niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

Grupa Wyszehradzka o imigrantach

Dodano: 15.02.2016 [21:18]
Grupa Wyszehradzka o imigrantach - niezalezna.pl
foto: Kancelaria Premiera
Nie było politycznej poprawności. Członkowie Grupy Wyszehradzkiej, w tym Polska, zdecydowanie oświadczyli na konferencji prasowej w Pradze, że konieczna jest realna kontrolę granic UE i skuteczne działania ograniczające napływ migrantów. Wspólne stanowisko czterech państw Europy Środkowej dobrze wróży przed marcowym posiedzeniem Rady Europejskiej.

Polska, Czechy, Słowacja i Węgry przyjęły wspólną deklarację ws kryzysu migracyjnego. "Dzisiaj jednym głosem możemy mówić o ważnych dla naszego regionu sprawach. Przyjmując wspólne stanowisko w sprawie migracji, pokazujemy, że kompromisy są możliwe" - powiedziała w Pradze Beata Szydło.

"Kluczem do rozwiązania kryzysu migracyjnego jest współpraca z państwami trzecimi, m.in. z Ankarą" - dodała szefowa rządu. Oprócz Turcji Beata Szydło wskazała na konieczność zakończenia konfliktów w Syrii i Iraku, a także na ściślejszą ochronę granic Unii Europejskiej.

Na szczęście nie było ani słowa o konieczności rozlokowania "uchodźców", ani o prawach człowieka.

W konferencji wzięli też udział prezydent Macedonii i premier Bułgarii.

Wspólne, zdecydowane wystąpienie Grupy Wyszehradzkiej z zainteresowaniem i pewnym zaskoczeniem przyjęte zostało w Niemczech, co odnotował na Twitterze m.in. Zdzisław Krasnodębski, na co dzień mieszkający w Bremie:

Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Problem jest tylko jedna osoba, to Prezydent Syrii - tylko jego likwidacja i Ustawienie Iraku - to rozwiązanie problemów w miejscu jego zaistnienia, oraz tych skutków tzw. "uchodźców". Wobec tej nieudolności, mamy interesy Putina i Merkel . Ruskie bombardują a "cipate" dobrowolnie dostają się na zaproszenie Merkel (handel zywym towarem, a raczej wymuszona kradzierz obcej populacji) , na ochotników jako niewolnicy do roboty? a raczej do armii niemieckiej, która jest kulawa i zdemoralizowana, - do wspólnego objęcia z putinem całej Europy.

Grupa Wyszechradzka,a w przyszłości wieki projekt Miedzymorza są jedynym sposobem na zahamowanie niszczącej Polskę,ale też i Europę ekspansji sowiecko -niemieckiej.Sowiecko - niemiecki sojusz jest nieunikniony,mało tego,on już się dokonuje na naszych oczach.Jednak projekt Miedzymorza upadnie na sto procent bez wsparcia ze strony USA.Jedynie silne wsparcie amerykańskie może rozwiązać w Europie raz na zawsze imperialne zakusy pohitlerowskich Niemiec i posowieckiej Rosji.Silne kraje Miedzymorza spowodują marginalizacje tych krajów i spowodują w naszym regionie okres prosperity i rozwoju gospodarczego.Niemcy mają pewną znaczną słabość gospodarki,mianowicie 40 procentowy eksport i problem ze sprzedażą produktów (USA np.mają tylko 9 procentowy eksport,a potęgę gospodarki opierają na rodzimym odbiorze produktów).Ich hegemonia ekonomiczna się kończy i zaczną pojawiać się problemy,Rosja natomiast jest gospodarczym bankrutem i w przyszłości grozi jej zostanie satelitą Chin,należy to sowiecko - niemieckie bagno,raz na zawsze w Europie rozwiązać.

Bez kadzenia, Grupa Wyszechradzka to najrozsądniejsze stowarzyszenie na całym kontynencie europejskim. Czego innym "sasiadom" bardzo wiele brakuje, nawet zwykłej ogłady i kultury. Tak trzymać i nie odpuszczać barbarzyńcom brukselskim.

Merkel jest chyba już na prochach od paru dni :-)
Kopie ją w dupę kto chce, kiedy chce i jak chce.
I słusznie - bo na to zasłużyła enerdówka zasrana.

Jestem za !!! UE sypie sie w podstawach. Tylko silny uklad miedzymorza w przyszlosci takze Lotwa, Bialorus i Ukraina przy silnym wsparciu USA moze stworzy rodzaj muru dla sowieckiej agresji i kontroli calego terytorium od polnocy po poludnie !!! To da silna pozycje handlowa , zabezpieczenie energetyczne, blokade emigracji muzulmanskiej i widze w tym same korzysci. Silna Europa wschodnia oznacza tez inne relacje pomiedzy Europa zachodnia. Czas wstac z kolan a nie tylko mialczec i sie bac. Czy bedzie wojna ? - moze bedzie a moze nie bedzie, ale unikniecia konfliktow czy wojny na pewno nie da sie za pomoca kleczenia. Chcesz miec pokoj to szykuj sie do wojny !!! Tak to jest jedyna prawda jaka znaja rywale. Nikt nie zapewnil sobie wolnosci za pomoca lizania tylka, proszenia i kleczenia i chyba historia - rozbiory Polski a poter I i II wojna swiatowa chyba w koncu powinny dac nam dostateczna lekcje, wiec dosc tego jazgotu . Gadka jest dobra wowczas kiedy za nia stoja argumenty sily i niezaleznosci , czas zdac sobie z tego sprawe !!! Dosc tchorzostwa - co ma byc to bedzie !!!!!!!!!!!!

Moze kraje EU zaczna sie zastanawiac dlaczego obecna polityka Niemiec prowadzi do podzialow w Europie.

Zastanawiać się? Czym? Przecież najgłośniejsi politycy nie mają rozsądku, tylko portfele. A sumienia mają czyste. Bo bardzo mało używane.
Tu pozostaje zdroworozsądkowe, chłopskie myślenie: jak bydlę lezie w szkodę, to trza je lać kijem w łeb (żeby zmieniło kierunek) i potem w zad (żeby szybciej uciekało).
A państwa Grupy Wyszehradzkiej i Nadbałtyckie powinny trąbić do znudzenia, że wskutek demokratycznych wyborów w Niemczech rozpętano kolejne zbrodnicze szaleństwo w ciągu ostatnich 100 lat. I tym hasłem chłostać szkopów.
Bo co prawda morderczy hitleryzm nie może się równać z rozpętaniem muzułmańskiej inwazji na Europę, ale analogiczne efekty niszczenia podstaw cywilizacji i kultury europejskiej już widać.

Przez to szkopom nie podoba się Polska ,że ma wpływ na szkopów a nie klękania jak mafia tySSka,

Boje sie, ze sie to wszystko skonczy straszna wojna. Naprawde sie boje. Takie Tuski-Matolki I Makrele sie pochowaja a ucierpi Shmit I Kowalski co za grosze pracuje.
To barachlo zostawia do rozgonienia zwyklym szarakom, ktorzy nie mieli prawa glosu jak te hordy najezdzaly Europe.
Zal mi I zwyklego Niemca I Wlocha I Szweda I Polaka itd..., za to politykow kazdy ma umyslowo chorych psychopatow, bez watpienia.

Faktycznie w sytuacji kiedy wyraźnie już widać że Niemcy idą łeb w łeb z Rosją nie tylko w biznesie ale i w sprawie tzw.uchodźców i właściwie stosują politykę nakazową szczególnie do Polski wraz z innymi krajami Grupy Wyszehradzkiej i nie tylko które są w strukturach UE, to zacieśnianie współpracy naszego kraju w ramach tej grupy i jakaś formuła poszerzenia jej o inne kraje sąsiadujące co dzisiaj zostało zaprezentowane w Pradze jest Bardzo dobrym posunięciem..by przeciwstawić się niemieckiej polityce w UE Dobrze by było jeszcze jakiś kraj lub więcej przeciągnąć na naszą stronę by zyskać większą przewagę na forum UE.Niemcy a szczególnie politycy niemieccy będący u władzy wraz z Merkelową przestali się liczyć nawet co widać ze swoimi obywatelami i wraz z Rosją i Putinem dążą prawdopodobnie do rozkładu UE. Jaki mają dalszy plan...to trudno przewidzieć obecnie.Uważam że trzeba zaprzestać mówić że Niemcy są jakimś naszym(POLSKI) strategicznym partnerem wyraźnie widać ze to już nie ten kierunek.Dla nas strategicznym partnerem może być w obecnej sytuacji w europie tylko Wielka Brytania a w skali międzynarodowej tylko USA nawet takie z Obama jak jest teraz- on długo i tak już nie porządzi...Ważnym strategicznym projektem który powinien zostać wcielony w życie jest pomysł Pana Prezydenta A.D. a mianowicie koalicja południe-północ co mogło by poważnie osłabić sojusz Niemców z Rosją.Polska powinna mocno przeciwstawić się polityce Niemiec w UE każdy z krajów które dziś dyskutowały w Pradze również.Nie może być tak że Niemcy szantażują inne kraje UE i nie liczą się z nimi bo to nic nie ma wspólnego z założeniami UE.

Przeraza ich wizja odszkodowania dla Polski za zniszczenia wojenne i final sprawy smolenskiej nikt z nich nie chce siedziec dlatego tworzona jest nowa religia poodporzadkowana Kremlowi gdzie teologia sluzy sprawie innej niz tej nadanej przez Boga.

W sierpniu 2014r [100 lat od rozpoczęcia 1 wś] Niemcy skończyli płacić Francji, ostatnia ratę odszkodowań za straty wojenne z 1 wś.
Kiedy Niemcy zaczną wypłacać Polsce za straty wojenne za 2 wś?

Wiele mądrości jest w Twej wypowiedzi :) Mogę tylko dodać iż ideę Grupy Wyszehradzkiej powinniśmy traktować wyjątkowo szczególnie. Czechy, Słowacja i Węgry są sto razy bardziej życzliwsi nam od Niemiec i Rosji. Ważne by nie być osamotnionym i odizolowanym na arenie międzynarodowej, a przynależeć do grupy złożonej z prawdziwych przyjaciół i partnerów. To z idei tej grupy powinno w przyszłości powstać Międzymorze, obejmujące nie tylko państwa wchodzące w jej skład, ale i Ukrainę, Białoruś, Rumunię, Bułgarię, państwa bałtyckie, Chorwację, Norwegię... ps. ciekawy tekst traktujący o Białorusi i idei Międzymorza można przeczytać tutaj: http://www.racjonalista.pl/kk....

Szanowny Panie Mk,
Po 500 latach otrzymaliśmy dar opatrzności w zesłanie Ducha świetego jakim jest nasz obecny Prezydent, Pan Andrzej Duda. Nawet wiek jego jest zbliżony do mądrego i roztropnego najstarszego syna króla Kazimierza Jagiellończyka jakim był król Polski i WKL Zygmunt I. A więc, wielki powrót do polityki jagiellońskiej - Niech żyje międzymorze, dopowiem - Polskę czeka drugi "złoty wiek" i to na całą wieczność!

W mieście zburzonego muru Wielki wybuch na targowisku podróżnych. Niedawno zbudowane pochłonie liczne ofiary, Płacz i lament wśród bliskich z wielu krajów. Tylko ludy półksiężyca się cieszą Do czasu nim się okaże, że wielu jest z ich stron!

Już teraz nie wiedzą głupkowate Niemcy czym Polskę urazić to piszą w Süddeutsche Zeitung , Westdeutsche Zeitung o polskim Papieżu Janie Pawle II że niby tam miał jakąś Przyjaciółkę .

Nie zycze zdrowia J.Kaczynskiemu,gdyz go ma.Zycze natomiast
wielu lat zycia w takim zdrowiu,jak dotychczas,bo niejeden
na jego miejscu juz mial stawiane banki,po tylu wystapieniach i przemawianiu na zewnatrz przy psiej pogodzie.A on tylko czasem odkaszlnie i nic mu nie jest!
Pan Bog uchowal go przed katastrofa,aby wyprowadzil Polske
z zapasci i robi to znakomicie.Jezeli mam mu zyczyc czegos
dobrego,to tylko dobrej ochrony.

i tak moi drodzy zdycha unia a rodzi sie Miedzymorze!!! brawo! Tak nam dopomoz BOG!!!

stara stetryczala unia zostanie sama ze swoimi glupimi pomyslami I ich szefowa szefow merkel

jeszcze beda pukac do drzwi panstw Grupy Wyszehradzkiej z prosba o vize,o azyl

cala blskowschodnia dzicz deportowac jak najszybciej

Tak nawiasem mówiąc to wytworzyła się przekomiczna sytuacja _ Kanclerz Niemiec, Angela Merkel swoje a spora część UE swoje.
Teraz tak się zastanawiam, że jak tak dalej mają wyglądać stosunki Niemiec z UE to raczej nie wróży to wszystko owocowaniu - drukarka Euro jest we Frankfurt am Main :)
Niemcy raczej będą osamotnione w tej swojej polityce multi-kulti i miejmy nadzieję, że się otrząsną do połowy roku.

,,,, dobrze ze wschod cos robi bo bruksela nie ma zielonego pojecia jak to zatrzymac ,,,

Po pierwsze to warty nalezy wprowadzic w szrii i libii i stworzyc tam miejsce na obozy uchodzctwa a potem gramice uszczelnic. A poza tzm nalezy roymawiac jednak y grecja to bzl wielki blad wztknietz przey niemcz ze nie raproszono grecji gdzie jest dzisiaj njwiekszy problem. nalezy oroyumiec sie z grecja. o to co pisee dw

Powiększona Grupa Wyszehradzka: (od l.): Robert Fico, Beata Szydło, Dorge Ivanov, Bohuslav Sobotka, Bojko Borisov i Viktor Orban ladne zdjecie.

Przed unijnym szczytem ws. polityki azylowej kilka liczących się wschodnich krajów UE utworzyło wspólny front przeciwko kursowi politycznemu kanclerz Merkel. Polska, Węgry, Czechy i Słowacja w poniedziałek (15.02.2016) naradzały się w Pradze wraz z Macedonią i Bułgarią nad tym, jak można by zamknąć tzw. szlak bałkański na granicy z Grecją.

Minister spraw zagranicznych Luksemburga Jean Asselborn ostrzegł cztery państwa wchodzące w skład tzw. Grupy Wyszehradzkiej, by w kryzysie uchodźczym nie tworzyły „stowarzyszenia odszczepieńców”.

Także Angela Merkel zareagowała w alarmującym tonie. W rozmowie ze „Stuttgarter Zeitung” powiedziała: „Stawianie zasieków w Macedonii, która wcale nie jest członkiem Unii Europejskiej, bez uwzględnienia, w jakiej sytuacji stawia to Grecję, nie jest ani postępowaniem w duchu europejskim, ani nie rozwiązuje naszych problemów”.

"Polska jako jeden z krajów Grupy Wyszehradzkiej musi iść tym torem by nie wj.. się w zasadzkę"

https://www.youtube.com/watch?...

Warta na granicach lądowych i lotniskach UE - o'k.
Ale wyobraźmy sobie, że islamiści przypływają do brzegów Europy i co ... warta każe zawracać pontonom ?
Bez sensu - chyba, że od razu odsyłani będą jakimiś profesjonalnymi jednostkami pływającymi i wysadzani na brzegu skąd przypłynęli.

Charlie..., dlaczego zawracanie jest wg Ciebie "bez sensu"?
Jak przypłynęli , to i mogą odpłynąć -, lub spłynąć !!!!!
Wyznaję zasadę..., gdzie mnie nie proszą, tam się nie
pcham !!!!!

Też trudne, bo jak tylko widzą jednostkę patrolową to od razu przebijają pontony lub uszkadzają łódki i trzeba ich ratować. Jakieś baby i dzieciaki mogą przy tym potonąć, ale zdrowe chłopy się ratują...

Świetnie. Właśnie takiego rozsądnego sojuszu chcemy. Olać zachód, tam jest zgnilizna, narody słowiańskie są silne i silne chcą być w przyszłości.

Tak kochamy "biednych uchodźców", kierowca tym razem z Węgier.
https://www.youtube.com/watch?...

Tak trzymajmy się razem !!!Polska Czechy Słowacja Węgry Macedonia .No widzę w wiadomościach że Bułgaria się wystraszyła ???. I interesy załatwiajmy między sobą to Niemcom otworzą się oczy !

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl