niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Posłanka Petru uciekła z TV Republika po obejrzeniu programu „Kulisy manipulacji flesz”

Dodano: 26.01.2016 [23:35]
Posłanka Petru uciekła z TV Republika po obejrzeniu programu „Kulisy manipulacji flesz” - niezalezna.pl
foto: screen TV Republika
Joanna Schmidt, posłanka Nowoczesnej, miała dziś dyskutować w Telewizji Republika z Małgorzatą Gosiewską z Prawa i Sprawiedliwości. Czekając na wejście, w hallu telewizji oglądać można program Republiki na żywo. Dzisiejsze „Kulisy manipulacji flesz” o 20:40 poświęcone były kompromitującej nieznajomości podstawowych faktów historycznych przez lidera Nowoczesnej. Po obejrzeniu programu - posłanka z partii Petru uciekła z siedziby telewizji.

Co tak zdenerwowało Schmidt? Prowadzący program Katarzyna Gójska-Hejke i Piotr Lisiewicz przypomnieli najbardziej kompromitujące z powodu nieznajomości historii – niekiedy wręcz na poziomie gimnazjum - wpadki Ryszarda Petru. W siedzibie Republiki, czekając na wejście do studia była też Dorota Kania, autorka tekstu opublikowanego w „Gazecie Polskiej”, a dotyczącego lidera Nowoczesnej: Petru wychowany pod okiem GRU. Człowiek cienia

Petru twierdził jakiś czas temu, że zamach majowy przeprowadzony został przez Piłsudskiego w… 1935 roku, w którym Marszałek zmarł! Mówił o tym w TVP Info:  „Przypomnę, przed wojną był taki moment, że Piłsudski po 35-tym, zamach majowy, a potem to, co się działo do 39-tego było swego rodzaju nagięciem... zerwaniem tych szwów”.

Z kolei w radiu RMF stwierdzając, że „imperia padają zwykle w szczycie swej chwały i to jest właśnie ten moment w PiS-ie”. W tym momencie prowadzący audycję Konrad Piasecki zapytał, które z imperiów upadało w szczycie swej chwały. Petru odpowiedział, że było to Imperium Rzymskie. Dopytywany przez Piaseckiego, czy jest pewien tej odpowiedzi, lider Nowoczesnej odparł „oczywiście”. Wtedy dziennikarz przypomniał, że szczyt chwały Imperium Rzymskiego przypada na mniej więcej 100 r. n. e., a upadło ono w 476 r.

Bodaj najbardziej absurdalną wpadką Petru było nazwanie w czasie konferencji prasowej święta Trzech Króli, „świętem Sześciu Króli”. Być może jedynym usprawiedliwienie tej niewiedzy jest fakt, że Petru jako nastolatek mieszkał w Związku Sowieckim, a tam owego święta nie obchodzono?

Prowadzący program przypomnieli też twitterowy komentarz Michała Majewskiego z „Wprost”, który zakpił z nieznajomości historii przez Petru historii pisząc: „Ryszard Petru złoży dziś kwiaty na grobie Eligiusza Niewiadomskiego zastrzelonego przez Gabriela Narutowicza”.

Kim jest posłanka Joanna Schmidt, która oświadczyła wydawcy programu w Telewizji Republika, że jest zniesmaczona tym, co zobaczyła i zamiast skorzystać z prawa do podjęcia polemiki z zarzutami na wizji, uciekła z siedziby stacji?

Do niedawna była ona kanclerzem poznańskiej Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa, przez lata zatrudniającej weteranów komunistycznej uniwersyteckiej politologii z czasów stanu wojennego. W ostatnich latach w roli gościnnych wykładowców występowali w auli owej szkoły m. in. Wojciech Jaruzelski i Janusz Palikot.

W odpowiedzi happeningi wyśmiewające rektora uczelni, weterana PZPR Karola Olejnika organizowała Akcja Alternatywna Naszość. Jaruzelskiego przywitała ochrona z ZOMO, zaś po Palikota przyjechała szambiarka.

Od tego czasu szkoła posłanki Nowoczesnej zyskała przydomek Wyższej Szkoły Gotowania z Jaruzelskim. Prawdopodobnie to było powodem zmiany jej nazwy na dość kuriozalną: Collegium da Vinci. Jak pisała lokalna prasa, zmianę nazwy przeprowadziła przyszła posłanka Joanna Schmidt.

„Kulisy manipulacji flesz” ukazują się w Telewizji Republika od poniedziałku do czwartku o 20:40. Natomiast w piątki o 21.30. widzowie obejrzeć mogą magazyn „Kulisy manipulacji”, pokazujący najbardziej bezczelne kłamstwa i manipulacje mediów z całego tygodnia.
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Na pewno śpieszyła się na samolot do Portugalii

to moja koleżanka by ją załatwiła z histori na dobre....ponieważ zna polska historie bardzo dobrze że aż polscy wykładowcy byli zaszokowani pamięcią i wszystkich królach itd wojnach powstaniach.....a nie mieszkając w polsce znając tak dobrze wszystko to rzeczywiście coś wspaniałego...

co to za bagno?

Ona w telewizji jak mantrę powtarza słowo '' piniondze '' !!! Co to są piniondze?

A swoją drogą NowoŚmieszna skończy jak Pali Kot!

Telewizja nazwana Rzecz stworzona pospołu (only satelite)w obecnym czasie NIE MOŻE pozostawać płatną ,teraz,kiedy,szczególnie trzeba chronić i umacniać obecny Rząd i większość w Sejmie i Senacie RP

dobrze, że ludzie miłujący starą władzę zaglądają na niezależną, może w końcu dojdzie do ich świadomości parę niezbitych faktów, może zauważą, że lewacka propaganda starego Świńskiego koryta nie musi być prawdą...

i że normalni ludzie wybrali nowy rząd..

myślę że sporo ludzi z tego grona wchodzi tutaj żeby poprawić sobie humor :) "normalni ludzie wybrali nowy rząd" a dalej są tacy sfrustrowani i nienawistni...

Najlepszym dowodem na charakter Petru i to że nie potrafi on się przyznać do najmniejszej nawet wpadki jest jego żałosna wypowiedź po wywiadzie J. Kaczyńskiego, który spowodował, że wszyscy idioci przyznali się kim są... Chodzi o ten "gorszy sort". Nie wysłuchawszy całego wywiadu, Petru zapowiedział oddanie sprawy do sądu. Nazajutrz, gdy ten bałwan musiał już znać cały kontekst wypowiedzi Kaczyńskiego, spytany czy nadal podtrzymuje chęc oddania sprawy do sądu, odpowiedział, że TAK... No to kiedy, TUMANIE, wypierdku balcera, ta rozprawa????????

posłanka która wystąpiła w sejmie mówiąc do Pana Timmermansa po niderlandzku to Ewa Kołodziej z PO...oto mail do Pani posel: Ewa.Kolodziej@sejm.pl proszę słać jej wiadomości o tym , że się za nią wstydzimy...Chwała Wielkiej Polsce!!

Do KAT ty madrala przejc na Onet chlopski demagogu pomyliles strony internetu tam lansuja PO i inne antypolskie partje.

I jak zwykle niemieckie nazwiska u Petru.
Przyszli do sejmu i chcą przejąć Polskę reprezentanci obcych narodów.
To jest qrwa skandal!

Petru u ten cały cyrk demokratyczny opłacane są z funduszy żyda Sorosa, który to jest częścią grupy finansowej Rothschilda. Przypisywanie Petru agenturalności rosyjskiej to już czysta kpina z ludzkiego intelektu. Ile trzeba mieć bezczelności aby takie idiotyzmy wypisywać, no, chyba że robione to jest celowo. Petru to klasyczny szabas-goj.

Nie piernicz Dariuszku, chlopczyku jeden!
Sowieci nie zatrudnili jego rodzicow tak sobie, tylko dla wykorzystania ich wiedzy, zawodowych umiejetnosci...
aby pozniej, po latach puscic ich luzem, bez cugli!

Petru, to typowy resortowy bekart!
...A Soros, to wegierski zyd, sQ***syn finansujacy wszelakie lewactwo tego swiata!

A teraz Dariuszku, umyj zabki, zrub siusiu i idz lulu!

czy można prosić o jakieś dowody popierające Pański wywód?

ps. "zrub"...?

Te-Michaś-czep sie tramwaju i czytaj ze zrozumieniem chopie! Widzisz, że pisał to POLONUS przecie!?! Więc ON MA prawo napisać ZRUB- co wcale nie oznacza,że ty masz prawo zadawać głupiego pytania na temat rzeczy oczywistych...

Jednak szacunek. Lepiej milcząc wyglądać na głupka, niż się odezwać i rozwiać wątpliwości.

Dajcie spokój panu w sfetru. W jeo ugrupowaniu ten poziom wiedzy historycznej i oczytania jest obowiązujący.

Ludzie, dlaczego wymagacie od kogos kogo szkoliło GRU znajomości naszej historii? Przecież to logiczne że ktoś taki niczego nie umie, prócz bełkotania. To taki pali_głup II

Ten pan w swetru byłby doskonałym sprzedawcą bezpośrednim. nawet jak konfabuluje, po prostu zmyśla na poczekaniu, przywołując mgliste przebłyski wiedzy, robi to z taką pewnością siebie, wręcz bezczelnością, że dla wielu naiwniaków (nieuków)jest przekonujący. świetnie sprawdziłby się we wciskaniu odkurzaczy za 5 tys.

a mnie zastanawia ze te kobity od swetru maja takie obcobrzmiace nazwiska, takie niemieckie chyba...

Cały szacun dla Pani Joanna Schmidt, - miała odwagę wyjść

Chyba powinno być: "miała odwagę uciekać"

Jak Janosik, który wszedł do kościoła w Dębnie, wyszedł w Dolinie Chochołowskiej, pani Joasia chyba przypadkiem weszła do nowoczesnej a wyszła ze studia Republiki. Cud mniemany...

Po przeczytaniu komentarzy wiem, które 'chrześcijańskie" portale, telewizje, radia obchodzić szerokim łukiem. To samoobrona przez trucizną sączoną w imię kogo? bo nie Boga.
Ponieważ czyta to bezrefleksyjne b....spodziewam się pod tą opinią tylko wylanego na mnie szamba, a nie refleksji....
Tak trzymajcie, szybko w tym szambie utoniecie....

A co takiego "masz" do chrześcijańskich portali, TV etc.? Nie interesuje cię to, to nie patrz. Chyba, że wolisz patrzeć na mułłę wyjącego o świcie w kierunku Wschodu? Albo jesteś jednym z tych biednych, inteligentnych ateistów?

Dziwisz się G.? Z tym Nickiem wszyscy będą cię z szambem kojarzyć. Już sama twoja tutaj obecność tworzy je... Wcale mnie nie obchodzisz.

Jak sie nie ma argumentow,i glupio juz klamac.
Jak PRAWDA powala z kim sie trzyma( elyta intelektualna!).
To atakuje sie nas nasza wiara ,katolicyzmem...
Bedziemy tak trzymac,i ujawniac 'madrosci' bandy nieukow,kretaczy i oszustow.
PRAWDA jak oliwa...

WYSTKIE TWARZE nOWOCZESNEJ POZA ZAROZUMIAŁYM PETRU
TO LUDZIE BEZBARWNI I Z NIKAD.OPROCZ TEJ PANI Z POZNANIA
ZASŁUZYŁA GŁUPOTA POSŁANKA NOWOCZESNEJ Z TORUNIA ,NIEJAKA
WIELGUS ,KTÓRA JAK NIEPRZYTOMNA BIEGAŁA PO MÓWNICY I POKAZYWALA PIASTKI.
RZEC MOZNA " O TEMPORA O MORES"
TYLKO W TAKIEJ KOMPANIJI PETRU ZAGONCZYK Z RUMUNII
MOZE BŁYSNAC.TYLKO ZE SEJM TO NIE DZIKIE POLA

Co się dziwić gdy reforma edukacji spowodowała że teraźniejsi maturzyści wielkość miasta lub kraju oceniają po nowych chodnikach i wyglądzie centrum a nie po ilości dostępnych miejsc pracy. Gdy markety są ok a sami myślą o wyjeździe za granicę. A historia to była jedna godzina w pierwszej klasie, a w następnych już niema to po co pamiętać. Przecież nie jest potrzebna do zarabiania, a za granicą być Polakiem to wstyd.

To trzeba się cieszyć, że Petru tak mało popełnia błędów.

Porozumienia miedzy naszymi plemionami NIE BEDZIE! SMUTNE! Poziom zmanipulowania ludzi popierających PO jest ogromny!Zapracowały na to lata mistrzowskiej propagandy!Nie ma chęci do dyskusji na argumenty!!!!! Jest CZYSTA NIENAWIŚĆ!Ostatnio, ja naiwny, chcący nawiązać nić porozumienia, zostałem sprowadzony do parteru! Na to trzeba lat,dobrych, rzetelnych mediów i sprawnej komunikacji rządu ze społeczeństwem!!!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl