niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
1 października 2016

Powstał Komitet Obrony Demokracji. Zanim się rozkręcił, już stał się pośmiewiskiem internautów

Dodano: 22.11.2015 [12:00]
Powstał Komitet Obrony Demokracji. Zanim się rozkręcił, już stał się pośmiewiskiem internautów - niezalezna.pl
foto: wyborcza.pl
"Gazeta Wyborcza" piórem Wojciech Orlińskiego znalazła już sobie nowe pole do działania. Chodzi o wirtualny Komitet Obrony Demokracji, z którego powstania redakcja zrobiła wydarzenie dnia. Tymczasem internauci na Komitecie nie zostawiają suchej nitki. Okazuje się, że w sieci działania KOD stały się pośmiewiskiem, zanim jeszcze na dobre się zaczęły.
 

"Boję się, że Polska straci mnóstwo czasu, że zamiast ją rozwijać i ulepszać, zburzymy wszystko i będziemy budować od nowa. Szkoda by było - mówi Mateusz Kijowski, jeden z założycieli Komitetu Obrony Demokracji. Spontaniczny ruch powstał w odpowiedzi na zawłaszczanie państwa przez PiS" - czytamy w Gazecie Wyborczej, a internauci mają niezły ubaw. 

"Wyborcza" szczegółowo relacjonuje najnowsze poczynania Komitetu Obrony Demokracji.

"Dziś mija 48 godzin od założenia na Facebooku grupy Komitet Obrony Demokracji. Godzinę temu miała 3,6 tys. członków. Teraz ma ich już ponad 3,7 tys. Przybywa ich więc około stu na godzinę" - czytamy na łamach "Gazety Wyborczej".

Na Facebooku dostępny jest nawet regulamin Komitetu Obrony Demokracji. Osoby, które się do niego nie dostosują, zgodnie z zapowiedzią inicjatorów Komitetu zostaną... zablokowane:


Regulamin grupy Komitet Obrony Demokracji na FB:
1. Jesteśmy grupą obywateli Rzeczypospolitej Polskiej sprzeciwiającą się jawnemu lekceważeniu zasad demokratycznego państwa prawa. Grupa Komitet Obrony Demokracji (KOD) nie jest związana z żadną siłą polityczną. Do grupy należeć może każdy, niezależnie od przekonań politycznych, religii, narodowości, rasy czy orientacji seksualnej, z wyjątkiem osób jawnie popierających łamanie zasad Konstytucji RP i praw człowieka bądź przyczyniających się do ograniczenia swobód demokratycznych w naszym kraju. Działamy poprzez wyrażanie swojego sprzeciwu wobec łamania Konstytucji RP i działań niedemokratycznych, edukację w zakresie praw człowieka i obywatela, udzielanie poparcia osobom broniącym demokracji, a także obronę osób z powyższego powodu prześladowanych.
2. Sposób działania: Grupa ma charakter otwarty. Wszyscy członkowie w grupie mają równe prawa. Na forum grupy:
a) Unikamy dyskusji niezwiązanych z tematyką grupy, „bicia piany” czy powtarzania informacji znanych skądinąd;
b) Nie zajmujemy się dowcipkowaniem, obrażaniem czy krytyką cech fizycznych polityków;
c) Nie promujemy działań żadnej partii politycznej;
d) Nie wrzucamy spamu, nie postujemy linków bądź memów;
e) Zabronione jest umieszczanie postów nawołujących do łamania zasad prawa bądź mających charakter nienawistny.
Osoby niestosujące się do wymienionych powyżej zasad będą usuwane są z grupy razem z BANEM.

- czytamy na Facebooku.


Widać więc, że internauci "wspomagają" działania KOD jak mogą i mają przy tym niezły ubaw. Pojawiło się już nawet zdjęcie z pierwszego posiedzenia Komitetu:Sprawę KOD niezwykle serio potraktował natomiast Jan Hartman, który z działań KOD wykluczył... Antoniego Macierewicza. Księdza Stanisława Małkowskiego na razie jednak pozostawił.

 

W akcję włączył się nawet Waldemar Kuczyński proponując patrona dla komitetu.Internauci ironizują, że kolejka do objęcia patronatu nad Komitetem jest dość długa.
 

Okazuje się również, że Komitet mający działać w imię obrony demokracji, blokuje część obserwatorów. Taki los spotkał na przykład znaną blogerkę Katarynę.KOD jako symbol przywłaszczył sobie opornik - symbol protestu z czasów stanu wojennego."Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Znamienne , niejaki Hartman zwany profesorem zwraca się do Warszawki. Chyba wie, że na Warszawę już raczej liczyć nie może.

Znamienna obecność pani Apfelbaum.
Ciekawe czy ona tam reprezentuje tylko siebie czy też może nowojorskie "określone kręgi".

To chyba klub antypolaków na usługach ży..dów ?//

Na tym oporniku powinno być więcej czerwonych pasków.Ale jeszcze lepiej jako logo sprawdił by się kondensator.

Prawde mowiac: Jest to Komitet Obrony Demonkracji.
Ten komitet broni swojego Demona: wladza, pieniadz i seks.
Tylko modlitwa ich zwalczymy aby nie zniszczyli demokracji w Polsce.

Ten smród komunistyczny, ten fetor jest nie do wytrzymania.

Demokrady toną i brzytwy się chwytają. Oni bronią nie demokracji,
oni boją się sprawiedliwości i rozliczenia ze złodziejstwa.

Wyszło szydło z worka, widać jak na dłoni, że nie ma takiej niegodziwości, której by się nie dopuścili dla pieniędzy.

Całe szczęście, że w Polsce nie ma już sowieckich bagnetów,
bo jak w banku, zaczęli by mordować ludzi w obronie tej ich
"demokracji".

Zatrważająca obsesja!!! Rząd jest od 6 dni, a już salon szaleje, domaga się dymisji ministra, oskarża prezydenta! Na razie wszyscy się śmieją, ale salon ma zbyt dużo do stracenia!Publiczne media trzeba odbić!

Opornik, czyli: KOD dostępu dla ustępu,
a złotówkę nie łaska se zapłać za wygódkę tow. Michnik.

K O D - Kuźniar + Olejnik + Durczok

Sprawa prosta:
Komitet Obrony Demokracji = KOMITET OBRONY ZYDOKOMUNY

Przestaniecie się śmiać, gdy zagraniczne media zaczną ich nagłaśniać!
Gdyby Polacy mieli inteligencję, to natychmiast założyłaby KOPPA, czyli Komitet Obrony Przed Prowokacjami Antypolskimi.

Szanowni Państwo!

Chciałbym przypomnieć autorom niektórych komentarzy, że prawo do zgromadzeń, wyrażania poglądów, jest częścią demokracji, a insynuacje niektórych osób na forum, że należy nas spisać, sprawdzić kim jesteśmy i jaką mamy narodowość, tylko potwierdzają nasze obawy. Jeśli jednak są to tylko głosy skrajności, które można spotkać we wszystkich środowiskach i nie odzwierciedlają poglądów większości osób popierających aktualne władze, oznacza to, że nie ma się czym przejmować. Taka akcja oddolna mogłaby się nie podobać i być potencjalnym zagrożeniem, jedynie dla przeciwników demokracji, skrytych autokratów. Skoro to Państwa nie dotyczy, nie ma powodów do obaw i krytyki. Przecież wszyscy wierzymy w demokrację, prawda? Pozdrawiam

Na czym jak na czym, ale na Komitetach to stary PZPR-owiec Waldemar Kuczyński zna się jak mało kto.

ordynski ? jego brat to jan ? to już wiadomo dlaczego w TVP taka szczujnia przeciw PiS !!!

No cóż, mają czego bronić? Gdzie są te biliony, na które zadłużyli nasz kraj?
Cyt."Stan zadłużenia Polski wynosi nie 843 miliardy,(...) tylko prawie 6 bilionów. Daje to na każdego pracującego Polaka 240 tysięcy złotych i dodatkowo 200 złotych miesięcznie odsetek." Na 40 lat!http://szymowski.neon24.pl/post/90249,katastrofa-6-bilionow-zlotych-polskiego-dlugu

Poczekajmy troche. Bedziemy mieli kompletna liste antypolakow.

I co potem? Pod mur? do piachu? do obozu? Do aresztu wydobywczego? W 1945 wielu również dało się zwieść komunistom.
Obyś szybko się zorientował kogo popierasz.

Koryto Obronimy Doskonale

Komu Obcinacie Dotacje

Koryto Okupujemy Dostatnie

No już wróciłem z Facebooka nie zła beka.
Pozwoliłem sobie zostawić komentarz następującej treści z dołączonym zdjęciem Wojciecha Jaruzelskiego.
Podaj dalej.......
Powstał Komitet Obrony Demokracji ta oddolna inicjatywa,
spotkała się z ciepłym przyjęciem Adama Michnika, na
patrona proponuje wyznaczyć Wojciecha Jaruzelskiego.

Na Onecie też internauci wdeptują w ziemię ten KOD - wymyślili sobie Komitet, ale to nie koniec, to dopiero początek. Pamiętacie jak w latach 2005 - 2007 Koszerna z 8 razy wzywała do nieposłuszeństwa obywatelskiego wobec rządu (sam Tusk wzywał aby nie płacić abonamentu - po 2007 roku mu jakoś przeszło). Przez następne 8 lat (PO-PSL)_ nie zdarzyło się to jej ani razy. Trzeba jak to mawiał mój dziadek "CZUJNYM BYĆ" i glebić w zarodku POdobne inicjatywy.

Komitet Obrony Demokracji trzeba zamknąć tę stronę. Komuchy PO TK mają swoich ludzi i już krzyczą bo nie bendą mieli władzy PO Komuchy

KOD-Komitet obrony Donalda i calej bandy ludzi jemu podobnych.Nie mam nic przeciwko temu, zeby "na skroty" pozamykac cala ta lewacka bande.Ze demokracja zagrozona? Przez ostatnie 8 lat nikt sie tym nie przejmowal, wiec walic czeronych sq..now !Tak mocno, zeby juz wiecej nie wstali.

KOD jest to nazwa nieprawidłowa- albowiem w naszym kondominium (i kazdym innym) demokracji nie ma i nie może być, bo słowa "demokracja-kondominium" się wzajemnie wykluczają. W kraju demokratycznym nie można zbrodni NAD Smoleńskiem nazwać (BEZKARNIE) "katastrofą" Nie może Premier Kopacz bezkarnie zdradzać Grupę Wyszechradzką. Nie można 42 GRUBYCH afer złodziejskich anulować a ścigać tych co je ujawnili. Uważam że założyciele tej niefortunnej grupy albo wezmąą powyższe do serca i się ze sromotą wycofają ---- albo niech ktoś z prawników się pofatyguje i tych anty-PO-lskich bydlaków przed sądem PO-stawi. ONI NIE ZAMIERZAJĄ ZA NIC PRZEPRASZAĆ.

komitet obrony demokracji zdrady magdalenkowej w d----e mam taką demokracje,dziennikarze sledczy po raz kolejny pytam się w jaki sposob gazeta solidarnosci znalazła się w łapach zdrajcy ,który chlał gorzałę z komunistami,może czas aby Wałęsa wyjasnił tą przewałkę!

Tvp tzw publiczną / pełowsko=komuszą prostytutkę/ można bardzo łatwo załatwić bo to spółka akcyjna ,i finansowanie jej z abonamentu jest nielegalne , Rozwiązać abonament i zero dotacji z budżetu /bo nie wolno finansować spółek/ W miejsce tego badziewia powołać prawdziwą telewizję polską ,wiarygodną i misyjną finansowaną z budżetu i abonamentu. A
ścierwojady łajdackie ,kacapskie onuce z WSI won.

Po założycielach widać, że to jakiś judeokomintern

O! TO jednak ONI:) Oni lubia KOMITETY byl juz taki jeden komitet: Komitet Wyzwolenia Narodowego.

A potem się dziwią, skąd się po idiotyźmie pojawia antysemityzm. No to drzyjcie szaty po to byśmy mogli drzeć łacha z tego.

PO szykowało zamach stanu! Trybunał Konstytucyjny miał usunąć Prezydenta! - http://3obieg.pl/po-szykowalo-zamach-stanu-trybunal-konstytucyjny-mial-usunac-prezydenta

Niewłaściwą nazwę przyjęli bo powinna brzmieć KODWWPP czyli Komitet Obrony Demokracji W Wydaniu PO - PSL

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl