niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 lipca 2017

List naukowców ws. „resortowych dzieci”

Dodano: 12.02.2016 [10:38]
List naukowców ws. „resortowych dzieci” - niezalezna.pl
foto: sxc
Ciągłość interesów grupowych „resortowych dzieci” nie jest (...) koncepcją, lecz rzeczywistością polskiego życia społecznego. Ponad dwadzieścia lat temu ta wspólnota interesów zablokowała dekomunizację i lustrację, niezwykle ważne procesy, które mogły oczyścić polskie życie publiczne (także naukowe) z dramatycznie szkodliwych elementów myślenia i działania systemu komunistycznego - czytamy w oświadczeniu  Akademickich Klubów Obywatelskich im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Poznań,  11 lutego 2016 r.
 
Oświadczenie Akademickich Klubów Obywatelskich im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Łodzi, Katowicach, Gdańsku i Lublinie w związku z listem otwartym do ministra Jarosława Gowina


Z uwagą obserwujemy aktywizację liberalnie-lewicowo nastawionej części środowiska akademickiego wobec zasadniczych zmian społeczno-politycznych inicjowanych przez obecną władzę i wspierającą ją większość społeczeństwa. Środowiska określające się jako liberalne utrudniały proces odradzania się demokratycznych zasad funkcjonowania życia publicznego w Polsce np. poprzez blokowanie reprywatyzacji, dekomunizacji i lustracji, przez milczącą akceptację aferalno-korupcyjnego związania uczestników życia politycznego i gospodarczego,  wyprzedaż majątku narodowego. We wszystkich tych procesach brali udział  członkowie PRL-owskich służb i „resortowe dzieci”.

Nawiązując do niedawnego listu otwartego grupy naukowców do Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego stwierdzamy, że do standardów cywilizacyjnych należy rozróżnienie między rodzinną odpowiedzialnością zbiorową (prawną i sądową), a kształtowaniem idei, postaw, poglądów, wzorców zachowań i realizacją wspólnych interesów w środowiskach rodzinnych. Nie było i nie ma w demokratycznej Polsce tradycji ani zwyczaju – nie mówiąc o systemie prawnym – stosowania zasady karania rodziny za czyny jej członków. Takie działania były stosowane w Polsce za czasów komunistycznych, czego bogatą dokumentację przynoszą współczesne historyczne opracowania naukowe oraz liczne pamiętniki i wspomnienia osób szykanowanych w czasach PRL. W rezultacie dziesiątki tysięcy dzieci polskich patriotów pozbawiono możliwości uzyskania wykształcenia i normalnego, godnego życia. Żaden przedstawiciel obecnej władzy, również minister Jarosław Gowin, nie nawołuje do zachowań i działań powszechnych w czasach PRL.

Równie oczywistym elementem wiedzy socjologicznej jest wpływ środowiska rodzinnego, organizacyjnego, zawodowego na kształtowanie ideowych postaw, poglądów, wzorców zachowań oraz na interesy grupowe członków rodzin. Doskonale dokumentują to opracowania socjologiczne i historyczne, ale przede wszystkim powszechna znajomość dróg życiowych licznych członków komunistycznej nomenklatury, ostatnio znakomicie przedstawionych w publikacjach poświęconych „resortowym dzieciom”.  Wspólnota zagrożonych zmianami interesów środowisk, które wspierały poprzednią władzę, jest oczywista dla każdego uczciwego obserwatora życia publicznego. Ciągłość interesów grupowych „resortowych dzieci” nie jest – jak piszą sygnatariusze listu otwartego – koncepcją, lecz rzeczywistością polskiego życia społecznego. Ponad dwadzieścia lat temu ta wspólnota interesów zablokowała dekomunizację i lustrację, niezwykle ważne procesy, które mogły oczyścić polskie życie publiczne (także naukowe) z dramatycznie szkodliwych elementów myślenia i działania systemu komunistycznego.

My, członkowie środowisk akademickich skupieni w Akademickich Klubach Obywatelskich uważamy, że w swej publicystycznej wypowiedzi minister Gowin zawarł treści całkowicie zrozumiałe i oczywiste. Jesteśmy przekonani, że polskie społeczeństwo trafnie odczyta, co jest walką o tracone uprzywilejowane pozycje, a co prawdziwą troską o odbudowę etosu polskiego życia publicznego.
 

Lista sygnatariuszy znajduje się na stronie internetowej ako.poznan.pl
Tam też można dodać swój podpis
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

za zbiorowe przestępstwa wobec Polaków, wobec Polski MUSI być odpowiedzialność zbiorowa przestępców.

Oczywiście nie ma odpowiedzialności zbiorowej, w tym rodzinnej i nie o to tu chodzi.Chodzi o nienależne korzyści zawodowe, społeczne i materialne osiągane w sferze publicznej, których źródłem są "kompetencje" familijne i towarzyskie, zamiast merytorycznych i etycznych.Chodzi o marnowanie w tym systemie ludzi najlepszych,prawych i honorowych.Rozmiar tego draństwa jest w Polsce gigantyczny(brak dekomunizacji i weryfikacji kompetencyjnej po 89-ym, swobodny przepływ zdegenerowanych, niereformowalnych moralnie "elit" peerelu do tzw.IIIRP)i generuje nieodwracalne straty cywilizacyjne.Można śmiało postawić tezę,że fatalna lokata Polski w UE we wszystkich obszarach jest tych patologii pierwszym skutkiem, tak jak ogromna emigracja najwartościowszych Polaków, z braku dla nich miejsca w Ojczyźnie, zajętego w każdej branży i na każdym poziomie przez potomków budowniczych prl.O to chodzi.

Lewactwo nie godzi się , że nie przeszło w wyborach.

To jest coś więcej niż tylko resortowość. To jest PMS. Coś w rodzaju Protokołów Mędrców Syjonu. To funkcjonuje w obszarze urzędniczej kasty (lekarze, prawnicy, policja, górnictwo, instytucje takie jak GIG, PIG, ZUS). To jest taka patologia, że sobie nie jesteście tego wyobrazić. To jest takie umoczenie, że przekracza waszą wyobraźnię.
Przykład:
1. Wszyscy wiedzą, a przynajmniej od lat 70-tych, kiedy badania na ten temat były powszechne, że promieniowanie elektromagnetyczne szkodzi. Dziś trolle np. sieci telefonii komórkowej (potężny biznes), wciskają kit, że nie szkodzi. Ludzie chorują na alergię miedzy innymi z tego powodu, a lekarze ... kolejna kasta która współdziała mając związane ręcę, bo twierdzenie, że szkodzi powoduje, że lekarz staje się szykanowany i może wylecieć z pracy, jak w średniowieczu palono na stosie tych co twierdzili, że Ziemia jest okrągła, bo dziś powszechna propaganda twierdzi, że nie szkodzi. Oczywiście dawki z telefonii komórkowej są tak ... "mało duże", że kłopoty zaczynają się dopiero po kilku latach.
2. Teraz najlepsze. Sprawa jeszcze bardziej szokująca, bo ukrywana przez samych lekarzy. USG czyli badanie płodów przy pomocy ultradźwięków. Wszystkie mamy twierdzą, że nie szkodzi, nawet te u których płody miały aberracje chromosomalne, ponieważ żaden lekarz nie przyzna, że USG powoduje aberracje chromosomalne do 3 tygodnia ciąży, a później uszkodzenia nerwów itp. To już nie przelewki. USG uszkadza płody na potęgę i żaden lekarz tego nie przyzna, bo straci pracę z takim hukiem, że stanie się męczennikiem. Lekarze pytani przez matki o USG, czy szkodzi, stają się niemi, albo opryskliwi dla tych kobiet. Są w pewnym sensie między młotem a kowadłem, jak przyznają to tracą zaufanie swojego środowiska. To jest skandal na niebywałą skalę z tym USG.
3. Kolejna sprawa to szczepionki. O szczepionka i firmach farmaceutycznych powiedziano już wiele, ale jeszcze nigdy nie stały się obiektem analizy w takim kontekście jak dziś. Czyli ogólnej patologii urzędniczej.
Jeżeli weźmiemy pod uwagę te trzy główne zagadnienia i na własną rękę poszukamy jeszcze inne podobne sprawy, to stanie się jasne, że to nie są przypadki, bo to ogromy biznes to trzyma i milczenie resortowych urzędników od sanepidu, po lekarzy.
Uświadomcie sobie, że nie jest to fantasmagoria szukających spisków, to rzeczywistość i czy doszukamy się w tym jakiegoś wielkiego spisku, czy po prostu chciwości urzędników to już inna sprawa. Fakty o wymienionych 3 sprawach to prawda.
Inne dziedziny podobne to: psucie prawa, psucie mediów, psucie nauki o fizyce (np. spróchniała brzoza zniszczyła na tysiące kawałków wojskowy samolot).
To nie są już przelewki to fakty. Żyjemy w czasach, gdzie próbuje się palić na stosie ludzi, którzy po prostu myślą i ciągle obalają dogmaty typu "Ziemia jest płaska".

Słyszysz głosy, prawda?

Stary Góral: Napisz, jeszcze że to wina "ląduj dziadu" i że Amerykanie nie byli na Księżycu, a wszystko będzie jasne. Czas trolli się kończy. Nikt już nie kupuje wysyłania Antoniego Macierewicza do psychiatryka przez WSI. Dziś ludzie zastanawiają się jak to możliwe, że w okolicach Olkusza w dobie 21 wieku woda była zanieczyszczona, a sanepid obudził się tak późno. Możliwe, bo w wodociągach prezesują nadal tacy ludzie jak Tadeusz Arkit (PO) twórca najbardziej niekonstytucyjnej i niesprawiedliwej, lewackiej, ustawy śmieciowej.

Niestety nie słyszę głosów, ale gdybyś się ze mną spotkał, na pewno byś usłyszał echo swojej pustej głowy.

Dziękuję Ci za przypominanie tych problemów. Może wreszcie "mury runą i odmienią stary świat"? Pozdrawiam.

Tak, tak, tak! Czas wreszcie nazywać rzeczy po imieniu. Czas odstawić postkomunę i ich rodziny od ważnych stanowisk i zaszczytów. Dotyczy to służb mundurowych, mediów, rządu, uczelni, szkolnictwa. To jest wymóg naszej suwerenności.

Brak lustracji akademików! IPNie do dzieła, lista POdejrzanych już gotowa ;-)

731.0 Powolny kolaps zgrai.

Stoi wątła egzekutywa,
Chociaż nie na stacji, o dziwo,
Nawet nie zbiera się u Sowy,
Bo tam właściciel całkiem nowy,

I choćby było ich tysiące,
Wysilali komórki schnące,
To nie wymyślą nic mądrego,
Bo cóż tu nalać z pustego,

Głupich pomysłów nie brakuje,
Bowiem lepszych nie mają szuje,
Cały wysiłek u nich po to,
By szkodzić i rozrzucać błoto,

To wszystko z głębokiej traumy,
Że, to oni, a my nie mamy,
Ogarnia zgraje wielka trwoga,
Że nie mogli, a tamci mogą,

Obiecywali, lecz nie wyszło,
Zresztą prawie jak niemal wszystko,
A ci teraz ledwo wybrani,
Wzięli się ostro robić zmiany,

Co będzie, gdy podniosą dywan,
Obietnice spełnią zbyt żywo,
Złodziejom oraz aferzystom,
Pranie zrobią a potem czystkę,

Od tego boli zgraję głowa,
Lecz, to sytuacja nie nowa,
To skutek, gdy żywot był brzydki,
Trzeba do piekła za te zbytki,

Aż trudno zliczyć, ile afer,
Zgraja władzy zrobić potrafi,
W blasku samouwielbienia,
Głosi, że lepszych od nich nie ma,

Wylicza ile, to sukcesów,
Było w minionym okresie,
Jak to świetnie sobie radzili,
Gdy w koalicji rządzili,

Niestety przeważnie to bajdy,
Bo dobrze, to nie było nigdy,
Niedoskonałość ich piaru,
Więc oszukać się nie udało,

Wyszło nie tak, jak zamierzali,
Co mieli w części oddali,
Oczywiście nie dobrowolnie,
To naród ich ze stołków zwolnił,

Ale to dopiero początek,
Kierunek, by zrobić porządek,
Czeka nas pracy ogrom duży,
Zanim się łajdactwo wykurzy,

Za dużo ich jeszcze w izbie,
Choć mierne poparcie w ciżbie,
Lecz poselsko zbyt mocna szabla,
A to kłopot, bo zły rozrabia,

Na szczęście tych szabel za mało,
By się zablokować udało,
Ale przeszkadzać i pleść głupstwa,
To specjalność szajki nieróbstwa,

Skoro argumentów nie mają,
Więc wnioski o przerwę zgłaszają,
Lecz ta taktyka by przeszkodzić,
Najbardziej autorom szkodzi,

Trybunał miał być ich hamulcem,
By zapobiec przemianom twórczym,
Ale się zbłaźnił nic nie może,
Coraz trudniej i coraz gorzej,

Więc donoszą do komisarzy,
Lecz nie do ludowych jak starzy,
Resortowym potomkom znika,
Kraina, którą można bzykać.
10.02.2016 jerry

Wśród resortowych dzieci wykreowała się warstwa przywódcza, niejako czerwona arystokracje.Tworzą ją dzieci ŻYDOKOMUNY.
Oczywiście dzieci to określenie umowne, w obiegu gospodarczym i politycznym są już jej wnuki. Jak widać rak który zagnieździł się w Polsce w początku XX wieku przetrwał 100 lat i nadal gryzie nasz organizm państwowy.

WIDAĆ ICH WŚRÓD KOD-OWCÓW, TO ONI FUNKCJONUJĄ NA UJ I DONIEŚLI NA PREZYDENTA, TO SĄ TE ŚRODOWISKA, KTÓRYCH BRZEMIĘ DAWNO WINNIŚMY ZRZUCIĆ. NAJWIĘKSZYM JEDNAK SZKODNIKIEM JEST MICHNIK, TO PRAPRZYCZYNA WSZYSTKICH POLSKICH DOLEGLIWOŚCI. TYLKO JAK RESORTOWE BACHORY USUNĄĆ Z PRZESTRZENI PUBLICZNEJ, GDZIE ZAWŁADNĘŁY MEDIAMI I WSPIERA JE NIEMIECKA V KOLUMNA W POSTACI NIEMIECKICH ZDOMINOWANYCH MEDIÓW. NIEMCOM POWINNIŚMY ZAPROPONOWAĆ UKŁAD, TYLE MEDIÓW POLSKICH U WAS , ILE NIEMIECKICH U NAS. JEŚLI OKAŻE SIĘ, ŻE NASZYCH NIE BĘDZIE U NICH , NIE POZWÓLMY IM NISZCZYĆ POLSKIEJ PRZESTRZENI MEDIALNEJ.

to eufemizmy wymuszone poprawnością polityczną. Nie wszystkich stać na postawienie wszystkiego na szali, nie wszyscy są niezłomni. Ale dzięki Bogu i za to, to już coś.

Bo tak zwyczajnie, to tych resortowych należy wciąż nazywać żydobolszewią, dziedzicami morderców i bestialców, których nie tylko z życia, ale nawet z cmentarzy nie ważymy się wykopać w sensie całkiem dosłownym, gdzie leżą na swoich ofiarach, a naszych bohaterach.

Leżą tam jako "Zasłużeni Dla Polski"!

Zapamiętajcie nazwiska i twarze zdrajców.Oni wszyscy zapłaca za swoje zbrodnie.

absolutnie nie podpisywac tego lewicowo-demoliberalnego badziewia!

Przeczytaj ze zrozumieniem treść listu, a potem się wypowiadaj na forum.

Tofaszyszka Kudrycka Bara-bara z PO ,gnoiła polskie uczelnie. Teraz szkodzi Polsce w PE w Brukseli

Nia ma na co czekać. Sytuacja stała się wprost dramatyczna. Najwyższa pora stworzyć obozy koncentracyjne i zamknąć tam wszystkie resortowe dzieci i ich resortowych rodziców i dziadków. Listy proskrypcyjne już zostały przygotowane przez trójkę znanych autorów wedle najlepszych wzorów, opisywanych w licznych publikacjach w latach '50 i '60 przez ojca jednego z nich. Kopiujmy skuteczne metody szczucia, straszenia i dzielenia społeczeństwa, działały wtedy, to i zadziałają teraz!

Czym skorupka nasiąknie za młodu, tym na starość trąci. Nie wierzę w to, że jak dziadziuś czy tatuś był czerwony to wnukowie i dzieci będą inne. Mam przykład w swoim miejscu zamieszkania , dwóch sąsiadów , dwóch partyjnych z PZPR i wszystkie ich dzieci i wnuki nie są inne. Ateiści , w niedzielę koszą trawę i robią remonty. Od dziadka do wnuka . I niech mi ktoś powie że jabłko nie pada daleko od jabłoni . wracając do tematu niechęci środowisk naukowych do PIS nie zapominajmy skąd oni w zdecydowanej większości pochodzą. Nie trzeba lustracji żeby stwierdzić ile osób na poszczególnych uczelniach to byli członkowie PZPR , ZSL czy SD. Obecnie zamienili ideę budowania socjalizmu i komunizmu na absorbowanie funduszy unijnych na mniej lub bardziej bzdurne programy naukowe. Jedzie się na wykład , za godzinę nawijania wyższości Świąt Wielkanocy nad Świętami Bożego Narodzenia dostaje się dwa tysiaki na rękę i komu potrzeba zmian. Koło się kręci bo im więcej uczestników tym większa wiarygodność i więcej pieniędzy. I tak, pan profesor panu doktorowi , pan doktor panu magistrowi jeden drugiemu idzie na rękę , i po co to zmieniać. Przecież wszyscy są zadowoleni , syci i żyją w luksusie.

Ludzie Kochani,
Wezcie sie w garsc i zacznijcie te procesy przeprowadzac. Pamietajcie o tym, ze tylko w komunizmie "rzeczy robily sie same".

Teraz jesli czegos chcecie - musicie za tym chodzic. Musicie to robic, kreowac rzeczywistosc samemu , a nie czekac az ktos to za was zrobi. Po prostu robcie to co nalezy zrobic, lustracja, dekomunizacja, POZYTYWNA SELEKCJA

Potrzebujemy POZYTYWNEJ SELEKCJI, potrzebujemy wypowiadac swoje zdanie jesli sie z kims nie zgadzamy, kazdego "pozytecznego idiote" piastujacego stanowisko decyzyjne / naukowe nalezy przesunac do "szeregowych".

Nie mozna pozwolic aby kluczowe stanowiska byly obierane droga "negatywnej selekcji"

Do dziela :)

Już dawno pisałam, że na polskich uniwersytetach trzeba wymienić kadry. Wysłać syjonistów tam, gdzie ich miejsce, a zwolnione stanowiska obsadzić osobami, których kręgosłup moralny i polityczny nie budzi zastrzeżeń.

I to jest jedyne, prawidłowe stanowisko Polaka-Katolika!!

wzorem - Gomułka z PRL 1968??? czy Hitler z 1933?
pogratulować!

Zlustrować wyższe uczelnie. koniecznie i natychmiast, dopiero będzie się działo...

Środy, hartmany, zimmermany, zolle, szczuki, czapińscy, kiki, itd, itp.

Dziwne zgony i upozorowane samobójstwa po 1989 r. , to w powszechnym. przekonaniu, robota anonimowych, resortowych bękartów.Nie można dojść do prawdy, bo aparat ścigania i wymiar niesprawiedliwości, ciągle w ich rękach. (vide łączewscy, milewscy,parulscy ,rzeplińscy itd)

Szkoda że edukacja stała się ucieczką przed bezrobociem i sposobem na wygodne życie.

Dzieci mafii sowiecko-żydowskiej, która niszczyła Polskę i Polaków, poustawiała swoje dzieci (ułatwiała dostęp do reglamentowanych zawodów, szkół i firm) mówią teraz że rodzina be? Elity powstałe z tej mafii mają czelność odwoływać się do Polski demokratycznej? A co na na to 3 000 000 Polaków z ostatniej emigracji?

Czy nasz wreszcie polski rząd mógłby pochylić się nad nieszczęsnym ś.p. dr Dariuszem Ratajczakiem zaszczutym, a potem zamordowanym za próbę głoszenia prawdy, wszcząć prawdziwe śledztwo dotyczące jego śmierci i po prostu Go zrehabilitować. Życia temu człowiekowi to nie wróci, ale Polakom przywróci wiarę w prawdę i sprawiedliwość.
Również powinno wszcząć śledztwa ws. śmierci A. Leppera i gen. Petelickiego. Chyba tylko lemingoza i kodojebcy wierzą, że to były samobójstwa...

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl