysztof Wyszkowski.

- Najważniejsze jest teraz to, aby uniemożliwić ukrycie tych dokumentów. Kamiński ostrzegł publicznie wszystkich zainteresowanych, wymieniając Wałęsę, że mogą być na nich papiery. Wałęsa jest tu ostatecznie najmniej ważny, bowiem jego sprawa jest najlepiej opisana. Skądinąd wiem, że w tym archiwum są dokumenty dotyczące porwania i zamordowania błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Tam są rzeczy dotyczące zbrodni. Nieprzechwycenie tych dokumentów to kwestia ukrywania odpowiedzialności za zbrodnie, przecież toczyły się procesy i śledztwa, również w IPN-ie. To wszystko są kryminalne działania odpowiedzialnych ludzi z kierownictwa Instytutu. Wyobrażam sobie, że tam mogą być dokumenty dotyczące „okrągłego stołu”, elity solidarnościowej, a przynajmniej tych ludzi, z którymi SB i Wojskowa Służba Wewnętrzna prowadziła dialogi. Nie tylko agentów, ale też ludzi słabych, którzy układali się z komunistami w sprawie udziału we władzy - tłumaczy.

Kto powinien obawiać się akt Kiszczaka?

Informacja od Kamińskiego jest nadana do wszystkich ludzi, którzy w tej chwili w pocie czoła pracują nad tym, jak by się dowiedzieć, czy są tam ich teczki. Kiszczak mówił, że oddawał te dokumenty głównym partnerom okrągłostołowym. Nie wiemy jednak na przykład, czy Kiszczak oddał wszystko co miał na Michnika, czy zachował coś dla siebie, czy IPN przejął te dokumenty. To dotyczy fundamentów III RP. Myślę, że tam mogą być dokumenty, które ujawnią prawdę o fundamentach III RP, o tym jak to państwo zostało zbudowane, jak to państwo do niedawna, do 25 października 2015 roku - czyli do wyborów, które były przełomem - było rządzone. Być może decyzja żony Kiszczaka stanie się przełomem w sprawie obecnej walki układu z Polską. Ten posowiecki układ, który rządził przez 25 lat usiłuje teraz zmusić Polskę do tego, by wyrzekła się swoich własnych interesów. Mam nadzieję, że archiwum Kiszczaka ułatwi ujawnianie prawdy i analizę tego wszystkiego, co się przez ten okres działo oraz że wskaże odpowiedzialnych za posowiecki, postpeerelowski charakter III RP.

- dodaje Krzysztof Wyszkowski.

Wiadomo, kto podejmował decyzje przy „okrągłym stole”. Większość tych ludzi już nie żyje. Z głównych postaci żyje tylko Michnik

- stwierdza.

Wszyscy ludzie, którzy mieli związki z SB, z WSW, z reżimem PRL-owskim rzeczywiście będą siedzieć jak na rozżarzonych ogniach, nie będą spali. Nie wiedzą, czy materiały, które ich kompromitują też już są przejęte.

- tłumaczy opozycjonista.

Dlaczego - jego zdaniem - wdowa po Kiszczaku zwróciła się z propozycją do IPN-u?

- Osobiście jej nie poznałem, ale ludzie, którzy coś o niej wiedzieli twierdzą że to kobieta - delikatnie mówiąc - niemądra. Prezes IPN-u powiedział, że ona zaoferowała sprzedaż dokumentów. To mogło tak być. Ale ciekawe jest, że nie zaproponowała tego na przykład Wałęsie. Co prawda jego odręczne donosy są znane, opisane przez Cenckiewicza i Gontarczyka bardzo szczegółowo, to żadna nowość. Ale zawsze oryginał ma swoją wartość. Myślę, że mogła ona zgarnąć parę milionów, gdyby zaproponowała te dokumenty Wałęsie. Wiem, że Wałęsa starał się o nie. Dlaczego Kiszczak mu tego nie oddał, dlaczego wdowa po nim nie poszła z tym do Wałęsy? Powiem, że dobrze się stało - mówi Krzysztof Wyszkowski.

Prezes Kamiński mówił, że było prowadzone śledztwo w sprawie archiwum Kiszczaka. To nie było żadne śledztwo! To była procedura ochrony zbrodniarzy komunistycznych, ich interesów, ich agentury przed opinią publiczną. Za tą ochronę sprawowaną przez tyle lat prezes Kamiński i szef prokuratury IPN-owskiej powinni odpowiedzieć karnie - za zaniechanie obowiązków służbowych. Powinno dojść do natychmiastowych dymisji tych urzędników.

- tłumaczy.

Cały układ III RP był zainteresowany tym, żeby Kiszczak milczał, a Kiszczak był zainteresowany tym, żeby siedzieć na archiwum i szantażować całe otoczenie aż do śmierci, by nie trafić do więzienia. I rzeczywiście udało się to jemu i Jaruzelskiemu. W pogrzebie Jaruzelskiego uczestniczył Komorowski, prezydent. To pokazuje skalę uzależnienia władz III RP od tych ludzi. To pokazuje też siłę tej bomby

- stwierdza Krzysztof Wyszkowski.

Zdaniem Wyszkowskiego nerwowa atmosfera panuje w IPN-ie i wśród elit III. Jego zdaniem nie można dopuścić, aby z tymi dokumentami "coś" się stało. - Coś wyparuje, będzie pożar, pękną rury, dojdzie do zalania... Wszystko jest możliwe. Opinia publiczna powinna być o tym ostrzegana z góry - dodaje.
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Bolek, Balwanie Europy ratuj sie! Tak, jedyny twoj ratunek to w zamian za teczke Jelcyna z kremlowskiego archiwum mozesz dostac lagodniejszy wyrok. Oddaj wszystkie papiery ktore dostales od Jelcyna w Warszawie na lotnisku podczas drugiej wizyty Jelcyna w Polsce w 1992 roku. Ukradles te papiery z sejfu prezydenckiego. Bolek oddaj te dokumenty, bo cie zamkna na amen. Jeszcze jedno, gdzie jest Aneks do raportu WSI? Kto go ma i kiedy bedzie opublikowany? Andrzej Mikolaj Gasienica

starać się mocno żeby nic i nikt nie mógł na coś wpłynąć pilnować za wszelką cenę !!!

Kiszczakowa obawiała się losu Jaroszewiczów zamordowanych za wiedzę o archiwaliach i tajnych kontach prominentnych członków wladz PRL.
Po drugie, to desperacka próba IPN ratowania własnej skóry za 8 letnie zaniechania.
Po trzecie, z archiwów wojskowych przejętych przez Macierewicza, wynika wiedza i dowody na istnienie innych tajnych i prywatnych archiwów i ich zawartości.
Po czwarte,być moźe obecna władza jest juź pewna swoich nowych urzędników by skutecznie przejąć dokumenty lub odwrotnie, stary garnitur urzędników rzutem na taśmę, chce jeszcze wbijać nóź w plecy nowej wladzy lub niszczyć dowody zbrodni III RP i PRLu.
Mam nadzieję, źe nowa władza wprowadziła do IPN i Prokuratury IPN odpowiedni własny nadzór. Cokolwiek złego prżytrafi się tym dokumentom, bedzie obciążać nowe władze.

Pięknie i merytorycznie ujęta istota sprawy. Zwłaszcza w punkcie pierwszym!

coraz jaśniej widać że prawdziwe archiwum jest w dalszym ciągu w rękach egzekutywy.

Działanie szefa IPN w tej konkretnej sprawie oceniam jako PRZESTĘPSTWO !

- Wiedział o papierach Kiszczaka i nie kiwnął palcem

- Dał swoim komunikatem " cynk ' zainteresowanym a nawet
sygnał do ucieczki .

Czy taki człowiek nadal powinien pełnić funkcję w tak newralgicznej instytucji państwa ?

Ten Kamiński-szef IPN to albo IMBECYL,albo cFaniaczek działający dla W.S.I-owego/ SB-ckiego UKŁADU!

Natychmiast powinien się spotkać-2 tyg.temu z Kiszczakową! Jak ożna było jej nie przyjąć-wiedząc KIM jest i CO może mieć w sejfie,pod podłogą na działce etc.? Toż to działanie DYWERSYJNE-czyżby przez te 2 tyg.dano czas na wyczyszczenie tych akt???SZOK! ZAMKNĄĆ go powinni i szczegółowo tego anty-POLSKIEGO cwela rozliczyć!

A dziś to cały odddział UZBROJONYCH po zęby wartowników dzień i noc powinno pilnować tych akt! A i straż pożarna powinna stać w pogotowiu pod domem -dokąd te WSZYSTKIE akta nie będą skatalogowane/zarchiwizowane i nie ukażą się w internecie! WSZYSTKIE!!!!!!- BEZ WYJATKUĄ

Dlaczego do tej pory cała ubecja ma tak wysokie emerytury ??? Jak długo jeszcze będziemy zapier....ć na tę hołotę ??? Może wreszcie należy zastosować Prawo i Sprawiedliwość w tym kraju !!!

Kolega Wałęsy wydał Bolka ha ha ha

Słabo opił to .

Myślę,że te dokumenty,to niewielka część,która jest w posiadaniu dawnych notabli starego i obecnrgo systemu.Lecz jeżeli p.Kiszczak,będziemy nazywać-niemądrą,a Kiszczaka ,który nota bene,zabezpieczył dokumenty przed ew.zniszczeniem,oskarzać tylko o nielegalne posiadanie,to kto z przyszłych ,możliwych posiadaczy ważnych informacji,ujawni je?Zło jest zło i tak je nazywajmy,lecz dobre w złym,nazywajmy dobrym.

bo sie bala o swoje bezpieczenstwo##- widocznie wokół niej zaczął już krążyć seryjny samobójca.

JESLI PRAWDA JEST TO CO MOWII KISZCZAKOWA O 90 TYSIACACH ZE STRONY IPN u TO MOZE TO SWIADCZYC W JAKIM BAGNIE ZYLISMY I ZYJEMY NADAL .NALEZY JAK NAJSZYBCIEJ roPOczac D-z starego ukladu oktorym tyle rzay mowil p. prezes Kaczynski

może chciał pośmiertnie zdjąć choć część odium ze swej mrocznej służby dla PRL-u... jeśli jest tak to mamy przełom i gest wobec noworządzących, oby chęć zemsty nie wyłączyła myślenia;
czy Moskwa dała zielone światło ?

Całe operacja OKRĄGŁY STÓŁ została (podobnie jak w
:Czechach,Litwie,Armenii itd.)przeprowadzona na polecenie MOSKWY a sam L.W. to PROWOKATOR bardzo wysoko umocowany jak i pozostali rycerze okrągłego stołu.Proszę zauważyć, że beneficjentami przemian stali się aparatczycy,tzw.nowa nomenklatura a samym komunistom włos z głowy nie spadł !
Przeciwnie ! Ci ludzie awansowali !Stali się WŁAŚCICIELAMI
a ludek pozbawiony został tego co gwarantował PRL:ZABEZPIECZEŃ
SOCJALNYCH,EMERYTALNYCH i temu podobnych

A żeby do tych "okrągłych stołów" w krajach wasalskich mogło dojść to musiało nastąpić przyciśnięcia Gorbaczowa przez Regana gwiezdnymi wojnami. I wtedy kacapy pękli zgadzając się na pierestrojkę, jak się teraz okazało nie do końca pękli gdyż nie o to chodziło w pierestrojce aby komuna się przepoczwarzyła w kapitalistów. Znów wuj Tom został wykiwany przez wuja Wanię. Jakby tak spojrzeć wstecz 100 lat na historię to jedynie Prezydent USA Wilson nie uległ Rosji no ale wtedy nie było tego ścierwa pokrętnego i zakłamanego zwanego komuną

Pytanie: kto panią Kiszczak wysłał do IPN i dlaczego?

Z pewnością w domu Kiszczaka zostało tylko to, co zleceniodawcy CHCIELI ujawnić i oddać IPN.
Wszystkie ważne papiery są głęboko ukryte i jeszcze długo ich nie poznamy.

A całą akcję odpalono wczoraj, by przykryć medialnie sprawę sędziego Łączewskiego.

W sumie - pic na wodę, fotomontaż. Akcja dla LEMINGÓW.

Tu nie jest najbardziej istotne, co w tych papierach jest. Ważniejsze, że IPN nie robiło nic w kierunku ich odzyskania. Będzie można wyczyścić IPN z leniuszków.

Nie poszla z tym do Walesy , bo sie bala o swoje bezpieczenstwo , Bolek to zwykly bandzior . Tu zadzialala zwykla kobieca intuicja lepiej bezpiecznie ulozyc sie z IPN niz ryzykowac zdrowie/zycie , dogadujac sie z Walesa .

Przecież jej mąż...

... rzekomo chronił polskiego bohatera, noblistę. Nie mogła, pewnie z szacunku wielkiego, pójść do bolka po kasę. To może być akcja samego IPN-u. Udawali, że nie wiedzą o szafie i zasobach Kiszczaka i stworzyli sobie pretekst do "przeszukania". Jak to szło? Gdy wieje wiatr historii, ludziom jak pięknym ptakom, rosną skrzydła a trzęsą się portki pętakom. Dłuższe milczenie IPN mogło być dla jego kierownictwa niebezpieczne. Przecież pani Kiszczak nie jest wieczna, ponadto mogła mieć dziwne pomysły, związane z tym zasobem. W ten sposób rozminowano bombę...

PRZESTAŃ wypisujesz bzdury.Fantazje domorosłego detektywa.

Jak najszybciej należy "oczyścić" IPN z komuchów i zdrajców !!!!!!!

Musimy wiedzieć,że w IPN-ie pracują ludzie powiązani rodzinnie z oprawcami NKWD,UB.Jednego znam osobiście to R.N.Obawiam się,że te akta przejęte od Pani Kiszczak mogą zaginąć.Jeśli ktoś się zastanawia dlaczego Pani Kiszczak zgłosiła się do IPN-u? to odpowiedź jest prosta .Dla własnego bezpieczeństwa.Wiemy co stało się z Jaroszewiczami.

Troche dziwne ze stalo sie to w bardzo waznym momencie ogloszenia planu gospodarczego odbudowy Polski. O tym bardzo waznym temacie powinny pisac media i dyskusja publiczna toczyc siw wokol zywotnych interesow Kraju . Mamy teraz temat zastepczy z ktorego nic nie wyniknie oprocz oglupiania spoleczenstwa. "Gosopdarka, glupcze"....

Przeprowadzić D e k o m u n i z a c j ę . i . L u s t r a c j ę

tak tak . Spac nie powinni i nie będą wszyscy ci solidarni najprawdziwsi z prawdziwych którzy dowiedzą sie albo upewnią się ze grali od 70 r. w teatrzyku zaplanowanym i organizowanym przez sł.spec.Spadną aureole. Zejdzie powietrze z bohaterów.Dotrze do nich albo i nie ze są nikim. Ewentualnie ze byli tylko aktorami

Jednak ateiści są groźni ale tylko do śmierci, nie są jednak tak groźni jak wierzący. Kiszczak nie zadbał o papiery bo po śmierci świat dla niego się kończył. A gdyby był np wierzącym żydem, przekazałby swoje archiwum następnemu pokoleniu żydów żeby dalej dążyli do celu który im Bóg obiecał - panowania nad światem!

Gdyby wdowa się targowała z Wałęsą czy innymi bohaterami kiszczakowych akt,to zamiast milionów mogłaby nagle zejść z tego świata a dokumenty znikłyby definitywnie.
To raczej pewne.

co oznacza znalezisko u Kiszczaka??? wyjaśnienie jest tutaj

http://www.pomniksmolensk.pl/n...

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl