niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 maja 2016

Wałęsa nie przyjdzie na debatę! Zamiast tego „odda IPN do sądu”

Dodano: 03.02.2016 [09:25]
Wałęsa nie przyjdzie na debatę! Zamiast tego „odda IPN do sądu” - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Najpierw poprosił Instytut Pamięci Narodowej o debatę o swojej przeszłości. Później wyszło na jaw, że w tym właśnie czasie ma zaplanowaną już podróż do Chile. Teraz postanowił wytłumaczyć o co chodzi, oraz stwierdził, że zamierza „oddać IPN do sądu”. Zarzuca tej instytucji działanie na jego niekorzyść oraz dopuszczenie nieodpowiedzialnych i niefachowych ludzi do „wyciągania i publikowania pomówień”. Napisał też, że IPN stanął po stronie „manipulacji i kłamstw”.
 
Były prezydent zwrócił się do gdańskiego oddziału Instytut Pamięci Narodowej, by ten zorganizował debatę o jego przeszłości.
 
Później okazało się, że nie ma zamiaru konfrontować się z kimkolwiek, albowiem w dniu debaty ma być... w Chile. „Cyrk” – napisał wtedy Sławomir Cenckiewicz.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Wyszkowski o Wałęsie: Można zarobić w Chile, więc poleci za pieniędzmi. Jak zwykle

Dodatkowo zastanawiającym jest, że datę wizyty w Chile Wałęsa znał już 4 stycznia, czyli cztery dni przed wysłaniem pisma do IPN. 
 
Lech Wałęsa postanowił zabrać w tej sprawie głos, na swoim blogu. Napisał, że w sprawie jego „rzekomej” współpracy z SB IPN działał niedbale i nieuczciwie. Dodatkowo na samym wstępie uznał, że spotkanie zorganizowane przez IPN, które miało prowadzić do poznania prawdy nie uda się.

„IPN opowiedział się po stronie manipulacji i kłamstw opracowanych i podrzuconych przez SB”

– napisał.
 
Były prezydent przekonuje, że SB zniszczyło mnóstwo tomów teczek o nim, zostawiając tylko „kilka karteluszek”, które według niego były „fachowo przygotowane”.
 
Jednak jak widać Wałęsa nie ma zamiaru się z tym skonfrontować, bo na debatę nie przyjedzie. Jak sam napisał „IPN oddaję do sądu”.

Załączamy cały wpis Lecha Wałęsy.


(fot. screen wykop.pl/ludzie/lechwalesa/)
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum
ZAWIODLES LUDZI KTORZY CI WIERZYLI DLA PIENIEDZY OSZUKUJESZ SYNKA WYSLALES DO PO ABY KONTYNUOWAL DORABIANIE SIE NA POLSCE BYLAM JEDNA ZTYCH KTORE DO NIEDAWNA WIERZYLY W CIEBIE MASZ 70 NA KARKU DO KOSCIOLA CHODZISZ A OSZUSTEM JESTES CZEMU NIE POWIESZ CALEJ PRAWDY ZE SIE BALES BO MIALES 8 DZIECI ZE WIERZYLES W SOLIDARNOSC NIE WYTLUMACZYSZ CO NAPRAWDE SIE STALO POLONIA NA SWIECIE JEST OGROMNA ZROBIMY CI OPINIE NA JAKA ZASLUZYLES DO TEJ PORY MOWILAM WALESA NIE MOGL ZDRADZIC TO TYLKO WALKA O STOLEK DZIS KAZDY JEST BOCHATERM IPEWNO SA ZAZDROSNI DLATEGO TAK MOWIA NA EMIGRACJI JAK PRZYJECHALES DO HAMILTON PRZEMAWIAC PLAKALAM WIERZYLAM ZE WRUCE DO POLSKI ZE SIE UDA DZIS NADAL TU JESTEM BO W POLSCE RZADZILI POST KOMUNISCI I ZDRAJCY JEZELI STARUCHU MASZ CHOC TROCHE GODNOSCI WYSPOWIADAJ SIE PRZED SMIERCIOM POLAKOM BOCHATER PRZYZNAJE SIE DO BLEDOW A TCHORZ LAPY PO KASE WYCIAGA NIE POKAZUJ SIE WIECEJ W KANADZIE W ONTARIO(Morus: Na naszym portalu nie piszemy Caps-Lockami. Ostrzeżenie)

GRACE - Społeczeństwo składa się ze zwykłych ludzi, logicznie myślących....oraz z OSZOŁOMÓW. Dla ludzi logicznie myślących, ta debata Wałęsy nie jest potrzebna. Bo Ci ludzie myślą - więc wiedzą jaka jest prawda. Natomiast OSZOŁOMÓW nic nie przekona...właśnie ze względy na to - że nie mają tego daru logicznego myślenia. Także ta debata nic by nie zmieniła...i zostało by po staremu - WIĘC PYTAM...PO CO ???

Bolek chyba nie zniszczył wszystkich teczek na swój temat, niedbały w swoich poczynaniach, gonił tylko za pieniędzmi, a teraz będzie skarżył wszystkich i podawał ich do sądu, wszystkich, którzy chcą, żeby za swoje kłamstwa i zdrady zapłacił. Co dobrego zrobił, to złym nadrobił.

A co Pana zdaniem ten pan zrobił dobrego dla kraju?

No i dobrze, że w końcu poszedł do głowy po rozum....i zrezygnował z tej debaty - bo dał by tylko tą debatą pożywkę dla OSZOŁOMÓW. Ja nie byłem zwolennikiem tej debaty - bo uważam, że OSZOŁOMSTWA nigdy....niczym się nie przekona. Bo dla OSZOŁOMSTWA potrzebna jest pożywka w postaci PARANOI...a nie prawdy. !!!

Masz rację Realisto, Wałęsa tylko by "wsadził kij do mrowisko" a nic by tym nie osiągnął. Ci co wierzą, że był Bolkiem nigdy nie uwierzą, że mogło być inaczej.Bo jak by mieli dar logicznego myślenia, to sami doszli by wcześniej do wniosku, że te oczernianie to jest propaganda

Żadna propaganda.To jest prawda!!!On o tym doskonale wie...Powinien mieć odebraną nagrodę Nobla.Ta nagroda właściwie należała się pani Annie Walentynowicz.

To było do przewidzenia.Zwykły Wałęsa-narobić szumu i dalej nici ,jak nie widzi dla siebie korzyści.Ale ludzie już się nie nabierają na te sztuczki.Panie Wałęsa,bez względu na to co jest w dokumentach ,które zostały zaszachrowane przez Pana -winien Pan je zwrócić do kompletu i wtedy można rozmawiać z historykami.A tak to tylko ośmieszanie się.A swoją drogą dziwię się tym co go tak zapraszają na tzw.wykłady.Posłuchać mądrego człowieka -wielka sprawa,mozna nawet za bilet zapłacić,ale Wałęsę?

Dobrze ze niechce jak niejaki Marian z serialu podać IPN na kolegium.

spolem w spale pilem w chile belem iwigilowany ile wypiolem z bronkiem szechterem kuroniem-WSZYSTKIE AGENTA PREZYDENTA -UBEKI jedyny profesor L Kaczynski nikt uczciwemu kartoteki nie zalozyl no bo nie gral w totolotto

Wie ktoś dlaczego ten pan prezydęt wszystkich do sądu pozywa? To taka gra czy przyzwyczajenie? Od razu mi się kojarzy to ze "Ogniem i Mieczem" gdzie się dziady 50 lat o "spadające gruszki" sądziły. Nic się nie zmieniło....

Czytać książki Cenckiewicza i dowiadywać się prawdy o Bolku, transformacji i IIIRP.

Czy Wałęsa Bolek czy Lolek i tak trzeba go wysłać do Psychiatry .Wałęsa stoi na skraju OBŁĘDU i załamania Nerwowego .Burak z Popowa wszedł w walonkach w Salony polityczne i wierzy że O TAKE POLSKĘ MU CHODZIŁO.

"nie właściwie , nieuczciwie" co to za gramatyka ??? WYSTARCZY TEJ BŁAZENADY , daj Pan sobie spokój. Co Pan chce udowodnić ??? występuje pan wbrew faktom. DLACZEGO WYJEŻDŻA PAN DO CHILE ????? CZY TO WAŻNIEJSZE OD OCZYSZCZENIA SWOJEGO WIZERUNKU ????

A skąd on wie, że zniszczono 100 tomów ? Chyba sam je niszczył.

Strasznie cienki ten Bolek.

"bendem pałować solidarność "........szzzzzzzooooooooooook

To jest naprawdę stuknięty facet !!!

Tego gamonia trzeba leczyć. On jest chory i bredzi. Do czubów z gamoniem :(

Przecież powiedziałem od razu, że jest to gra i podpucha i o żadną debatę mu nie chodzi, lecz tylko o zademonstrowanie gotowości do obrony swojej "niewinności". I powiedziałem, że pod byle pretekstem z tej debaty się wykręci. Jemu chodzi tylko o wywołanie wrażenia, że on jest niewinny i gotów jest tej "niewinności" własnymi ręcami bronić, tak jak własnymi ręcami obronił komunizm, pardon, gdzie tam znowu obronił, on go własnymi ręcami obalił.

całe szczęście że los człowieka zależy od woli Boga bo co by to było gdyby np. taki trybunalista ostateczny był nieśmiertelny aż strach pomyśleć i to samo jest z tym naszym noblistą co to do usr... śmierci będzie udowadniał (na lewo) swoją nieskazitelność w zaprzyjaźnionych mediach a tak po prostu nie stawi czoła wyzwaniu (z prawa) i spokojnie nie wskoczy w tużurek i bambosze

Bolek "odda IPN do sądu”. Bolek chociaż taki marny i już zużyty ciągle jest narzędziem komunistycznej bezpieki. W nawiązaniu do sąsiedniej informacji o Marku Dukaczewskim, który teraz po śmierci Czesława Kiszczaka jest najwyższym przełożonym Bolka, Bolek otrzymał rozkaz "oddać IPN do sądu"!

CYTUJĘ: "Były prezydent przekonuje, że SB zniszczyło mnóstwo tomów teczek o nim, zostawiając tylko „kilka karteluszek”, które według niego były „fachowo przygotowane”". Panie Prezydencie może udostępni Pan wypożyczone dokumenty dotyczące "BOLKA" Na co one były Panu potrzebne??

dokładnie!

a przy okazji polecam na YT spotkania z Panem prof. Cenckiewiczem nt jego najnowszej ksiazki o Wałesie , ujmujacej postac Walesy jako całosci ; mozna powiedziec ze wiemy juz czemu z tej maki chleba byc nie mogło

Bolek, skończ tę błazenadę, wstydu oszczędź....

Czyli znów "jestem za a nawet przeciw". Czy ktoś z taką osobowością mógł obalić komunizm? Pan Prezydent sam podważa cały czas swój autorytet.

No i LOL(EK) wymiękł :)))))))))))

Ten Ubecki konfident i donosiciel !

Nic nie moze dziwic co ten czlowiek mowi albo robi.

Jedno co bym sie po nim spodziewal to przczytanie kolejnej - bedzie to druga, ksiazka, bo chwalil sie kiedys prezydent Bolek Walesa, ze on jedna ksiazke "O Ali i Asie" przeczytal ! !!

Bolek Walesa to najwiekszy wstyd Polski !!

Walek Bolęsa :-)

Dukaczewskiego odsłonili to i on sie wystraszył.A miał nadzieje... .

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl