niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
23 czerwca 2017

Jak znany sędzia chciał Lisa spotkać?

Dodano: 11.02.2016 [14:27]
Jak znany sędzia chciał Lisa spotkać? - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
W ostatnich dniach w mediach pojawiła się sensacyjna informacja o rzekomej próbie spotkania znanego sędziego z Tomaszem Lisem. Powodem spotkania miała być chęć omówienia strategii walki z rządem PiS. Szybko okazało się, że sam Lis nie ma z tym nic wspólnego, a cała sprawa była prowokacją.

Jako pierwsza aferę z udziałem „znanego sędziego” opisała redakcja serwisu kulisy24.pl. Wówczas jednak nie podawano żadnych nazwisk, opisując jedynie mechanizm prowokacji. Z relacji serwisu wynika, że na Twitterze założone zostało fałszywe konto, łudząco podobne do oficjalnego profilu znanego dziennikarza. Choć wielu internautów nie dało się na to nabrać, niespodziewanie ktoś podający się za „znanego sędziego” miał podjąć próbę kontaktu. Pisząc również z fałszywego konta zapewniał, że w przypadku walki z rządem Prawa i Sprawiedliwości niezbędna jest „zmiana strategii”. Sugerował również chęć spotkania z dziennikarzem.

„Braliśmy pod uwagę, że X [autor prowokacji – przyp. red.] nas wkręca, wymyśla to – mimo że mieliśmy przed oczami skany rozmów. Nadal jednak nie było pewności, że rozmówca jest sędzią, za którego się podaje. Chcieliśmy mieć pewność, czy jako dziennikarze nie staliśmy się celem prowokacji. Nabraliśmy pewności, że tak nie jest. Sędzia przesłał „selfie” X-owi i przeprosił, że w wyciągniętej koszulce, ale akurat pisze uzasadnienie do wyroku. Ktoś powie, że zdjęcie to nie dowód. Można je podrobić. Można. Jednak pewnej rzeczy podrobić się nie da. „Znany sędzia” o umówionej godzinie i konkretnego dnia pojawił się pod wskazanym przez X-a adresem, by omówić z Y-iem strategię walki z nową władzą” - relacjonuje redakcja serwisu kulisy24.pl.

Dziś „Gazeta Warszawska” informuje, że z ustaleń Pawła Mitera wynika, iż „znanym sędzią” ma być sędzia, który skazał byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego, natomiast dziennikarzem, z którym chciał się spotkać i którego fałszywy profil pojawił się na Twitterze – miał być Tomasz Lis.

- Sędzia odmówił odpowiedzi na pytania „Warszawskiej Gazety” - czytamy w komunikacie redakcji.

O szczegółach całej sprawy nie chciała również mówić rzecznik sądu:

„Pytania dotyczą prywatnej sfery życia sędziego. W tej sferze mieszczą się również czynności wykonywane w domu sędziego, choćby w ich zakres wchodziły projekty przygotowywane na potrzeby związane z orzekaniem. Niniejszym informuję, iż pozostaję w gotowości współpracy w zakresie udzielania przedstawicielom mediów informacji publicznej, w pojęciu której nie mieszczą się oczekiwane przez Pana informacje” – napisała rzecznik Sądu Okręgowego w Warszawie, sędzia Ewa Leszczyńska-Furtak.

Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Niema się czemu dziwć, to jest bolszewizm oni z urzędu są, sędziami, prokuratorami, notariuszami, kuratorami i w całym aparacie zniewolonego państwa. Zajmują stanowiska po ojcach i dziadziusiach-stalinowskich zbrodniarzy, adekwatnie do wówczas zajmowanych pozycji w zbrodniczym systemie. Jedynym rozwiązaniem jest wywóz tych"śmieci", w odkrytych wagonach bydlęcych na sybir tam, gdzie rozrzucone są kości umęczonego narodu polskiego.

Po tych słowach prawdy-ja stary człek,pamiętający wiele...popłakałem się! Czy dożyjemy tych niezbędnych dla Polski i Polaków zmian?Wątpię - zbyt mocno są wszyscy tam powiązani, pomaczaniu i skoligaceni aby naruszyć te układy mafijno-klanowo-biznesowe!Tylko KRWAWA rewolucja może to zmienić.....TYLKO!I do tego wszystko zmierza! OBY!- bo wtedy nasze dzieci i wnuki będą mieli jeszcze jakąś szansę w miarę normalnie żyć-inaczej Polska się wyludni, a nasze miejsca, ziemie za którą ginęli nasi dziadowie...zawładnie swołocz RUSKA lub SZWABSKA-a może i Yewrejska! Czyżby o to właśnie POdłym ZDRAJCOM chodziło?Tak myślę!

Jesu! Basiu! Dziękuję Ci za te słowa PRAWDY! Podobnie myślę, i tak też niżej piszę! Ale tak ładnie, krótko i na temat...nie potrafiłem tej HAŃBY NARODOWEJ POdsumować! BRAWO! Dziękuję Ci w imieniu wielu myślących Polaków! Moze ten tekst trafi "pod Strzechy"= do Gabinetu Ministra Z.Ziobro...Może coś z tą SWOŁOCZĄ w togach coś wreszcie zrobi...Bo jeśli NARÓD się wreszcie wq...wi to krew się będzie lała po ulicach, a na każdej latarni będą wisieć truchła tych ZDRAJCÓW Ojczyzny i Narodu! TFU!

Z całej tej wiadomości treść jest mało ważna. Jednak jeżeli jest to prawda, to najważniejsze jest pytanie, dlaczego sędzia chciał skontaktować się właśnie z Lisem. Według mnie nie jest to przypadek. W Polsce mamy ciągłość władzy jednej, wciąż umacniającej się oligarchii, która ma własne ministerstwo propagandy. Od początku, może od lat 70-tych, a już na pewno od 1987r wyznaczonym na ministra propagandy został Michnik. Komuna miała na niego haki, być może nie mógł się wywinąć i poszedł na współpracę, a może tego chciał. To człowiek żądny władzy, ale oświadczenia lustracyjnego bał się jak diabeł świeconej wody i kiedy weszły te oświadczenia, uciekł z polityki. Być może dlatego dziennikarze nie zostali objęci obowiązkiem lustracyjnym. Michnik ma do dyspozycji najbliższych animatorów propagandy ściśle narzucający linię i przekaz dnia innym ścierwojadom. Są to: Lis, Olejnik, Żakowski. Ważni dyrektorzy w strukturze to jeszcze Wielowieyska, Stasiński, Pacewicz, Milewicz, Mrozowski, Ordyński, Blumsztajn, Sierakowski.
Przekaz dnia wyznacza Gazeta Wybiórcza, powielany w porannym przeglądzie prasy prze telewizje oraz w TOK Fm przez Żakowskiego. Oni ustalają co ma być publikowane i w jakim kontekście, a Żakowski mówi, jakie pytania mają stawiać dziennikarze.
Adam Michnik, Jacek Żakowski, Monika Olejnik, Tomasz Lis, Piotr Najsztub, Piotr Stasiński, Dominika Wielowieyska, Piotr Pacewicz, Ewa Milewicz, Andrzej Morozowski, Wojciech Czuchnowski, Grzegorz Miecugow, Jan Ordyński, Seweryn Blumsztajn, Paweł Wroński, Tomasz Sianecki , Janina Paradowska, Jarosław Kuźniar, Sławomir Sierakowski, Tomasz Wołek, Karolina Lewicka, Piotr Kraśko, Helena Łuczywo, Lesław Maleszka, Jarosław Gugała, Maciej Wąsowicz, Daniel Passent, Beata Tadla, Andrzej Jonas, Kamila Biedrzyńska-Osica, Diana Rudnik, Jerzy Baczyński, Mikołaj Lizut, Agnieszka Kublik, Dorota Wysocka-Schnepf, Tomasz Wróblewski, Konrad Piasecki, Rafał Poniatowski, Piotr Marciniak, Grzegorz Kajdanowicz, Kamil Durczok, Justyna Pochanke, Bogdan Rymanowski, Bartosz Węglarczyk, Wojciech Maziarski, Tomasz Sekielski, Karolina Korwin-Piotrowska, Adam Szostkiewicz, Anna Jędrzejowska, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Jakub Sobieniowski, Marzena Chełminiak, Marek Starybrat, Marcin Sońta, Kuba Wątły, Andrzej Golimont, Jerzy Urban, Andrzej Rozenek, Eliza Michalik, Piotr Kuczyński, Kazimierz Sowa, Maciej Knapik, Wojciech Mazowiecki, Marek Czyż, Jakub Wojewódzki, Szymon Majewski, Małgorzata Serafin, Barbara Czajkowska, Justyna Dobrosz-Oracz, Maria Stepan, Cezary Michalski, Roman Kurkiewicz, Bartosz Kurek, Joanna Górska, Przemysław Białkowski, Ewa Gajewska, Mariusz Abramowicz, Wojciech Czuchnowski
Oczywiście to tylko moje domysły.

Przed wojną, przed tą wojną w 1939 roku ten problem był rozwiązany od ręki. Berezą!

Ten seNdzia dał się wpuścić w maliny.Nawet się domyślam kto głupka podpuścił,zresztą nie musiał się wysilać,bo seNdzia sam"się rwał".Jeśli chodzi o tego "mówiącego sylabami,to do polityki nie poszedł i poszedł.On buszował chyba ze 3 miesiące w TECZKACH.On wiedział o wielu,a oni wiedzieli,że on wie.Mógł pisać w gównianej co chce,bo wypłosze mu przyklaskiwali.Gazował na max,czerwona kasta dała mu pożyć.I hodował narybek rasy Le ming.Te lemingi ćwiczone latami/zabierz babci dowód/ to pokolenie raczej stracone dla tenkraju,choć część da się nawrócić/odczadzić.Z w/w nocnikarzy większość to resort żydokomuny,a właściwie chazarski.Piłsudski ich dziadków trzymał w Berezie.Dziadkowie kochali kraj rad całym sercem,aż go dla Polski zabrakło.

Większość w/w nazwisk jest jak z kawału pt" Jak dawno temu przejął pan to nazwisko?"czyli pełowska diaspora:-)

Czy ten sędzia złamał prawo? Nie pytam o etykę,bo to akurat jasne.Jeśli złamał prawo to nie może być nadal sędzią.Zgubiła go nienawiść i głupota.Zobaczymy jak ,,się zachowa,,teraz wymiar niesprawiedliwości.Milewskiemu krzywda się nie stała,nadal sędziuje.Żenada sędziowska jest już widoczna gołym okiem,nie mówiąc o opiniach ludzi ,którzy mieli nieszczęście mieć sprawy w sądach.

Tofaszysz Łączewski Wojciech ze swoją patologiczną nienawiścią do pewnej orientacji politycznej, wdepnął dużo gorzej niż Milewski. Parasol KRS u, może być dla bydlęcia w todze niewystarczający.

Jeśli opisana sprawa jest prawdą , a wcale bym się nie zdziwił gdyby tak miało faktycznie być , to ten człowiek mieniący się " sędzią " RP powinien być natychmiast pozbawiony prawa wykonywania jakichkolwiek zawodów prawniczych a w szczególności zawodu sędziego dożywotnio , a za podjęcie działań mających na celu przewrót stanu powinien trafić do więzienia na długie lata wraz ze swoimi dotychczasowymi " podopiecznymi " których skazywał. Oni by go skutecznie zresocjalizowali i przywrócili społeczeństwu. Ujawnić wszystkie zasoby zastrzeżone IPN. Opublikować aneks do raportu z likwidacji WSI . Zlustrować i zweryfikować wszystkich sędziów i prokuratorów. Bez wykonania tego kroku jakakolwiek odbudowa uczciwego Państwa i przywrócenie go Narodowi jest skazana na niepowodzenie.

100/100! I jakkolwiek dotąd zawsze byłem przeciwnikiem odpowiedzialności zbiorowej - w tym przede wszystkim obarczanie dzieci UB/SB-ków odpowiedzialnością za ZBRODNIE swoich rodziców a nawet dziadków, tak w tym akurat towarzystwie=MAFII sądowo-prokuratorsko-adwokackiej...POwinno się zrobić POważny i bezwzględny AUDYT i wyp..lić-POgonic w PiS.du WSZYSTKIE RODZINNE KLANY okupujące te zawody od wieków! POzostawić jedynie nowy, świeży narybek, który doszedł do swoich zawodów bez koligacji rodzinnych i POmocy dziadziusia, tatusia, babci i mamusi z układami i po POchodzeniu etc...
KLANOWOŚĆ,KASTOWOŚĆ i korPOracyjna sztama prowadzi właśnie do takich MAFIJNYCH SKANDALI i bezkarności tej poUBeckiej i POkomuszej SWOŁOCZY!

Dość!!!!!!

CZAS z tym wszystkim skończyć Panie Ministrze Ziobro!OBY!!

PS>

Zapomniałem o SWOŁOCZY z NOTARIATÓW, gdzie całe klany wiją sobie nieprawdopodobnie dochodowe gniazdka!

Cały ten tzw. "wymiar sprawiedliwości" z PRL i ich resortowe bahory za wszarze, do wora, a wór do jeziora. Zaczynając od TK a kończąc na sprzątaczkach i ochronę tych bandziorów.

Od dawna wzywam do rozpędzenia tej bandy w togach. Zastosowanie opcji zerowej, to minimum, które trzeba zrobić. A Łączewski powinien dodatkowo wpierdal dostać. Za knucie przeciwko legalnej władzy.

100/100! Wp..ol to za mało! - Wyhuśtać ZDRAJCE= FRAJERA i CWELA! POd SĄD swołocz!
Jak taka szuja wyroki może wydawać?
Toż to brandzel i śmieć, a nie sędzia!
Jak taka menda mogła wydać wyrok na Ministra Kamińskiego? Kto takie wyroki respektuje, kto w wyższej instancji zatwierdza? Przecież to są klasyczne WYROKI POLITYCZNE- jak za UB!!! TFU! HAŃBA dla całego wymiaru NIEsprawiedliwości w RP, rodem z PRL-u! POzamykać tych sukinsynów-POrozliczać, POodbierać co się nahpali i POwywieszać - jeśli takie wyroki wobec tej SITWY zapadną!
Niestety, ale innej drogi nie ma Panie Naczelniku Państwa, Panie Prezydencie,Pani Premier,Panie Mn.Sprawiedliwości i Prok.Generalny! Koniec-kropka!!!!!!!

I POmysleć, ze ta SWOŁOCZ POdniosła taki krzyk, ja PAD ułaskawił MINISTRA KAMIŃSKIEGO! B.dobrze ZROBIŁ! POwinno się przejrzeć WSZYSTKI WYROKI o zabarwieniu POlitycznym z ost.lat!!!!!!!!!! WSZYSTKIE!!!! Wielu ludzi moze być POtraktowane POdobnie i są niewinnie skazani!

Polaku - Patriot, masz rację. Mnie banda prokuratorsko-sądowa sfingowała proces karny o rzekome groźby wobec agresywnych osiłków, rozpoczynając go 10-go kwietnia 2013 roku...Jak powiedział mi mój ówczesny adwokat, data ta nie była przypadkowa. Ta hołota bowiem dobrze znała moją opinię na temat smoleńskiego zamachu. Po blisko dwóch latach i dwóch instancjach, obroniłem się. Ale jakim kosztem? Jeden Pan Bóg wie.

Współczuję i rozumiem, bo sam ...znam to z autopsji!Ale ja...srodze się odegrałem i zemściłem-mam dziś z tego powodu ogromna satysfakcję! ;)
Tobie radzę napisać o tym książkę-wydasz ją, i odrobisz! -przynajmniej straty finansowe...Mam nadzieję, że PiS z MINISTREM Ziobro zrobią z ta MAFIĄ SĄDOWO-PROKURATORSKĄ wreszcie POrządek na jaki od dekad zasługują! OBY! Czego WAM tam- w RP z całego serca życzę!
pzdr! ;)

Ten dom trzeba posprzatac do fundamentu.Skrapianie g. woda lesna nic nie pomoze.

O jakże to mi cuchnie rudą kitą ,te fałszywe konta,to podszywanie się pod kogoś innego to doskonale sprawdzony mechanizm tego zaprzaństwa . Co do osoby tego sędziego ,to podejrzewam że niczym się nie różni od innych czopków doodbytniczych byłej władzy, sam temat jaki został poruszony sugeruje iż jest to temat przewodni dla każdego dotychczasowego pasożyta jaki żerował na polskim społeczeństwie

ERRATA:

Jako POLAK, OBYWATEL RP mam w związku z tą szokującą sprawą tylko JEDNO pytanie do Ministra Sprawiedliwości i przyszłego Prokuratora Generalnego:

Czy ten POdły, POdstępny, SZUJOWATY,bez krztyny przyzwoitości, czci i HONORU bydlak ma jeszcze TOGĘ SĘDZIOWSKĄ? Sądzi? Wydaje wyroki ? Knuje POdle i POlitycznie???

Przecież taka SWOŁOCZ w więzieniu już powinien siedzieć za ZDRADĘ STANU i sprzeniewierzenie się przysiędze SĘDZIOWSKIEJ - za wstrętną, prymitywną próbę obalenia RZĄDU! Za knowania i uczestniczenie w zorganizowanej grupie przestępczej itd.etc.!!!

Przecież to jest jawny SPISEK p-ko LEGALNIE WYBRANYM, KONSTYTUCYJNYM WŁADZOM RP- LEGALNIE WYBRANEMU = DEMOKRATYCZNEMU RZĄDOWI RP! K.S. to mało! Jego powinno się publicznie POwiesić i wystawić ścierwo na widok publiczny aby ludzie nań pluli i rzucali weń kamieniami -( jak drzewiej na Dzikim Zach. bywało i nadal na Bliskim Wschodzie to bywa)! - aż wrony to łajno zeżrą! -TFU! POdłość!

Panie Ministrze Zbigniewie Ziobro - proszę, a właściwie w imieniu setek tysięcy, milionów Polaków ŻĄDAM odpowiedzi - a jeszcze lepiej natychmiastowego działania i usunięcia ze stanu SĘDZIOWSKIEGO tego POdłego, prymitywnego i jakże skompromitowanego sukinsyna!!!!

PS.

Jak w tym kontekście wygląda sprawa HANIEBNEGO wyroku wydanego przez tego padalca na Ministra/Szefa Służb Specjalnych p.Kamińskiego???? SZOK!!!!!

Natychmiast aresztować tego ZDRAJCĘ i SWOŁOCZ!

Wymiana tych lumpów z łańcuchami to pilna sprawa!!!!
Polacy trzeba nam wyjątkowej cierpliwości i dekretów !!!

jeśli to prawda powinna być dyscyplinarka. stronniczy sędzia który gotów jest angażować się do bieżącej walki politycznej z propagandystami nie daje już rękojmi prawidłowego wykonywania obowiązków

Szkoda Mitera, bo po sprawie z Milewskim go wypchnięto na bok, teraz po tekście z Łączewskim pewnie będzie tak samo. I kolejny proces mu wskoczy na plecy. Ciekawe co zrobi TVP z tym newsem...
Typ powinien dostać medal za odwagę i rasowe dziennikarstwo.

Kupuj Warszawską Gazetę,bo on tam pisze,więc chociaż w ten sposób Go wesprzesz.Poza tym była akcja,żeby wpłacać pieniądze na jego obronę,na dobrego adwokata.Nie wiem czy jeszcze trwa,ale pewnie w internecie można to sprawdzić.

Patologia w tak zwanym wymiarze sprawiedliwości jest POrażająca. To moim zdaniem BEZKARNA mafia w togach, to za ich przyzwoleniem rozkradziono i zrujnowano majątek Narodowy, POzamiatano POd dywan największe przekręty (np.AmberGold), zbrodnie (np. Smoleńska), itd.itd,itd.
Wszystkich szkodników należy rozliczyć, baaaardzo surowo ukarać i WON!!!!!!!! za kraty.
Inaczej zostanie po staremu.
Darz-bór

"selfie” X-owi i przeprosił, że w wyciągniętej koszulce, ale akurat pisze uzasadnienie do wyroku."

Czy "znany sędzia"miał zgodę na wyniesienie akt sądowych poza siedzibę sądu?,chyba że pisał uzasadnienie z głowy.

Niezależna.pl - dajcie spokój z kurtuazją pod adresem T.Lisa; to żaden dziennikarz. To najemnik, janczar, ew. co najwyżej: pracownik mediów. W jego pracy można znaleźć wspólne elementy z dziennikarstwem, ale dla określenia go mianem: dziennikarz, nie spełnia żadnych kryteriów. To, że jest wyszczekany, sprawny intelektualnie, ma "kontakty", zatrudniono na stanowisku przysługującemu dziennikarzowi jeszcze nie czyni go dziennikarzem. Analogicznie jak powierzenie edukacji (kogoś) totalnemu głąbowi, nie czyni z niego nauczyciela; to zwyczajnie "mędrkowanie" głąba.

Wielu uważa,że to bezczelny agitator ,któremu marzy się przywrócenie dyktatury pod ochroną KGB/GRU. W żadnym wypadku nie jest to dziennikarz.

Ja mam w związku z ta szokująca sprawą tylko JEDNO pytaie do Ministra Sprawiedliwości i przyszłego Prokuratora Generalnego: Czy ten POdły, POdstępny, SZUJOWATY i bez krztyny przyzwoitości, czci i HONORU bydlak jeszcze ma TOGĘ SĘDZIOWSKĄ? Sądzi? Wydaje wyroki ?

Przecież taka SWOŁOCZ w więzieniu już powinien siedzieć za ZDRADĘ STANU i sprzeniewierzenie się przysiędze SĘDZIOWSKIEJ - za wstrętną, prymitywną próbę obalenia RZĄDU! Za knowania i uczestniczenie w zorganizowanej grupie przestępczej itd.etc.!!! To jest SPISEK p-ko LEGALNIE WYBRANYM, KONSTYTUCYJNYM WŁADZOM RP- LEGALNIE WYBRANEMU = DEMOKRATYCZNEMU RZĄDOWI RP! KS to mało! Jego powinno się publicznie POwiesić i wystawić ścierwo na widok publiczny aby nań pluli i rzucli kamieniamy - aż wrony to łajno zeżrą!TFU! POdłość!

Panie Ministrze Zbigniewie Ziobro- proszę w imieniu setek tysięcy, milionów Polaków o odpowiedź!!!!

PS.

Jak w tym kontekście wygląda sprawa HANIEBNEGO wyroku wydanego przez tego padalca na Ministra/Szefa Służb Specjalnych p.Kamińskiego???? SZOK!!!!!

Natychmiast aresztować tego ZDRAJCĘ i SWOŁOCZ!

Czytaliście ten artykuł przed komentowaniem?
W skrócie: dwóch gości założyło fałszywe konta i się umawiali. Niezależna napisała o tym artykuł dodając "sensacyjny" tytuł.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl