niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

Specjalna komisja sprawdzi aferę sędziego Łączewskiego

Dodano: 15.02.2016 [13:50]
Specjalna komisja sprawdzi aferę sędziego Łączewskiego - niezalezna.pl
foto: Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Specjalna komisja ma wyjaśnić awanturę związaną z sędzią Wojciechem Łączewskim. Taka decyzja zapadła podczas dzisiejszego posiedzenia prezydium Krajowej Rady Sądownictwa - dowiedział się portal niezalezna.pl. - To dla nas bardzo ważna sprawa, musi ją dokładnie wyjaśnić – tłumaczy nam sędzia Waldemar Żurek, rzecznik KRS.

Nie wiadomo kto znajdzie się w komisji, ani kto będzie nią kierował. - Kompletujemy skład – dodaje sędzia Żurek, który podkreśla, że nie mogą znaleźć się w niej osoby mające w przeszłości jakikolwiek kontakt z sędzią Łączewskim. Także zawodowy. - Aby uniknąć podejrzeń o stronniczość.

Na pewno do komisji należeć będą członkowie Rady KRS. Wśród nich są również politycy, czy więc także mogą pojawić się w składzie komisji.

- Zapewne będą do niej należeć osoby spoza środowiska sędziowskiego – odpowiedział rzecznik KRS.

Afera wybuchła w zeszłym tygodniu. Sędzia Wojciech Łączewski miał umówić się na spotkanie z osobą podszywającą się pod Tomasza Lisa - panowie mieli omawiać strategię walki z rządem PiS.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro skierował prośbę do prezes Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie wyjaśnienia rzekomych działań sędziego.

Jako pierwsza aferę z udziałem „znanego sędziego” opisała redakcja serwisu kulisy24.pl. Wówczas jednak nie podawano żadnych nazwisk, opisując jedynie mechanizm prowokacji. Z relacji serwisu wynika, że na Twitterze założone zostało fałszywe konto, łudząco podobne do oficjalnego profilu znanego dziennikarza. Choć wielu internautów nie dało się na to nabrać, niespodziewanie ktoś podający się za „znanego sędziego” miał podjąć próbę kontaktu. Pisząc również z fałszywego konta zapewniał, że w przypadku walki z rządem Prawa i Sprawiedliwości niezbędna jest „zmiana strategii”. Sugerował również chęć spotkania z dziennikarzem. 

„Gazeta Warszawska” ujawniła z kolei że z ustaleń dziennikarza Pawła Mitera wynika, iż „znanym sędzią” ma być Wojciech Łączewski - sędzia, który skazał byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego - natomiast dziennikarzem, z którym chciał się spotkać i którego fałszywy profil pojawił się na Twitterze – miał być Tomasz Lis.

Aktualizacja. W skład komisji KRS wejdą: Katarzyna Gonera, Janusz Drachal oraz Wiesław Johann.
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Wiekszosc sedziów to skorumpowane bydlaki, potomkowie zomowskich bandytów. Tylko czekajá na okazje jak krzywdzic ludzi. Umoczone gnoje.

Wszyscy sędziowie są nieodwoływalni, bo są niezawiśli i w ogóle nieśmiertelni, a na moment pisania tego komentarza również ja JESZCZE jestem nieśmiertelny.
Często jednak sędziowie i to tacy bardzo wysoko ustawieni przez "aPOlityczną i ślepą Temidę" bywają niezbyt rozgarnięci{MAŁO POWIEDZIANE!}, jeżeli sędzia Łączewski uwierzył w fałszywy profil społecznościowy syfy-Lisa{tego samego "wybitnego dziennikarza" syfy-Lisa, który w czasie kampanii wyborczej WŁAŚNIE FAŁSZYWYM PROFILEM zrobił zasadzkę wyborczą na córkę kandydata na prezydenta, no ale on to robił "w obronie demokracji" przed kaczyzmem}, kilka lat temu Sędzia Milewski dał się tak samo nabrać Pawłowi Miterowi{temu samemu!}, udającemu PRZEZ TELEFON(!) "asystenta asystenta" premiera Tuska{nawet nie normalnego asystenta, bo asystentów wspólnika Tuska Milewski mógł znać}, że na telefoniczną prośbę telefonicznego "asystenta asystenta" załatwił dobrą fuchę synowi premiera, ciąg dalszy tu: wpolityce.pl/polityka/188239-sedzia-milewski-pomszczony-autor-prowokacji-siedzi-zamiast-orderu-pawel-m-dostal-wiezienny-drelich-to-zemsta-wladzy-w-iscie-putinowskim-stylu

Wszyscy skazani i osadzeni to przeważnie poszkodowani.
Próba walki politycznej i knowań dyskwalifikuje sędziego i nie ma co go bronić.
Dziwne jest milczenie medialne na ten temat, ktoś położył szlaban ?

Prokurator Ślepakura i tak umorzy

Toż to też RESORTOWO-KORPORCYJNA rodzinka! Mamusia- też sędzia...POmoże synusiowie! A do tego ta cała komisja-to też przecież POciotki i POmioty wszelkich POpłuczyn "palestrowych", "temidowych" etc.Swój swojemu....itd! KORPORACYJNYCH - POdobnie jak i MAFIJNYH brudów na zewnątrz wynosić IM nie wolno! MUSZĄ up...lić każdą wymierzona w ich środowisko tego typu sprawę! POdobnie jest też u KITLOWEJ mafii=KONOWAŁÓW! Oni tam nawet każdą sekcję POtrafią na korzyść swojego funfla z POd znaku Esculapa opisać...Nawet jeśli nachlany,skacowany,niedouczony POpełnił błąd -czego skutkiem był ZGON pacjenta! Mało to takich historii już było?MAŁO?Tylko NIEZALEŻNE = z POza środowiska KOMISJA może coś ujawnić-a takowej nikt nigdy nie POwoła-bo siłą rzeczy...musi to być przeca FACHOWIEC z nimi sam POwiązany! Wyjątkiem jest dr.Sandauer od lat BOHATERSKO walczący z wiatrakami i MORDERCAMI w białych kitlach! BRAWO!Ale wśród pracowników TEMIDY takiego odważnego-bezkompromisowego=uczciwego i tak oddanego PRAWDZIE...niestety NIE MA! Byłby SAMOBÓJCĄ!!!!!!!!

Kiedy nastąpi w sądownictwie porządek? Czy naprawdę nie można odsunąć od zawodu sędziów, którzy sprzeniewierzają się najbardziej elementarnym obowiązkom?

tak jest, i sprawdzić gnoja w zakresie sprawy kamińskiego bo dużo ma w tej sprawie za rękawami togi!

Dużo? Baaaardzoooo DUŻO! Mam nadzieję, że ZAPŁACI za ten SKANDALICZNY-POlityczny,POdły WYROK na tego kryształowego człowieka-MINISTRA KAMIŃSKIEGO!

Krajowa Rada Sadownicza to taka sama manipulatnia ,oglupialnia jak Naczelna Rada Adwokacka z jej obecnym prezesem Zwara .Tam jest poczatek tego chlewu .Tam jest wylegarnia cwaniactwa i ukladu . Prezes sadu w warszawie jest czescia siatki ukladu gdzie glowa tego byl Min Spr w poprzednim rzadzie .Na temat tem juz nic nie powie wice min spraw w zwiazku z tym ze schowana jest w futerale i spoczywa pod ziemia .

Wybaczcie - nie uzywam brzykich slow : Ale ku..a rzecznik prokuratury Nowak nazywa Laczkowskiego "pokrzywdzonym" - czy w tej prokuraturzy pracuja same psychole ? Ale jeszcze wytrzymamy do 4 marca . A pozniej taczki i wywozic ten caly gnoj. Herkulesie pomoz - stajnie Augiasza trzeba oczyscic.

Nareście zaczęli myśleć jak PIS rządzi.

"Sędzia" Wojciech Łączewski bełkotał w telewizji tak niewyraźnie, jakby miał porażony ośrodek mowy. Pewno i rozumu. Jego szczęście, że zachował instynkt trzymania się koryta.

Czy w komisjach dopuszczających do sędziowanianie ma znawców ludzkiej twarzy? Gdyby tacy byli, to łączewski dostałby wilczy bilet. nie dostalby pracy nawet w MC Donaldzie...Tylko proszę nie mówcie, ze nie widzicie w jego twarzy zła... na prawde nie ma to nic wspolnego z tym, ze mam poglądy pisowskie. On ma w oczach zło...

W Klubie,,Ronina,,o godz.20.00 http://blogpress.pl/node/22374

Pic na wodę ta komisja jak i inne tylko do napełnienia sobie kieszeni powstają takie komisje ciekawe z czyich funduszy na to pójdzie kasa ale jak zwykle z podatnika będą coś tam niby radzić wymyślać odsyłać by jak najdłużej za to brać kasę a potem i tak nic nie udowodnią konkretnie jak zwykle to bywało przecież pies psu ogona nie ugryzie! śmiechu warte takim czymś od razu powinna zająć się prokuratura ten pan powinien od razu być zawieszony sprzęt laptop tablet i inny zabrany do badani jak świadkowie twierdzą że go tam widzieli to co czekają aż świadkowie popełnią samobójstwo chyba które ostatnio w Polsce takie modne!

Dobrze, że prokuratura ściga podszywających się pod Lisa i sędziego. Za PO nie doczekali byśmy się takiego postępowania. Brawo Prokuratura brawo PIS

Ha ha prokuratura z Prokuratorem Generalnym A.Seremet-em na czele go na ściga wierzysz w bajki POkolesi?

Właśnie zamiast ścigać winnych korupcji układom powiązań mafijnych co się ścigało zastraszonych co ujawniali korupcję w Państwie PO i tych osądzano co pisali prawdę i tak powstała cała masa agentów co rozwalali wszystko co kiedyś działo poprawnie tylko dlatego że sądy i prokuratura nie interweniowała, ala rok 89 gdzie protestujący przeciwko władzy byli aresztowani i inwigilowani kopiuj wymaluj z ośmioletnich rządów PO-PSL. Tą skutki ośmioletnich rządów PO, skoro istnieje wiele raportów NIK,CBA o korupcji a sądy i prokuratura nic z tym nie robiły a ściga się za wieszanie durnych ulotek.

NIE WIERZĘ W UCZCIWOŚĆ POLSKICH SĄDÓW - UTWIERDZA MNIE W TYM np.: Sędzia Tuleja , sędzia Milewski , sędzia Łączewski itd. itd. Przysłowia mądrością narodu : KRUK KRUKOWI OKA NIE WYKOLE , RĘKA RĘKĘ MYJE . POGADAJĄ I ZAMIOTĄ POD DYWAN TAK JAK DZIESIĄTKI INNYCH SPRAW PRZEZ UBIEGŁE 8 LAT. Są wszyscy niezależni , niezawiśli , niezatapialni , nie do ruszenia , nieomylni , niepoprawni , nikt im nie podskoczy.

.........widze ze z butnego sedziego ktory wymierzyl kare Kaminskiemu w ciagu kilku miesiecy stal sie z kundlonym psem ....potulnym I zagubionym...
Jak widac ...nikt nie chce miec z nim nic wspolnego ....bo smierdzi z daleka....skonczyla sie jego era brylowania w mediach....
Kilka dni .....I juz niedospany, nie ogolony .....to tak koncza nadgorliwi....rzadzy sukcesu I kariery sedziowie...
Jest was teraz dwoch......Rzeplinski i Laczewski ....czekamy na dalszych sprzedawczykow....!!!!!

Kto tego fiu...ta urodzil i wychowal.Mam nadzieje, ze juz nikt normalny nie ma watpliwosci dlaczego taki wyrok zapadl dla Kamiskiego i ten sedziowski buc powinien byc usuniety z zawodu.Zobaczycie jak Pomyje i reszta badziewa bedzie ze sciekiem medialnym go bronic.

Jak to kto?.Jego matka to sędzia Sądu Okręgowego w Lublinie
Teresa Łączewska. Uznała mnie za winnego za rozbicie małżeństwa nie przedstawiając mi w uzasadnieniu żadnego dowodu. Przyznała b.żonie ode mnie alimenty twierdząc
że jest ona osobą wolną. Mam nadzieję ,że min. Ziobro zrobi z jej synalkiem to co powinien zrobić. Na zbity pysk z sądu...

Ta kontrola to lipa i ma na celu omotanie opini publicznej bo mafii sądowo - prokuratorskiej pali się grunt pod nogami .

Wystukałam w google nazwisko sędziego, by sprawdzić jak wygląda. Po obejrzeniu kilkunastu zdjęć mogę stwierdzić z całą pewnością, że na bystrego to on nie wygląda!
Np. http://i.wp.pl/a/f/jpeg/34813/...

zupelnie podobny do kolesia z osiedla z zespolem Downa

bystry i rozsadny wie , ze internet nie jest anonimowy
i człowiek ktory jest osoba publiczna musi dbać o swoją godność i zasady wg kodeksu etycznego danego zawodu

Marylko, a Ty widziałaś kiedyś siebie w lustrze? Jak chcesz wiedzieć dlaczego mimo ukończenia 50 lat dalej jesteś sama, spojrzyj w lustro. Pozdrawiam.

Moim zdaniem, ten koleś jest z plemienia Adama Miśnika!

Bury z ZSL-u,członek KRS,będzie kontrolował Łączewskiego!
Większych jaj nie będzie!!!

Sprawa może być wyjaśniana jak np ta : "Od lat próbujemy dobrać się do działalności pana Witka i jego przybytku, ale idzie to jak krew z nosa. Dlaczego? Z czasem odkryliśmy przyczynę. Dzieje się tak ze względu na patologiczną i niedopuszczalną relację, jaka wytworzyła się między właścicielem agencji a warszawskimi policjantami. " [ http://kulisy24.com/nasze-sled... ]. Podobnie mogła zostać załatwiona sprawa policjanta Maja i wszyscy udają greka łącznie z ministerstwem mówiąc, że sprawa badana jest fachowo. PiS, jak nie przestaniecie symulować, że coś robicie odnośnie policji,to rozwleką was po kraju jak psie ścierwo. Chyba nie wiecie z kim macie do czynienia.PS Dlaczego redakcja podaje błędny adres linka do [ http://kulisy24.com ]

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl