niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 września 2016

Kopacz zadbała o esbecki elektorat. W ostatniej chwili dała podwyżki starym funkcjonariuszom

Dodano: 13.10.2015 [20:05]
Kopacz zadbała o esbecki elektorat. W ostatniej chwili dała podwyżki starym funkcjonariuszom - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Premier Ewa Kopacz i szef MON Tomasz Siemoniak na chwilę przed swoim odejściem z funkcji zadbali o lepsze zarobki byłych funkcjonariuszy bezpieki PRL, zatrudnionych do dziś w służbach. Pani premier nie powstrzymał alarmująco skąpy budżet służb.

Premier na kilkanaście dni przed końcem kadencji zadbała o przywileje dla byłych esbeków i innych funkcjonariuszy organów bezpieczeństwa PRL pracujących do dziś w służbach specjalnych.

I tak Ewa Kopacz wydanymi we wrześniu rozporządzeniami przydziela podwyżkę wynagrodzenia funkcjonariuszom z najwyższym stażem. Przepisy zmieniono tak, by dostawali wynagrodzenie o 10 proc. większe niż dotąd. Chodzi o wzrost wynagrodzenia z tytułu wysługi lat po 35 latach służby. Pensja zatrudnionych od 1980 r. i wcześniej w służbach wzrasta do 35 proc. (wobec 25 proc. przewidzianych dotychczas). To dożywotnia podwyżka dla byłych esbeków od premier Kopacz w prezencie. Ich podwyższone zarobki przełożą się na wyższe emerytury. Swoimi rozporządzeniami szefowa rządu wprowadziła przywileje dla kadry jeszcze z PRL w podlegających jej służbach cywilnych - Agencji Wywiadu i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. 

Premier nie poprzestała na tym. Podległy jej minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak wydał podobne rozporządzenia dla wojskowych służb. Dzięki temu funkcjonariusze zaczynający swoje kariery w okresie stanu wojennego zostali finansowo wyróżnieni. W przypadku zarówno Służby Wywiadu Wojskowego, jak i Służby Kontrwywiadu Wojskowego, za sprawą ministra Siemoniaka wynagrodzenie zasadnicze podwyższone zostało o 35 proc. dla pracowników służb z co najmniej 35-letnim stażem. 

Zadaliśmy pytanie, dlaczego premier zadbała o tych, którzy służbę w bezpiece zaczynali w 1980 r. i wcześniej, i nadal funkcjonują w służbach specjalnych. Niestety nie uzyskaliśmy żadnej odpowiedzi ani od niej ani z resortu ministra Siemoniaka.

Takie zmiany premier wprowadziła mimo niedofinansowania służb, na które wskazują posłowie z sejmowej komisji ds. służb specjalnych. Posłowie bezskutecznie alarmowali w mijającej kadencji o przeznaczenie dalszych pieniędzy na ich funkcjonowanie. Skutki niedofinansowania pokazuje choćby wielki exodus w 2012 r. młodych funkcjonariuszy ABW. Szeregi Agencji po niekorzystnych zmianach w uposażeniach opuściło wówczas kilkaset osób.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Załgana komunistka (PRL-owska towarzyszka z ZSL - filii zbrodniczej PZPR) Idiotka Kłamacz,

nie tylko po stalinowsku bez skrupułów sięga do najohydniejszych łgarstw w swojej brudnej "kampanii",

ale POdobnie jak jej kumpel Bul-Debil wspiera rosyjskie esbectwo w strukturach Państwa Polskiego,

gigantycznymi podwyżkami i tak już bardzo wysokich gaż tych rosyjskich agentów i szpiegów.

Komunistka Idiotka Kłamacz to agentka skrytobójcy i ludobójcy hitlera-putina. Na jego rozkaz łgała

o przekopywaniu miejsca zbrodni w Smoleńsku na głębokość do 1 metra ! Łgała też, że brała udział w

kacapskich "sekcjach" na ciałach zamordowanych Polaków, których to sekcji de facto nie było ! Zamia-

st sekcji była barbarzyńska profanacja dokonywana przez pijanych, putinowskich oprawców-bandytów,

którzy pod nieobecność "polskich" lekarzy z PO (specjalnie spóźnili się!) w zbro-dniczy sposób

pozaszywali śmieci, rękawiczki, pety itp. w porozrywane ciała Polaków, których różne części ciała

perfidnie mieszali, a potem pozamieniali ze sobą w trumnach ! "Dla zabawy" przyszywali też na przykład

serca do nóg itp. Dzięki takim POdłym PO-lszewickim polakożerczym kanaliom jak ta soviecka Idiotka

Kłamacz, folksdojcz Ryży Ch..j, kacap Bul-Debil, ruski kałmuk Zdradek, Państwo Polskie istnieje

tylko teoretyczne i jest ograbiane i profanowane przez złodziejskich Plugawych Oszustów oraz ich

wspólników Pier..ych Sowieckich Ludzików, którymi zdalnie steruje szwabska ekskomunistka, tłusta

makrela i jej sojusznik ludobójczy zbrodniarz kurdupel hitler-putinek. Dlatego Polacy aby uniknąć

likwidacji Państwa Polskiego POprzez islamizację i rozbiór POmiędzy szwabstwo i kacapstwo, muszą

iść 25 X 2015 do wyborów i spłukać ruso-żydo-komunistyczne PO-PSL-SLD-owskie g... do szamba historii

oraz wybrać z konstytucyjną większością Polaków (PIS) do Sejmu i Senatu !

Zobowiązania trzeba dotrzymywać wobec swoich współpracowników
jaka władza tacy i współpracownicy,
a pielęgniarki i reszta hołoty 5 zł na godzinę i do roboty, o obywateli cza dbać.

Polska spasionej nomenklatury
Polska dla ludzi kompromisu
Polska SB-eckie emerytury
Lech W. i Kwach w serdecznym misiu

Polska rozbita pod Smoleńskiem
Polska codziennie oszukiwana
Polska pod Krzyżem plująca mięsem
i nienawiścią ludzką pijana

Polska w „większości” zadowolona
Zielona wyspa duma Europy
Polska od rana rozśpiewana
Mamy Igrzyska zalew głupoty

Polska plująca na Solidarność
Polska gwiżdżąca na Premiera
Kiedy do Polski wróci normalność
Zaczynać trzeba będzie od zera

Podwyżki wziąć a GŁOSOWAĆ ZGODNIE Z WŁASNYM SUMIENIEM !!! Wyraźnie widać ,że chce służby przekupić bezwstydnie , akurat przed wyborami ? "CHAMSTWO PROSZĘ DZIADOSTWA"!!! Całe te 8 lat byle jakich rządów było oparte o kłamstwo i przekupstwo? Dość tego, ta podwyżka może i się należy , nie znam się na tym, ale DANA PRZED SAMYMI WYBORAMI , TO POLICZEK W TWARZ!!! Udowadniają ,że Polak nie ma honoru i jest głupi , pokazać mu grosz , a sprzeda własną matkę???Podwyżki wziąć , a głosować zgodnie z własnym sumieniem !!! Byle nie na PO! TYLE DOBRA NARODOWEGO SPRZEDALI , KAŻDY OBYWATEL POWINIEN COŚ Z TEGO MIEĆ , BO KAŻDY NA TE DOBRA , ZAKŁADY PRACY , STOCZNIE PRACOWAŁ , A NAWET BUDOWAŁ, wszystko to było zbudowane za pieniądze podatników!!! A teraz grupa cwaniaczków bezwstydnych dzieli tę naszą pracę i całych pokoleń po kumotersku? WŁAŚNIE EMERYCI NAJWIĘCEJ DALI PIENIĘDZY NA BUDOWĘ TYCH DÓBR i co teraz z tego mają ? Emerytów oni lekceważą ? Najubożsi zmobilizować się i całymi rodzinami ruszmy do urn i pokażmy PO środkowy palec!

Czy to rządzące "bydło" nie zna granic jakiejkolwiek przyzwoitości, koniecznie po wyborach trzeba wywalić ich na zbity pysk tych zdrajców Narodu i potem koniecznie rozliczyć i pozamykać "w kazamatach" na długie lata

******************************* TYLKO SPOKOJ I MOBILIZACJA, MOZE POLSCE POMOC ! **************************** Polacy nie zwracajcie uwagi na *drgawki* konającej (PO). Oni są przy władzy i mają większość w Sejmie i mogą Polske nawet ca łą sprzedać!.Podczas Wyborów otrzymali tak dużą przewagę-od Kogo?,oczywiście od Narodu Który teraz *zębami zgrzyta*(sic?)Cała Polska *zębami zgrzyta* a nie widziałem jeszcze komentarza który dawałby przykład wzorowej organizacji WYJSCIA NA WYBORY . Przecież , Polacy to NASZA OSTATNIA SZANSA WYGRANIA POLSKI !!!. Mamy Naszego Prezydenta Który w obecnej sytuacji NIC NIE MOZE ZROBIC ANI DLA NAS ANI DLA POLSKI !!!. Organizujmy Spotkania Rodzinne , Spotkania Dzielnicowe i nawet Kółek Róża ńcowych ! NIECH NAWET PRZEMOWIA POLSKIE AMBONY POLSKICH KOSCIOŁOW !!!. Mamy URATOWAC POLSKE ! I MUSIMY TO ZROBIC !!!. Wszyscy Polacy GŁOSUJA TYLKO NA * PRAWO I SPRAWIEDLIWOSC* LI TYLKO NA (PIS) !!!. Wygrajmy Polske POKOJOWO, by nie trze ba było organizować PODZIEMNEJ ARMII KRAJOWEJ i wykonywać na ZDRAJCACH wyroki *W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ!* na ulicach miast polskich !. Nie powinna się polać bratnia polska krew ALE i Polski nie możemy Wrogom oddać !!!. Instrułujmy Polaków w miastach i wsiach JAK GŁOSOWAC I NA KOGO GŁOSOWAC, bo to jest dzisiaj ważniejsze czy brzydula, pokraka córcia Kopacz wzjedzie do Cana dy czy nie. Czas na przebudzenie bo pociąg *POLSKA* właśnie rusza ze stacji ...POLSKA . Pociąg oczekuje na WYBORCOW !...

https://www.youtube.com/watch?v=xRQnJyP77tY&list=RDfU0bKMj9Kgo&index=3

No Kopara, za 3 tygodnie nie będziesz już kopała na 1 m w głąb, dostaniesz
garsonkę w paski

"Wedle stawu grobla" - ciekawe, czy ktos w Polsce to jeszcze rozumie.

To ten esbecki Chór Wujów, poprzebieranych w polskie mundury , który tuż przed wyborami prezydenckimi wysławiał komoruskiego pod niebiosa też dostanie jeszcze jakieś podwyżki???????????!!!!!!!!!!!!!!! To są działania z pełną premedytacją i jednocześnie plucie w twarz Narodowi Polskiemu!!!!!!!!

Oto skrócona historia Polski w/g PO

" Od Piasta Kołodzieja do k...wy i złodzieja"

Niezwykle trafny komentarz kolegi internauty

25 października skasuje się to rozPOrzadzenie i tyle, a jeszcze by wszystkim ubekom wypadało zabrać jakiekolwiek POdwyżki

PiS dostał kolejny prezent, w kontekście niedofinansowania wielu dziedzin takich jak służba zdrowia, czy szkolnictwo, należy go tylko bardzo mocno nagłośnić i tym samym bezlitośnie wykorzystać, delegując do tego odpowiednich ludzi.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl