niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 września 2016

Były redaktor Michnika ambasadorem, a Komorowski podpisał kwit dzień przed odejściem

Dodano: 06.10.2015 [16:35]
Były redaktor Michnika ambasadorem, a Komorowski podpisał kwit dzień przed odejściem - niezalezna.pl
foto: Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Potwierdziły się nasze informacje – były dziennikarz „Gazety Wyborczej”, a obecny rzecznik prasowy Ministerstwa Spraw Zagranicznych – został ambasadorem. Marcin Wojciechowski obejmie stanowisko w kluczowej dla interesów Polski placówce dyplomatycznej, czyli w Kijowie. Przy okazji wyszło na jaw, kiedy Bronisław Komorowski podpisał postanowienie w sprawie mianowania. Zrobił to dzień przed końcem swojej kadencji.

Portal niezalezna.pl już na początku lipca podawał, że Wojciechowski ma zostać ambasadorem w Kijowie. Właśnie nasze informacje potwierdziły się. Istotne jest jednak, kiedy dokument podpisał były prezydent. Bronisław Komorowski zrobił to tuż przed końcem swojej kadencji, 5 sierpnia.


fot. twitter.com/gd7171

Marcin Wojciechowski to już kolejny dziennikarz „Gazety Wyborczej”, który robi błyskawiczną karierę w dyplomacji. W 2013 roku zastąpił na stanowisku rzecznika MSZ Marcina Bosackiego (również byłego dziennikarza „Gazety Wyborczej”), który objął placówkę w Kanadzie.

Przypominamy, że to właśnie Marcin Wojciechowski dwa dni po katastrofie smoleńskiej opublikował tekst pt. „Dziękujemy wam, bracia Moskale”, w którym padały następujące słowa:

To niewiarygodne, ile ciepła wobec Polski i Polaków wyzwoliła w Rosji i wśród Rosjan katastrofa prezydenckiego Tu-154 (...) Wzruszony premier Władimir Putin żegnający ciało Lecha Kaczyńskiego. Wcześniej osobiście kierujący akcją ratunkową w Smoleńsku i początkiem prac komisji wyjaśniającej przyczyny wypadku. Wspólnie z Donaldem Tuskiem oddający hołd wszystkim ofiarom katastrofy. (...) Grzeczni i współczujący są milicjanci, kierowcy, pracownicy kremlowskiej ochrony towarzyszącej Putinowi (...) To paradoks, ale tragedia w Smoleńsku ma szansę połączyć nasze narody jak nic dotychczas. (...) Zachowanie Rosjan po tragedii w Smoleńsku całkowicie przeczy tezom tych, którzy twierdzą, że zbliżenie Polski i Rosji jest niemożliwe. Zobaczymy, co przyniesie czas, ale pojednanie polsko-rosyjskie ma szansę z płonnego marzenia przemienić się w realny fakt. (...) Na razie pod wpływem tego, co widziałem w Smoleńsku, i tego, jak zachowują się władze w Moskwie, mam ochotę powiedzieć z całego serca: Dziękujemy wam za to, Rosjanie!

Teraz ten sam Wojciechowski będzie reprezentował interesy Polski w najechanej przez Rosję Ukrainie...
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Szlag mnie trafił, za grosz dobrych obyczajów, dobrego wychowania, to tak jakby syn fornala dorwał się do władzy i pojęcia nie miał jak należy się zachować! Myślę, że szkoły dyplomacji będą miały wyjątkowy wzór jak nie wypada postępować! Myślę, że taki ćwok więcej nie pojawi się na takim stanowisku, ale na wszelki wypadek warto opisać koniec kadencji i postępowanie w formie protokołu postępowania, ustalając, co wolno, czego nie wolno ustępującemu prezydentowi czynić, bo RP to nie prywatny folwark kogokolwiek! Bowiem prostactwo nie zna dobrych i wypróbowanych już zwyczajów! Jak szybko można upaść! Mam nadzieję, że można takich ambasadorów odwołać i wysłać ich w jakieś odludzie! To i firma Cinkciarz wiedziała kogo zaprosić, wyglądają obydwaj Wałęsa i Komorowski okropnie żałośnie!

Gwarantuje kazdemu , ze zatrzymanie ktoregokolwiek ze spiskowcow na 24 h aresztu tymczasowego , w towarzystwie dobrego sledczego , rozwiaze jezyki wszystkim spiskowcom i zdrajcom.

Jak sie nie nawróci to sie go wyrzuci.
Z tym chyba nie ma problemu zawsze mozna wymienic na kogoś prawego, odpowiedzialnego i bezstronnego

Takich kół ratunkowych jest więcej i jakoś o nich cisza. Będzie trzeba to wszystko teraz mozolnie odkręcić. Także cofnąć wcześniejsze nomicje, np. ambasadora w Hiszpanii, niejakiego Arabskiego, którego miejsce jest w więzieniu, za jego "zasługi" dla tzw. "katastrofy smoleńskiej" w której zamordowano Prezydenta Lecha Kaczyńskiego

Tyle lat minęło i zapomniałem o tym "tekście" tego "dziennikarza"...MASAKRA!!! Dziękuję Wam, Niezależna za przypomnienie tego haniebnego "artykułu"...Dopóki tacy ludzie ja on będą działać w przestrzeni publicznej, to ta rana na Polsce się nie zagoi ...

Szechter Ojciec pragnął oderwać wschodnią Małopolskę ze Lwowem już przed II Wojną!
Szechter syny redaguje anty-polską gazetę dla gojów i ma wpływ za nominacje na Ukrainie i Kanadzie , gdzie jest duża ukraińska mniejszość.....
Jak to jedna anty=polska rodzinka może trzepać polityką w tej samej kwestii = ukraińskiej i Lwowa.
Jakie dyspozycje nadredaktor będzie wydawał swojemu człowiekowi w Kijowie i Toronto?!
Jak ten kosmopolita-europejczyk chce kształtować nasze stosunki z Ukrainą?

Jestem ciekawa czy Prezydent moze odwolac ambasadorow , przed koncem ich kadencji ?

Może, ale na wniosek ministra MSZ, za zgodą premiera, dzisiaj Schetyny a po wyborach kogoś z PIS. Największy skandal to arabski jako ambasador RP w Hiszpanii.

Odwołać !!!!!!!!!!!!!!!!!! i to szybko !!!!!!!!!!!!!

"Komorowski podpisał kwit"
Nie wiadomo, czy nie wyniósł z Pałacu też kwitariusza razem z deską sedesową, do późniejszych nominacji ...

Co ten też wyniesie z ambasady? Bo chyba jego kariera nie potrwa długo.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl