niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 września 2016

Skok na kasę. Ujawniamy fragmenty audytu w Kancelarii Prezydenta

Dodano: 19.11.2015 [13:15]
Skok na kasę. Ujawniamy fragmenty audytu w Kancelarii Prezydenta - niezalezna.pl
foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Ostatnie tygodnie prezydentury Bronisława Komorowskiego to skok na kasę. Portal niezalezna.pl dotarł do raportu otwarcia Kancelarii Prezydenta. Obejmuje on audyt finansowy od przegranych dla Bronisława Komorowskiego wyborów do zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy. Jak wynika z kontroli, decyzje administracji byłego prezydenta znacznie poprawiły stan finansowy współpracowników Komorowskiego. "Wykonanie i zaangażowanie środków (...) planu finansowego KPRP wyniosło 99,59%" - czytamy w raporcie. Oznacza to, że w połowie 2015 r. wykorzystano większość pieniędzy z puli przeznaczonej dla Kancelarii. Aby zwiększyć fundusz wynagrodzeń, sięgnięto do pieniędzy przeznaczonych dla... Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

„W Dziale 751 [Urzędy naczelnych organów władzy państwowej, kontroli i ochrony prawa oraz sądownictwa] w okresie pierwszych siedmiu miesięcy 2015 roku wydatkowano 73 031 863,2, złotych. Była to kwota wyższa o 3 031 863,24 złotych od przewidzianej w harmonogramie wydatków z 2 stycznia 2015 zatwierdzonym przez Zastępcą Szefa Kancelarii Prezydenta RP”

– czytamy w raporcie w rozdziale dotyczącym „stanu finansowego na 6 sierpnia 2015 r.”, czyli dzień zaprzysiężenia nowego prezydenta Andrzeja Dudy.


Wyjątkowo ciekawy jest fragment, w którym opisywany jest sposób korzystania ze środków na wynagrodzenia przez odchodzącą ekipę Bronisława Komorowskiego.

- Wykonanie i zaangażowanie środków w stosunku do zmienionego 2 lipca 2015 roku planu finansowego KPRP wyniosło 99,59%. Skutkiem zaciągniętych w lipcu 2015 roku zobowiązań związanych z wypłatą odpraw dla zwalnianych pracowników było ryzyko przekroczenia zaangażowania środków finansowych w stosunku do planu finansowego, co stwarzało zagrożenie naruszenia dyscypliny finansów publicznych i dlatego nastąpiło zwiększenie funduszu na wynagrodzenia w KPRP o kwotę 1 066 tys. złotych poprzez przeniesienie środków z funduszu wynagrodzeń zaplanowanych dla Biura Bezpieczeństwa Narodowego

- czytamy w raporcie.


"Zmiany kadrowe" opisane w raporcie otwarcia wyglądają jak "skok na kasę":

ZMIANY KADROWE

(...)

2. Liczba pracowników awansowanych, w tym przed rozwiązaniem stosunku pracy:
- 14 pracowników otrzymało awans w okresie od 24 maja do 6 sierpnia 2015 r., w tym 5 przed rozwiązaniem stosunku pracy.

4. Liczba pracowników, którzy otrzymali nagrody - w okresie maj-sierpień - 328 osób. Łączna kwota nagród wyniosła 1 490 150 zł.

6. Trzynastu pracowników otrzymało dwumiesięczne odprawy pieniężne z uwagi na rozwiązanie z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników tj. likwidacji miejsca pracy w łącznej kwocie 221 442 zł.

8. Łączna kwota wypłaconych odszkodowań i odpraw dla trzynastu pracowników Gabinetu Prezydenta wyniosła 412 316 zł.

11. Łączna kwota wypłaconych odpraw, odszkodowań oraz wypłaconych należnych ekwiwalentów dla pracowników Gabinet Prezydenta wyniosła 587 238,27 zł.

- Najwyższa wypłacona kwota dla jednego pracownika Gabinetu Prezydenta wyniosła 81.064,29 zł.

12. W Kancelarii zatrudnieni są także pracownicy, którzy od 6 sierpnia br. przebywają na zaległych urlopach lub odbierają nadpracowane dni i do pracy powrócą w przyszłym roku, najdalej w lutym 2016 r.


We wnioskach czytamy, że "podjęte w ostatnich dniach i tygodniach działania przez ustępujące kierownictwo Kancelarii w zakresie spraw kadrowych i organizacyjnych nie znajduje żadnego uzasadnienia merytorycznego. Nastąpiło istotnie zaangażowanie środków finansowych w głównych grupach wydatków Kancelarii tj. w wynagrodzeniach osobowych, wynagrodzeniach bezosobowych, zakupach materiałów i wyposażenia oraz w zakupie usług pozostałych."

Jak wynika z kontroli, której wyniki opisano w dokumencie Kancelarii Prezydenta za rządów Bronisława Komorowskiego, "niezgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi, w 2015 roku przeprowadzono likwidację i utylizację 1246 składników majątku zgłoszonych przez osoby odpowiedzialne materialnie w poszczególnych obiektach KPRP o łącznej wartości ewidencyjnej 1345371,64 złotych" [1,34 mln]. Chodzi o mienie znajdujące się w posiadaniu KPRP.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

komunisci zawsze rozdawali..... - cudze.

SZOK! Brać się za tatałajstwo, bez litości i współczucia bo dla sowietów to jedynie oznaka słabości!

Nie znam się na prawie ale może by tak jakiś pozew zbiorowy przez nas Obywateli Państwa Polskiego za niegospodarność Króla Złotego Wieku dołączyć - sam bym się podpisał. Nie może tak być, że babcię za batonika się karze, a ewidentnego złodzieja ułaskawia. Jak znam życie to tak zamącą, że Myśliwy jeszcze będzie poszkodowanym !!!!
Chciałbym usłyszeć opinię jakiegoś prawnika czy my jako Suweren który wybrał takiego Prezydenta może też go pozwać !!!

Czy chodzi o to, że w pół roku wydano 99,59% kwoty na cały rok, czy taki procent (skorygowanego w ostatniej chwili o kilka baniek) planu na ten półroczny okres? W pierwszym wypadku mówimy o wyprowadzeniu około 50 melonów, a w drugim około 3-ech. To jest zasadnicza różnica, choć za trzy melony też należy Bronka napiętnować, bo widać, jak chcieli się maksymalnie obłowić na odchodnym.

nie dość że błazen POlityczny to do tego jeszcze złodziej?? SZABRUJĄCY NARÓD na miliony złotych gdzie ludzie żyją za 800 zł. Chamstwo, draństwo w porównaniu z aferą PiS na 8.50 zł.
Należy powiłać osobę która zajmie się defraudacją majatku Narodowego i w stosunku do osób winnych zostaną wszczęte postępowania karne. Za mafii PO-PSL PAŃSTWO BYŁO GRABIONE
GOMAGAM SIĘ SPRAWIEDLIWYCH SĄDÓW DLA SZUBRAWCÓW

Wstyd i hańba!,trzeba byc naprawdę człowiekiem wyzutym ze wszystkich zasad aby pełniąc najwyższy urząd w państwie okraśc Polaków!.

Oprócz postawienia przed sądem nalezy ujawnić, komu przyznawano przed paroma miesiacami te nowozakupione lodówki, laptopy i wszystkie pozostałe sprzęty agd!

O ile mnie pamięć nie myli za stwierdzone uchybienia przywódców krajów europejskich stawia się przed sądem (Berlusconi, Sarkozy). Na co czekamy? Przecież to po europejsku.

Chyba najtrafniej Komorowskiego określił pan Jan Pietrzak, nazywając go od samego początku cymbałem ,dziwiąc się jednocześnie jak takiego cymbała można było wybrać na prezydenta, obecnie zastanawia się czego będzie uczył ten instytut Komorowskiego ? W którym ma się uczyć "stosowania polityki w praktyce",czyli , - Instytut Złodziejstwa ?!
- A czyż takich wykładów B. Komorowski nie powinien raczej prowadzić w Zakładach Karnych ? A wykładowcami będą zapewne
partyjni koledzy których wszyscy znamy doskonale ?

Czy ktoś posadzi do więzienia tych złodzei państwowego mienia na czele z kacapem-rezydentem Komorowskim, który ukradł nawet kieliszki, sztućce i żyrandol...

sprawa jest ewidentna trybunal stanu za prezydenture i sprawa karna za zlodziejstwo i tego oczekuje od nowych wladz po porzadku w wymiarze sprawiedliwosci

Teraz wiecie skad Polska ma taki porazajacy dlug na tej kasie wyrosly fortuny przestepczej organizacji i jej przydupasow. Tylko przed wyborami wzieli 1 miliard ojro - gdzie jest ta kasa? Skarbiec RP pusty ale kieszenie zlodziei z przestepczej organizacji pelne.

"12. W Kancelarii zatrudnieni są także pracownicy, którzy od 6 sierpnia br. przebywają na zaległych urlopach lub odbierają nadpracowane dni i do pracy powrócą w przyszłym roku, najdalej w lutym 2016 r."

Żeby natrzepać taką ilość godzin do odebrania żeby pokryć sobie po 3 miesiące wolnego (już dodaję, że ktoś dorzucił 26 dni urlopu ustawowego) to ktoś w kancelarii musiał fałszować dokumentację czasu pracy albo łamać od lat przepisy odnośnie udzielania pracownikom dni wolnych za przepracowane godziny.
Kpina.

Złodzieje, łachudry pod sąd. Ci co kiedys na nich głosowali są wyjatkowymi głupkami.

Z tego samego źródła co Lis i Karolak mieli wpisy na Facebooku córki Prezydenta Dudy. Komoruski i jego banda zrobili skok na kasę o tym wiadomo od kilku miesięcy.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl