niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

W Sejmie ustawa uchylająca "bratnią pomoc". Kukiz nie chce niemieckich jednostek w Polsce

Dodano: 14.01.2016 [16:14]
W Sejmie ustawa uchylająca "bratnią pomoc". Kukiz nie chce niemieckich jednostek w Polsce - niezalezna.pl
foto: Jocian; creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5/deed.en
W Sejmie znajduje się projekt ustawy, który znosi mocno kontrowersyjną ustawę 1066 o „bratniej pomocy”, która została w 2014 roku przepchnięta przez rząd PO przy wsparciu PSL, SLD i Twojego Ruchu. Regulacja znosząca przepisy przyjęte przez Donalda Tuska została złożona do laski marszałkowskiej przez posła Kukiz’15, Roberta Winnickiego.

10 stycznia 2014 r. Sejm VII kadencji przegłosował ustawę o "bratniej pomocy". Zakładała ona, że funkcjonariusze obcych państw mogą brać udział w operacjach na terenie Polski. Normowała ona podstawy prawne mające umożliwić interweniowanie na terytorium Polski „w razie” „zagrożenia bezpieczeństwa publicznego" lub „porządku publicznego".

Za głosowało wtedy 268 posłów z PO, PSL, SLD i Twojego Ruchu. Przeciwni takiemu działaniu było 140 polityków PiS i SP.

Rok później rząd Platformy poszedł o krok dalej. 9 lipca 2015 r. w życie weszła umowa o współpracy policji niemieckiej i polskiej. Umożliwiła ona samodzielne działanie na terenie Polski niemieckiej policji i służb specjalnych włącznie z tzw. funkcjonariuszami „pod przykryciem”.

CZYTAJ WIĘCEJ: HALT Obywatelu! Co może w Polsce niemiecka policja i agenci „pod przykryciem”


Takie porozumienie dało możliwość użycia broni palnej na naszym terytorium – nie tylko w wypadku zagrożenia życia. Odpowiednio interpretowane przepisy mają pozwolić również na podporządkowanie polskich jednostek policji zwierzchnictwu niemieckiemu – podaje niewygodne.info.pl.
 
Nie trzeba mówić, że takie polsko-niemiecka umowa wykracza znacząco poza europejskie normy.
 
Niemiecka policja na ulicach Warszawy, obce służby na meczach piłkarskiej ekstraklasy, szpiedzy ze Wschodu swobodnie przechodzący przez polskie granice – tak może wyglądać polska rzeczywistość.

Robert Winnicki złożył w Sejmie projekt uchylający ustawę 1066. Jeśli tak się stanie, porozumienie o polsko-niemieckiej współpracy policji z lipca 2015 r. zostanie automatycznie wypowiedziane.
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Tym razem muszę zgodzić sie z Kukizem ,żadnych wojs niemieckich w Polsce.

Ustawa o udziale zagranicznych funkcjonariuszy lub pracowników we wspólnych operacjach lub wspólnych działaniach ratowniczych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - taki jest tytuł ustawy.. Proszę niech mi ktoś wskaże artykuł mówiący o możliwości interwencji obcego państwa w RP ot tak sobie ..... a ustawa normalizuje dokładnie to :: zasady udziału zagranicznych funkcjonariuszy lub pracowników
we wspólnej operacji lub wspólnym działaniu ratowniczym na terytorium Rzeczypospolitej
Polskiej, prowadzonych przez funkcjonariuszy lub pracowników
Policji, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu lub Państwowej Straży Pożarnej.Służby, , prowadzą wspólną operację lub wspólne działanie ratownicze z zagranicznymi służbami odpowiadającymi im zakresem kompetencji, - gdzie tu interwencja jakaś ?????

Po pierwsze ,jak zwykle na pewno są luki prawne a po drugie po co nam potrzebna pomoc niemiecka.Niemcy , oprócz handlu , niech trzymają od nas z daleka .Zbyt żywa jest ich niedawna obecność w Polsce

I co z ustawą 1066? Dlaczego nie została jeszcze uchylona? DLACZEGO?

W komentarzach panuje język nienawiści, w czym zatem jesteście lepsi od tych to wyzywacie? Poprawe trzebą zacząć od siebie samego by móc pomagać innym sie zmienić na lepsze.

W pierwszej kolejności projekt Winnickiego uchylający ustawę 1066 powinien być przegłosowany.Natychmiast jeśli nie chcemy ich interwencji na terenie naszego kraju nawet z powodu wyimaginowanego bo UE jak widać stać na wszystko przeciw RP!

Pomyslodawcy i autorzy 1066 winni byc uznani jako zdrajcy Ojczyzny i jako zdrajcy osadzeni.

Pomyslodawcy i autorzy 1066 winni byc uznani jako zdrajcy Ojczyzny i jako zdrajcy osadzeni.

"Jedzie tuSSk - CHyzy Ruj !!!!
Zdrajca, klamca, oszust, zboj !!!!
Jedzie tuSSk - Audi czworka,
jedzie tuSSk - ze swa corka.
A za nimi "dwor" ....
AMBER - zlota WOR !!!!"
---------------------------------------------------------
Dla ZDRAJCOW Polski ..... nasz narod nie powinien miec ZADNEJ LITOSCI w swoich sercach !!!!

KARAC przykladnie SUROWO BARDZO !!!!

A moze wowczas, co poniektorym przekupnym SK_RWYSYNOM, fatalne konsekwencje takowych czynow, dalyby wiele do przemyslenia, zanim podjeliby sie ZDRADY witalnych interesow narodu & panstwa polskiego ....dla OBCYCH !!!!

ENDE

Ustawa oddająca obcym służbom władzę nad polskimi obywatelami na terytorium Polski jest de facto zrzeczeniem się istotnej części własnej suwerenności (a więce poważnym naruszeniem Konstytucji), przyznaniem do niewydolności Państwa i widomym potwierdzeniem bluzgów pewnego b. ministra o kamieniach i państwie istniejącym teoretycznie. Pamiętać przy tym należy, że przy tego typu "równorzędnych" umowach, równorzędność będzie taka jak stosunek siły i potencjału obu państw, ergo: państwo silniejsze zdominuje słabsze, tym bardziej jeśli państwo słabsze zgadza się na takie "umowy" i nie broni się przed stopniowym osuwaniem się do roli terytoriów zależnych/kolonii.

Nawet gdybyśmy byli zainteresowani nasza interwencją na tamtym terenie - to jak nic uznaliby nasz e działanie za niezgodne z traktatami unijnymi i użyliby własnej siły by nas wykopać!!!Prawo unijne działa w jednym kierunku - w kierunku dominantów a więc Niemiec. Trzeba jak najszybciej przywrócić suwewrenność RP!!!!

Za srebrniki tak się sprzedać RZESZY i jeszcze nie widza problemu szczyt ignorancji

ZDRAJCY POLAKOW !!!

zdrajcy tusku i bienkowska odebrać paszporty polskie,jedno mówiło,ze Polska to nienormalność,drugie sorry ale taki mamy klimat a gdy gdakało przy ośmiorniczkach,to rżało niczym koń...ale jaja,ale jaja...
http://solidarni2010.pl/32466-...
nasze podpisy pod tą petycją niech będą odpowiedzią dla tuska i jego pańci jajcarskiej

BRAWO KUKIZ'15 !!!

Czekałam na taką decyzję i jestem jak najbardziej ZA!!!

Niemcy czekają tylko na to, aby poprzez KOD-y podburzyć do zamieszek i wejść na terytorium Polski!!!

Jak najszybciej przegłosować i wypowiedzieć to zdradzieckie porozumienie!!!

Jeszcze ważne dla Pani Beaty Szydło, rządu i Pana Prezydenta: absolutnie nie ufać nikomu z PO i Nowoczesnej!!!
Nie ufać Bieńkowskiej, która próbowała tłumaczyć cokolwiek Panu Waszczykowskiemu!!!
Unia składa się w znacznej większości niestety z lewaków, a do nich należą PO i Nowoczesna!

Ale my damy radę! I ja osobiście z całego serca wspieram obecny polski rząd jak również Pana Prezydenta Andrzeja Dudę! Spokojem i stanowczością przezwyciężymy wszystko!

SZCZĘŚĆ BOŻE!

Liczmy dni do 19-go, bo to mi brzydko pachnie - histeria z demokracją w Polsce i inne takie niebezpieczeństwa ,których nikt nie widział oprócz sprzedajnych dziennikarzy i oczywiście polityków - targowiczan.

szacunek panowie - Kukiz' 15 , brawo

Czy tych wszystkich poslow,ktorzy glosowali w 2014 i 2015roku za tymi ustawami,nie nalezaloby czasami postawic przed Trybunalem Stanu za zdrade Ojczyzny i Narodu?Przeciez to jawna,zorganizowana decyzja,ktora bezposrednio zagraza bezpieczenstwu naszemu krajowi.Przeciez takich punktow w naszej Konstytucji jest bez liku.Na pewno co najmniej ze dwa by pasowaly pod ten czyn poslow zdrajcow POLSKI!!!!!To jeszcze gorzej niz Targowica!!!Panie Ziobro!!!Wierze w Pana i licze na to,ze ta przestepcza organizacje Pan rozwiaze,bo jak nie,to na pewno Narod to zrobi!Ale wtedy bedzie balagan,a raczej tego nikt nie chce w tym kraju.Rano o 6.00 kazdego jednego w tym samym czasie zapuszkowac i przeczytac mu jego prawa.Wszystkich,ktorzy za tym wtedy glosowali.

Czy PIS zaskarżył wtedy tą ustawę do TK i jak rzeplin wtedy zareagował? No jestem ciekaw.Może jeszcze leży w zamrażarce.

Niezle to sobie lewackie,polskojezyczne q-rwy wykombinowaly!
Jatrza JUZ,i bezczelnie nawoluja do wyjscia na ulice,do zamachu stanu,pod przykrywka walki o 'demokracje'!
A jakby zrobilo sie goraco ,to prawnie wjada sobie terazniejsze niemieckie oddzialy SS do POLSKI ,i beda strzelac "POLSKIM BANDYTOM" w plecy,bo ci zagrazaja 'demokracji'lisa,petru,schetyny,i donka!
Brak slow...
UCHWALC,I UCHYLIC JAK NAJSZYBCIEJ TE PRZERAZAJACA UCHWALE!!!

Nareszcie!!! To jest arcywazna decyzja sejmu i niewyobrazam
sobie zeby nie zostala zatwierdzzona. BO TO JEST GWARANCJA
NASZEJ NIEPODLEGLOSCI. I gdy sie zabezpieczymy od interwencji
"bratnich" sil, wtedy bedzie mozna zabrac sie za lustracje
i rozliczanie komuchow, zdrajcow z PO, PSL, Twojego Ruchu,
SLD, i podzegaczy do wojny domowej; Lisienkow, Kohnow,
Schechterow, Stolzmanow,Szmatynow i reszte tej bandy.
Pod sad Targowice! Odebrac obywatelstwa, wygnac, skazac i za
kraty, A zaczac od przywrocenia kary smierci za zbrodnie
przeciwko polskiej racji stanu. A wtedy KODowcy znikna
z polskich ulic, a zapelnia samoloty do Berlina, Tel Awiwu
i Moskwy. Dzieki panowie Kukiz I Winnicki!!!

Nawet w nocy.... jak najszybciej.... Już słyszę skowyt tefałenowski.... już czuję jad gazety.....

Polacy potrafią sami zadbać o swoje sprawy w Polsce i nie potrzebują "bratniej pomocy". Pamiętamy bratnią pomoc ZSRR.
Brawo dla wnioskodawcy!!!

Brawo , bardzo dobrze ! Mnie też ta ustawa 1066 była solą w oku, kością w gardle , zadrą w sercu ? Oni mieli nas za idiotów i tak od d.. (Róża) strony zaprzedawali POLSKĘ po kawałku? A to oddali Niemcom niebo nad Szczecinem , a to wyzbyli się stoczni w Gdańsku , jeszcze 4 lata ich rządów i obudzilibyśmy się bez jednego wystrzału w Izraelu ?

WRESZCIE!!!
Dziękuję Panie Winnicki z całego serca i będę o tym pamiętał.
Wreszcie mamy w sejmie posłów patriotów!

Jeszcze Polska nie zginela poki my zyjemy!!!...
Szanowny Panie Winnicki, z calego serca skladam Panu
oraz Panskiej Parti Kukiz, wyrazy najglebszego szacunku
i podziekowania za taka incjatywe. Partia Kukiz oraz
Prawo i Sprawiedliwosc jest jedynym gwarantem Polski suwerennej. Nie pozwolcie Panstwo prosze, zeby niezawislosc Polski byla zagrozona przez konfidentow i zdrajcow ojczyzny.

Won z Polski mordercy szkopy

Popieram - jeżeli będzie nam pomoc potrzebna to zawsze zdążym,y o nią poprosić bez mozliwości samodzielnego obcego wejścia pomocników'

Plan masonskich zydow , najpierw PO odpolszczala Polske, zniesli granice, teraz wprowadza swoja straz bez zgody panstwa. Merkel juz powiedziala ze narody powinny wyzbyc sie swojej kultury na rzecz wspolnoty europejskiej, a niemcy powinny pozostac przy swojej.

Ani sie nie obejrzymy i wszyscy jestesmy mahometami, europejczykami i niemcami!

Nie dajmy sie unijnym wariatom i szalencom opanowac!
Jestesmy narodem suwerennym i nie powinnismy zadnym strachom ulegac chocby nawet mieli nam ograniczyc dotacje, to zrobimy referendum i wyjdziemy z UE, mamy takie prawo.

Wczesniej trzeba budowac stosunki gospodarcze z krajami nadbaltyckimi, z Azja itp.

z tym wypowiedzeniem trzeba sie bardzo spieszyc bo niebawem niemcy nam zrobia hendehoh i nie bedzie nam potrzebny Polski Rzad, Prezydent i NASZ kraj. rauss.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl