niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

„Siara” o mediach publicznych: Prowadzący programy dostają jakiegoś kompletnego szału

Dodano: 30.12.2015 [19:25]
„Siara” o mediach publicznych: Prowadzący programy dostają jakiegoś kompletnego szału - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Jaka była TVP za czasów Platformy Obywatelskiej przekonał się o tym satyryk Janusz Rewiński, który robił dla niej program "Siara w kuluarach". Niestety jego emisję przerwano po trzech odcinkach. - Dlaczego? Ponieważ „bóg Europy”, czy jak mówili na niego robotnicy „słońce Peru mistrz bajeru” chciał, abyśmy wywalali stamtąd ponieważ tak zarządził. Nie było żadnego tłumaczenia - mówi portalowi niezalezna.pl "Siara".

- Mnie dotyczyła decyzja, która była drastyczna. W połowie kontraktu z TVP wyrzucono mnie z niej za to, że prowadziłem program „Siara w kuluarach”. Nigdy wcześniej takiego ruchu nikt wobec mnie nie zrobił. Mogę powiedzieć, że Telewizja Polska mnie wylansowała, bo innej wcześniej nie było. Za socjalizmu był tylko program pierwszy i drugi. Stałem się popularny jak bigos i ciasteczka do herbat - wspomina Rewiński. 

Znany satyryk ujawnia, że problemy zaczęły się, gdy w jednym z programów poruszył kwestię Lasów Państwowych.

- W programach zaczęliśmy mówić o Lasach Państwowych, o tym jak posłowie mówili do kamery jedno, a widać było z tyłu ich dziwne nerwowe ruchy. Po trzech takich programach dotyczących parlamentu i rządu okazało się, że trzy następne odcinki nie mogą już być nakręcone. Dlaczego? Ponieważ „bóg Europy” czy jak mówili na niego robotnicy „słońce Peru mistrz bajeru” zarządził abyśmy wywalali stamtąd ponieważ tak zarządził. Nie było żadnego tłumaczenia - mówi satyryk.

O kulisach likwidacji programu i zwolnieniu z TVP Rewiński wspominał już w 2012 r. w rozmowie z "Gazetą Polską":

- Dzisiaj władzę w telewizji polskiej przejęli ludzie, którym moje poczucie humoru i program przeze mnie wymyślony zupełnie nie odpowiadają. Okazało się, że kontrakt podpisany na sześć odcinków został nagle zerwany w połowie. Podczas kręcenia jednego z nich zostaliśmy wyrzuceni z Sejmu przez pana marszałka. Następny kręciliśmy już na ulicy. Kiedy nastała pani Schymalla, jako szefowa pierwszego programu TVP, nie przebrałem się nawet z mojego kostiumu do karmienia koni, żeby jechać do telewizji kręcić kolejny odcinek. Wiedziałem, że nic z tego nie będzie. Nikt z TVP nie pofatygował się nawet, żeby do mnie zadzwonić i poinformować o zerwaniu kontraktu - mówił.

Czy popularny „Siara” ogląda telewizję i jej jednostronny przekaz informacyjny?
- Nie oglądam, nie mam w domu telewizora. Choć widać jak prowadzący programy dostają jakiegoś kompletnego szału. Czytam portale internetowe, które lubię. Mam więc głowę spokojną i czystą. Z internetu dowiaduję się co się dzieje - mówi Rewiński.

Janusz Rewiński powiedział, że jest też czytelnikiem portalu niezalezna.pl
. O telewizji publicznej mówi krótko:

-  Mam nadzieję, że to się już niedługo zmieni.

Autor: Źródło:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Banda WARCHOŁOW na czele z PETRU przekroczyła juz wszelkie granice . Trzeba podjac w stos do nich radykalne kroki ., bo te warchoły i targowica uciekna pod skrzydełka carycy MERKEL tak jak zrobił Tusk a wczesniej Poniatowski który uciekł pod skrzydełka Katarzyny II.

A swoja droga to ciekawe by byly merytoryczne "pojedynki" na argumenty miedzy takimi jak Siara, Pietrzak, Gadowski, Pospieszalski i inni z ta cala banda dziennikarska ktora popieral uklad postkomunistyczny. W tle dac zespol ekspertow
,ktorzy mogli by reagowac obiektywnie i zdecydowanie na klamstwa dziennikarzy. Ale do tego trzeba jeszcze dojrzec medialnie.

Jak szybko zaPOminacie = Partia PPPP gdzie ten PAN szybko przeniósł się do tych pijących KONIAK< A kto tak uniżenie gratulował Pawlakowi gdy ten został Premierem PO zamachu Stanu na Rząd Pana olszewskiego w 1992r

Rewiński się nie sprawdził, Pietrzak też już do lamusa, ich nieprzemyślane /choć prawdziwe/ wypowiedzi będą tylko pretekstem do dalszego napuszczania na PIS i nasz Rząd.
Nam potrzeba świeżej krwi, dotarcia do młodych zagubionych wierzących w srebrny ekranik lemingów, nowych młodych kabaretów, które będą potrafiły szydzić z takiego KODU /komitetu obrony dawnych układów/ czy pet.ru jak do tej pory szydzili np. młodzi panowie i wielu innych.

A mnie to najbrdziej się widziało jak Siara wszystkim swoim świniom w chlewie nadał imiona telewizyjnych prominentów.
Mi podpał w życicu jeden ciapuch z Kurdystanu. Na imię miał Karłan. Pomyślałem wtedy- fajne imię dla psa.
Ale gdy w moim domu zawitał czworonóg to znowu pomyślałem- nie, takiej krzywdy psu nie zrobię.

Tak rządziła miłomściwie namanująca polszewicka zaraza .

- Nie oglądam, nie mam w domu telewizora. Choć widać jak prowadzący programy dostają jakiegoś kompletnego szału. Czytam portale internetowe, które lubię. Mam więc głowę spokojną i czystą. Z internetu dowiaduję się co się dzieje - mówi Rewiński.

Ja też - i też mam spokój w głowie i w sercu, i tez mam nadzieję, że media zwane publicznymi staną się publiczne, aby Polska była Polską.

Jeśli uda się zrobić to - czego chcą normalni ludzie w tym kraju, to ja będę najszczęśliwszym człowiekiem na świecie(ja oczywiście wierzę) pomimo tego, że w lutym kończę 70-tkę. A tych wszystkich, którzy tak samo myślą pozdrawiam !!

Jednak można mieć to coś, być sławnym i trzymać się zasad. Za dużo jest w Polsce tanich sprzedawczyków, sprzedających się za srebrniki

Zauważ, że to nie Rewiński odszedł z TV a że go wywalono -jakby go nie wywalono a delikatnie poinstruowano to by dalej tam robił hajs.

Rewiński to bystrzak ! Naruszył tabu Lasów...,szybko zwąchał ,co się święci.Nie popracował by dłużej...

Trzymaj sie Siara -pozdrawiam i czekam na ekranie!!!!!!!!!!!!

Perfidia, krętactwa i arogancji PSL, PO.NOWOCZESNA osiągnęły apogeum, co widać po manipulowaniu przy wyborach i wypowiedziach polityków tych formacji zwłaszcza w programach publicystycznych.
Nieudolne zaciemnianie demaskuje tępotę, kołtuństwo tych buraczanych polityków co jednoznacznie obrazuje bystrość i inteligencję ich wyborców z uszkodzonym mózgiem skaczących pajaców ...
Należy bezwzględnie wyprowadzić to niedouczone, zdemoralizowane, skorumpowane towarzystwo tam, gdzie ich miejsce. Jako dziennikarze absolutnie się nie sprawdzili, czego dowiedli przez ostatnie 8 lat, może w sprawdzą się lepiej w zakładach karnych...

Rewinski i Piasecki powinni wrocic do TVP.

Świetny był satyryczny program "Ale plama" prowadzony przez Pana Janusza Rewińskiego i Krzysztofa Piaseckiego. Do dziś utkwiła mi w pamięci ich satyryczna piosenka o skompromitowanej już nie istniejącej partii Unia Wolności, z której wywodzi się PO...też skompromitowane.

Ja też uwielbiam Pana Janusza Rewińskiego. Oprócz "Ale Plama", super było "Szkoda gadać" no i "Siara w kuluarach". Brakuje mi Pana Janusza w telewizji

Mam nadzieję, że w nowej TV bedzie miejsce na fantastyczne programy Pana Rewińskiego. Jego rewelacyjny humor i nieocenione puenty są jak wisienki na torcie. Piękne i smaczne. nie ma agresji nie ma wulgaryzmów a każda myśl trafia w 10 do celu. Czekamy na Pana!

My uważamy, że należy wyprowadzić to towarzystwo z telewizji rzekomo publicznej pod eskortą policji z budynków, a ich miejsce powinni zająć prawdziwi Polacy - ludzie prawi i wykształceni patrioci. To samo należało by zrobić z niemieckimi i ruskimi mediami.
My nie pozwolimy wam zdrajcy z mafii PO-PSL,SLD, palikociarni i Nowoczesnej, abyście dalej nas zdradzali, okradali i oczerniali nas i nasz Rząd na arenie międzynarodowej. Nie ma przyzwolenia na dalsze wasze mafijne zachowania ! Dość tego !

Ja takze uważam, że należy wyprowadzić to towarzystwo z telewizji tak samo jak wyprowadzaja tu na kontynencie amerykanskim, gdzie demokracja panuje "PELNA GEBA" I nikt nawet slowka nie pisnie.To samo należało by zrobić z niemieckimi i ruskimi mediami.Jak beda protestowac, to potraktowac to cale towarzystwo tak samo jak za czasow PO-PSL Kazdy rozumie o co chodzi. Nie bawic sie z nimi. Nie ma dalszego mafijnego znieslawiania nas i naszego Rządu na arenie międzynarodowej.Dość tego !

A ja bym liza zostawił. Z jakąś normalną pensją, programik publicystyczny na 2TVP. Pewnie by sam zrezygnował w ramach, jak to ładnie ktoś nazwał 'samookaleczenia' i darł ryja, ale ja bym go zostawił.

Spoko, podobno AGORA będzie miała program TV na nowym multicośtam (chyba, że nikt nie da tam reklam, to padnie) i to publicystyczny, to się wyżyją.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl