niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
2 lipca 2016

Skok na kasę. Ujawniamy fragmenty audytu w Kancelarii Prezydenta

Dodano: 19.11.2015 [13:15]
Skok na kasę. Ujawniamy fragmenty audytu w Kancelarii Prezydenta - niezalezna.pl
foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Ostatnie tygodnie prezydentury Bronisława Komorowskiego to skok na kasę. Portal niezalezna.pl dotarł do raportu otwarcia Kancelarii Prezydenta. Obejmuje on audyt finansowy od przegranych dla Bronisława Komorowskiego wyborów do zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy. Jak wynika z kontroli, decyzje administracji byłego prezydenta znacznie poprawiły stan finansowy współpracowników Komorowskiego. "Wykonanie i zaangażowanie środków (...) planu finansowego KPRP wyniosło 99,59%" - czytamy w raporcie. Oznacza to, że w połowie 2015 r. wykorzystano większość pieniędzy z puli przeznaczonej dla Kancelarii. Aby zwiększyć fundusz wynagrodzeń, sięgnięto do pieniędzy przeznaczonych dla... Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

„W Dziale 751 [Urzędy naczelnych organów władzy państwowej, kontroli i ochrony prawa oraz sądownictwa] w okresie pierwszych siedmiu miesięcy 2015 roku wydatkowano 73 031 863,2, złotych. Była to kwota wyższa o 3 031 863,24 złotych od przewidzianej w harmonogramie wydatków z 2 stycznia 2015 zatwierdzonym przez Zastępcą Szefa Kancelarii Prezydenta RP”

– czytamy w raporcie w rozdziale dotyczącym „stanu finansowego na 6 sierpnia 2015 r.”, czyli dzień zaprzysiężenia nowego prezydenta Andrzeja Dudy.


Wyjątkowo ciekawy jest fragment, w którym opisywany jest sposób korzystania ze środków na wynagrodzenia przez odchodzącą ekipę Bronisława Komorowskiego.

- Wykonanie i zaangażowanie środków w stosunku do zmienionego 2 lipca 2015 roku planu finansowego KPRP wyniosło 99,59%. Skutkiem zaciągniętych w lipcu 2015 roku zobowiązań związanych z wypłatą odpraw dla zwalnianych pracowników było ryzyko przekroczenia zaangażowania środków finansowych w stosunku do planu finansowego, co stwarzało zagrożenie naruszenia dyscypliny finansów publicznych i dlatego nastąpiło zwiększenie funduszu na wynagrodzenia w KPRP o kwotę 1 066 tys. złotych poprzez przeniesienie środków z funduszu wynagrodzeń zaplanowanych dla Biura Bezpieczeństwa Narodowego

- czytamy w raporcie.


"Zmiany kadrowe" opisane w raporcie otwarcia wyglądają jak "skok na kasę":

ZMIANY KADROWE

(...)

2. Liczba pracowników awansowanych, w tym przed rozwiązaniem stosunku pracy:
- 14 pracowników otrzymało awans w okresie od 24 maja do 6 sierpnia 2015 r., w tym 5 przed rozwiązaniem stosunku pracy.

4. Liczba pracowników, którzy otrzymali nagrody - w okresie maj-sierpień - 328 osób. Łączna kwota nagród wyniosła 1 490 150 zł.

6. Trzynastu pracowników otrzymało dwumiesięczne odprawy pieniężne z uwagi na rozwiązanie z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników tj. likwidacji miejsca pracy w łącznej kwocie 221 442 zł.

8. Łączna kwota wypłaconych odszkodowań i odpraw dla trzynastu pracowników Gabinetu Prezydenta wyniosła 412 316 zł.

11. Łączna kwota wypłaconych odpraw, odszkodowań oraz wypłaconych należnych ekwiwalentów dla pracowników Gabinet Prezydenta wyniosła 587 238,27 zł.

- Najwyższa wypłacona kwota dla jednego pracownika Gabinetu Prezydenta wyniosła 81.064,29 zł.

12. W Kancelarii zatrudnieni są także pracownicy, którzy od 6 sierpnia br. przebywają na zaległych urlopach lub odbierają nadpracowane dni i do pracy powrócą w przyszłym roku, najdalej w lutym 2016 r.


We wnioskach czytamy, że "podjęte w ostatnich dniach i tygodniach działania przez ustępujące kierownictwo Kancelarii w zakresie spraw kadrowych i organizacyjnych nie znajduje żadnego uzasadnienia merytorycznego. Nastąpiło istotnie zaangażowanie środków finansowych w głównych grupach wydatków Kancelarii tj. w wynagrodzeniach osobowych, wynagrodzeniach bezosobowych, zakupach materiałów i wyposażenia oraz w zakupie usług pozostałych."

Jak wynika z kontroli, której wyniki opisano w dokumencie Kancelarii Prezydenta za rządów Bronisława Komorowskiego, "niezgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi, w 2015 roku przeprowadzono likwidację i utylizację 1246 składników majątku zgłoszonych przez osoby odpowiedzialne materialnie w poszczególnych obiektach KPRP o łącznej wartości ewidencyjnej 1345371,64 złotych" [1,34 mln]. Chodzi o mienie znajdujące się w posiadaniu KPRP.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

P O L A C Y !!!!!

O to nadszedł Dzień Chwały: zdradziecko-zdemoralizowane lewactwo odeszło w niebyt, a parszywa Platforma Obywatelska (właściwie Patologia Obywatelska) oszukująca Naród stała się niczym !!!!!

Tylko jeszcze trzeba przywrócić media publiczne Narodowi, a te wszystkie zaprzańce i hieny dziennikarskie wywalić z hukiem na bruk i zbity ryj za sprzeniewierzenie się Polakom poprzez manipulowanie informacjami i oszustwa na masową skalę !!!!!

Wy wszystkie mendy dziennikarskie zapamiętajcie sobie: za sprzeniewierzenie się Polakom w jątrzeniu, oszukiwaniu, prowokacjach zapłacicie wysoką cenę !!!!!

Byliście śmierdzącym gównem, a nie dziennikarzami obiektywnymi, a te wasze gazety, telewizje i radia to były szamba, w których się tarzaliście i szmaciliście codziennie od 8 lat !!!!!

Dużo Polaków nie zdaje sobie jeszcze sprawy jak WIELKIE RZECZY, dla dobra Polaków, będą się działy już wkrótce po największym w historii zwycięstwie po 1989 roku jednego ugrupowania, tj. PiS nad skompromitowaną PO, SLD, PSL itp. palikociarnią w wyborach prezydenckich i parlamentarnych !!!!!

A dla przegranych "rządzących" dotychczas Polską będzie "płacz i zgrzytanie zębów", zresztą na ich własne życzenie, za sprzeniewierzenie się Polakom i zdradę ich interesów !!!!!

A zakłady karne w całej Polsce dla zasłużonych bandytów, zdrajców, aferzystów i złodziei czekają w gotowości - i nie ma, że boli !!!!!!

Ale POpaprańcom gula chodzi i sracz...i dostają, że już nie oni będą decydować (oby już nigdy) o losach Polski, którą rujnowali przez 8 lat !!!

Efekty rządów Platformy O.:
- rekordowa ilość bezdomnych,
- rekordowa ilość ludzi żyjących w ubóstwie,
- rekordowa ilość bezrobotnych,
- rekordowa ilość afer,
- rekordowa ilość samobójstw,
- rekordowa ilość założonych podsłuchów,
- rekordowa ilość wejść służb specjalnych do domów o 6:00.

Szastali naszymi pieniędzmi, zabierali co się dało, bo musieli mieć na to przyzwolenie. To pospolite złodziejstwo.

komunisci zawsze rozdawali..... - cudze.

Jedni mogą być bezkarni za przylepienie nie swoich MILIONÓW a innych sadzaja za skradziony batonik ze sklepu

dobrze ludzie pisali , ze PO mialo zadluzyc , upodlic i zniszczyc Polakow.

SZOK! Brać się za tatałajstwo, bez litości i współczucia bo dla sowietów to jedynie oznaka słabości!

Stara sowiecka szkoła nie poszła w las. Jakby mogli to kaloryfery i drzwi z futrynami by ze sobą wywieźli.

To już nie są żarty! Nadszedł czas by w końcu tą zbrodniczą i złodziejską organizację jaką jest PO - zdelegalizować a ich członków razem z ich propagandowymi telewizorniami usunąć z przestrzeni publicznej i zutylizować! Koniec ze szczekaniem - czas na zamykanie!!! Czy komorowski jako największy złodziej w państwie, musi do kompletu, obłupić jeszcze babcię z paru groszy w tramwaju, by w końcu wylądowac za kratami?! O co ciągle w tym wszystkim chodzi??? Jak długo jeszcze przegrani przestępcy będą publicznie wyśmiewać i wygrażać uczciwym politykom, którzy podejmują się wielkiego dzieła, odbudowy rozkradzionej i zniszczonej przez odchodzących w niepamięć, narodowych obłudników i zdrajców Polski?!!!

podobno nazwisko zapierniczyl dziadzius, wiec to skaza genetyczna

Komor
ma obowiazek
odpowiedziec
za grabiez mienia
przed Narodem!
/mienie - wypracowane rekami
uczciwych Polakow - nasze podatki/.

Nie ma sie co dziwic. Jak ruskie do domu mojej babci wpadli to germancow po szufladach szukali. Oni juz tak maja w genach.

Nie znam się na prawie ale może by tak jakiś pozew zbiorowy przez nas Obywateli Państwa Polskiego za niegospodarność Króla Złotego Wieku dołączyć - sam bym się podpisał. Nie może tak być, że babcię za batonika się karze, a ewidentnego złodzieja ułaskawia. Jak znam życie to tak zamącą, że Myśliwy jeszcze będzie poszkodowanym !!!!
Chciałbym usłyszeć opinię jakiegoś prawnika czy my jako Suweren który wybrał takiego Prezydenta może też go pozwać !!!

A ja się pytam: czemu ten tłusty KNUR jeszcze nie siedzi? Gdyby zwykły człowiek zrobił coś takiego to już by go to państwo zaorało na amen. Dlaczego BUL jest pod ochroną?

Złodziejstwo w żywe oczy i biały dzień.
No to mieliśmy prezydenta Bula, że ho-ho!

Czy chodzi o to, że w pół roku wydano 99,59% kwoty na cały rok, czy taki procent (skorygowanego w ostatniej chwili o kilka baniek) planu na ten półroczny okres? W pierwszym wypadku mówimy o wyprowadzeniu około 50 melonów, a w drugim około 3-ech. To jest zasadnicza różnica, choć za trzy melony też należy Bronka napiętnować, bo widać, jak chcieli się maksymalnie obłowić na odchodnym.

Motłoch dorwał się do "wadzy" to potraktował państwo jak zdobycz wojenną i szabrował co się dało i jak się dało.Po prostu przez osiem lat wliczając pięć lat pasożytnictwa i złodziejstwa Komoruskiego rządzili nami Wandalowie.Wstyd i hańba ale nie dla nich bo to towarzystwo takimi niuansami nie przejmowało się.

nie dość że błazen POlityczny to do tego jeszcze złodziej?? SZABRUJĄCY NARÓD na miliony złotych gdzie ludzie żyją za 800 zł. Chamstwo, draństwo w porównaniu z aferą PiS na 8.50 zł.
Należy powiłać osobę która zajmie się defraudacją majatku Narodowego i w stosunku do osób winnych zostaną wszczęte postępowania karne. Za mafii PO-PSL PAŃSTWO BYŁO GRABIONE
GOMAGAM SIĘ SPRAWIEDLIWYCH SĄDÓW DLA SZUBRAWCÓW

Nawiązał do Marszałka pomieszkując chwilowo w Belwederze. W bulu trzeba przyznać, że skończyło się żałosną wywózką dobra narodowego. No nazwijmy rzecz po imieniu SZABREM. Dziw, że spizowa kasztanka się ostała. nawet jak człowiek stara się znaleźć jakiś pozytyw po poprzedniej władzy to nijak się nie da. Analogie tylko z komuchami przychodzą na myśl.

To są jednoznaczne nadużycia. Nienależne wypłaty i przejęty sprzęt MUSZĄ zostać zwrócone. Tak się robi we wszystkich cywilizowanych krajach. W przypadku osób odpowiedzialnych za te nadużycia z oadpowiednimi odsetkami i opłatami karnymi. Sprawa niezależnie od wszystkiego MUSI być skierowana do prokuratury i WSZYSTKIE osoby odpowiedzialne za te nadużycia MUSZĄ za nie odpowiedzieć karnie! Społeczeństwo powinno być informowane na bieżąco. Transparentność w sprawach dotyczących najwyższych urzędów i instytucji jest ABSOLUTNIE KONIECZNA!

PROPONUJE,,

wszyscy Nagrodzeni powinni zglosic sie DOBROWOLNIE do Urzedu Finansowego, celem opodatkowania nagrod w wysokosci conajmniej 50 % do budzetu Panstwa,

w przeciwnym wypadku postepowanie karne wobec odpowiedzialnych za dwuznaczne sytuacje w wydawaniu pieniedzy panstwowych !

Robienie porządków w PO-wskiej stajni Augiasza trwa...

Nie doceniasz i nie czytasz wszystkich artykułów. Porządki zostały już zrobione i o to właśnie jest ten cały lament. W poprzedniej kadencji starano się ładnie wyremontować pałac prezydencki. Przed każdą wizytą zwsze coś poporawiano.

re Misiak Jeśli tak ładnie "wyremontowano", to dlaczego Prezydent RP jest zmuszony mieszkać w hotelu? Zapewniam Cię, że chętnie wprowadziłby się jak najprędzej do Pałacu!

he he he ależ z ciebie tępakowaty wyborca Komorowskiego. Tacy jak ty odebrali Polsce honor. Jakie remonty? he he he wynoszono to i owo i na tym polegał remont. Weż sie usuń lemingozo, leć na 'łonet', tam jeszcze jest trochę takich jak ty.

Jak może zauważysz, staram się komentować pod każdym artykułem niezależnej i raczej nie mam czasu na czytanie wiadomości z innych portali. Wiadomość o remontach jest z pierwszej ręki a nie przeczytana. W odróżnieniu do ciebie nie obrażam ludzi i nie lubię jak się robi pośmiewisko z kogokolwiek. Należy mieć szacunek do każdego. Jeśli to twój wróg to walczysz, jeśli naruszył prawo to sprawa do sądu. Koniec i kropka, proste i czytelne zasady.

Tem misiaczek to pisze za ruble z Kremla, taki podstawiony.

Bronisław Komorowski jest w moim przekonaniu wielokrotnym przestępcą - Wojciech Sumliński

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=6875#.Vk3BZ1Wwzcs

Sumliński ma w 100% rację!

to co powiedział powinno stac się podstawą sprawy prokuratorskiej

6 sierpnia to 218. dzień 2015 roku.
.
Prezydent Pif-Paf miał prawo wydać z tegorocznego budżetu Kancelarii jedynie część równą 218/365.
Każde przekroczenie tak wyznaczonej kwoty dla KPRP, każda złotówka, każdy grosik, zwrócone być powinny z kieszeni myśliwego.

Chciałbym, żebyś miał rację.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl