niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 czerwca 2016

Powstał Komitet Obrony Demokracji. Zanim się rozkręcił, już stał się pośmiewiskiem internautów

Dodano: 22.11.2015 [12:00]
Powstał Komitet Obrony Demokracji. Zanim się rozkręcił, już stał się pośmiewiskiem internautów - niezalezna.pl
foto: wyborcza.pl
"Gazeta Wyborcza" piórem Wojciech Orlińskiego znalazła już sobie nowe pole do działania. Chodzi o wirtualny Komitet Obrony Demokracji, z którego powstania redakcja zrobiła wydarzenie dnia. Tymczasem internauci na Komitecie nie zostawiają suchej nitki. Okazuje się, że w sieci działania KOD stały się pośmiewiskiem, zanim jeszcze na dobre się zaczęły.
 

"Boję się, że Polska straci mnóstwo czasu, że zamiast ją rozwijać i ulepszać, zburzymy wszystko i będziemy budować od nowa. Szkoda by było - mówi Mateusz Kijowski, jeden z założycieli Komitetu Obrony Demokracji. Spontaniczny ruch powstał w odpowiedzi na zawłaszczanie państwa przez PiS" - czytamy w Gazecie Wyborczej, a internauci mają niezły ubaw. 

"Wyborcza" szczegółowo relacjonuje najnowsze poczynania Komitetu Obrony Demokracji.

"Dziś mija 48 godzin od założenia na Facebooku grupy Komitet Obrony Demokracji. Godzinę temu miała 3,6 tys. członków. Teraz ma ich już ponad 3,7 tys. Przybywa ich więc około stu na godzinę" - czytamy na łamach "Gazety Wyborczej".

Na Facebooku dostępny jest nawet regulamin Komitetu Obrony Demokracji. Osoby, które się do niego nie dostosują, zgodnie z zapowiedzią inicjatorów Komitetu zostaną... zablokowane:


Regulamin grupy Komitet Obrony Demokracji na FB:
1. Jesteśmy grupą obywateli Rzeczypospolitej Polskiej sprzeciwiającą się jawnemu lekceważeniu zasad demokratycznego państwa prawa. Grupa Komitet Obrony Demokracji (KOD) nie jest związana z żadną siłą polityczną. Do grupy należeć może każdy, niezależnie od przekonań politycznych, religii, narodowości, rasy czy orientacji seksualnej, z wyjątkiem osób jawnie popierających łamanie zasad Konstytucji RP i praw człowieka bądź przyczyniających się do ograniczenia swobód demokratycznych w naszym kraju. Działamy poprzez wyrażanie swojego sprzeciwu wobec łamania Konstytucji RP i działań niedemokratycznych, edukację w zakresie praw człowieka i obywatela, udzielanie poparcia osobom broniącym demokracji, a także obronę osób z powyższego powodu prześladowanych.
2. Sposób działania: Grupa ma charakter otwarty. Wszyscy członkowie w grupie mają równe prawa. Na forum grupy:
a) Unikamy dyskusji niezwiązanych z tematyką grupy, „bicia piany” czy powtarzania informacji znanych skądinąd;
b) Nie zajmujemy się dowcipkowaniem, obrażaniem czy krytyką cech fizycznych polityków;
c) Nie promujemy działań żadnej partii politycznej;
d) Nie wrzucamy spamu, nie postujemy linków bądź memów;
e) Zabronione jest umieszczanie postów nawołujących do łamania zasad prawa bądź mających charakter nienawistny.
Osoby niestosujące się do wymienionych powyżej zasad będą usuwane są z grupy razem z BANEM.

- czytamy na Facebooku.


Widać więc, że internauci "wspomagają" działania KOD jak mogą i mają przy tym niezły ubaw. Pojawiło się już nawet zdjęcie z pierwszego posiedzenia Komitetu:Sprawę KOD niezwykle serio potraktował natomiast Jan Hartman, który z działań KOD wykluczył... Antoniego Macierewicza. Księdza Stanisława Małkowskiego na razie jednak pozostawił.

 

W akcję włączył się nawet Waldemar Kuczyński proponując patrona dla komitetu.Internauci ironizują, że kolejka do objęcia patronatu nad Komitetem jest dość długa.
 

Okazuje się również, że Komitet mający działać w imię obrony demokracji, blokuje część obserwatorów. Taki los spotkał na przykład znaną blogerkę Katarynę.KOD jako symbol przywłaszczył sobie opornik - symbol protestu z czasów stanu wojennego."Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Tak tak bójcie się bójcie.
Zwykli ludzie się zorganizowali i będą patrzyć wam na ręce i co ciekawe nikt ich nie opłacił nie musiał, ciekawe czemu ?

Co za chamstwo,proszę ja kogo,nie dość,że niedorżnięte bydło wygrało wybory,to jeszcze im mało i rządzić się bydłu zachciewa!Toż to łamanie standardów demokracji!Lemingi płci wszelakiej ślijcie petycje do Strasburga!Protestujcie!Położyć trzeba kres tej bezczelności!

jestem pensjonariuszem domu opieki społecznej dla inteligentnych inaczej w Koziegłowach (dawne częstochowskie). Moja główna (a właściwie jedyna) rozrywka to 16 minut dostępu do internetu dziennie, w którym to czasie próbuję się zaprezentować jako połączenie Chucka Norrisa z Czesławem Miłoszem (R.I.P.) i członkiem - korespondentem birmańskiej akademii nauk. W rzeczywistości zaś jestem codziennie bolcowany przez współlokatorów przy pomocy skręconej w "marchewę" szmaty do wycierania podłogi, przy której to czynności wydaję z siebie na przemian płaczliwe piski i ekstatyczne okrzyki.

Znamienne , niejaki Hartman zwany profesorem zwraca się do Warszawki. Chyba wie, że na Warszawę już raczej liczyć nie może.

Znamienna obecność pani Apfelbaum.
Ciekawe czy ona tam reprezentuje tylko siebie czy też może nowojorskie "określone kręgi".

To chyba klub antypolaków na usługach ży..dów ?//

Jedni "internauci" tak a inni inaczej. Ja się zapisuję do KOD. A wpis o p. Prezydentowej Komorowskiej i odchudzaniu - żenujący, wstyd cytować w gazecie, nawet pseudo niezależnej.

I ty zostaniesz ….. PSEUDO-demokrata :o))

ENDE

Powstal komitet...
juz taki komitet byl, nazywal sie KORN wracacie do niego?Hartman zapomnial juz jak byl w nielasce? CDlaczego w Polsce bruzdzi jeden gatunek ludzi, podrzegaja i wszystko im przeszkadza, wszystko na nie, Moze panowie troszke pokory, czy jestescie u siebie? Komu sie nie podoba niech wyjedzie a nie podrzegac i psuc wszystko co Polskie. Kazdy na zdjeciu (powyzej) to wiadomo kto, i kto bruzdzi? Hartman bedzie tu podskakiwal, jeszcze czego.

Panie Orliński trzy dręczące nas pytania:

1) Prawdziwy Jan Orliński, przedwojenny komunista działacz KPP, bojownik GL został zamordowany przez niemców w 1943 roku.
Czy "nowy" Jan Orliński (włść. Unterweiser) stalinowski prokurator to "pański" dziadek? A może stryjek?

2) dlaczego znając się na kulturze zajmuje się "pan" polityką na której się "pan" nie zna.

3) czemu sam mając małe dzieci publikował "pan" zinie anarchistycznym "Mać!Paraidka" znanym z publikacji promujących pedofilię.

Na tym oporniku powinno być więcej czerwonych pasków.Ale jeszcze lepiej jako logo sprawdił by się kondensator.

''Byłeś w orMO, jesteś w kOD-zie, deMOkracja zawsze w MOdzie''

http://naszeblogi.pl/58754-dupa-dupie-oka-nie-wylupie

W tym smiesznym komitecie znalazlem sporo osob, splamionych np. dzialalnoscia w PZPR. Taka to obrona. Na przyklad Anna Krawiecka, Kielce, byla dzienniarka partyjnego Slowa Ludu, ktora w latach stanu wojennego wypisywala pochwaly partii, a a takowala zgodnie z linia szefow gazety podziemna i demokratyczna Solidarnosc. Tacy ludzi smieja sie teraz w twarz nam wszystkim. Hanba.

Prawde mowiac: Jest to Komitet Obrony Demonkracji.
Ten komitet broni swojego Demona: wladza, pieniadz i seks.
Tylko modlitwa ich zwalczymy aby nie zniszczyli demokracji w Polsce.

Ten smród komunistyczny, ten fetor jest nie do wytrzymania.

Demokrady toną i brzytwy się chwytają. Oni bronią nie demokracji,
oni boją się sprawiedliwości i rozliczenia ze złodziejstwa.

Wyszło szydło z worka, widać jak na dłoni, że nie ma takiej niegodziwości, której by się nie dopuścili dla pieniędzy.

Całe szczęście, że w Polsce nie ma już sowieckich bagnetów,
bo jak w banku, zaczęli by mordować ludzi w obronie tej ich
"demokracji".

KODe RED czy już cała warszawska "zatoka świń" została postawiona w stan gotowości? Fiu..fiu a to dopiero 5 dni nowego, demokratycznie wybranego wolą wyborców rządu. Szkoda że Barei już nie ma na tym świecie dopiero miałby używanie, kiedy towarzysze szmaciaki, piewcy i utrwalcze władzy ludowej, zawodowi celebryci i autorytety się organizują w obronie demokracji hehe

Coz nie bylo prowokacji przez policje na marszu niepodleglosciowym przez lewakow, nie bedzie strzelania do gornikow i kibicow, nie bedzie aresztowan dziennikarzy, nie bedzie walki ze spolecznoscia, nie bedzie codziennych afer,nie bedzie sledzen agenturalnych ludzi, okradania ludzi panstwa polskiego, nie bedzie zdrady Polski itp..

To wszystko zagraza demokracji wedlug lewakow, wiec maja czego sie bac.

KOD = KOMITET OCALENIA DUP: komuny, agentury, złodziei i seryjnych samobójców.

Proponuje powołać teraz społeczny KOMITET OCHRONY KOMITETU OBRONY DEMOKRACJI bo te antysemickie, kanibalistyczne i ksenofobiczne "polactwo" ich zeżre żywcem ha..ha..

Ktoś tam popuścił już w majty, czyżby Adaś?

Zatrważająca obsesja!!! Rząd jest od 6 dni, a już salon szaleje, domaga się dymisji ministra, oskarża prezydenta! Na razie wszyscy się śmieją, ale salon ma zbyt dużo do stracenia!Publiczne media trzeba odbić!

wypraszam sobie przywłaszczania symbolu zacnego elementu elektronicznego przez jakąś zbieraninę szemranych komentatorów. Symbolu którego sam używałem w stanie wojennym.Tej zbieraninie jeszcze rok temu nie przyszło do głowy bronić demokracji chociaż jedynie słuszna partia na każdym kroku pacyfikowała opozycję i za nic miała opinię narodu a przynajmniej jej części(podpisy pod wnioskiem o referenda).Dzisiaj miałczą że demokracja zagrożona. Chyba chodzi o jakąś inną demokrację, ich demokrację. Ta którą mamy
teraz to nie ta na którą umawiali się z komunistami w magdalence. Żenada.

To trochę tak jak te różne Wałęsy, Borusiewicze, Michniki, itd. "sprywatyzowały" ruch społeczny jakim była SOLIDARNOŚĆ! Masz rację ich "Magdalenkowa demokracja" jest zagrożona, wszelkiej maści ubecy, milicjanci, wsi-oki, biznesmeni czerwoni, autorytety moralne, celebryci poczuli strach iż status quo może być naruszony.

Opornik, czyli: KOD dostępu dla ustępu,
a złotówkę nie łaska se zapłać za wygódkę tow. Michnik.

K O D - Kuźniar + Olejnik + Durczok

POwinni dostać KOPa(komitet obrony patologii) i nosić ten skrót nie na klatce piersiowej lecz na tyłkach, jako że to miejsce najbardziej wydaje się być trafne dla tego typu osobliwości..

te tyfusy z komitetu obrony pornodemokracji mysla, ze sa wielkimi myslicielami. umyslowy pokurcz Adam Szehter naopowiadal im bzdur o oswieconych i nowocczesnych swiatowcach i oni w te bzdury uwierzyli. dla nich koopa na scenie jawi sie jako wielkie wydarzenie tymczasem jest to zwykly teczowy fekalizm godny leczenia w podmiejskiej psychuszce :l

Ależ ci muzułmanie są niewdzięczni! Pan Michnik z Sierakowskim, tak bardzo się troszczą o ich przyjęcie do Polski, a oni tak zepsuli im plany ! Bo zamiast francuska prasa głosem Michnika powinna krzyczeć o zamachu na demokrację w Polsce, to zajmuje się wciąż atakami w Paryżu i ofiarami muzułmanów! A w Polsce zamach i Francja o tym nie wie!

Czerwone lewuchy-komuchy beda nosic oporniki w klapach!
SWIAT SIE KONCZY,bo idioci przeszli samych siebie!
MICHNIK-ty zapatrzony w swoj"geniusz' chamie-wiecej szacunku dla INTELIGENCJI POLAKOW!

Ci utrwalacze władzy ludowej chyba mają jakieś przebicia pod kopułami, pasowało by ekspert, naczelny elektryk RP zabrał głos, chyba że jeszcze odpoczywa po obaleniu komuny w Magdalence.

Sprawa prosta:
Komitet Obrony Demokracji = KOMITET OBRONY ZYDOKOMUNY

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl