niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
23 czerwca 2017

SKANDAL! Po „polskich obozach” wydawcy idą krok dalej. „Polskie SS” w kanadyjskiej książce

Dodano: 05.02.2016 [11:21]
SKANDAL! Po „polskich obozach” wydawcy idą krok dalej. „Polskie SS” w kanadyjskiej książce   - niezalezna.pl
foto: petyr

Po fali publikacji o „polskich obozach koncentracyjnych”, która w ostatnim czasie pojawiała się w mediach na całym świecie, wydawcy idą o krok dalej. Pomimo licznych protestów środowisk polonijnych i przedstawicieli polskiej dyplomacji dochodzi do kolejnych tego typu nadużyć i przypadków zakłamywania historii. W kanadyjskiej książce „Flight and Freedom. Stories of Escape to Canada”  pojawia się zwrot „polskie SS”. Oficjalny protest w tej sprawie skierował do wydawnictwa ambasador RP w Kanadzie Marcin Bosacki.
 
Na łamach portalu niezalezna.pl wielokrotnie informowaliśmy o próbach zakłamywania historii, zwłaszcza przez niemieckie media, które nagminnie powtarzały kłamstwa o „polskich obozach koncentracyjnych” lub „polskich obozach zagłady”. Wielokrotnie zwracaliśmy również uwagę, że nie są to zwykłe pomyłki (jak najczęściej tłumaczą się naczelni tych mediów), bowiem żadna z gazet nigdy nie napisała o „austriackim obozie zagłady” lub „holenderskim obozie koncentracyjnym”. Zastanawiające jest, że tego typu „pomyłki” pojawiały się tylko i wyłącznie w odniesieniu do Polski.
 
Teraz jednak wydawcy przekroczyli kolejną granicę. W jednej z książek historycznych wydanych przez kanadyjskie wydawnictwo „Between the Lines” pojawia się zwrot „Polish SS”. Fragment, w którym mowa jest o „polskim SS” znajduje się na 178 stronie książki, w rozdziale poświęconym historii polskiego kombatanta Maxa Farbera, który przeżył II wojnę światową i wyemigrował do Kanady.


Ambasador RP w Kanadzie Marcin Bosacki wysłał list do szefowej wydawnictwa „Between the Lines” Amandy Crocker protestując przeciwko użyciu w książce „Flight and Freedom. Stories of Escape to Canada” skandalicznego sformułowania „Polish SS”.

- Zgroza. Kanadyjskie wydawnictwo wymyśliło "polskie SS"... Proszę podać dalej mój list lub pisać do info@btlbooks.com  - napisał na Twitterze ambasador RP w Kanadzie.


Jednocześnie Marcin Bosacki domaga się wycofania wydania książki zawierającej skandaliczny błąd ze sklepów i bibliotek oraz oczekuje publicznych przeprosin.

- Użycie sformułowania „Polish SS” sugeruje zaangażowanie Polski w niemieckie okrucieństwa, a nie możemy zapominać, że była to przecież niemiecka inwazja, która doprowadziła do okupacji Polski, a Polska była jedynym krajem, który stanął do walki z z nazistowskimi Niemcami od pierwszego do ostatniego dnia tego największego konfliktu zbrojnego w historii. Pomimo porażki poniesionej w 1939 roku, Polska, w przeciwieństwie do wielu innych krajów, odmówiła współpracy z Hitlerem. Polacy utworzyli zbrojny ruch oporu w okupowanej Polsce, a także sformowała armię poza jej granicami, która była czwartą, co do wielkości spośród wszystkich sił zbrojnych aliantów pod koniec wojny – napisał w liście do wydawnictwa ambasador RP w Kanadzie.

Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Podac do SADU i Rozdmuchac sprawe w medjach i wolac odszkodowanja
a jak nie zerwac stosunki polityczne z Canada.

Słabość Polski objawia się tym,że potrafimy tylko nadstawiać plecy aby wszelkie męty z całego świata mogły je do woli bezkarnie okładać.W naszym profilu psychologicznym bierze górę mentalność ofiary i uciekiniera.Ucieczką przed właściwą reakcją na tego typu ataki i zniesławienia jest również przyjmowanie jakichś tam wymuszonych przeprosin-jeśli uda się nawet tyle uzyskać.Oczywiste jest istnienie komórki w MSZ z automatu uruchamiającej procedurę sądową i pozwy o wysokie odszkodowania,przeprosiny i usunięcie oszczerczych sformułowań z obiegu,ale skuteczność tych procedur bez perspektywy retorsji ze strony państwa polskiego na przykład wobec przedstawicieli takich wydawców w Polsce oceniam jako mocno ograniczoną.A przykład norweskiego sądu sprzed kilku tygodni,(a nawet orzeczenia 5-tej kolumny w polskim sądzie)te obawy potwierdza.Co zatem można jeszcze zrobić?Ano uczyć się od najlepszych.Uczyć się skutecznej propagandy.Trzeba zdać sobie sprawę,że jakiś Komsomolec,czy The Jeruzalem Post nie drukuje tekstów szkalujących Polskę tak naprawdę dla rodzimych odbiorców,bo psa z kulawą nogą to nie zainteresuje.To są teksty pisane dla nas i do nas ,dla budowania naszego poczucia winy narodu,osłabiania pozycji międzynarodowej państwa itd.,ale są też kierowane do środowisk opiniotwórczych na całym świecie dla osłabienia naszej ewentualnej obrony przed oskarżeniami budowania nieufności w kontaktach biznesowych,co w perspektywie przekłada się na konkretne pieniądze i prestiż.Poza tym,znając nasze reakcje,nic chyba nie daje(chociażby na kremlu) tyle zabawy jak widok wpieniających się Polaków. I co ma w końcu wynikać z tej nauki?Ano utworzenie niekoniecznie oficjalnie państwowych ośrodków,zajmujących się rozpracowaniem autorów i ich środowisk, dezawuacja poglądów i motywów,ich osobista dyskredytacja,oraz transparentne świadectwo roli i postaw państw,narodów i tych środowisk w historii II wojny,bo o taką cezurę czasową tu chodzi.Nawet jeśli byłyby to na początku publikacje tylko na naszym podwórku,to w krótkim czasie zrobi się o nich głośno.Odzew przyjdzie.Jeśli będzie to tylko oburzenie,to na pewno zmusi do myślenia i z czasem komuś ręka zadrży przed napisaniem paszkwilu.Jak Wołodyjowski powtarzał słowa swojego ojca:albo będą się ciebie bali,albo będą się z ciebie śmiali(cytat niedosłowny-jeśli taki może być,(: )

Po raz kolejny pytam czy ktoś ma skan tej nieszczęsnej 178 strony albo chciaż tekst całego paragrafu?
Dowiadywałem się w księgarni kanadyjskiej Chapters, książki nie mają, i podobno jest tylko dostępna na zamówienie w sieci a w tej chwili już trzeba 3 tygodnie czekać takie podobno zapotrzebowanie mają...
Coś tu śmierdzi, żeby sie nie okazało że to chwyt marketingowy napędzający klientów.

Obie autorki tj Wagner i Omidvar mają znajomych wśród kręgów żydowskich jak Khalid Koser, Wendy Cukier, Eric Wiener, Daniel Kanter. Być może od nich zdobywały swoją pseudo wiedzę historyczną. Tak samo określenia w rodzaju polskie obozy koncentracyjne mają umocowanie w pewnych kręgach
1) elementy wrogie narodowi polskiemu (żydowskie/rosyjskie)
2) elementy którym takie określenia pasują (niemieckie/franc)
3) elementy bezwolnie propagujące (ameryk/skandynawowie)
Taki temat można zbadać w jeden dzień a odpowiednie władze polskie nie potrafią się z tym uporać przez dziesiątki lat.
A propos czy kto wie gdzie mozna znaleśc rozpiskę wydatków budżetowych bon przy budżecie 355 miliardów CAŁA POLSKA ELYTA DZIENNIKARÓW ekscytuje się 500+ które będzie < 5 procent, a co z postałymi 95procentami ? ? ? ?

Najwyższy czas zweryfikować sentymentalny stosunek do Zachodu.

Pierwszego września 1939 r.polscy nacjonaliści pod przywództwem A.Hitlera,napadli na Niemcy ,dokonali pogromu żydów i wywieżli ich do swoich obozów koncentracyjnych .Szczególnym okrucieństwem podczas eksterminacji,odznaczały się oddziały polskich essesmanów.
Z punktu widzenia współczesnych zachodnich mediów,brzmi to bardziej prawdopodobnie i zasadni
e.

Kanadyjska policja SS morduje Polaka na lotnisku

Prawda o polskich obozach zagłady

Szalom, Icchaku drogi! Piszę
By tradycyjną naszych nacji
Przyjaźń umocnić. I tę ciszę
Ponad grobami w imię racji
Bardzo poprawnej politycznie,
Opisać wiernie historycznie.

Jak wiesz, podstępny król Kazimierz
(Podstępność cechą jest Polaków)
Żydo-niemieckich siłę przymierz
Znał i dlatego zniszczył Kraków.
(Spytaj którego chcesz eksperta
O wójta smutny los Alberta!)

Polnische Wirtschaft skutkiem tego
W depresji.była wnet typowej.
Król więc udawał gościnnego.
Uległszy propagandzie owej,
Żydzi mu miasta zbudowali.
(Och, gdybyż w Niemczech pozostali!...)

Król Polski chęci miał nieszczere
I już się wkrótce ujawniły:
Wielokroć zgwałcił on Esterę
I przeciw Niemcom zbierał siły.
Polaków ciągle było mało,
Ale żydostwa przybywało…

Nie „tolerancji” to zasługa,
O której dziś Polacy plotą!
Kto jest od miecza, albo pługa,
Po prostu w życiu jest hołotą.
Liczy się – wie to mądra nacja:
Finanse, handel, biurokracja.)

Nadchodzi z niebios kara: słusznie
Polska zostaje wymazana
Z mapy Europy – wiecznie? – już nie…
Europa znów jest oszukana!
Polska, choć kiepska w plebiscycie,
Powstania czyni wręcz obficie.

A potem we krwi utopiła
Całe zastępy Twoich braci!
(Armia czerwona słaba była,
Lecz później Polsce się odpłaci.)
Najgorsze jednak wnet się ziści,
Kiedy podbiją nas naziści.

O dobre Niemcy zniewolone
Przez złych nazistów! Czyja dusza
Widząc te ręce uniesione,
Na ich cierpienie się nie wzrusza?
Polacy …nie reagowali…
…Najpewniej palce w tym maczali!

Tacy z Polaków są sąsiedzi!
Szczęśliwy los dziś Izraela –
Kto inny z Polską wciąż się biedzi…
(Icchaku morze Cię oddziela:
Bezpieczne córki i synowie,
Bo wokół …tylko Arabowie!)

Ale już starczy westchnień haustu,
Do dziejów wróćmy naszej prozy:
W zbrodniczych celach holokaustu
Polacy wznieśli wam obozy.
Reżym nazistów Niemców zmuszał
I cyklon B …też ich… przyduszał…

Nasi ojcowie, nasze matki
I wasze matki, i ojcowie
Znosić musieli niedostatki.
Nikt w s p ó l n y c h cierpień nie wypoie!...
Zło, co im przyszło razem dzielić,
Polacy chcieliby wybielić.

Lecz zbrodni Polska nie wymaże!
Świat wciąż poznaje prawdę całą.
W Yad Vashem list mój złóż więc w darze…
(Coś znów napisać się udało,
Nim Polska znowu zrobi rajwach.)
Szalom! Pozdrawiam. Eric Steinwach

Man are you crazy ?

Największy przekręt i największe tabu

Największy przekręt czyni ten, kto kłamie
Politpoprawne Bestii mając znamię.
Największe tabu ujawnić się przyda:
Jaka jest rola w tym przekręcie Żyda?

Oda do islamu

Religio pokoju!
Zostaw nas w spokoju...

Panie ambasadorze, ale jest Pan naiwnym człowiekiem. Oni takie listy protestacyjne mają w głębokim poważaniu.
Tylko sprawa sądowa i domaganie się wysokiego odszkodowania będzie dla tych ludzi zrozumiałe.

" Po „polskich obozach” wydawcy idą krok dalej. „Polskie SS” w kanadyjskiej książce. "

Może jest to strategia aby Polska została osamotniona, zdradzona przez sojuszników z NATO przed apetytem Rosji?
Może pisanie o "polskich obozach koncentracyjnych"; „Polskie SS”, pochodzą z 'podskórnych', tajnych intencji słóżb specj. Rosji, wykorzystującej dziennikarzy państw zachodnich aby pisali takie kalumnie na Polskę i naród polski, w celu pozostawienia jej samej sobie jako państwa antysemickiego i zbrodniczego? Tak jak pisał o Polakach, o duszy Polskiej, że jest zbrodnicza z natury, etc, autorstwa Roberta Freisman'a - sekretarza stanu III Rzeszy?

To takie moje, dość głębokie, hipotezy.

Tłumaczyli się, że polskie bo geograficznie po angielsku. Teraz wymyślą np. polish Secret Service i po kłopocie niestety

Moze sluzyl w SS i cos przeskrobal,wiec uciekl do Kanady?
Moze znal j.polski i mowil,ze uciekl przed Niemcami,
a w tamtym czasie zawieruchy nie bylo takich mozliwosci
identyfikacyjnych i mu uwierzono,ze jest Polakiem sluzacym
w SS.Przeciez podobno w USA i Kanadzie zylo wielu z SS
zupelnie oficjalnie lub pol.Jedni zaplacili,inni sluzyli
wiedza,jak rowniez wielu inzynierow wykorzystywanych do
konstrukci bomb,rakiet i samolotow.

Moim zdaniem nie trzeba być byłym ssmanem,wystarczy chcieć wybielić, oczyścić swoj heimat z odium zbrodni z lat ii wś

może im się mylą fakty bo do nich doszło, że wnuczek dziadka właśnie z SS jest teraz agentem Tw "OSCAR" i "SZYCHĄ" w UE. To jest właśnie nikczemna polityka aby ludziom mieszać w głowach a PLATFORMIARZE eliminując ze szkół historię chcieli plugawym malwersantom historii, sprawę ułatwić zgodnie z ich przekonaniem, że "polska to nienormalność". To co się teraz dzieje w polskiej polityce i w politycznej strategi to dla nich jest wstrząsające bo okazuje się, że 8 lat NIKCZEMNOŚCI mija, choć dranie doprowadzili do zapaści, że mało jest Polski w Polsce ALE WIDAĆ, ŻE POLSKA I TO NA NASZYCH OCZACH UZYSKUJE WIARYGODNOŚĆ. Jeszce tylko rozliczyć złodziei i winnych, na razie ze strony polskiej zabójstwa delegacji Prezydenta Kaczyńskiego. i będzie jak trzeba, jak być powinno, spokojnie, przewidywalnie i uczciwie i troszkę więcej równości, tj sprawiedliwszego podziału dóbr.

Oto tytuł kolejnej ksiazki jaka ma wydac to wydawnictwo:
"A Future without Hate or Need
The Promise of the Jewish Left in Canada"

....i od razu wiadomo, kto stoi za tym kłamstwem...

Listy protestacyjne tak, juz sama wyslalam, ale tu jest potrzeba wytoczenia im sprawy o znieslawienie narodu i poteznego odszkodowania.
Bez decyzji sadu sprzedaz nie zostanie wstrzymana to pewne.
Niemozliwe, aby wydawca nie wiedzial, ze to przekret.
Ten niby "polski kombatant" ma niemieckie imie i nazwisko, wiec jako to Polak?
Na pewno osoba fikcyjna.

100/100

Te dwie panie są autorkami książki
Flight and Freedom.
Możecie się je spytać na twitterze o polskie SS.

Ratna Omidvar
@ratnaomi
Exec Dir, @GDXRyerson. Interested in ideas, evidence, trends, & analysis related to immigration & diversity. @citiesmigration @hireimmigrants @onBoardCanada
https://twitter.com/ratnaomi

Dana Wagner
@DanaLynnWagner
Senior researcher at Ryerson University, co-author of Flight and Freedom: Stories of Escape to Canada, co-founder of FactsCan
https://twitter.com/DanaLynnWa...

Podać do sądu to wredne i zakłamane towarzystwo oraz żądać w ramach odszkodowania wielomilionowych odszkodowań w twardej walucie .Widzę tu pole do działania dla naszych władz. Ta książka to wyjątkowa okazja .

Poza tym nagłaśniać fakt iż w niemieckiej dywizji Waffen SS tzw. pułku Oskara Dirlewangera służyło 268 żydów , którzy tłumili między innymi Powstanie Warszawskie . Służyli w nim przeważnie pederaści , pedofile oraz wszelkiej maści zboczeńcy odznaczający się wyjątkowym okrucieństwem . Nie przypominam sobie by jakiś Polak służył w SS .

Niestety ale tych 268 to fakt żródłowy,wystarczy tylko poszukać i lekturę polecić tym paniusiom z Kanady!!!!
Do jakiego stopnia byli zdegenerowani wiedzą mieszkańcy Woli i Starego Miasta i jak wiernie służyli swojemu panu.
Znamienne jest też że w czasie walk powstańczych ani jeden
nie przeszedł na Polską stronę,przynajmniej Ją nie słyszałem o takim przypadku.Jedynym usprawiedliwieniem może być to że byli to więźniowie obozów i więzień którzy mieli odkupić swoje winy
jako kryminaliści co nie może być usprawiedliwieniem ich ochodnych zbrodni

A Goralenvolk wafen ss i Wacław Krzeptowski
liżący dupę Frankowi no niestety był taki epizod
chyba że Górale to nie Polacy

Krzeptowski szybko zawisł na suchej gałęzi.......reszta po ostrym laniu na gołą d..ę rozpierzchła się po górach i cały ten ,,górski Waffen SS,, trwał niecały tydzień!!!!
Przyjedż na Podhale to Cię w tej materii douczymy tak.....po góralsku...hej!!!

Goralische Waffen SS Legion
Fiaskiem skończyła się próba zorganizowania w drugiej połowie 1942 jednostki Goralische Waffen SS Legion. Zgłosiło się około 300 osób, z których wytypowano 200 zdolnych do służby wojskowej. Do obozu szkoleniowego SS w Trawnikach trafiło około 200 ochotników. Popadli oni w konflikt ze stacjonującymi tam Ukraińcami. Większość zdezerterowała, a resztę wywieziono na roboty przymusowe w głąb Niemiec – do SS trafiło (ZALEDWIE!) kilkoro spośród ochotników.

ci którzy podpisali Volkslistę przyjmowali obywatelstwo niemieckie!!!!!!!!!!!!! ergo stawali się Niemcami a wypierali się polskości. Więc każdy, ale to każdy był Niemcem. Podstawy historii, Niemcy nie zmuszali do tego siłą to była dobra wola

W książce wydanej w Kanadzie pisze się o polskich oddziałach SS .
SS było niemiecką formacją podległą dowództwu niemieckiemu .
Pojedynczy volksdeutsche się nie liczą. A Goralenvolk to nie był oddział polski. W nazwie nie ma nic co by świadczyło o polskich korzeniach tej formacji. Ci co stworzyli ten oddział uważali że górale to rdzenni etnicznie niemcy .

Pochodzenie cudzoziemskich żołnierzy Waffen-SS[edytuj]
Kraj pochodzenia
Liczba
Jednostki
Narodowość
Albania
3 tys.
21 DGór
Albańczycy
Belgia
23 tys.
5 DPanc, 27 DGrenPanc
Flamandowie

15 tys.
5 DPanc, 28 DGren
Walonowie
Wielka Brytania
50
Wolny Korpus Brytyjski
Brytyjczycy
Bułgaria
200-1000 (?)
Panzer-Zerstörerbrigade bułgarski
Bułgarzy
Chorwacja
30 tys.
7 DGór, 13DGór, 23 DGór
Chorwaci, Bośniacy
Dania
10 tys.
Freikorps Danmark, 5 DPanc, 11 DGrenPanc
Duńczycy
Indie
3500
Wolny Legion Hinduski
Hindusi
Estonia
20 tys.
20 DGren
Estończycy
Finlandia
1000
Fiński Batalion Ochotniczy
Finowie
Węgry
15 tys. (?)
22 DKaw, 25 DGren, 26 DGren
Węgrzy
Łotwa
39 tys.
15 DGren, 19 DGren
Łotysze
Holandia
50 tys.
5 DPanc, 23 DGrenPanc, 34 DGren
Holendrzy
Norwegia
6 tys.
Ochotniczy Legion Norweski, 5 DPanc, 11 DGrenPanc
Norwegowie
Francja
8 tys.
33 DGren
Francuzi
Włochy
20 tys.
29 DGren
Włosi
Ukraina (Galicja)
25 tys.
14 DGren
Ukraińcy[2]
ZSRR
12 tys.
29 DGren, 30 Dywizja Grenadierów SS (2 rosyjska), 30 Dywizja Grenadierów SS (1 białoruska)
Rosjanie, Białorusini

40-50 tys. (?)
XV Kozacki Korpus Kawalerii SS
Kozacy

8 tys.
1 Tatarska Brygada Górska SS, Wschodnioturecki Związek Bojowy Waffen-SS
Tatarzy, Azerowie, Turkmeni, Kirgizi, Uzbecy
Rumunia
3 tys.
103 pułk niszczycieli czołgów
Rumuni
Serbia
15 tys.
7 DGór, 21 DGór, Serbski Korpus Ochotniczy
Serbowie, Albańczycy
Hiszpania
1000
101 hiszpańska kompania ochotnicza SS, 3 kompania 1 batalionu 28DGren
Hiszpanie
Szwecja
100-130
5 DPanc, 11DGrenPanc
Szwedzi
Szwajcaria
700-800
5 DPanc, 11DGrenPanc
niemieckojęzyczni Szwajcarzy
Oprócz tego w Waffen-SS służyli w niewielkiej liczbie: Słoweńcy, Grecy, Czesi, Litwini, Słowacy oraz Luksemburczycy. Dane nie obejmują kilkudziesięciu tysięcy volksdeutschów - z terytorium Polski w granicach z 1939[1].
Korpusy i armie Waffen-SS[edytuj]

Goralische Waffen SS Legion

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl