niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 maja 2016

24 kwietnia będzie pogrzeb majora "Łupaszki"

Dodano: 04.02.2016 [08:37]
24 kwietnia będzie pogrzeb majora "Łupaszki" - niezalezna.pl
foto: ipn.gov.pl
Po 65 latach, wyklęty z nakazu sowieckich okupantów, zamordowany przez zdrajców narodu, major Zygmunt Szendzielarz “Łupaszka”, spocznie w poświęconej ziemi na wojskowym cmentarzu powązkowskim w Warszawie. Bohater niezłomny w walce z komunistycznym złem, broniący honoru i wolności Rzeczpospolitej zostanie odprowadzony na wieczny spoczynek - poinformowała na Facebooku Halina Morawska, siostrzenica mjr. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki".

Uroczysty pogrzeb legendarnego dowódcy V Brygady Wileńskiej AK majora Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki” odbędzie się 24 kwietnia o godzinie 15.00. 

"Jego szczątki, zgodnie z wojskowym ceremoniałem, w uroczystym kondukcie, w obecności najwyższych władz Rzeczpospolitej, zostaną przewiezione na lawecie ulicami Warszawy. Niech ta ostatnia droga będzie wspólnym hołdem Polaków złożonym ich bohaterskiemu obrońcy. Bądźmy tam, wtedy, razem" - napisała Halina Morawska. 

Według "Naszego Dziennika" szczątki Zygmunta Szendzielarza mają spocząć w symbolicznej jak dotąd mogile, w której pochowana została jego córka Barbara. Grób jest usytuowany tuż przy cmentarnym płocie, stąd rodzina i Fundacja „Niezłomni” starają się o jego przeniesienie w bardziej reprezentacyjne miejsce.

W organizację pogrzebu, który odbędzie się z pełnym ceremoniałem wojskowym, włączyły się Kancelaria Prezydenta i Ministerstwo Obrony Narodowej.  Zarówno prezydent Andrzej Duda, jak i minister obrony Antoni Macierewicz chcą wziąć w nim udział. Chęć włączenia się w pomoc przy organizacji pogrzebu zadeklarował również Jan Kasprzyk, szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.  

Szczątki żołnierza Armii Krajowej odnalazł zespół pod kierownictwem prof. Krzysztofa Szwagrzyka z IPN wiosną 2013 r. podczas prac ekshumacyjnych na terenie Kwatery "Ł".  Symboliczny grób Zygmunta Szendzielarza znajduje się w Panteonie – Mauzoleum Wyklętych-Niezłomnych na warszawskich Powązkach Wojskowych. "Łupaszka" przez dziewięć lat walczył o wolną Polskę. Najpierw z Niemcami, później z Sowietami. Zginął 8 lutego 1951 w więzieniu na Rakowieckiej. 
 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

To ma być informacja ??!! To jest satyra, parodia i groteska oraz dezinformacja ! Pogrzeb, owszem, odbędzie się o godz. 15, ale gdzie i o której wszystko się rozpocznie - tego już nie podajecie !!! A przecież trumna ma przejechać w uroczystym kondukcie ulicami z udziałem najwyższych władz RP, o czym wspominacie, ale już bez podania dokładnego programu !!! To ma być dziennikarstwo i w dodatku patriotyczne ???!!! D N O !!! Że tak robią inne media, to jasne, ale że Wy też, to już jest naprawdę beznadziejne !!!
A poza tym, może byście darowali sobie i nam głupkowate, głośne reklamy towarzyszące lekturze np. tego tekstu o Łupaszce ??!! Czy tam u Was nikt nie rozumie, że takich rzeczy się nie robi ??!! Wstyd !!!

Czy można prosić o informację o przebiegu uroczystości, gdzie można oddać hołd majorowi, trasa konduktu. Ludzie organizujecie wyjazdy na Węgry, a co z organizacją konduktu?mamy prawo być z Majorem w jego ostatniej drodze.

źródło: https://www.facebook.com/narodowesilyzbrojne/posts/431289563618292
powyższe tak dla równowagi o mjr Łupaszce; to były trudne czasy... Lepiej żeby nie wróciły...

naleza sie wielkie podziekowania Panu prof.K.Szwagrzykowi to dzieki pelnej zapalu pracy JegoI jego zespolu nasi bohaterowie NIEZLOMNI zostali I jeszcze wielu zostanie godnie pochowanych

Chwała Wielkiemu Bohaterowi!!!
Bądźmy wszyscy na Tym Pogrzebie.
Wielki Człowiek, Wielki Patriota!!!!!
Spoczywaj w pokoju!

no to resort ma cykora
a jak powtorzymy z pileckim...

zeby tylko czasu starczylo,
odbudujemy ducha narodu to i cialo sie odbuduje

Dziękuję Panie Majorze.Spij w spokoju.Mam nadzieję-do zobaczenia.

A może "bul-prezydęt" przypomni, dlaczego jego ojciec został uwolniony z oddziału Łupaszki, a następnie wstąpił w szeregi LWP!

Ale Łupaszka także był w LWP

*** KTO ZAMORDOWAŁ MAJORA ŁUPASZKE ? *** Informacja - zginął 8 lutego 1951 w więzieniu na Rakowiecki ej- mówi nam,że to było MORDERSTWO!. Chcemy poznać morderce majora Łupaszki i to bez skrywania twarzy i utajniania jego nazwiska. Zyją między Nami mordercy w Naszej makabrycznej to lerancji!. Kto ponosi pełną odpowiedzialność za ZAMORDOWANIE bł.Ks.Jerzego Popiełuszki i Naszej bohaterki *INKI* ?. Komuna mordowała Naszych Bohaterów a My... Będziemy chodzić na pomordowanych pogrzeby (sic?).*RAZ SIERPEM RAZ MŁOTEM CZE RWONA CHOŁOTE*!!!. Oddać Rosji ich agenta Wojciecha Jaruzel skiego ps.Wolski , niech nie poniża godności spoczynku pols kich Bohaterów na cmentarzu powązkowskim !.

Chwała Wielkimu Polskiemu Patriocie !!! CZAS BUDOWAĆ IM WIELKIE POMNIKI I UCZYĆ O NICH W SZKOŁACH ... No i nakręcić film, by ,,nieczytelni,, mogli poznać wielkiego Polaka ... Wydaje się, że ,,Roj,, powalczy o tzw. sukces frekwencyjny z GW7 ...

CZEŚĆ I CHWAŁA !

Niech pogrzeb mjr Łupaszki będzie manifestacją POPARCIA Polaków dla możliwości PRZYWRACANIA w Naszej POLSCE normalnej PAŃSTWOWOŚCI . Bądźmy tam WSZYSCY !!!

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!!!!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl