niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30 czerwca 2016

Centrum Eksperckie ds. Kontrwywiadu NATO. Pod sztandarem FSB

Dodano: 27.12.2015 [09:20]
Centrum Eksperckie ds. Kontrwywiadu NATO. Pod sztandarem FSB - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Tajne dokumenty, pieczątki, podpisane in blanco blankiety i rozliczenia ściśle tajnego funduszu operacyjnego znaleźli w sejfach byłych szefów Centrum Eksperckiego ds. Kontrwywiadu NATO członkowie komisji powołanej do kontroli dokumentacji Centrum. Znaleziono także rozkazy odwołania z zajmowanych funkcji płk. Piotra Pytla i płk. Krzysztofa Duszy. Oznacza to, że obydwaj świadomie nie wykonali polecenia przełożonego, co jest poważnym przestępstwem

Zasłonięty żaluzjami orzeł, a w centralnym punkcie godło Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej – tak wyglądał gabinet odwołanego kilkanaście dni temu płk. Piotra Pytla, który należał do ścisłego kierownictwa CEK NATO. Ten obrazek jest kolejnym dowodem na to, jak bardzo poprzedni szefowie Służby Kontrwywiadu Wojskowego byli związani z FSB. Przypomnijmy, że to właśnie za czasów ich rządów w SKW była realizowana umowa o współpracy z Rosjanami, którą w kwietniu 2010 r. zawarł płk Janusz Nosek, ówczesny szef kontrwywiadu wojskowego. Umowa ta – jak ujawniła tydzień temu „Gazeta Polska” – została rozwiązana przez ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza w listopadzie tego roku.

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa

Po rokoszu byłego kierownictwa CEK Bartłomiej Misiewicz, pełnomocnik ministra obrony narodowej ds. utworzenia Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO, złożył do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez pracowników, funkcjonariuszy oraz żołnierzy SKW, oddelegowanych do pełnienia obowiązków w CEK. Nieprawidłowości stwierdziła specjalna komisja powołana do kontroli materiałów i dokumentów przechowywanych w CEK NATO.

Po otwarciu sejfów znaleziono w nich dziesiątki niejawnych dokumentów, od klauzuli „zastrzeżone” do „ściśle tajne” oraz „Iran TOP Secret”. Wśród dokumentów było kilkadziesiąt stron z operacyjnych działań prowadzonych przez SKW – mimo że miały one charakter ściśle tajny, nie zostały zarejestrowane w tajnej kancelarii. Znaleziono także interpelacje adresowane do grupy posłów, dotyczące rzekomego zablokowania przez MON i SKW funkcjonowania CEK, co jest dowodem na zaplanowaną akcję przeciwko swoim przełożonym.

Medialna histeria

„Gazeta Polska” ujawniła również, że minister Macierewicz odwołał z pełnionych funkcji członków poprzedniego kierownictwa CEK NATO, którym Tomasz Siemoniak, minister obrony narodowej w rządzie PO–PSL, dał uposażenie w wysokości 20 tys. zł miesięcznie.

Mimo odwołania kierownictwo CEK nie chciało opuścić zajmowanych pomieszczeń. W momencie, gdy weszli do nich żołnierze wyznaczeni przez ministra Antoniego Macierewicza i szefa SKW Piotra Bączka, były już szef CEK płk Krzysztof Dusza zaczął wydzwaniać do dziennikarzy.

Od rana 18 grudnia media na czołówkach wiadomości informowały o „nocnej akcji”, jaką przeprowadzili urzędnicy Antoniego Macierewicza. „Gazeta Wyborcza” podała: „O godz. 1.30 w nocy urzędnicy Antoniego Macierewicza weszli z Żandarmerią Wojskową do Centrum Eksperckiego ds. Kontrwywiadu NATO”.

Były dyrektor Centrum, płk Krzysztof Dusza, był oburzony. Żalił się „GW”, że wezwana do „zdarzenia” policja odjechała.

„Zawiadomiłem policję, ale funkcjonariusze po konsultacjach z przełożonymi powiedzieli, że sprawa przekracza ich kompetencje i odjechali. Jestem wstrząśnięty, nie stało się nic takiego, co usprawiedliwiałoby takie działania. To dalszy etap demontażu ośrodka, który działa na podstawie ustaleń NATO i pracują w nim oficerowie z Polski oraz Słowacji” – mówił „GW” Dusza.

O tym, że został odwołany, nie wspomniał ani słowem.

Kompromitacja mainstreamu

Jeszcze dalej poszedł Tomasz Siemoniak (obecnie poseł PO), który stwierdził, że „Polska zaatakowała placówkę NATO”.

Medialna histeria niewiele pomogła. 18 grudnia pełnomocnik ministra obrony narodowej ds. utworzenia Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO Bartłomiej Misiewicz wprowadził nowego p.o. dyrektora CEK NATO płk. Roberta Balę do tymczasowych pomieszczeń CEK NATO użyczonych przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego. Okazało się również, że „przekaz dnia” mainstreamowych dziennikarzy i polityków opozycji o „międzynarodowym skandalu” i „psuciu kontaktów z NATO” był nieprawdziwy.

Słowacy, tworzący CEK razem z Polakami, zostali tydzień wcześniej powiadomieni o planowanych zmianach personalnych w CEK. – To suwerenna sprawa Polski – tak personalne roszady w CEK skomentował premier Słowacji Robert Fico.

W podobnym tonie wypowiedzieli się przedstawiciele NATO. „To jest sprawa władz polskich. Centrum Eksperckie Kontrwywiadu w Polsce nie jest jednostką akredytowaną przy NATO. Z zasady centra eksperckie są międzynarodowymi centrami badawczymi, które są jednostkami krajowymi lub jednostkami międzynarodowymi. Centra są obsadzone i finansowane przez państwa lub grupy państw członkowskich i współpracują z Sojuszem, ale nie są bezpośrednio jednostkami NATO” – napisała w oficjalnym komunikacie Irina Novakova, rzeczniczka prasowa NATO.

O planowanych zmianach w CEK byli także powiadomieni członkowie sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych.

Jest bardzo wiele pytań i wątpliwości dotyczących funkcjonowania Centrum, a także dotyczących procesu jego budowy. Komisja ds. Służb Specjalnych będzie chciała uzyskać pełną informację – planujemy, że tą sprawą komisja zajmie się w połowie stycznia 2016 r.

– powiedział „Gazecie Polskiej” poseł Marek Opioła (PiS), przewodniczący sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

I tak przez te ostatnie lata mogliśmy starać się o pracę...

Dajcie spokój.

ABW > bez szans na pracę u ludzi, którzy robili to, co robili z aferą wokół komisji weryfikacyjnej WSI, pana Wojciecha Sumlińskiego,

CBA > u koleżków pana Wojtunika, gdzie niektórzy z nich nie szli po to do CBA, by coś dobrego zrobić, ale by sobie zapewnić wysokie emerytury,

SKW > komentarz zbędny.

Szkoda gadać, bo to zniszczone 8 lat na tworzenie czegoś dobrego w takich instytucjach.

Wielki Człowiek - Antoni Macierewicz , ze stoickim spokojem , bezbłędnie trafia w 10 !
Cześć i chwała Bohaterom !
To dlatego dorabiano mu gębę potwora. Niszczono jego wizerunek z taką samą zapiekłością, a może nawet większą , jak Lecha i Jarosława Kaczyńskich.
My wiemy , że im bardziej kogoś atakują media , tym większy strach przed mądrością i skutecznością atakowanego.
Barrrrrrdzo się cieszę, że ta reguła przekłada się w tak oczywisty sposób na fakty.
Jeszcze raz Brawa !

"Zasłonięty żaluzjami orzeł, a w centralnym punkcie godło Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej"

Pani Doroto! Na litość Boską, dajcie zdjęcia tego godła bo ta informacja jest, w moim odczuciu tak nieprawdopodobna że aż dech zapiera.
Jednym słowem: "Pics or it didn't happen"

Wielkie Podziękowania dla Pana Antoniego Macierewicza za zlikwidowanie placowki FSB na terytorium Polski pod przykrywką siedziby służb Natowskich !!!!
Ależ to się w głowie nie mieści !!!
Wszystko zarekwirować i drobiazgowo sprawdzić !!!!
Poz dowodami zdrady NASZYCH obywateli, mogą tam byc ciekawe kwiatki o innych szpionach w NATO !!!!

Rodzinka.....
http://mbp_x.republika.pl/html/dusza.html

Dać nam ich na listę do.....

Chciałbym słyszeć jakimi ku..... i ch..... rzucał ławrow tym razem. Radość serce rozpiera jak widzimy od lat funkcjonujące powiązania z bandytami z fsb - zrywane jak pajęczyna. Brawo P. Macierewicz. A tym ruskim szczurom do wyboru : wypierd..... do swoich do moskwy albo szubienica.

WSI i tym podobne:
http://naszeblogi.pl/59512-wsi-druga-sila-w-sejmie

na dobry poczatek zeby zepsuc im humor zdegradowac drani,a odplyna ich marzenia o wysokiej oficerskiej emeryturze

jezeli pracowali pod godlem ruskiej bezpieki to tam ich ciupasem wyslac ruscy za taka kompromitacje szybko ich wysla na placowke gdzie beda mogli szpiegowac dla nich tylko biale niedzwiedzie

niech przygotuja na swojej placowce barak dla dostojnych gosci, pRezydenta, szoguna I paru generalow

PS
czy w wojsku za zdrade Panstwa jest jeszcze kula w leb,jesli nie to wieka szkoda

A tow. ex minister Ściemoniak Tomasz tak bezczelnie pyskował, że aż strzykał śliną.

za zdradę w czasach Honoru było ZAWSZE tylko jedno wyjście... Dla Miernot i Tchórzy został ino sznur!
a dla kolaborantów ciennkarzy bruk.

Nie mogę pojąć,że niejaki Dusza jeszcze nie siedzi, jak to sie dzieje? Czy i zdrada sie już zdewaluowała?Do kryminału wsadza sie za drobne przestępstwa a takim nic?! Może ma przynajmniej postawione przez prokuratora zarzuty?

Czy ktoś jeszcze kwestionuje OPJCĘ TOTALNE ZERO ??? Chyba bezdenny głupiec ... Jeszcze jedno ... Teraz już trzeba myśleć o następnych czterech latach dla Parlamentu oraz pięciu latach dla Prezydenta Dudy ... Gnój lubi wracać i to bardzo szybko ...

Tak, tak, zasłonięty orzeł, godło FSB na ścianie, zamiast służbowych butów pewnie w walonkach chodzili, na stole samowar, przelewy w rublach na konto z informacją "Za szpiegowanie na rzecz Federacj ROsyjskiej" .....

Przecież to nonsens z tym godłem FS, wy w to wierzycie ?

Tak

Dla mnie to dziwne facet pełny płk w armii i dzwoni na policję?? Nie ma pojęcia jak funkcjonuje wojsko?? Ilu jeszcze w naszej armii służy płk, którzy w razie wojny zadzwonili by na policję.

platforma zainstalowała szpiegów putina w cek NATO brawo panie siePOniak Macierewicz zato powinien was wysłać do więzień POrąbańce

To jakiś kabaret ,teatrzyk dla przedszkolaków?.

zastanawiałem się nad tym komunikatem rosjan, że osądzili złapanego oficera rosyjskiego, który za kasę pracował dla Polaków. Dostał 12 lat łagru
Dziwne ...
Zwykle służby/kontrwywiad w takich przypadkach przewerbowują złapanych szpiegów
A tu?
Taka medialna informacja ze świata "cienia"? i to akurat teraz?
u ruskich?
Przecież oni nie są głupi
Ale myślę, że to była dobra ruska taktyka - działanie wyprzedzające
Teraz gdy nasi wywalą szpiega Duszę i Pytla i dostaną dożywocie -to ruskie będą trąbili na cały świat, że to tylko ODWET paliaczkow na najlepszych ss.synach narodu, że łamanie praw człowieka, że ...
WOT
TAKAJA MASKIROWKA kacapów

Polski oficer, który jest ścierką FSB MUSI dostać karę śmierci.

Oczywiscie. Przedwojenna dwojka nie bawila sie w takiej sytuacji w cyrki prokuratorskie i sedziowskie, o ile nie bylo to potrzebne dla szerszych strategii politycznych. Taki zdrajca po prostu znikal. I kazdy oficer kontrwywiadu byl tego bardzo swiadomy.

Panie Ministrze Macierewicz za zdrade Panstwa i Narodu zdegradownie ich do szeregowca i pluton egzekucyjny KARA SMIERCI

Panie Ministrze Macierewicz - zdegradować te (po)komusze ścierwa do stopnia szeregowca i... w wojsku za niewykonanie rozkazu grozi czapa !!

Zasłonięty żaluzjami orzeł oraz orzeł z różowej czekolady to twory bardzo do siebie podobne. Ta sama układanka.

oto POkomusza stajnia Augiasza.

Kopalnia wiedzy, o zdrajcach Polski
https://www.youtube.com/watch?v=10049Ed-VxM

Dzięki.
Przed chwilą zobaczyłem poczatek.
Bardzo ciekawe są wszystkie filmy tego kanału Polonia Christiana.

Czegoś nie rozumiem: jak zobaczyłem po przejściu na ich stronę, wydają bardzo dobrej jakości czasopismo.

Ale skąd oni mają na to pieniądze ?

Pytam, ponieważ z jednej strony jestem pod wrażeniem wysokiej klasy (też sam druk pewnie nie tani) tego pisma a z drugiej strony zastanawiam się, jak duży jest rynek tego pisma (to znaczy ile ludzi go kupuje) i czy ten rynek (ta ilośc ludzi kupujących) jest w stanie utrzymać to pismo ?

Czy też to pismo ma finansowanie dodatkowe ?

A jeśli tak, to jakie skąd ?
Kim są ci szlachetni ludzie, którzy finansują wydawanie pisma na tak wysokim poziomie ?

Dzięki za link.

A tobie w jakim celu potrzebna ta informacja????

Kupuję to pismo od ponad roku. Czytam od ponad trzech lat. Nie ukrywam, że mam mieszane uczucia względem tego pisma. Jednego jestem pewien, że jest to gazeta stojąca w opozycji do nauczania kościelnego wynikającego z Soboru Watykańskiego. Artykuły ciekawe, różnorodne na wysokim poziomie. No ale jest to coś nieuchwytne, niepokojące. W listopadzie byłem już nastawiony na zakończenie prenumeraty. Ale, przemyślałem sprawę i na razie pozostaję przy tym dwumiesięczniku.

Nie wiem, czy ktoś jeszcze pamięta, jak to po objęciu władzy przez ryżego z przybudówką zsl służby w nocy weszły do pomieszczeń biura komisji d/s likwidacji wsi i wyniosły stamtąd dokumenty a jak to SKW zrobiła sobie popijawę w dniu zamachu na polskiego prezydenta. Jakoś wtedy te medialne szczekaczki nawet nie pisnęły iż to jest zagrożenie dla bezpieczeństwa naszego kraju i demokracji, oczywiście nie pisnęły bo to ich ulubieńcy to zrobili.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl